15/05/2009 15:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι ψάχνει ο Γκιουλέκας;

Ο Κώστας Γκιουλέκας ψάχνει τα πάντα στο υπουργείο Τύπου. Ζητά προϋπολογισμούς, αρχεία, φακέλους, ονόματα, τα πάντα, προκειμένου να ελέγξει τα πεπραγμένα του Θόδωρου Ρουσόπουλου. Λέγεται ότι έχει βρει πολλά και σημαντικά για μια «παρέα» που πέρασε πολύ καλά επί των ημερών Ρουσόπουλου στο υπουργείο, αλλά δύσκολα θα τα φέρει στο φως, προκειμένου να μην πληγεί η παράταξη. Μπορεί βασίμως όμως να υποθέσει κανείς ότι θα ενημερώσει αρμοδίως, δηλαδή το Μέγαρο Μαξίμου για την πλήρη εικόνα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. theo1611 avatar
    theo1611 15/05/2009 15:22:06

    Οι DVDάτοι δηλαδή δεν ήξεραν τίποτα και τώρα θα μάθουν από το Γκιουλέκα.

    Εδώ ήξεραν ότι μέχρι και ο Μανούσης άργησε (....)

    ΥΓ: Στον μεγάλο θα πουν ότι μάθουν? Για πρώτη φορά?

    Φτάνει ρε παιδια, φτάνει!!!

  2. leon avatar
    leon 15/05/2009 15:43:08

    Το Χαρτακι με το τηλεφωνο της γκομενας που ειχε γνωρισει στον "ΑΕΡΑ" ψαχνει καλε...
    Γκιουλεκας ο γυναικοκατακτητης...βοα η Τσιμισκη...

  3. osaperas avatar
    osaperas 15/05/2009 16:12:52

    Πολλές παρέες πέρασαν καλά επί Ρουσσόπουλου. Μόνο μία βρήκε ο Γκιουλέκας;

    Αλλά για..Γκιουλέκας και η μία που βρήκε επίτυχία είναι.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 15/05/2009 18:20:01

    Ο Γκιουλέκας ψάχνει για τα κουκλάκια βουντού που άκουσε ότι έσπειρε παντού ο Σωτήρης ο Κούβελας.

  5. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 15/05/2009 21:47:51

    Φοβερή φιγούρα ο Γκιουλέκας. Τον κάνω χάζι στις τηλεοπτικές συζητήσεις που καμαρώνει το υπουργιλίκι σαν γύφτικο σκεπάρνι και επιχειρηματολογεί λες και είναι 2004. Δυστυχώς, τα μεγαλεία γι' αυτόν ήρθαν όταν η ΝΔ έφτασε στο κατώτατο σημείο της. Έχει μια διαφορά φάσης. "Τι ψάχνει ο Γκιουλέκας" θα μπορούσε να ήταν τίτλος ταινίας, στην οποία τον Γκιουλέκα ενσαρκώνει ο Πρέκας. Με τις υγείες μας. Δόξα στις διαρροές του υφυπουργού.

  6. μπουγατσα με κρεμα avatar
    μπουγατσα με κρεμα 15/05/2009 23:36:51

    Οχι ρε παιδια κι ετσι.Μην τον παρεξητειτε τον ανθρωπο.Απλα ψαχνει να βρει ΠΩΣ στον διαολο εγινε αυτος υφυπουργος....

  7. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/05/2009 15:29:13

    Η όλη περίπτωση Θυμίζει τον ανεκδιήγητο χλιμίτζουρα υφυπουργό Γεωργίας επί Μητσοτάκη Χρήστο Κοσκινά! Τον επονομαζόμενο και ζαβό.