12/05/2009 14:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι τρέχει με τον κ. Ροβέρτο Σπυρόπουλο;


__________________________________________________________________________________________________
Διαβάσαμε στο http://www.parapolitika.gr/ το εξής δημοσίευμα: «Στις τελευταίες δημόσιες ομιλίες του, ο Γιώργος Παπανδρέου αφήνει να εννοηθεί ότι περιμένει προσωπικές επιθέσεις, τόσο κατά του ιδίου όσο και σε βάρος στενών συνεργατών του, για σκανδαλώδεις υποθέσεις. Από χθες λοιπόν διαρρέετε σε δημοσιογραφικά γραφεία ότι «κάτι τρέχει» με τον Γενικό Διευθυντή του ΠΑΣΟΚ Ροβέρτο Σπυρόπουλο και την υπόθεση της «Siemens». Με αφορμή δημοσιεύματα που έχουν δει εδώ και αρκετό καιρό το φως της δημοσιότητας, και τη δημοσίευση φωτογραφιών από κοσμική εκδήλωση που είχε οργανώσει κορυφαίο στέλεχος της «Siemens Hellas», και στην οποία συμμετείχε ο Ροβέρτος Σπυρόπουλος, τότε υφυπουργός Εργασίας της Κυβέρνησης Σημίτη. Οι σχετικές διαρροές έχουν προκαλέσει διάχυτο εκνευρισμό στο επιτελείο του Γιώργου Παπανδρέου, καθώς εκτιμούν ότι επιχειρείται να «μπλέξει» περαιτέρω η Ιπποκράτους, και σε συζητήσεις με δημοσιογράφους τονίζουν το γεγονός ότι δεν υπάρχει καμία διασύνδεση της υπουργικής θητείας του κ. Σπυρόπουλου με υποθέσεις της «Siemens».

Προφανώς το εν λόγω site δεν γνωρίζει ότι τα δημοσιεύματα στα οποία αναφέρεται είναι του http://www.antinews.gr/ οι αναγνώστες του οποίου μπορούν να τα ξαναδούν εδώ: http://www.antinews.gr/?p=6029 εδώ: http://www.antinews.gr/?p=6088.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Anideos avatar
    Anideos 12/05/2009 14:52:29

    eleos re factorx! to exoume suzitisei auto! to exantlisame pia! eleos me ta vaftisia idiwtwn kai epixeirimatiwn! asxeto

  2. B. avatar
    B. 12/05/2009 14:55:46

    το γεγονος αθτπο έλαβε χώρα το 2004!!! ο συγκεκριμένος άνθρωπος αυτός έφυγε απο την siemens το 1998!!! ελεος ελεος! ολο φαντάσματα ψάχνουμε

  3. Helmut avatar
    Helmut 12/05/2009 15:00:44

    Πλάκωσαν και οι πρασινοφρουροί φαίνεται...

    Μήπως τελικά αποδειχτεί ότι το κλείσιμο της Βουλής εξυπηρετεί και το ΠΑΣΟΚ...

  4. ASELINOS avatar
    ASELINOS 12/05/2009 15:06:36

    Eleos.... ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ ΝΑ ΕΠΑΝΕΡΧΕΣΘΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΘΕΜΑ.!!!!!!!! ΑΥΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΝΑΡΤΗΣΗΣ.!!!!!!!!! ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕ ΧΑΜΠΑΡΙ. ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟ.!!!!! ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΝΕΡΟΚΟΥΒΑΛΗΤΕΣ ΤΙΣ ΠΙΟ ΑΘΛΙΑΣ ΔΕΞΙΑΣ.!!!!!!!! ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΚΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΤΡΨΕΙ ΤΗ ΧΩΡΑ.!!!!

  5. Factorx avatar
    Factorx 12/05/2009 15:15:31

    @anideos: καλά πλάκα μας κάνειε; Για συγκρατήσου. Αλλοι παίζουν τα παιχνίδια που σε ενοχλούν.οχι εμεις

  6. theo1611 avatar
    theo1611 12/05/2009 15:19:40

    Tα παπαγαλάκια αλλά και βαρύγδουποι δημοσιογράφοι βάλθηκαν να μας πείσουν για το νομότυπο του κλεισίματος της Βουλής και τη μη ύπαρξη συνταγματικής εκτροπής.

    Θυμήθηκαν μάλιστα και την πιπίλα ότι ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας είναι διακοσμητικός.

