12/02/2009 12:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι συμβαίνει στην ΡΑΕ;

«Κόλαση» στη ΡΑΕ (Ρυθμιστική Αρχή Ενέργειας). Παιχνίδια τόλμης και...εξουσίας με συγκεκριμένες αναθέσεις σε συνήθεις μεγαλοεπιχειρηματίες προκάλεσαν ακόμη και το ενδιαφέρον εισαγγελέων. Όπως πληροφορηθήκαμε οι εισαγγελείς μπαινοβγαίνουν καθώς ο ένας κυβερνητικός παράγων τους στέλνει και ο άλλος τους...διώχνει...! «Σφαγή» αμνών από τους επιτήδειους παλαιούς στο κουρμπέτι που θυμίζουν Ηρώδη... Ποιος θέλει τον έναν και ποιος τον άλλο για τη θέση του Προέδρου. Ελ Πάσο σας λέω...

Αναγνώστης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΝΗΜΩΝ avatar
    ΜΝΗΜΩΝ 12/02/2009 13:07:35

    ΡΑΕ ή ΕΡΕ (Εδώ Ροκανίζουν Εργολάβοι, δια τους έχοντες μνήμην);
    Τότε ήταν και η υπόθεση Μαρκε-ζίμενς. Αθάνατη δεκαετία του '50.
    Όλα αλλάζουνε για να μείνουν ίδια;

  2. ataktos avatar
    ataktos 12/02/2009 13:29:45

    afou me tin televtea ekthesi gia to F.A. 6.2.2009 ekbiazoun !!!! emas ke tin kibernisi (KALA AVTO DEN ME ENDIAFERI KE POLI ) proothontas tin ENERGIAKI TROMOKRATIA !!!!!(etsi to leme sta apla ellinika) .

  3. theo1611 avatar
    theo1611 12/02/2009 15:47:55

    Που είναι η τεκμηρίωση να καταλάβουμε και οι εκτός των τειχών (τοίχων?) Αναγνώστη?

  4. ataktos avatar
    ataktos 12/02/2009 18:37:36

    Προσωπικά και πάντα κατά την γνώμη η εξηγήσει πρέπει να δοθεί από τα λεγόμενα Golden Boys της Ενέργειας π.χ. Μανιατοπουλος ,Κάπρος ,Μπόμπολας ,Ψυχάρης,Καπελουζος ,Βαρδινογιάννης κλπ δεν είναι λίγοι αλλά ούτε και πολλοί η πιάτσα είναι μικρή γνωριζόμαστε όλοι σαν την κάλπικη δεκάρα

  5. κανένας avatar
    κανένας 12/02/2009 19:02:02

    ΡΑΕ¨η μεγαλύτερη συγκέντρωση λαμόγιων σε ένα χώρο

  6. ataktos avatar
    ataktos 12/02/2009 19:41:04

    Και όταν έγραψα προηγούμενος έλεγα για την συνημμένη

    http://www.rae.gr/K2/Report-SoS_GAS.pdf

    εκθέσει και συμβάσεις θυμάστε πόσες εταιρίες της έλαβαν…..
    έχουν κατασκευασθεί δεν υπήρχαν ρήτρες ευθύνης έτσι σε οποίων ήθελε της έχουν παραχωρήσει στο παρελθών επί προεδρίας Κάπρου .Υπάρχουν και αλλά αστα να πάνε στο διάβολο …

  7. fantomas avatar
    fantomas 12/02/2009 22:31:23

    Εκεινος ο πρωην προεδρος της Ρ.Α.Ε. επι Σιμητη, ο Καπος..... που να ειναι αραγες?