#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/12/2010 08:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι συμβαίνει με τον κ. Λαυρεντιάδη;



Θυμάστε τι σας γράφαμε πριν μερικές ημέρες για το φαινόμενο Λαυρεντιάδη που τα πουλάει όλα και την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια από την Ελλάδα (http://www.antinews.gr/?p=77042);

Το λουκέτο στην εφημερίδα του, το VΕΤΟ έρχεται να επιβεβαιώσει και τις πιο απαισιόδοξες προβλέψεις καθώς δεκάδες άνθρωποι μένουν στο δρόμο εξαιτίας της απόφασης του Λαυρεντάδη και των συνεργατών του να κλείσει επιχειρήσεις τις οποίες αγόρασε πανάκριβα. Ήδη ο φόβος έχει κυριεύσει και τα άλλα μέσα του επιχειρηματία όπως την Ισοτιμία, τον Flash ενώ έχει συμμετοχές σε Πήγασο (Εθνος, Mega), SKAI κ.λπ.

Το ερώτημα που πρέπει να ταθεί από κάποιον, ίσως από τον εισαγγελέα είναι το εξής: Ο επιχειρηματίες που αγόραζε όσο – όσο επιχειρήσεις στα media κι όχι μόνο που έβρισκε τα λεφτά, από πού προέρχονταν και γιατί σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα αποφάσισε να τις κλείσει χωρίς να βγάλει δραχμή και χωρίς να σκεφτεί καν να κάνει κίνηση πώλησής τους;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος Μαθιουδάκης avatar
    Γιώργος Μαθιουδάκης 29/12/2010 09:57:32

    Χίλιες φορές λουκέτο, να καθαρίσει κι ο χώρος των Μ.Μ.Ε. από τα «σαπάκια».

    • megalos podilatis avatar
      megalos podilatis @ Γιώργος Μαθιουδάκης 29/12/2010 22:57:42

      Σας λεει κατι η λεξη Carlyle? Μην ρωτατε που τα βρηκε τα λεφτα. Πουλησε την Νεοχημικη 700 εκατομυρια ευρω και την πηρε πισω με 70 εκατομυρια ευρω Θυμαστε σε ποιον? Δεν διαβεζεται τις σομον σελιδες?

  2. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 29/12/2010 10:06:55

    Εεεεεε.... με ποιά κυβέρνηση τα αγόρασε όλα αυτά είπαμε;

  3. BABIS avatar
    BABIS 29/12/2010 10:49:27

    Θα καθαρίσει είτε το θέλουμε είτε όχι, γιατί δεν αγοράζουμε εφημερίδες. Δεν υπάρχουν έσοδα απο διαφιμίσεις, γιατί η διαφήμιση πήγε στο internet. Οι εταιρείες που ελέγχονται απο το κράτος ΟΠΑΠ , ΔΕΗ , ΕΥΔΑΠ κλπ δεν διαφιμίζονται πλέον. Άρα και οι εφημερίδες θα κλείσουν και τα κανάλια θα κλείσουν. Θα μείνουμε μόνο με την ΕΡΤ.

    • φέρτε πίσω τα κλεμένα avatar
      φέρτε πίσω τα κλεμένα @ BABIS 29/12/2010 16:49:06

      Babis, κάνεις λάθος, θα μείνουμε μόνο με το διαδίκτυο. Θα συνεχίζουμε να διαβάζουμε τα blogs όλου του κόσμου. Έλεγαν ποτέ την αλήθεια τα κανάλια στην Ελλάδα; όσο ευθύνονται οι πολιτικοί για την κατάντια μας, το ίδιο ευθύνονται και οι καναλάρχες και τα τσιράκια τους οι δημοσιογράφοι. ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΟΝΟ KONTRA CHANNEL.