    Οι έγκριτοι και κατά τα λοιπά λαλίστατοι και πολυγραφότατοι συνταγματολόγοι έχουν σιωπήσει.

    Την ευθύνη του Προέδρου της Δημοκρατίας που απορρέει από τις εξουσίες του βάσει του συντάγματος δεν τη θίγει κανείς, με σοβαρό τρόπο.

    Έχω μία διαπίστωση και ένα ερώτημα:

    Αν δεν έγινε συνταγματική εκτροπή αυτό προϋποθέτει συμφωνία της Βουλής. Η νομοθετική εξουσία ασκείται από την Βουλή και τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας και κανέναν άλλον. Μόνο η Διάλυση της Βουλής είναι αντικείμενο της εκτελεστικής εξουσίας που ασκείται από την Κυβέρνηση και τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.

    Και το ερώτημα:

    Συμφώνησε ή όχι η Βουλή, ή η πλειοψηφία της που νομιμοποιεί τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας στο κλείσιμο της τακτικής συνόδου?

    Η δικιά μου απάντηση στο ερώτημα είναι ότι συμφώνησε η Βουλή, δηλαδή τουλάχιστον ΠΑΣΟΚ και ΝΔ.

    Αλλιώς δεν βγαίνει νόημα για τα επακολουθήσαντα!!!

    ΥΓ: Ο επικοινωνιακός χειρισμός και η πολιτική εκμετάλλευση είναι άλλου παπά Ευαγγέλιο!!!

  7. tiramola avatar
    tiramola 12/05/2009 15:32:22

    Μόνος σου ρωτάς μόνος σου απαντάς....
    Εδώ ο Σιούφας ανακοίνωνε το πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας....
    Το ΠΑΣΟΚ γιατί το βάζεις στο κάδρο?
    Τόσο καιρό φώναζε ο Παπανδρέου να δεσμευτεί ο Καραμανλής ότι δεν θα γίνει παραγραφή.
    Δηλαδή αντί να αναρωτηθείς γιατί ο ΚΚ έκλεισε την βουλή κάνεις λόγο για μυστική συμφωνία...
    Υπεύθυνος για το κλέισιμο της βουλής είναι ο πρωθυπουργός ο οποίος αφού συγκαλέσει το υπουργικό συμβούλιο για να εξετάσουν τις εκκρεμότητες αποφασίζουν το κλείσιμο ή την παράταση των εργασιών.
    Παραγράφονται ναι ή όχι τα σκάνδαλα της περιόδου 2004-2007?
    Πριν το 2004 είναι ήδη παραγεγραμμένα...
    Το ότι είναι ήδη παραγεγραμμένα δεν μας ενδιαφέρει απο την άποψη ότι πρέπει να βγουν όλα στο φως.
    Αλλά τα περι συμφωνίας άστο καλύτερα...

  8. Smash  Direct avatar
    Smash Direct 12/05/2009 15:33:10

    Εαν ο Σπυροπουλος ελεγχεται(?) διοτι παρεβρεθηκε σε καποια βαφτισια σε μεταγενεστερο χρονο ,τι θα πρεπει να γραψετε για την συνεχη παρουσια του του Χριστοφορακου διπλα στην Ντορα και το συναφι της??Η Ντορα ειναι υπερανω κριτικης γιατι εχει βολεψει και εχει λαδωσει ολα τα παπαγαλακια???

  9. theo1611 avatar
    theo1611 12/05/2009 15:38:16

    @tiramola

    Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζί σου ότι το πολίτευμά μας είναι Πρωθυπουργική Δικτατορία.

    Αλλά ας συνεισφέρουν αυτοί που γνωρίζουν βαθύτερα και επιστημονικότερα το Πολίτευμά μας

  10. theo1611 avatar
    theo1611 12/05/2009 15:48:02

    @tiramola

    Το ΠΑΣΟΚ μπαίνει στο κάδρο ως ένας εκ των νομιμοποιητικών παραγόντων του Προέδρου της Δημοκρατίας (τον εξέλεξε με την ψήφο του) και δεν νομίζω ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας να ενήργησε χωρίς τη σύμφωνη γνώμη του για να μην υπάρξει συνταγματική εκτροπή.

