#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/02/2011 19:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι τα θέλει τα ταξίδια ο Γιώργος και ταλαιπωρείται άδικα;



Με άδεια χέρια γύρισε ο κ. Παπανδρέου και από τη Γερμανία.

Η μόνη του διπλωματική …..επιτυχία μέχρι σήμερα ήταν που υποθήκευσε τη χώρα με το μνημόνιο.

Θυμάμαι, ότι ένας από τους πιο συνηθισμένους μύθους, που επαναλάμβανε προεκλογικά ο κ. Παπανδρέου, (εκτός από το κλασσικό πλέον «λεφτά υπάρχουν»)  ήταν οτι  "ηξερε απο διαπραγματεύσεις".

Ο, τι θα έδινε "σκληρές μάχες για την Ελλάδα".

Για να υπερασπιστεί τα συμφέροντα της χώρας.

Το μύθο μάλιστα του "δεινού διαπραγματευτή" τον ανέδειξαν δεόντως και τα γνωστά συγκροτήματα, όταν αποφάσισαν τον "γιωργάκη" να τον κάνουν "κ. Γιώργο Παπανδρέου"!

Δεκαπέντες μήνες τώρα ο πρωθυπουργός  έκανε πολλά ταξίδια.

Ακόμα αναζητώ την πρώτη του διπλωματική επιτυχία!

Ο κ. Παπανδρέου, όπου πάει, σχεδόν πάντα  δέχεται  αυτά που του προτείνουν.

Απολογείται και ευχαριστεί!
Για διαπραγματεύσεις αυτού του ....επιπέδου, τσάμπα κάνει τόσα ταξίδια.

Τι το θέλει και ταλαιπωρείται αδίκως;

Αυτά τα πράγματα γίνονται και με τηλεδιάσκεψη!

Δεν ασχολείται καλύτερα με την ποδηλασία (το κανό είναι επικίνδυνο μες το καταχείμωνο);

Αδέξιος Δεξιός

 

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. pikras57 avatar
    pikras57 24/02/2011 20:39:41

    Εισαι άδικος και αχάριστος με τον κ.Πρωπυπουργό.
    Αυτή τη στιγμή ταξιδεύει όχι για να διαπραγματευτεί αλλά για να..παρακαλέσει και να μεταπείσει την κοινή γνώμη των άλλων χωρών.
    Μεχρι και το μισθό του θυσίασε για τον σκοπό αυτό.
    Κανείς δεν αναγνωρίζει σήμερα την αυτοθυσία....

  2. juliet avatar
    juliet 24/02/2011 20:42:54

    αγαπητέ ,θα αντιπαραθέσω ένα άλλο κείμενο χρησιμοποιώντας και δικές σου εκφράσεις!!!
    Με άδειες τσάντες γύρισε ο ΓΑΠ ,είχανε τελειώσει οι εκπτώσεις στη Γερμανία.
    Η διπλωματική του επιτυχία, μας έκανε καρτούν σε όλα τα διεθνή κόμικς.
    Οι διαπραγματεύσεις ήτανε:
    Να παραδώσει την Ελλάδα αναίμακτα.
    Να υπερασπιστεί τα συμφέροντα της πατρίδας του(Αμερικής)
    Δεκαπέντε μήνες ,πήγαινε μια επίσκεψη έπαιρνε και ένα ταψί μπάκλαβα,καλομάθανε και να τα ταξίδια και να τα ταψιά με τους μπακλαβάδες και τα καταϊφια....τώρα ξέρουν τι θα πει ελληνική κουβερτοσύνη,λέφτα έχουμε!
    Σα καλό και υπάκουο παιδί λέει πάντα yes
    Οσο για τη ενασχόληση με το ποδήλατο άστο ,χρειάζετε να ξέρεις να βάζεις την αλυσίδα,τι σου φταίνε τα ντουβάρια!!
    με εκτίμηση

  3. MatrixRevolutionEra avatar
    MatrixRevolutionEra 24/02/2011 20:51:43

    Γιώργαρε αφιερωμένο!

