#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/08/2008 23:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι με ανησυχεί;

Εκείνο πάντως που με ανησυχεί είναι μήπως το μακρύ υπέροχο ελληνικό καλοκαίρι, εξελιχθεί σε βαρύ και ασήκωτο χειμώνα.

Kαι επειδή όπως κατάλαβα από την σημερινή συνάντηση Καραμανλή – Αλογοσκούφη τα προβλήματα της οικονομίας δεν πρόκειται να λυθούν προς το συμφέρον μας, κανένα σίγουρο για το Στοίχημα έχετε;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 07/08/2008 01:03:50

    Factorx ...doccia di Scozia ή σκωτζέζικο ντους?

  2. Μποτίλια στο Πέλαγος avatar
    Μποτίλια στο Πέλαγος 07/08/2008 01:09:27

    Η κυρία δεξιά μου θυμίζει τη θεία μου. Η ευρισκόμενη αριστερόθεν τον πρώτο μου έρωτα. Το στηλιάρι που κρατάει το αιστάνθηκα στην καμπούρα μου αφού την παντρεύτηκα. Αρχικώς παρασύρθην, πιστεύων ότι πρόκειται περί φαλλικού συμβόλου. Οι φίλοι μου μου πρότειναν να το κάψω στη σόμπα, τώρα που ακρίβηνε το πετρέλαιο, προκειμένου να απολαύσουν τα αποκαλυπτήρια. Πολύ θεώρησαν ότι η γυνή ήτο πρόκλησις δια να φάγωσι από το ξύλο της ζωής εν τω παραδείσω. Εγώ ξέρω ότι μια φορά που την πόθησα υπεράνω του δέοντος, παρά λίγο να φάω το ξύλο της ζωής μου.
    Ο μικρός με το σωσίβιο μου θυμίζει τον εαυτό μου, πριν υποπέσω στην αυταπάτη ότι έμαθα κολύμπι. Πολλά οφείλω εις την γιαγιάν μου, οι οποία μου συνέστησε να αποφεύγω τα άπατα. Άραγε θα με βοηθήση το κομπολόι να επιπλεύσω στον επερχόμενο κατακλυσμό;

  3. Nick avatar
    Nick 07/08/2008 01:30:22

    Οι ΗΠΑ είναι ανεπισήμως χρεοκοπημένες.

  4. Anonymouse avatar
    Anonymouse 07/08/2008 03:47:42

    Μειώσεις σε καύσιμα και ηλεκτρικό


    Μειώσεις στις τιμές των καυσίμων και του ηλεκτρικού ρεύματος αναμένονται σύντομα στην Κύπρο λόγω της μείωσης των τιμών του πετρελαίου στις διεθνείς αγορές.



    Ο Υπουργός Οικονομικών, Χαρίλαος Σταυράκης χαρακτήρισε ευεργετικές τις εξελίξεις και πρόσθεσε ότι αναμένεται σημαντική μείωση στην τιμή της βενζίνης και των άλλων πετρελαϊκών προϊόντων. Ανέφερε επίσης ότι αναμένεται μείωση της τιμής του ηλεκτρικού ρεύματος. Σημείωσε ωστόσο, ότι επειδή η Αρχή Ηλεκτρισμού Κύπρου αγοράζει μαζούτ περίπου τρεις μήνες πριν από την παραγωγή ηλεκτρικού ρεύματος, η μείωση στην τιμή του ηλεκτρικού ρεύματος αναμένεται σε περίπου τρεις μήνες.



    Ο κ. Σταυράκης ανέφερε ακόμα ότι αναμένεται μείωση του πληθωρισμού, ο οποίος υπολογίζεται να υποχωρήσει μέχρι το τέλος του έτους στο 5% και εντός του 2009 στο 3%.



    Χθες, η τιμή του αργού πετρελαίου υποχώρησε στα 118 δολάρια το βαρέλι -η χαμηλότερη των τελευταίων τριών μηνών- καθώς οι επενδυτές εστίασαν στην αύξηση της προσφοράς εκ μέρους του ΟΠΕΚ και στη μείωση της ζήτησης στις ΗΠΑ και την Ευρώπη.

    Συγκεκριμένα, στο χρηματιστήριο εμπορευμάτων της Νέας Υόρκης, η τιμή τού προθεσμιακού αμερικανικού ελαφρού αργού παρουσίαζε χθες το μεσημέρι μείωση κατά 1,89 δολάρια, στα 119,52 δολάρια το βαρέλι, ενώ νωρίτερα είχε υποχωρήσει ακόμα και στα 118 δολάρια, τη χαμηλότερη τιμή από την 5η Μαΐου. Εξάλλου, στο χρηματιστήριο εμπορευμάτων του Λονδίνου, η τιμή του πετρελαίου τύπου μπρεντ -παράδοσης Σεπτεμβρίου- υποχωρούσε κατά 2,10 δολάρια και βρισκόταν στα 118,58 δολάρια το βαρέλι.



    06/08/2008

    http://www.politis-news.com/cgibin/hweb?-V=latestnews&_FRANK=000&-b=1&-Sr&-dlatestnews.html

  5. mpampakis avatar
    mpampakis 07/08/2008 10:59:13

    Σαν διαφήμιση "πριν-μετά" από ινστιτούτο αισθητικής είναι - αλλά μιλάμε ότι έγινε μεγάλο μπέρδεμα στην παραγωγή...

  6. fantomas avatar
    fantomas 07/08/2008 13:35:44

    ΕΧΩ !!!
    ΑΣΤΡΑΧΑΝ, ΛΕΓΕΤΕ !!!!
    ΕΙΝΑΙ ΓΚΑΝΙΑΝ!!!

  7. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 07/08/2008 22:38:50

    Αυριο παιζουμε ξερο ασσο Μονπελιε και Βιντερτουρ (Β Γαλλιας και Ελβετιας)