05/09/2008 13:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι σχέση έχει η Ζήμενς με όσα γίνονται;

«Ποιο θα είναι το νέο σκάνδαλο;» ρωτούσαμε στις 20 Αυγούστου , αναφερόμενοι σε επίμονες πληροφορίες από τα …μαύρα ταμεία της Ζήμενς σύμφωνα με τις οποίες επίκειτο η αποκάλυψη και νέου μεγάλου σκάνδαλο με εμπλοκή κορυφαίου στελέχους της ΝΔ, σε μια περίπτωση ανάλογης με εκείνης του Τσουκάτου - και για να βλογάμε και τα γένια μας χαμπάρι δεν είχε πάρει τότε κανένας άλλος για το τι παιζόταν στα παρασκήνια.

Στη συνέχεια, η υπόθεση παίρνει διαστάσεις ( βλ. Μωραίνει …Ζήμενς όν βούλεται απωλέσαι). Το ΒΗΜΑ γράφει ότι ο κ. Καραμανλής «τρέμει την Ζήμενς», και η «Ελευθεροτυπία» προσθέτει ότι το Μαξίμου ανησυχεί για «πολιτικό χτύπημα» πριν από τη ΔΕΘ. Εκείνο όμως έκανε την έκπληξη ήταν ότι ο ίδιος ο κ. Άρης Σπηλιωτόπουλος έσπευσε να αυτό-υποδειχθεί (!!!) και να εκφράσει την οργή του (βλέπε εδώ)  για τις «στοχευμένες διαρροές σε μέσα ενημέρωσης, μέσω των οποίων γίνεται απόπειρα εμπλοκής του στο σκάνδαλο της Siemens». Τα βάζει επίσης με τον γραμματέα της ΝΔ Λευτέρη Ζαγορίτη που τον κατηγορεί ότι τα διαδίδει αυτά λόγω της Β΄ Αθηνών.

Οι φήμες αφορούν την προεκλογική περίοδο του 2000. Σύμφωνα με αυτές, υπήρξε χρηματοδότηση της ΝΔ από τη Siemens και τον κ. Χριστοφοράκο και ότι ο πρώην πανίσχυρος άνδρας της εταιρείας είχε έρθει σε επικοινωνία για το θέμα αυτό με τον τότε εκπρόσωπο Τύπου της ΝΔ και στενό συνεργάτη του κ. Κ. Καραμανλή, κ. Α. Σπηλιωτόπουλο.

Σήμερα λοιπόν βλέπουμε το ΛΑΟΣ να καταγγέλλει νοθεία της ψήφου του κ. Σπηλιωτόπουλου.

Δεν έχουν καμία σχέση όλα αυτά μεταξύ τους; Μόνο .."στραβός" δεν θα το έβλεπε.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. σασκα avatar
    σασκα 05/09/2008 14:28:21

    Βουλγαράκης: Δεν μπορώ να κάνω μια επένδυση για τα 4 παιδιά μου;
    Τρέμη : Όλοι έχουμε παιδιά !
    Η ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ στο αποκορύφωμα της !
    Βλέπω οτι με την σειρά τους πήραμε Τατούλη-Βουλγαράκη -Ρουσόπουλο - Σπηλιωτόπουλο- να περάσει ο επόμενος Γκεμπελόσκυλα.

  2. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 05/09/2008 15:56:12

    Ρε σασκα σεν αφήνεις την πλάκα.
    Αφού πασοκ ψηφίζεις.

  3. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 05/09/2008 16:13:06

    Χαχαχαχαχαχαχα !!

  4. nas avatar
    nas 05/09/2008 16:48:27

    πόσα παιδιά έχει η Τρέμη και πόσα ο Πρετεντεράκος; Πάντως σύντροφοι του διαδικτύου, αν ένοιωσα κάτι να μου σφίγγει χθες βράδι το στομάχι, ήταν η αγωνία που ζούσε ο κακομοίρης ο Τσίμας, έχοντας ενώπιον παραθύρου τον προκλητικό Βουλγαράκη και που ενώ απο μέσα του έβραζε προσπαθούσε να κινηθεί στα πλαίσια των κανόνων-MEGA!!!
    Ρε μεγάλε, κάνε μιά επανάσταση γαμώτο. χώτσα όλα ζωντανά και μετά πιάσε δουλειά στην αυγή του Τσίπρα. Για την Αριστερά σας ρε γαμώτο...