    Θα Ανατέλλω

    Τρύπες

    Μουσική/Στίχοι: Τρύπες/Αγγελάκας Γιάννης

    Μπορεί να με έχεις από κάτω και με το ζόρι να με θάβεις στη σιωπή
    Να επιμένεις πως μου αξίζει ένα άδειο πιάτο
    Και σαν σκυλί να με κλωτσάς μεσ τη βροχή

    Μα όσο κι αν θες να το πιστεύεις πως μου χεις πάρει κιόλας την ψυχή
    Κι όταν ακόμα θα νομίζεις πως μια για πάντα έχω χαθεί

    Εγώ θα φλέγομαι, θ' ανθίζω, θα γιορτάζω, θ' ανατέλλω
    Θα σε καίω
    Θα καταστρέφω με τραγούδια της ψυχής σου το μπουρδέλο
    Θα ανατέλλω

    Μπορεί αν θες με ένα σου ψέμα να με κρατάς μέσα στη λάσπη
    Κι αν πάλι χρειαστεί να μου φοράς τα πιο ωραία σου κουρέλια
    Και να με βγάζεις σαν σκλαβάκι στο σφυρί
    Μα όσο κι αν θες να το πιστεύεις πως μου χεις πάρει κιόλας την ψυχή
    Κι όταν ακόμα θα νομίζεις πως μια για πάντα έχω χαθεί

    Εγώ θα φλέγομαι, θ' ανθίζω, θα γιορτάζω, θ' ανατέλλω
    Θα σε καίω
    Θα καταστρέφω με τραγούδια της ψυχής σου το μπουρδέλο
    Θα ανατέλλω

    Ακόμα κι όταν θα νομίζεις πως μου πήρες τη ψυχή
    θα σε καίω
    Κι όταν ακόμα θα νομίζεις πως για πάντα έχω χαθεί
    Θα ανατέλλω

  4. evan avatar
    evan 24/02/2011 20:52:52

    Το κολάν του πάει καλύτερα, του κάνει γάμπα, πολύ πετυχημένη εικόνα ...

  5. what avatar
    what 24/02/2011 20:53:54

    Δημοσιεύστε την εμετική και ταπεινωτική συνέντευξη που έδωσε στην Bild.
    Αντί να τους διαολοστείλει καθόταν και τους έλεγε ότι τα νησιά μας αποτελούν ... πολιτιστική κληρονομιά.

  6. ΚΑΤΕΡΙΝΑ avatar
    ΚΑΤΕΡΙΝΑ 24/02/2011 21:17:07

    ψυχαγωγείται!!!!!!!

  7. προδικος avatar
    προδικος 24/02/2011 21:21:43

    μια χαρα τα πηγε..εκανε το ταξιδακι του..εφαγε το ξεφωνημα του..του τραβηξε λιγακι το αυτακι η μανταμ...ολα καλα..

  8. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 24/02/2011 21:36:54

    Ο ΓΑΠ φεύγει με κάθε ευκαιρία από τη χώρα που τόσο μισεί.

  9. Έρεβος avatar
    Έρεβος 24/02/2011 22:55:08

    Τον Γιωργάκη πλεον δεν τον γουστάρει κάνενας ξένος ηγέτης γιατί έχει γίνει ο περιπλανώμενος ζήτουλας της υφηλίου. Κάτι σαν το παιδί των φαναριών σε επίπεδο πρωθυπουργού.

    Σταματάει η Μέρκελ στο κόκκινο, τσουπ νάσου ο Γιωργάκης να καθαρίσει το παράθυρο. Σταματάει ο Σαρκοζί σε άλλο φανάρι, φραστ ο Γιωργάκης ο παραπληγικός να τρικλίζει και να ζητάει κανα πενηνταράκι.