    Άλλως υπήρξε συνταγματική εκτροπή, αλλά αυτό ας μας το πουν οι συνταγματολόγοι

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 12/05/2009 15:58:34

    Συνελήφθη κλέπτων οπώρας. Ναι (και αυτός)

  12. ASELINOS avatar
    ASELINOS 12/05/2009 16:00:31

    Αναπαραγεται μια υποπτη αναρτηση απο τα παραπολιτικα.!!!!!! που ως γνωστον ειναι κρατικοδιαιτο Μλογκ.(... αναξιοπιστο και υποπτο..... με κρατικη διαφημιση.!!!!!!!!
    ( ΟΑΕΔ). κλπ...... γιατι τοσος πολεμος ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ........ ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΜΥΛΟ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ.!!!!! ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΘΕΛΑ ΣΑΣ.!!!

  13. Factorx avatar
    Factorx 12/05/2009 16:02:59

    @ASELINOS: "αναπαράγουμε" ή καταδικάζουμε; Μήπως προλαβαίνουμε; Για να ξεστραβωθούμε λίγο απο τις κομματικές παρωπίδες εδώ μέσα.

  14. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 12/05/2009 16:21:12

    Λαμπερός ο Ηλιος του ΠΑΣΟΚ !!!

    Θα στειλω την νεα φωτο για το λογκο.

    ΠΠ

  15. alone avatar
    alone 12/05/2009 16:33:41

    Ο "φακτορας" το έχει γυρίσει εδώ και καιρό. Διακριτική (έμμεση) στήριξη Kαραμανλή.Είδατε καμια αναφορά για Αλογοσκούφη - Γερμανό; Στο παρελθόν έχει ξεσαλώσει για τα ομόλογα ,όταν όλοι σιώπαιναν. Οι κατά καιρούς επιθέσεις σε δεξιούς, αφορούσαν τα πρόσωπα(πολιτικά) και όχι το σύνολο κυβέρνησης- ΝΔ
    Κάτι "τιραμολες" και αλλα καρτούν προσπαθούν απεγνωσμένα να
    στηρίξουν Τζέφρυ ..

  16. franky avatar
    franky 12/05/2009 16:39:44

    το άρθρο αναφέρεται σε ένα κοινωνικό γεγονός που χρονικά είναι παντελώς άσχετο μα παντελώς άσχετο με το σκάνδαλο που υπονοείς της Σημενς. Το ότι ο κος Σπυρόπουλος κάνει παρέα με τον συγκεκριμένο επιχειρηματία είναι δική του υπόθεση όπως τόσοι άλλοι επιχειρηματίες που κάνουν παρέα με βουλευτές, υπουργούς ακόμα και με ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΎΣ........................ και εσύ τώρα ασχολείσαι με βαφτήσια του 2004!!σοβαρότης κύριοι!! σοβαρότης!

  17. Factorx avatar
    Factorx 12/05/2009 16:40:57

    @alone: άξιος ο μισθός σου. Είσαι και ψευταράκος όμως. Για δες εδω για τον μανωλη και τον αλογοσκούφη: http://www.antinews.gr/?p=6355. Και φυσικά δεν θα κάνω πρωτοσέλιδο (οπως τα ΝΕΑ και τα άλλα ΜΕΑ) αυτα που λέει στο αυτί των δφημοσιογράφων ο Μανώλης επειδή θα μπει στην Κορινθο υποψηφιος ο Ανδριανός. Ντοκουμέντα σαν κι αυτα που δημοσιεουμε εδω έχει. Και στου το εχω ξανα΄πει. Γιατι χάνεις τον καιρό σου μαζί μας και δεν διαβάζεις άλλα σαιτ ¨"δημοκρατικά" και "προοδευτικά";

  18. theo1611 avatar
    theo1611 12/05/2009 16:54:32

    Με αφορμή διάφορα σχόλια που έχουν προηγηθεί, διαπιστώνω μία προσπάθεια να υποδείξουμε στο διαχειριστή την επιλογή και τον τρόπο παρουσίασης των θεμάτων.

    Ας χαλαρώσουμε λίγο.

    Να προσέχουμε για να έχουμε!!!

  19. theo1611 avatar
    theo1611 12/05/2009 16:56:48

    Κάτι τρέχει κάτι τρέχει και το σύννεφο δε βρέχει.
    Ξεγελάστηκε τ' αστέρι βγήκε μέρα μεσημέρι

  20. franky avatar
    franky 12/05/2009 16:58:59

    προς theo1611 :

    εγώ δεν υπέδειξα σε κανέναν τίποτα! δεν μπορεί όμως κανένας να μου αφαιρέσει το δικαίωμα εδώ μέσα να λέω ότι θέλω και να κρίνω! όπως ο factorx βγάζει ότι θέλει έτσι και εγώ τον κρίνω όπως θέλω και εκφράζω ότι θέλω.

