#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/11/2010 15:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι συζήτησε ο κ. Ξυνίδης με τον Αχμέτ Μέτε;



Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν ότι γύρω στις 1μμ σήμερα συναντήθηκαν στο ξενοδοχείο “Νατάσα” της Ξάνθης ο αναπληρωτής υπουργός Σωκράτης Ξυνίδης, με τον ψευτομουφτή Αχμέτ Μέτε, τον βουλευτή Τσετίν Μάντατζη, τον υποψήφιο δήμαρχο κ. Πούλιο και άλλους.

Δεν έγινε γνωστό το περιεχόμενο της συνάντησης. Όλοι όμως αντιλαμβάνονται τι μπορεί να συζήτησε ο κ. Ξυνίδης με τον ψευτομουφτή και τον κ. Μάντατζη λίγες ώρες πριν ανοίξουν οι κάλπες.

Το θέμα είναι σοβαρότατο και αφορά άμεσα την κυβέρνηση. Την στιγμή που ακούγονται πολλά για μετακινήσεις πούλμαν με ψηφοφόρους από την Τουρκία και όταν Μέτε, ζητά  να τεθεί επικεφαλής όλων των μουσουλμάνων που ζουν στην Ελλάδα, περιλαμβανομένων και των μεταναστών – βλ. “Η ψήφος των Τούρκων για τους Τούρκους και όχι για τους γκιαούρηδες”.

Υπενθυμίζουμε την πρόσφατη “Μυστική” επίσκεψη Παπανδρέου στην Κομοτηνή

Όπου ζητήθηκε επί πίνακι το κεφάλι υπουργών αν χάσουν την περιφέρεια Αν. Μακεδονίας – Θράκης Ποιος υπουργός θα … χάσει το κεφάλι του για την Θράκη;

(στην φωτό, ο ψευτομουφτης με τον ανεξαρτητο μειονοτικο υποψηφιο για το Δημο Ξάνθης, Αχμέτογλου)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 13/11/2010 16:14:32

    Για να πάει καλά το κομμα ας πάει κατα διαόλου η θράκη για σου πατιρωτη ΓΑΠ που μας έκανες και μαθήματα πατριωτισμού τις προάλλες.

    • Σαος avatar
      Σαος @ Σοσιαληστής 13/11/2010 22:49:23

      Τι τον νοιάζει τον ίδιο; Αυτός και οι πρόγονοι του άλλαζαν «πατρίδες» σαν τα πουκάμισα. Πατρίδα του η εξουσία, το χρήμα και το φαγοπότι...

  2. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 13/11/2010 16:15:55

    Οταν λέμε ότι οι "αναξιοπαθούντες" (κατά Κώστα Βαξεβάνη, Παρτάλιου και λοιπούς Αλαβανοσυριζαίους και Καμινοαριστερούληδες) λάθρο εκ Σομαλίας, Αφγανιστάν, Ιράκ, Μαρόκο και άλλων εξωτικών μερών της λάγνας Ανατολής, στην κατάλληλη περίπτωση θα γίνουν όργανα της Τουρκίας, είμαστε εθνικιστές, κινδυνολόγοι ή και ρατσιστές...
    Την πρότασή του ο ψευτο-μουφτής την έκανε στο"Βήμα" και το είπε καθαρά: Θέλει να είναι ο αρχιμουφτής όλων των εν Ελλάδι μουσουλμάνων...
    Και το επίσημο ΠΑΣΟΚ πηγαίνει να τον συναντήσει.
    Αυτό είναι το πραγματικό αυγό του φιδιού, όχι οι ψήφοι των απελπισμένων του Αγίου Παντελεήμονα που ψήφισαν μία αστεία ακροδεξιά οργώνωση επειδή οι "επίσημοι" υποψήφιοι τους κοίταζαν αφ' υψηλού.

    • Le canard avatar
      Le canard @ ΒΙΣ 13/11/2010 19:28:05

      @ΒΙΣ Στον Ελεύθερο Τύπο το είπε ο ψευδομουφτής Εκτός κι αν το χει δηλώσει και στο Βήμα Κατά συρροή αδίκημα δηλαδή

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ ΒΙΣ 13/11/2010 19:41:07

      Όχι μόνον αστεία, αλλά και προβοκατόρικη οργάνωση, που σκοπό της έχει να εκμεταλλευτεί, να ελέγξει και να συκοφαντήσει δυναμικά πατριωτικά στοιχεία που, διαφορετικά, θα μπορούσαν μέσα από το κανονικό πολιτικό παιχνίδι να προσφέρουν πάρα πολλά στην πατριωτική υπόθεση.

      Οι της Χρυσής Αυγής είναι επαγγελματίες εκμαυλιστές συνειδήσεων...

      Όταν το Αντίβαρο συγκέντρωνε υπογραφές για το βιβλίο της Ρεπούση, είχαν γεμίσει την Αθήνα αφίσες που έλεγαν ότι η συλλογή υπογραφών γίνεται από τον "Ελεύθερο Κόσμο" σε συνεργασία (ή υπό την αιγίδα, δεν θυμάμαι ακριβώς) του Αντίβαρου...