    Έχει καταντήσει κάτι σαν Καντάφι αλλά από την ανάποδη. Ο Καντάφι ήταν απομονωμένος στη χώρα του, ο δικός μας έχει καταφέρει να απομονωθεί έξω από τη χώρα του κι από τον λαό του αλλά και από αυτούς που πάει να επισκεφτεί και να ζητιανέψει.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Έρεβος 25/02/2011 00:05:42

      Και μόλις πιάσει βροχούλα, τσουπ το Γκιωργάκι στο δρόμο να πουλήσει "αμπρέλλα, αμπρέλλα, λίγκα λεφτά" στη Μέρκελ και στους Eμίρηδες. Αλλά φαίνεται ούτε το αμπρέλλα-αμπρέλλα (=δημόσια περιουσία) άμα πουληθεί θα μας σώσει από τη χρεωκοπία.
      Λέτε στο τέλος να αυτοπυρποληθεί και να βγαίνει στη ζητιανιά με εγκαύματα γ΄ βαθμού για να τον λυπηθούν επιτέλους και να μας χαρίσουν τίποτα χρέη;

    • popolaros avatar
      popolaros @ Έρεβος 25/02/2011 09:59:27

      +1000

  10. μαρια avatar
    μαρια 24/02/2011 22:58:37

    Ο τύπος δεν είναι καν Έλληνας . Έχει γαλουχηθεί με το αμερικάνικο πρότυπο και τώρα πρέπει να κάνει "τη βρώμικη δουλειά" για να καλοπιάσει τους εργοδότες του, άλλωστε έδειξε ότι στην Ελλάδα τα ψωμιά του είναι πολύ λίγα...... Βάζουμε υποθήκη την Ελλάδα για το μέλλον του Γιωργάκη !!!

  11. δημης avatar
    δημης 24/02/2011 23:29:38

    ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ ΕΛΛΑΔΑ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΤΣΕΠΗΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ;;;;;;;;;;

  12. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 25/02/2011 09:42:38

    Μετά την αποτυχία της συνάντησής του με την Άγγελα Μέρκελ, ο Πρωθυπουργός ανησυχεί για τις οικονομικές εξελίξεις και σκέπτεται προσεχώς να επισκεφθεί και την Ελλάδα.

    • kiki avatar
      kiki @ ΣΟΝ ΠΕΝ 25/02/2011 09:47:48

      @ σον πεν,
      Αντε παλι παμε να κλεισουμε το αεροδρομιο, να μην κατεβει, κατω, και του μπλοκαρουμε τους λογαριασμους μπας και γεμισουμε κανα δημοσιο ταμειο.

  13. popolaros avatar
    popolaros 25/02/2011 10:08:37

    Θα πρέπει να αντιληφθούμε ότι αυτή η παρέα (παπανδρέου-παπακωνσταντίνου) 'εργάζεται' για το βιογραφικό και την διεθνή καριέρα τους.
    Αυτός είναι και ο λόγος των ταξιδιών και των δεκάδων ξενόγλωσσων συνεντεύξεων.
    Προμοτάρισμα του εαυτού τους κάνουν για την αυριανή μέρα.
    Αυτοί θα φύγουν εκτός...εμείς θα μείνουμε εδώ στα ερείπια.
    Πάμε και στοίχημα τον μισθό του πρωθυπουργού.

    • juliet avatar
      juliet @ popolaros 25/02/2011 10:18:23

      στοχηματίζεις σε κουτσουρεμένο μισθό!!!!

  14. Ελενα Κανελοπούλου avatar
    Ελενα Κανελοπούλου 25/02/2011 13:13:00

    Το οτι "ταλαιπωρείται" , αν ταλαιπωρείται , δεν μας ενδιαφέρει καθόλου .Το χειρότερο είναι οτι ξοδεύει πολλά χρήματα με τα ταξίδια του , απ' αυτα που δεν έχουμε , και επιπλέον μας διαβάλει συστηματικά στο εξωτερικό με όλα αυτά που λέει , υποτίθεται διαπραγματευόμενος τα συμφέροντά μας

  15. Κατερίνα Κ. avatar
    Κατερίνα Κ. 25/02/2011 19:01:22

    Ο ΓΑΠ δεν ξέρει να κάνει τίποτε άλλο, παρά μόνο να ταξιδεύει και προσπαθεί μαζί με τα φεράφωνά του στα Μ.Μ.Ε να μας πείσουν ότι διαπραγματεύεται σκληρά. Δηλ. εάν δεν διαπραγματευόταν σε πια οικονομική κατάσταση θα είμαστε.
    Μήπως καλύτερα. Μάλλον. Πάντως η αγία οικογένεια και ο αλαζών τσάρος κέρδισαν από την κατάσταση που δημιούργησαν με τους διεθνείς τοκογλύφους φίλους τους.