  21. theo1611 avatar
    theo1611 12/05/2009 17:00:58

    @21

    Το ίδιο ακριβώς πιστεύω και κάνω και εγώ και μάλλον όλοι μας εδώ μέσα (και όλοι μας βέβαια κάποια στιγμή μπορεί και να ξεφεύγουμε)

  22. Orestios avatar
    Orestios 12/05/2009 17:17:22

    Γέμισε καλά το στομαχάκι του ο κυριούλης?

  23. theo1611 avatar
    theo1611 12/05/2009 17:25:41

    @Orestios

    Ελπίζω πως ναι, για είναι χορτάτος και όχι πεινασμένος στο μέλλον, αλλά όχι εις βάρος μας και κατά το παρελθόν και στο μέλλον

  24. Orestios avatar
    Orestios 12/05/2009 17:34:26

    @ theo1611
    Για αυτό έχουν φροντίσει αρκετοί.

  25. rs avatar
    rs 12/05/2009 17:36:08

    Το μόνο σίγουρο μέχρι τώρα είναι οτι η λεηλασία του κράτους και οι δρόμοι του "μαύρου πολιτικού" χρήματος είναι βαμμένοι πρασινομπλέ.
    Και έχουν το θράσος να μας παρουσιάζονται σαν λευκές περιστερές και να ζητούν πάλι την ψήφο μας.
    Το θέμα δεν είναι ...ποσοτικό.
    Υπάρχει μέσα στην λειτουργία και των δύο κομμάτων.
    Δεν αλλάζουν με τίποτε. Χειρότεροι μπορεί να γίνουν,επειδή θα ..μάθουν. Βελτίωση όμως δεν βλέπω.

  26. rtty avatar
    rtty 12/05/2009 17:56:33

    "άξιος ο μισθός σου:

    Φακτορα μαζεψου.Εγω δεν εχω την τυχη να συναγελαζομαι με πολιτικουσ και αλλα σαπροφυτα του βουρκου.

    1) Η βαριεστημενη τυπικα αναφορα που παραπεμπεις
    δεν αποτελει εναλλακτικη και ουσιαστικη ενημερωση.
    Ουτε οι σκοπιμοτητες καθε μανολακη αναιρουν την πραγματικοτητα.

    2) Τα σχολια μου αφορα εκτιμηση -γνωμη και ως τετοια δεν δικαζεται με κοινοτυπες μα..κιες της
    δημοσιογραφικης σας πιατσας περι μισθων..

  27. rtty avatar
    rtty 12/05/2009 17:57:24

    το παραπανω απο τον αλονε

  28. rtty avatar
    rtty 12/05/2009 17:58:43

    Factora ασε τι κουτοπονηριες ,, κοβεις συγκεκριμενα
    username

  29. Le canard avatar
    Le canard 12/05/2009 18:41:12

    Στις φωτογραφίες ΦάκτορΧ, ξέχασες να πείς ότι παραβρίσκεται στα βαφτίσια και η οικογένεια Νέγρη (στέλχος της ΝΔ, μάλλον προσκείμενο στην Οικογένεια, λογαριασμοί Γεωργίου για λεφτά Ζημενς).

  30. Evros avatar
    Evros 12/05/2009 18:45:07

    Φάκτορα, μην κολώνεις. Ρίχτους στα μούτρα, γιατί κάποιο άρχισαν να το παίζουν παρθένες. Δεν πιστεύω ότι υπήρχε εποχή που δεν τα αρπάζανε στον ΟΤΕ. Απλά καποιοι πιστεύουν ότι μπορεί να ξεχαστούν οι υποθέσεις τους.

  31. theo1611 avatar
    theo1611 12/05/2009 18:53:26

    "Καταστρατήγηση του Συντάγματος και ουσιαστική θεσμική παρεκτροπή συνιστά η έμφοβη απόφαση του κ. Καραμανλή να προβεί σε πρόωρη λήξη της 2ης Τακτικής Συνόδου της Βουλής"

    Τάδε έφα Ευάγγελος Βενιζέλος, σημαίνον πολιτικό στέλεχος ου μην και συνταγματολόγος.

    Σε τι συνίσταται η καταστρατήγηση, γιατί είναι ουσιαστική θεσμική και όχι και τυπική παρεκτροπή (παράνομη, αντισυνταγματική δηλαδή), ο Benny έκανε γαργάρες. Αλλά και ουδείς εκ των εντεταλμένων δημοσιογράφων τόλμησε να τον ρωτήσει για να διαφωτίσει την κοινή γνώμη και τις εύλογες απορίες της.