  5. Aθανάσιος Ι. avatar
    Aθανάσιος Ι. 05/09/2008 16:56:01

    hm hm hm

  6. Aθανάσιος Ι. avatar
    Aθανάσιος Ι. 05/09/2008 17:00:48

    @nas -Παραλίγο με τόσα που μας είπες να μας πνίξεις !!!

  7. λαμπρος avatar
    λαμπρος 05/09/2008 17:16:43

    Παληκάρια όταν ο Βουλγαράκης,Μειμαράκης,Βαρβιτσιώτης ,Αρης/Μύκονος και τάλλα τα παιδιά προεκλογικά κυκλοφορούσαν και σας μιλούσαν με κουστούμια Αρμάνι και παρομοίων μόδιστρων, ρούχα αξίας απο 5000 ευρώ και πάνω ,δεν βλέπαται οτι και φραγκάτοι είναι και δεν έχουν δουλέψει ποτέ και ακριβές συνήθειες έχουν και κρατάτανε απο μεγάλα τζάκια κλπ ;κιόμως τους ψηφήσατε ,τους αγαπήσατε ,τους στηρίξατε.
    Τώρα επειδή κάποιοι <> και <> δημοδιογράφοι και εκδότες προβάλανε αυτό που ξέρατε ,ξαφνικά ανακαλύψατε την Αμερική.
    Σας πάνε όπου θέλουνε κορόιδα ,το πρόβλημα δεν είναι οι Υπουργοί και οι βουλευτές ,αλλά το κρατικοδίατο παρακράτος που τους ακολουθεί και στην ουσία κινεί τα νήματα .Αυτό το παρακράτος που παίζει ανεξαρτήτα απο κόματα και ιδεολογίες ,δεν το κράζει κανένας ,γιατί είναι η άκρη για τις λαμογιές και όταν κάποιος έχει αντιμαχόμενα συμφέροντα μη τολμόντας να τα βάλλει μαζύ του ,βάζει και κράζουν τον κάθε Υπουργό.
    Δηλαδή φθάσαμε να είναι οι Υπουργοί αναλώσιμοι και το πρακράτος στο απειρόβλητο.
    ΠΧ.ΣΤΗΝ ΔΕΗ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΜΝΤΟ Ο ΦΩΛΙΑΣ Ή ΟΙ ΔΙΟΙΡΙΣΜΕΝΟΙ ΓΕΝΙΚΟΙ,ΔΙΕΥΘΥΝΤΑΔΕΣ ΚΑΙ ΔΣ;ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ,ΔΕΠΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ.
    ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΚΑΝΕΙ ΚΟΜΑΝΤΟ Ο ΑΛΟΓΟΥΣΚΟΥΦΗΣ Ή ΥΠΕΔΑ ,ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΚΛΠ.
    ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΙΑΛΥΟΥΝ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ Η ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΚΑΛΑ.
    ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΙΩΧΕΤΕΥΟΥΝ ΑΠΟΡΡΗΤΑ ΕΓΓΡΑΦΑ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΓΡΑΦΟΥΣ,ΠΛΗΡΟΦΟΡΊΕΣ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΩΣ ΡΕΠΟΡΤΑΖ.
    ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΑ ΜΙΣΘΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ Ή ΔΥΟ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΚΛΥΣΕΙ ΜΕ ΒΙΛΕΣ ΤΗΝ ΕΚΑΛΗ,ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΒΟΥΛΑΣ,ΤΟ ΛΑΓΟΝΗΣΙ ΚΛΠ ΟΛΕΣ ΦΤΙΑΓΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΕΣ ΤΟΥΣ.
    ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΤΕ ,ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΤΕ ,ΚΡΑΞΤΕ ΤΟΥΣ ,ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΑΡΘΕΙ Η ΜΟΝΙΜΤΗΤΑ ΚΑΙ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ.

  8. σασκα avatar
    σασκα 05/09/2008 17:26:24

    νοών Πασόκ ψηφίζω για να σε τιμωρήσω !
    2,4 η διαφορά και κάνει και μια ζέστη ;
    Φανταστείτε και να μην έκανε !

  9. ο νοών....νοείτω avatar
    ο νοών....νοείτω 05/09/2008 17:59:24

    Μάλλον από τις πολλές βουτιές που έχεις περιθώριο να κάνεις, μπέρδεψες και τα ψευδώνυμα που χρησιμοποιείς σε κάθε blog.