28/05/2009 23:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι μπορούν να κάνουν 130 άνθρωποι;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 28/05/2009 23:59:58

    Χμμμμμ....
    Αν δεν ήταν αυτή η ταύτιση του ΣΥΡΙΖΑ με τις καταστροφές τον Δεκέμβρη.... και τα ταξίδια του Κουράκη με τις γάζες στη Γάζα. Και οι σικάτες συνηγορίνες με τα Γκούτσι και τα μπλακμπέρρι και τα σχισμένα καλσόν έξω απ`τη ΓΑΔΑ.... χμμμμμμ... ποιός ξέρει; Μπορεί και να τους το ξανάδινα το κουκί μου.

  2. donaE avatar
    donaE 29/05/2009 00:02:47

    Προπαντος αν δεν ητανε ο Αλεξης που θελει να γινει τροτσκιστης απο δεξια...ισως

  3. O Ιθαγενής avatar
    O Ιθαγενής 29/05/2009 00:17:24

    ακριβώς το ίδιο γαμώτο,
    ιδιαίτερα για τον Αλέξηςςςς,
    αν δε είχαν και θέσεις σύνθεσης και όχι "τα πάντα όλα...."
    ίσως
    Τώρα βουρ για ...μπάνια

  4. Σχολιαστής avatar
    Σχολιαστής 29/05/2009 00:27:08

    Τη ζημιά δεν την έκαναν οι 130, αλλά το Συμβούλιο της Επικρατείας. Είναι απαράδεκτο σε μια δημοκρατία να έχουν οι δικαστικοί τη δύναμη να παίρνουν αποφάσεις που βλάπτουν την οικονομία της χώρας. Ο ρόλος τους είναι να δικάζουν τους κακοποιούς. Φταίει ο Μητσοτάκης που ίδρυσε αυτό το καταστροφικό δικαστήριο.

  5. tropical avatar
    tropical 29/05/2009 00:31:21

    O ΣΥΡΙΖΑ παρά τις πολλές εσωτερικές διαφωνίες, έχει ξεκάθαρες απαντήσεις σε πολλά ξεκάθαρα διλήματα, είτε συμφωνούμε με τις απαντήσεις είτε όχι.

    Όλοι νομίζω αντιλαμβάνονται τι απαντά ο ΣΥΡΙΖΑ είτε πρόκειται για εμπορικά κέντρα, είτε για τη μετανάστευση και λαθρομετανάστευση, είτε για το άρθρο 16.

    Οπότε, ξέρεις τι παίρνεις. Αν σου αρέσει το επιλέγεις, αν όχι, το απορρίπτεις.

    Το ίδιο ισχύει σε μεγαλύτερο βαθμό για το ΚΚΕ.

    Η κατάσταση μπερδεύεται πολύ με τα μεγάλα κόμματα, και ιδίως με το ΠΑΣΟΚ. Για παράδειγμα, καλή η πράσινη ανάπτυξη, αλλά που ήταν το ΠΑΣΟΚ στα ζητήματα των Οινοφύτων, του Ελαιώνα, των παραλιών, κτλ; Πράσινη ανάπτυξη

    Έντιμότατος στο εν λόγω ζήτημα ο Καρατζαχίτλερ. ΤΟ σκεπτικό διάφανο: "εμένα ο ψηφοφόρος-στόχος μου είναι άντρας πολλά βαρύς και όχι από τη μάνη και αυτά για το περιβάλλον τα θεωρεί αδερφίστικα". Κάπως έτσι μπορώ να διαβάσω εγώ την αντιπαράθεση της οικολογίας με το ψωμί του φτωχού (ενώ η αληθινή αντιπαράθεση είνα μεταξύ οικολογίας και παντεσπανίου).

    Κατά τα άλλα, ο ΚΚ θα έχει άσχημη κατάληζη. Όπως σε κατι σχέσεις που ανέχεσαι ανέχεσαι ανέχεσαι και στο τέλος δεν ανέχεσαι πλέον τίποτα. Είχε την τεράστια τύχη να έχει απένταντί του πρόσφατες μνήμες από Σημίτη κτλ και δίπλα του το μοναδικό σοβαρό ταλέντο μαζικής παραπληροφόρησης - το γιο του ταχυδρόμου. Τώρα όμως ο Σημίτης ξεθωριάζει (άσε δε που δικαιώνεται δια στόματος ΚΚ), ο γιος του ταχυδρόμου λείπει και ο πολίτης-τηλεθεατής γοητέυεται όλο και λιγότερο από τη σκέτη ρητορική δεινότητα.