    Όλοι, ως ξερόλες, προσποιήθηκαν ότι γνωρίζουν και παρέκαμψαν το ζήτημα και δεν βρέθηκε ένας να παίξει το συνήγορο του διαβόλου, να το παίξει άσχετος δηλαδή, να θέσει τις ερωτήσεις της απορίας και να μεταφέρει τις απαντήσεις στους πολίτες που παρακολουθούν έκθαμβοι να ξεδιπλώνεται η χούντα (της αυξημένης πλειοψηφίας της Βουλής κατά τη γνώμη μου) χωρίς tanks!!!

    Αλλά και μεις εδώ, οι υποψιασμένοι σχολιαστές του Antinews, τσιμπήσαμε!!!

  32. Jimmy L avatar
    Jimmy L 12/05/2009 19:17:57

    @ 33 anonymous""H αντικειμενικοτητα σου περισσευει.Να λαβεις υπ οψη σου οτι η εμπαθεια δεν πειθει.Το γεγονος οτι η φιλη σου η Ντορα και ολο της το συναφι ηταν κολλητοι αυτο δεν σου λεει τιποτα??Τα δωρα που εκανε στο γραφειο της και στο γραφειο του Κυριακου δεν σου λενε τιποτα??

  33. To φαντασμα του Ρενου avatar
    To φαντασμα του Ρενου 12/05/2009 19:51:17

    Εντελως "σοσιαλιστικα"
    τα βαφτησια!

  34. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 12/05/2009 19:54:58

    Επειδή
    -το μαχαίρι ...έσπασε στο κόκαλο, ...διαχρονικά
    -κάηκε...η λάμπα, εξ έλειψε το άπλετο φως
    -ουδέποτε έργο υπερτιμολογήθηκε

    Μήπως να κάνουμε καμία μήνυση σε όλους αυτούς τους άθλιους που συκοφαντούν τον άσπιλο και αμόλυντο Ελληνικό πολιτικό κόσμο?
    Αφού κανένας σε αυτή τη χώρα δεν χρηματοδοτεί τα πολιτικά κόμματα ενισχύοντας τα ταμεία τους ή δεν συνεισφέρει στην οικοδομική δραστηριότητα πολιτικών ογκολίθων, μήπως πρέπει η ανεξάρτητη και αδέσμευτη δικαιοσύνη μας να κινηθεί εναντίον των αλλοδαπών συκοφαντών?
    Μηνύστε τα Μηνύστε τα, όλα αυτά τα σκοτεινά κέντρα που εξαπολύουν κύματα λάσπης εναντίον των πολιτικών μας, καθώς οι μιαρές πράξεις τους θρυμματίστηκαν στα τείχη της ηθικής και της νομιμότητας που είχαν ανυψώσει τα στήθη των πολιτικών ανδρών της χώρας και των τίμιων στελεχών που επάνδρωναν προεδρικούς και διευθυντικούς θώκους.

    Ας μηνύσουμε όλες αυτές τις εταιρίες που οδηγήθηκαν στα πρόθυρα χρεωκοπίας από τη διαπραγματευτική ισχύ των Ελλήνων και που για να μας εκδικηθούν μας διαβάλουν

    Δεν υπάρχει πρόβλημα με SIEMENS MAN C4i, Αγορά του αιώνα, διοργάνωση Ολυμπιακών Αγώνων, Κτηματολόγιο, Υποκλοπές, ΤΟΡ, Φρεγάτες, Χρηματιστήριο κλπ κύριοι δικαστές.
    Μην ακούτε για καταθέσεις σε κομματικά ταμεία του 8% + 2% ή 1,000,000 DM, μην εμπιστεύεστε τα πρακτικά της Γερμανικής Βουλής κλπ, απλά παραπλανηθέντες, αδαείς, κλπ δημόσιοι λειτουργοί υπήρξαν.
    Εξάλλου σε αυτή τη χώρα:

    η μόνη σχέση με το ΛΑΔΙ είναι οι ΠΑΠΑΡΕΣ βεβαίως βεβαίως....