  4. Σαος avatar
    Σαος 29/12/2010 10:54:03

    Γιατί όλοι την «κάνουν» για Λονδίνο;;; Τρέχει κάτι και δεν μας το λένε;;;; Τόσος φόβος τους έχει πιάσει;;;; Αφού μας λένε ότι τα φάγαμε μαζί, γιατί δεν μένουν εδώ να πληρώσουν και αυτοί τον λογαριασμό;;;;

  5. ΒΑΣ.ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ avatar
    ΒΑΣ.ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ 29/12/2010 11:03:25

    Η ξεφτίλα του πολιτικού συστήματος δεν εχει όρια. Ο τέως βασιλιάς που ολοι ειρωνεύονται ηταν πιο τίμιος και λιγότερα κόστιζε, και πιο τιμιος ειναι.Οι δημοκρατηκές δυνάμεις(κολωνακι-εκαλη-μυκονος)πόσο κοστίζουν? βουλευτές(ποσα παιρνουν απο επιτροπές? ποσα παιρνουν οι συνδικαλιστές?)ποιός διορίζει υπαλλήλους στην βουλή?τι μισθούς παίρνουν οι διαφορες συντεχνίες υπαλλήλων? πριν τα πραγματα γινουν χειρότερα καλο ειναι να φύγουν οι 300 που εφήρμοσαν κοινοβουλευτικό και υηλεοπτικό φασισμό και να δουμε πως θα πορευθουμε.κτηματολογιο-βατοπεδι ομολογα -τσοχατζοπουλος- μιμή-κολλάδες-χρηματηστηριο-μαυρακης(ΔΕΗ)το δωρο των 500 εκατομ?-υποβρύχια γερμενα-πενταγιάς νταλάρας-νεονακης χρηματηστηριο-κλπ ελεος!!!!!!!να φύγουν πριν τους διωξουν με τη βια και υπαρξουν θυματα.

    • stam avatar
      stam @ ΒΑΣ.ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ 29/12/2010 16:13:27

      Πολλές από αυτές τις απορίες αυτές τις λύνει το http://www.youtube.com/watch?v=sBJ-LsK2jeY.

    • φέρτε πίσω τα κλεμένα avatar
      φέρτε πίσω τα κλεμένα @ ΒΑΣ.ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ 29/12/2010 16:52:05

      πριν φύγουν να βρεθεί ένας Έλληνας να τους πάρει πίσω τα 200 δις που έκλεψαν, να μας δώσουν πίσω τα λεφτά μας

    • φέρτε πίσω τα κλεμένα avatar
      φέρτε πίσω τα κλεμένα @ ΒΑΣ.ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑΣ 29/12/2010 16:54:25

      η Νέα Τάξη Πραγμάτων δεν θέλει βασιλιάδες, θέλει λαμόγια για να προετοιμάζουν το έδαφος γι αυτό διώχτηκε ο Βασιλιάς. Θεωρούν τους βασιλιάδες ανταγωνιστές τους.

      • ΕΛΛΗΝ avatar
        ΕΛΛΗΝ @ φέρτε πίσω τα κλεμένα 30/12/2010 02:18:00

        Αυτή είναι η απάντηση στο αίνιγμα ΜΠΡΑΒΟ !!!!!!!

  6. kosta-kosta avatar
    kosta-kosta 29/12/2010 12:13:35

    Ναι φωνάξτε τον κοκό απ'το Λονδίνο να μας σώσει. Θα διώξει όλους τους μεγαλοεπιχειρηματίες και τραπεζίτες έλληνες και ξένους που τρώνε με 15 μασέλες και αποδομούν το ελληνικό κράτος και με την μεγαλοψυχία που τον χαρακτηρίζει θα κυβερνήσει με πυγμή και τόλμη και θα κάμει την Ελλάδα μας παντοκράτειρα. Το μόνο πρόβλημα που θα αντιμετωπίσουμε θα είναι αν θα πρέπει να αλλάξουμε σε Βυζαντινή αυτοκρατορία, ή Ελληνική αυτοκρατορία, και τι σημαία θα έχουμε. Εμπρός!

  7. dinos avatar
    dinos 29/12/2010 12:46:07

    Πωπω λήθη που έχει πέσει...Καλέ αυτός δεν ήταν παρένθετος στη Siemens ή κάνω λάθος; Μαζί με τον ντουλάπα τον Κάτσικα; Ναχουν αρχίσει να σφίγγουν τα γάλατα; Ή να είναι πάλι σύμπτωση ...

  8. ΓΠ avatar