#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/01/2010 08:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι συζητούσε χθες το απόγευμα ο Γιώργος με την Άννα;



Ο Γιώργος Παπανδρέου είχε χθες το απόγευμα πολύωρη συνάντηση με την υπουργό Παιδείας, Α. Διαμαντοπούλου και τους υφυπουργούς της, Χριτοφιλοπούλου και Πανάρετο. Επίσημη αιτιολογία ότι ο πρωθυπουργός ενημερώνεται για τις 100 ημέρες στο χώρο της Παιδείας ώστε να κάνει την ομιλία του στην... επέτειο του ΠΑΣΟΚ στην εξουσία.

Ομως, τόσες ώρες συνάντηση, πήραν φωτιά τα γραφεία από τις φήμες και τα σενάρια. Κάποιοι είπαν ότι ο πρωθυπουργός τράβηξε το αυτί της υπουργού για το επεισόδιο με τον Μ. Χρυσοχοϊδη. Κάποιοι άλλοι ότι συζήτησαν και το μέτωπο που έχει η Αννα με τον Γ. Πανάρετο.

Το πιο δυνατό σενάριο είναι ότι μπορεί να συζήτησαν για τον... Καλλικράτη. Να έκανε δηλαδή ο πρωθυπουργός το... προξενιό της Αννας με καμιά υπερπεριφέρεια Αττικής.

Ο χρόνος θα δείξει...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 12/01/2010 08:32:47

    Μπά... αποφάσισαν να κάνουν την Εσπεράντο επίσημη γλώσσα του Ελληνικού Εθνους (σόρυ ... του ελληνικού καντονίου)

    • Νικόλας avatar
      Νικόλας @ archaeopteryx 12/01/2010 13:31:38

      To πείραμα της Εσπεράντο όλοι ξέρουν πως απέτυχε :p

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 12/01/2010 08:38:11

    Στην τσαντα-μπαμπουσκα χορανε και δονητες !!!..ειδες χαρα?? πρασινοι και ανανεωσιμοι. Ξερεις πως λειτουργουν? Παιρνουν ενεργεια με την τριβη γιου νοου.. ηλεκτρονια-στιβαδες κλπ


    ΠΠ

    • Σαος avatar
      Σαος @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 12/01/2010 09:05:39

      Μήπως φορτίζουν μπαταρίες με φωτοβολταϊκά;

  3. Νίκος avatar
    Νίκος 12/01/2010 10:20:47

    Μπα, δεν νομιζω Αρχαιε, αυτη "καιγεται" για τα Αγγλικα. Ειναι, βλεπεις, "ανωτερη" γλωσσα. Τα Εσπεραντο δεν τα βλεπω γιατι ειναι τεχνητη γλωσσα, να, κατι σαν εμας τους Ελληνες. Τεχνητοι απο τον 19ο αιωνα δεν ειμαστε; Χαχαχαχαχαχα!

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Νίκος 12/01/2010 11:48:49

      μπορεί η χώρα μας να φτιάχτηκε στο Μεγάλο Παιχνίδι του 18ου και 19ου αιώνα, αλλά διαβάζω Όμηρο (ζορίζομαι λίγο στην μετάφραση, αλλά με τον Θουκυδίδη μια χαρά τα πάω)

    • Νικόλας avatar
      Νικόλας @ Νίκος 12/01/2010 13:39:37

      Δεν το βλέπεις πως τα Αγγλικά πλέον σε αυτή τη χώρα είναι κάτι σαν δεύτερη μη επίσημη γλώσσα;
      Έχω ταξιδέψει πολύ,σε καμία χώρα δεν έχω δει τις επιγραφές τους, τις ταμπέλες στο δρόμο, τα πάντα να υπάρχουν και με το λατινικό αλφάβητο και τα παιδιά τους να μαθαίνουν από μικρά τα Αγγλικά (εξαίρεση η Ολλανδία και οι Σκανδιναβικές χώρες όπου και εκεί όλα τα παιδιά μιλάνε Αγγλικά)
      Μια άχρηστη πληροφορία...στο Κεμπέκ οποιαδήποτε λέξη μπορεί να μεταφραστεί στα Γαλλικά πρέπει να μεταφράζεται, μέχρι και οι ταμπέλες δεν γράφουν STOP αλλά Αrrêt ακόμα και η πολυεθνική KFC δεν αναγράφεται έτσι έξω στην ταμπλέλα των καταστημάτων αλλά λέει PFK (Poule Frit Kentucky).

  4. Aδέσποτη avatar
    Aδέσποτη 12/01/2010 11:37:30

    15 Ιανουαρίου αρχίζει το πρόστιμο για τα κολέγια. Άντε να δω η κα "Do Nothing" πότε θα ενσωματώσει την Ευρωπαϊκή οδηγία; Ρίξτην βορά στους πανεπιστημικαούς και στους φοιτητές που μας κόβεται και για διάδοχος του θρόνου.

  5. Hase avatar
    Hase 12/01/2010 11:47:11

    Μετα απο την κοντρα της Αννουλας με τους υφυπουργους της, την κοντρα της Αννουλας με τον Προ-Πο, την κοντρα του Παπακωνσταντινου με την Κατσελη, την κοντρα του προεδρου τησ Βουλης με την Μπιρμπιλη τωρα μαε προεκυψε και η κοντρα της Μπιρμπιλη με τον Παπουτση για την εκτροπη του Αχελωου οπως γραφουν σημερα τα Νεα.
    Προκειται για τις ονομαζομενες 'πρασινες' κοντρες.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Hase 12/01/2010 12:34:28

      Οπως στα στριπτιτζαδικα και τα μπουρδελα παντα οι εργαζομενες τσακωνονται για τα ματια του πελατη. Οσο περισσοτερο "αρνι" ειναι ο πελατης τοσο μεγαλυτεροι οι τσαμπουκαδες... οκ??

      ΠΠ

  6. o aristos avatar
    o aristos 12/01/2010 20:04:59

    Συζητούσαν για το νέο "Μοντέλο" διακυβέρμησης
    "Χθες ο Πρωθυπουργός ήταν αρκετά σαφής.
    "Θα είναι μία επιτροπή, η οποία θα αποτελείται από προσωπικότητες - και διεθνούς κύρους - έτσι ώστε να υπάρχει παραγωγή ενός μοντέλου, το οποίο θα είναι το καλύτερο, το παραγωγικότερο, το δημοκρατικότερο και το αποδοτικότερο για την κυβέρνηση, για το πρωθυπουργικό γραφείο και για το κράτος συνολικότερα."
    Για ξαναπές το μεγάλε !!!!

  7. exomatiakaivlepo avatar
    exomatiakaivlepo 12/01/2010 20:07:42

    Συζητούσαν για το νέο "μοντέλο" της διακυβέρμησης.
    "Χθες ο Πρωθυπουργός ήταν αρκετά σαφής. Θα είναι μία επιτροπή, η οποία θα αποτελείται από προσωπικότητες - και διεθνούς κύρους - έτσι ώστε να υπάρχει παραγωγή ενός μοντέλου, το οποίο θα είναι το καλύτερο, το παραγωγικότερο, το δημοκρατικότερο και το αποδοτικότερο για την κυβέρνηση, για το πρωθυπουργικό γραφείο και για το κράτος συνολικότερα."
    Για ξαναπές το μεγάλε !!!!