  35. Factorx avatar
    Factorx 12/05/2009 20:04:19

    @rtty ή alone:

    1.Και μόνο που χρησιμόπιείς δυο ψευδώνυμα λέει πολλά

    2. Γιατί δεν σε καλέσαν κι εσένα στα βαφτίσια; Την Αλέκα την Παπαρήγα;

    3. Το ξαναδημοσιέυσαμε επειδή πάει να γίνει παχινίδι με δικό μας δημοσιεύμα και δεν γουστάρουμε

    4. Επι της ουσίας: Ποσως με ενδιαφέρουν οι αιτάσεις σου για τον Σπυρόπουλο. Σου απάντησα επειδή με το γνωστό πονηρό στυλάκι των πασόκων μπηκες γα να μας πει οτι είμαστε ..Καραμανλικοί. Επειδή δεν στηρίζουμε Γιωργάκη σημαίνει οτι στηρίζουμε οτιδήποτε άλλο;

    5. δεν κάνεις δηλαδή τίποτα άλλο όπως και οι συνοδοιπόροι σου απο το να ζητάς πιστοποιητικά κοινωνικών φρονημάτων. Αυτός ο φασισμός είναι που θα ξαναφέρει την κοινωνία εναντίον σας.

  36. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 12/05/2009 20:35:30

    "Όποιος δεν είναι μαζί μας, είναι εναντίον μας".
    Ωραίο ...νέο ήθος από τα παλιά. Το λίφτινγκ δεν πέτυχε.

  37. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/05/2009 20:47:05

    Ετσι ήταν είναι και θα είναι η χώρα μας, πχ


    Αν πω να προφυλακιστεί ο Τσουκάτος είμαι δεξιός
    Αν πω να προφυλακιστεί ο Μανούσης είμαι ΠΑΣΟΚ
    Αν μιλήσω για ΤΥΠΟΕΚΔΟΤΙΚΗ είμαι φασίστας
    Αν θέλω να μάθω ποιοι μετείχαν σε ΔΣ Ταμείων ή στη διακομματική της ΜΑΝ είμαι ...οπισθοδρομικός


    Πες τι να ψηφίζω
    να είμαι αρεστός
    και μη ...δυσάρεστος

  38. Hase avatar
    Hase 12/05/2009 21:50:26

    7 @ Τιραμολα,
    Λες,
    "Τόσο καιρό φώναζε ο Παπανδρέου να δεσμευτεί ο Καραμανλής ότι δεν θα γίνει παραγραφή." Ξεχνας ομως πως ο Παπανδρεου εδω και πολυ καιρο φωναζει και ζηταει επιμονα να γινουν εκλογες. Το ερωτημα μου σε σενα ειναι
    Εαν γινουν εκλογες δεν θα υπαρξει αυτοματα και παραγραφη;;
    Επομενως και ο ΚΚ και ο ΓΑΠ το ιδιο παιγνιδι παιζουν, απλα ο καθενας λεει τα επικοινωνιακα του με σκοπο το πολιτικο του οφελος.
    Παραγραφη θα γινοταν ετσι κιαλλοιως και τους συμφερει και τους δυο.
    Τωρα για το αν ειναι μπλεγμενος (στην τποθεση ζημενς) αυτος η εκεινος, ο ταδε η ο δεινα, μαλλον δ3εν θατο μαθουμε ποτε.

  39. Jimmy L avatar
    Jimmy L 13/05/2009 01:11:55

    @ 40 hase... Η ηθελημενα παραπλανεις η εισαι ασχετος η εισαι στον κοσμο σου η εισαι βλαξ που δεν θελω να το πιστεψω..Θα μπορουσε υστερα απο συννενοηση και εκλογες να γινουν και παραγραφη να μην υπαρξει.. Τοσο δυσκολο ειναι να το καταλαβεις πονηρο λαμογιο??

  40. Le canard avatar
    Le canard 13/05/2009 01:53:02

    # Hase Says:Τωρα για το αν ειναι μπλεγμενος (στην τποθεση ζημενς) αυτος η εκεινος, ο ταδε η ο δεινα, μαλλον δ3εν θατο μαθουμε ποτε.

    Τους ξέρουμε όλους σε ποσοστό 99.99%. Αλλο αν θα πληρώσουν όλοι, και όχι μόνον τα πρόσωπα-εξιλαστήρια θύματα.

  41. thanos avatar
    thanos 13/05/2009 05:32:11

    33-Anonymous Says:
    May 12th, 2009 at 6:55 pm


    Το τελευταιο νεο ειναι πως η SIEMENS ειχε το θρασος και πληρωνε μιζες μεχρι το 2008. Αυτο σου λεει τιποτα κανακαρη μου?