09/11/2009 17:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι υποστήριζε το 2004 ο κ. Λοβέρδος για τους stagiers

 

Από το Πρώτο Θέμα.

Σχέδιο νόμου του ΠΑΣΟΚ από το 2004 που ως αντιπολίτευση πρότεινε την μονιμοποίηση stagiers αρκεί να είχαν μια 18μηνη σύμβαση.

Φυσικά ο υπουργός κύριος Λοβέρδος που σήμερα δηλώνει ανυποχώρητος για το θέμα ήταν τότε ένας από τους 45 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ που το υπέγραφε.

 

Κώστας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 09/11/2009 17:24:17

    Εχουμε χορτάσει κωλοτούμπες σε 30 μέρες διακυβέρνησης και να ήταν μονο τα stage καλά ήταν... τόσες κωλοτούμπες μεταπολιτευτικά σε 30 μέρες δεν έχει κάνει καμιά κυβέρνηση.

  2. Τι με λες.. avatar
    Τι με λες.. 09/11/2009 17:44:11

    Πώπω αξιοκρατία αυτό το ΠΑΣΟΚ...
    Και να μην ξεχνάμε τους νόμους 2738/1999 και 2839/2000 τότε που το ΠΑΣΟΚ τους μονιμοποίησε στους ΟΤΑ τους stagiers των 16 μηνών.
    Stage επί ΠΑΣΟΚ: Μόνιμος και ούτε γάτα ούτε ζημιά.
    Stage επί Ν.Δ: Διωγμένος,απλήρωτος,χωρίς κανένα επίδομα.
    Αλλά αυτοί ήταν άλλα παιδιά...

  3. kentri avatar
    kentri 09/11/2009 18:14:11

    Δηλ. τα stage πρέπει να γίνουν ή να εξακολουθούν να γίνονται ο προθάλαμος για την είσοδο στο δημόσιο; Κ<αι όσοι δεν έχουν "μπάρμπα"; Μήπως θα πρέπει να ψάξουν να βρουν; Τότε για ποια αξιοκρατία -αν υπήρξε άραγε ποτέ από εποχής ΕΡΕ ακόμα- μιλάμε; Και η νέα γενιά; Τι θα πρέπει να περιμένει; Περάστε από το βουλευτικό γραφείο, πάρτε το stage και ουδέν μονιμότερο του προσωρινού αρκεί να πέφτουν τα ψηφαλάκια; Τώρα αν μέσω stage βοηθήθηκαν κάποιοι που δεν είχαν στον ήλιο μοίρα, όπως έλεγε και αναγνωρίσιμο στέλεχος της ΝΔ στο γυαλί μετεκλογικά, σιγά τη βοήθεια που παρασχέθηκε, όταν κάποιοι μπαίναν σε μόνιμες θέσεις από τα παράθυρα με προσόν τους ψήφους του μεγαλοσογιού στη πόλη και στο χωριό.

  4. Χρήστος avatar
    Χρήστος 09/11/2009 19:53:57

    να καταργηθεί το δημόσιο...για να ησυχάσουμε.
    εδώ κι ένα μήνα η στεναχώρια των πασοκων είναι το πως θα μπαίνουν στο δημόσιο...λες κι από εκεί θα βγουν τα μπικικίνια...ή μήπως δεν έχουμε οικονομική κρίση;
    αλλά πασοκ=λαμογιοπασοκ= δημοσιοϋπαλληλία...

  5. ΙΑΝΟΣ avatar
    ΙΑΝΟΣ 09/11/2009 21:28:53

    Τίς μαγκές τους τά Mickey Mouse συντρόφια στό Λιμάνι τού Πειραιά καί οχι στίς πλατούλες τών ανυπεράσπιστων παιδιών τώv 450 Ευρώ τών stage !!!!!!
    Tό πάρτυ σας στή Disneyland συντρόφια τής συμφοράς τελειώνει σύντομα !!!!!!

  6. Νιόνιος-διονύσης avatar
    Νιόνιος-διονύσης 09/11/2009 23:09:17

    οχι και τον μονο αγωνα που εχουν κανει ειναι γλυφουν και να ριχνουν την αξιοπρεπεια τους σε κανα βουλευτη.Αλλα δεν εχουν και αδικο,σου λεει κατσε να ιδρωσω τωρα για να γινω μονιμος και μετα θα καθομε μια ζωη και συνταξουλα στα 55 μια χαρα ειμαι!!!και το κρατος του λεει ο διπλανος του,που θα βρει το χρημα? δεν παει να πνιγει ΕΓΩ να περναω καλα!!!

  7. Φιοντορ avatar
    Φιοντορ 09/11/2009 23:17:22

    Ουαί υμίν, γραμματείς και Φαρισαίοι υποκριταί