      Φυσικά, το Αντίβαρο δεν είχε καμία σχέση με τον Ελεύθερο Κόσμο. Επρόκειτο για μια εντελώς ακηδεμόνευτη πρωτοβουλία. Ωστόσο, η προσπάθεια να ταυτίσουν το Αντίβαρο μαζί τους εμένα μου λέει πολλά...

  3. ypotheto avatar
    ypotheto 13/11/2010 16:24:27

    Μία είναι η απάντηση!!!

    ΠΑΤΕ ΚΑΙ ΨΗΦΙΣΤΕ ΜΑΖΙΚΑ!!! ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥΣ.
    Τουλάχιστον εμείς, αυτό κάνουμε από την αρχή της εβδομάδας! Ενημερώνουμε ΟΠΟΙΟΝ γνωρίζουμε.
    Η Πατρίδα σας καλεί.
    Αν χάσουν την ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ και ΘΡΑΚΗ, τους χαλάτε τη ...σούπα!!! Θεωρούσαν ότι την είχαν στην τσέπη, για να την "παραχωρήσουν" στον σουλτάνο??? Την έχουν τάξει κάπου???

    και ο μπένυ θυμήθηκε ...ξαφνικά τον στρατό στον Εβρο και πήγε να στηρίξει γιαννακίδη...

  4. azxc avatar
    azxc 13/11/2010 17:09:58

    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΗ ΝΟΘΕΙΑ ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ!!!

  5. apis22 avatar
    apis22 13/11/2010 17:15:52

    Στη φωτογραφία... αυτό το σκίτσο που κρέμεται στον τοίχο είναι ο Ατατούρκ;
    Και το κόκκινο πανάκι με την ημισέληνο είναι η σημαία της Τουρκίας;

    Για να μην ανέβω από την Πελοπόννησο και τους πάρει και τους σηκώσει...

  6. GRAEKUS avatar
    GRAEKUS 13/11/2010 17:18:34

    Προδοσία σε εξέλιξη.
    Traidores a la horca!

  7. βουλα ελευθεριαδου avatar
    βουλα ελευθεριαδου 13/11/2010 17:18:55

    εγω ενα πραγμα θα ρωτησω γιατι τοσος πονος για την ΑΜΘ?
    μας χαλασε η συνταγη?
    κανεις δεν μπορει να βιασει την πραγματικη βουληση του λαου
    ακομα και αν βγειτε εχει αρχισει στη Θρακη η ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΗ ΜΕΤΡΗΣΗ για σας

  8. mike avatar
    mike 13/11/2010 17:56:35

    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ
    ΗΤΑΝ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ Ο ΓΑΠ ΘΑ ΤΑ ΕΔΙΝΕ ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ !!!!!!
    ΤΥΧΑΙΟ ΚΑΘΟΛΟΥ ΟΤΙ ΤΟΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΧΑΧΟΛΟΙ ΤΗΣ ΓΗΣ!!!!!!!!!
    ΕΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΥΠΟΨΗ ΤΟΥΣ:ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ ΤΗΣ ΑΥΡΙΑΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΦΡΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΣΥΝΦΩΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΕΚΔΟΤΗ ΤΗΣ Η΄ΟΧΙ!!!!!!!!!!!!!!

  9. ΛίγκαΤουΒορρά avatar
    ΛίγκαΤουΒορρά 13/11/2010 18:15:46

    Κατάντησα να βλέπω ΠΑ.ΣΟ.Κ. και να φτύνω... Τι είναι αυτοί μωρέ; Τίποτα δε σέβονται; Θαρρείς πως τα Πασόκια εμάς τους Έλληνες δεν μας υπολογίζουν πλέον... Η γνώμη μας δεν τους αγγίζει... Για λίγες ψήφους...

    Θέλω απάντηση απ΄τον Σαμαρά! Τι συμβαίνει εκεί πάνω;

  10. thanasis avatar
    thanasis 13/11/2010 18:48:31

    ο jefry γεωργιος παπανδρεου αφου μας υποδουλωσε στον αξονα και
    το τεταρτο ραιχ μας αντιμετωπιζει σαν ανδραποδα.τωρα μας προδιδει
    και στους απογονους του αττιλα 3

  11. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 13/11/2010 21:51:11

    Στη φωτογραφία, τι κάνει με το αριστερό του χέρι ο Αχμέτ Μέτε;;; (άμα την πάθουμε από μ@λ@κες θα είμαστε πολύ μ@λ@κες).

  12. δημης avatar
    δημης 13/11/2010 23:03:09

    Να θυμίσω οτι αυτό γινόταν και λίγο πρίν το.....1453 όταν οι τοπικοί ηγεμόνες ΕΛΛΗΝΕΣ έβαζαν τον ΤΟΥΡΚΟ σουλτάνο γιά ...να λύσει τις μεταξύ τους διαφορές....(πόσα σκαλιά θα κατέβουμε ακόμα στου κακού τη σκάλα ;;;;;;;;;;)

  13. Ακροβολιστής avatar
    Ακροβολιστής 13/11/2010 23:31:18

    Το ότι το πασοκ έχει "λυσσάξει" να κερδίσει τη Θράκη, είναι σε άμεση συνάφεια με τον αγωγό, που "βομβάρδισε" ο γαπ.

    Σκεφτείτε το.