    Προσωπικά, θα ψηφίσω παραλία. Όχι ως πολιτική επιλογή, αλλά μάλλον γιατί αυτή η πολιτική παρακμή σε κάνει κι εσένα τον ίδιο παρηκμασμένο ως πολίτη. Δηλαδή, θα πάω παραλία, αλλά το θεωρώ λάθος μου!

  6. Οράτιος avatar
    Οράτιος 29/05/2009 01:10:55

    Εγώ πάλι είμαι τζαμπατζής και δε γουστάρω να πληρώνω εισιτήρια για να πάω να ψ(ω)φίσω.

    Αρνούμαι την εκπροσώπηση από τον οποιονδήποτε. Τέλος.

  7. what avatar
    what 29/05/2009 01:18:42

    Χμμμ ... μετά τα γεγονότα του Δεκεμβρίου και καμιά δεκαριά εμφανίσεις του Τσίπρα πάντως 2-3 γνωστοί μου που ψήφιζαν συριζα τώρα θα το ρίξουν ΚΚΕ.

  8. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 29/05/2009 01:25:53

    Η δικαίωση των Κορμοράνων ε;

    Μία ερώτηση μόνο. Οι Κορμοράνοι θα εξαφανίζονταν από το εμπορικό κέντρο, αλλά θα επιβιώσουν με το γήπεδο του Παναθηναϊκού; Δηλαδή τα γήπεδα δεν καταστρέφουν το φυσικό περιβάλλον; μόνο τα εμπορικά καταστήματα;

    Ρωτήστε τον Αλέξη και τους 130 να απαντήσουν παρακαλώ.

  9. ubahn avatar
    ubahn 29/05/2009 07:41:55

    @4 Δεν ίδρυσε ο Μητσοτάκης το Συμβούλιο της Επικρατείας, αλλά ο Καποδίστριας.

  10. zapata avatar
    zapata 29/05/2009 09:34:25

    χμ..ξέρω καμιά δεκαριά άτομα που μετά τον Δεκέμβρη και τον Βοτανικό φεύγουν από το ΚΚΕ και θα το ρίξουν ΣΥΡΙΖΑ δαγκωτό...χμμμ...
    (βρε τους άθλιους τους δικαστές του Συμβουλίου Επικρατείας, και αυτοί μου φαίνεται από κάπου φεύγουν και πάνε να το ρίξουν στον ΣΥΡΙΖΑ, με χρηματοδότηση του Σόρος βεβαίως βεβαίως..)

  11. αντί avatar
    αντί 29/05/2009 10:13:36

    Είναι γεγονός ότι η στάση του ΣΥΡΙΖΑ στα Δεκεμβριανά του στοίχησε πολιτικά, όπως και ο ξύλινος και αναχρονιστικός λόγος του Τσίπρα.

    Αν είχε τον Παπαγιαννάκη για αρχηγό θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα.

  12. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 29/05/2009 12:43:26

    Παραπλανητικο ποστ.Εμφανιζει οτι εχει ηδη κατασκευασθει γηπεδο με πρασιναδα γυρω γυρω.Κατι τετοιο φυσικα δεν εχει γινει και η περιοχη παραμενει σκουπιδοτοπος.Για να παψει να ειναι σκουπιδοτοπος χρειαζονται λεφτα και χωρις το mall που θα βρεθουν;Εκτος αν αυξησουν τα δημοτικα τελη και τα πληρωσουν ολοι οι Αθηναιοι.

  13. Τεο avatar
    Τεο 29/05/2009 14:02:53

    130 άτομα δεν θέλουν τη διπλή ανάπλαση. Και με τους χιλιάδες άλλους κατοίκους που την θέλουν τι γίνεται ? Ενας νόμος που έχει ψηφιστεί απο 257 βουλευτές εν συνόλο 300 δεν μπορεί να εφαρμοστεί. Είμαστε για γέλια. Η μάλλον για κλάματα !

  14. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 29/05/2009 14:11:37

    είναι αλήθεια αυτό που γράφεται στα μπλογκ ότι έχει απολύσει 500 άτομα από τις επιχειρήσεις;

  15. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 29/05/2009 14:22:45

    @1: τι σε πείραξαν οι γάζες; πάλι καλά που βρέθηκαν και μερικοί να προστρέξουν.