19/12/2012 23:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι παθαίνουν όταν δεν ξέρουν τι τους γίνεται και γιατί είναι στη Βουλή.

Είναι από τα απίστευτα που συμβαίνουν μόνο… στην ελληνική Βουλή. Σήμερα έγινε η ψηφοφορία για τη συνέχιση της έρευνας σχετικά με τη λίστα Λαγκάρντ και με ψήφους της τρικομματικής κυβέρνησης και της… Χρυσής Αυγής η πρόταση ΣΥΡΙΖΑ δεν πέρασε.

Λίγες ώρες μετά ο εκπρόσωπος της Χρυσής Αυγής στην Επιτροπή Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής, Μιχάλης Αρβανίτης με επιστολή του επισημαίνει ότι από λάθος καταψήφισε την πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ: «Ενημερώνω την επιτροπή ότι εκ παραδρομής καταψήφισα τη σημερινή πρόταση του ΣΥΡΙΖΑ που ετέθη στην Επιτροπή Θεσμών και Διαφάνειας, ενώ πρόθεση μου ήταν να την υπερψηφίσω . Παρακαλώ όπως διαγραφεί το σχετικό από τα πρακτικά και η ψήφος μου να προσμετρηθεί ως θετική».

 Στο ίδιο μήκος κύματος και η ανακοίνωση της Χρυσής Αυγής, στην οποία επισημαίνονται: «Η Χρυσή Αυγή επιμένει στην πάγια θέση της για απόλυτη διαλεύκανση κάθε υπόθεσης μαύρου πολιτικού χρήματος. Να δοθούν στη δημοσιότητα ονόματα της λίστας Λαγκάρντ και να διερευνηθεί από την Δικαιοσύνη το πόθεν έσχες όσων έβγαλαν εκατομμύρια στο εξωτερικό».

Αυτά παθαίνουν όταν δεν ξέρουν τι τους γίνεται και γιατί είναι στη Βουλή.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δρυς avatar
    Δρυς 20/12/2012 00:04:32

    Δεν έχει καθόλου άδικο ο αρθρογράφος. Εστιάζει όμως υπέρμετρα στο δευτερεύον (ΣΥΡΙΖΑ-ΧΑ) και δεν μας λέει τη γνώμη του για τη στάση της τρικομματικής, αφήνοντας το άρθρο λειψό, έστω και σαν αναφορά.

  2. nikos avatar
    nikos 20/12/2012 01:28:35

    Ισως υπονοεί ο αρθρογράφος ότι όσοι ψήφισαν όχι στην πρόταση ΣΥΡΙΖΑ ήξεραν τι ήθελαν

  3. Wheel avatar
    Wheel 20/12/2012 02:14:05

    Συγχαρητήρια στην 3-κομματική: δίνει άφεση αμαρτιών στους φοροκλέφτες και ψήφους σε ΣΥΡΙΖΑ & ΧΑ.

    • DebbyTant avatar
      DebbyTant @ Wheel 20/12/2012 06:27:37

      Τι λες βρε παιδι

  4. NIKOS avatar
    NIKOS 20/12/2012 03:36:31

    ΓΕΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ.........ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΚΟΛΟΤΟΥΜΠΑ , ΕΙΔΑΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΚΡΑΞΕΙ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΟΤΙ ΦΑΝΕΡΩΣΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΤΗΣ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΩΡΕΣ ΘΥΜΗΘΗΚΑΝ ΟΤΙ ΨΗΦΙΣΑΝ ΛΑΘΟΣ.........ΞΕΦΤΙΛΑ , ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΙΣ ΜΠΑΛΕΣ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΕΣΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΨΕΙΣ ΤΟΝ ΛΑΟ.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ NIKOS 20/12/2012 09:26:34

      Ακριβώς! Σιγά μην ήταν εκ παραδρομής το "λάθος"...

  5. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 20/12/2012 06:38:11

    Συμφωνώ απόλυτα αλλά και ο Τσίπρας πριν λίγο καιρό καταψήφισε κατά λάθος την δική του πρόταση,το θυμάστε!!

  6. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 20/12/2012 09:43:01

    ''Αυτά παθαίνουν όταν δεν ξέρουν τι τους γίνεται και γιατί είναι στη Βουλή.''

    Aυτά και πολλά άλλα τραγικότερα παθαίνουν οι αφελείς λαοί, όταν επιλέγουν ως ''εκλεκτούς'' 300 οκνούς, αδιάφορους, εγωϊστές, φανφαρόνους, άχρηστους και ιδιοτελείς δημοσιοΥπαλλήλους, για να τους εκπροσωπούν και να να υπηρετούν το ... δημόσιο συμφέρον.......
    Με ποιόν να πρωτοκλάψουμε και με ποιόν να πρωτογελάσουμε!!!!
    Με τον εαυτό μας αρχικά.

    • Ρηνα avatar
      Ρηνα @ BLACKQUEEN 20/12/2012 11:39:36

      κυριως οκνους, παντως εχει αλλαξει ο κοσμος.Παρατηρω οτι σημειωνει συμπεριφορες, προσελευσεις στη Βουλη. εμφανισεις στη τηλεοραση κοκ.Τωρα που ειδε οτι τελειωσαν τα ρουσφετια, κοιταει να βαλει καποιον της προκοπης για να δουλεψει και λιγο....

  7. viva avatar
    viva 20/12/2012 10:37:38

    1000%

  8. viva avatar
    viva 20/12/2012 10:38:38

    που ειναι η εξεταστικη οεοοο! που ειναι η δικαιοσυνη ? οεοο!