#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/10/2008 17:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι σβήστηκε από το έγγραφο των εισαγγελέων;

 Στο αυθεντικό έγγραφο της παραίτησης των δύο δικαστών, που δόθηκε στην δημοσιότητα, έχει σβηστεί μέρος του κειμένου που αντιστοιχεί περίπου σε 21 η 22 χαρακτήρες, και έχει προστεθεί χειρόγραφα η λέξη «Υφυπουργών». Όμως με την ίδια γραμματοσειρά χωράει ανέτως να γραφεί «Υπουργών & Υφυπουργών».

Είναι δυνατόν;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. χχχ avatar
    χχχ 14/10/2008 17:33:15

    Αυτό το λαμόγιο ο σανιδάς που είδε εξαπατηθέντες υπουργούς δεν έχει λίγο φιλότιμο να παραιτηθεί;

  2. Δημήτριος avatar
    Δημήτριος 14/10/2008 17:42:16

    Το πρωτότυπο και μία λάμπα θα λύσει το μυστήριο.Πάντως ακόμα και αν είχαν αλλάξει γνώμη οι συγγραφείς, θα το ξανατύπωναν διορθωμένο.

  3. theo avatar
    theo 14/10/2008 18:02:42

    Οι δικαστές είναι ΠΑΣΟΚ, γιαυτο δημιουργούν προβλήματα στην κυβέρνηση, και σίγουρα δεν είναι
    ΝΔ. Αρα τι να συζητάμε, για δυο δικαστές που δεν είναι ΝΔ? Που δεν τιμούν αυτόν τον πρωθυπουργό, αυτό το ατίθασο πολιτικό άτι? Να φύγουν και να αναλάβει την υπόθεση ο Χατζηγάκης, που ξέρει και απο νομικά.

  4. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 14/10/2008 18:05:37

    Ακάκιε έχεις δίκιο. Δεν είδα το σχόλιο σου γιατί κοιτούσα σε άλλο blog το κείμενο και έγραψα κατευθείαν την παρατήρηση.

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 14/10/2008 18:05:46

    Πριν 9 μήνες, σε αντίστοιχα θέματα που έβαζες αμφισβήτησα ότι θα βγει ακρη στην Ελλάδα, την χώρα του κουκουλώματος...Προφανώς βγάζεις άκρη, αν και είναι χοντρόπετσα τα παιδιά.

    Να δεις ότι ΔΕΝ τους βολεύει η ένεση ρευστότητας στις αγορές, γιατί, αν τώρα που γράφουμε, πηδούσε κόσμος από το παράθυρο, θα ασχολιόμαστε με αυτό...

  6. ακακιος avatar
    ακακιος 14/10/2008 18:06:00

    Μια απορία και παρατήρηση. Η παραίτηση είναι πράξη ατομική. Υπάρχει κάποια σημειολογία που συνυπογράφεται σε κοινό έγγραφο παραιτήσεως?

  7. ο βουνισιος avatar
    ο βουνισιος 14/10/2008 18:09:31

    αν προσπαθησεις να γραψεις λεξεις στο κενο το μοναδικο που χωραει ειναι

    "υφυπουργούς του πασοκ"

  8. tsougdw avatar
    tsougdw 14/10/2008 18:20:48

    Πολιτικών Προσώπων παιδιά.
    Και για κάποιους που λένε ότι οι δικαστές ήταν ΠΑΣΟΚοι. Όλος ο ντουνιάς γνωρίζει ότι οι συγκεκριμένοι είναι γαλάζιοι, αλλά δυστυχώς για το Μαξίμου, έντιμοι.

  9. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 14/10/2008 18:22:17

    Ποιανού είναι ο γραφικός χαρακτήρας; Ποιος το έδωσε; Ο Σανιδάς;

  10. MIG avatar
    MIG 14/10/2008 18:30:00

    Θα σας γα***σουμε με σεμνοτητα και ταπεινοτητα...

    Που λενε και στην ελληνοφρενεια...
    Α ρε Καραμαν Αλη για να δουμε τι θα κανει τωρα ο υπουργος προπαγανδας σου..? Ο Γκεμπελς του γλυκου νερου...

  11. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 14/10/2008 18:39:34

    Μετά από copy paste κτλ, φαίνεται ότι στο σβυσμένο χωράει ακριβώς το "μελών της Κυβέρνησης".
    Ο ανώνυμος έχει δίκιο.

  12. kostas avatar
    kostas 14/10/2008 19:28:43

    ίσως οι κ.κ. Σανιδάς και Καρούτσος στοχεύουν ψηφοδέλτιο επικρατίας.Ο μετροπόντικας εχει κάνει και.......γαμώ τίς δουλειές στη διαδρομή Μαξίμου-
    Αλεξάνρας.

  13. PITSOU avatar
    PITSOU 14/10/2008 19:49:17

    Η απάντηση στο ερώτημα ειναι "μελών της κυβέρνησης". 100% σαν γραφίστας σας διαβεβαιώνω. Κατα τα λοιπά επίσημο έγγραφο σου λένε μετά. Είναι και δικαστές τρομάρα τους....

  14. παλιό γκαρσόνι avatar
    παλιό γκαρσόνι 15/10/2008 09:05:20

    το επώνυμο του ενός δικαστικού ταιριάζει με το επώνυμο σχετικά πρόσφατα τεθνεώτος βουλευτή του πασοκ θεσπρωτίας αχιλλέα κολιούση και παράγοντα του κκε ετεροδημοτων θεσπωτίας σωτήρη κ..

    αν θυμάμαι καλά, αν είναι ο ίδιος, στη δεκαετία του '80, τον πέτυχα παραπονούμενος σαν εισαγγελέα απογευματινής - βραδινής υπηρεσίας, στη Σωκράτους (παραπονούμενος εργαζόμενος κατά του εργοδότη μου - ταβερνιάρη - ρουφήχτρα αίματος εργαζόμενων - για παραβίαση νόμιμων δικαιωμάτων μου κι ανάγκη άμεσης παρέμβασης του νόμου)

    Με είχε δώξει, και στην επιμονή μου , μπορεί και "να με έκλεινε μέσα".

    σαποκ είχα ψηφίσει το '81, γαμώτο....

    απο τότε άρχισα να καταλαβαίνω πως άλλο το δικό μου πασοκ κι άλλο το πασοκ των άλλων!