07/05/2010 11:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι λένε (off the record) οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ για την κυβέρνηση;

Γνωρίζετε πως αντιμετωπίζουν τα καμώματα της κυβέρνησής τους οι απλοί βουλευτές του ΠΑΣΟΚ; Διαβάστε τι μου έλεγε χθες ο... στο καφενείο της Βουλής:

«... Σε μια συνάντηση του Παπανδρέου με τον πρωθυπουργό της Ελβετίας , ο Παπανδρέου συστήνει τους υπουργούς του : Ο υπουργός Δικαιοσύνης , Εργασίας , Υγείας , Παιδείας , Οικονομίας κλπ.

Έρχεται η σειρά του Ελβετού που συστήνει αντίστοιχα : Ο υπουργός Δικαιοσύνης , Εργασίας , Υγείας , Ναυτιλίας.

Κρυφογελάει ο Παπανδρέου ..

- Γιατί γελάτε , του λέει ο Ελβετός .

-Μα έχετε υπουργό Ναυτιλίας ενώ δεν έχετε θάλασσα ;

- Όταν  μου παρουσίασες τους υπουργούς Δικαιοσύνης , Υγείας , Παιδείας και Οικονομίας , εγώ γέλασα ;



Όχι, αυτό δεν είναι το ανέκδοτο. Το ανέκδοτο είναι αυτό που είπε στη συνεδρίαση της κοινοβουλευτικής ομάδας του κόμματός του: «Γίναμε πρότυπο για το πώς άλλες χώρες πρέπει να αντιμετωπίσουν κρίσεις»! Τώρα μπορείτε να γελάσετε…!

Αλεπού

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 07/05/2010 11:54:03

    Μα καλά έγινε σοβαρά αυτό το πράγμα;

  2. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 07/05/2010 13:00:37

    τους δωσαμε τα φωτα του πολιτισμού και τώρα μας ειρωνεύονται.....και εμεις κρατήσαμε τα ρεμπέτικα τον καζαντζιδη τους παπάδες και το τουρκορουσφέτι

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ CRAZY DOCTOR 07/05/2010 13:36:48

      Τα φώτα τα δώσαμε αλλά αυτοί τα εκμεταλεύτηκαν τουλάχιστον...
      Εμείς να δούμε πότε θα καταλάβουμε τι πλούτο έχουμε στα χέρια μας..
      Με υπουργό Διαμαντο... πούλου και υφυπουργό Δρ...αγώνα;
      Χλωμό...

    • warlord avatar
      warlord @ CRAZY DOCTOR 08/05/2010 10:22:30

      @ crazy doctor
      ο καζαντζίδης, το ρεμπέτικο και η θρησκεία μας σε πειράξανε ; εγώ μεταλ ακούω και δε πιστεύω σε τίποτα, αλλά είναι κι αυτά που μας ξεχωρίζουνε ξέρεις και τα σέβομαι. μη τα ισοπεδώνουμε όλα

  3. xrayman avatar
    xrayman 07/05/2010 14:19:07

    Αν αυτός έλεγε τέτοια κοτσάνα σε σχολική τάξη η φάπα θα πήγαινε σύννεφο. Μπορεί να μου πει κανείς γιατί εμένα ο GAP μου δίνει την εικόνα του Ran-tan-plan;

  4. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 07/05/2010 16:18:54

    Κι όμως, κολυμπάει.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Merchant_Marine_of_Switzerland

  5. Striftompolas avatar
    Striftompolas 07/05/2010 19:05:18

    Ανέκδοτο είναι, όχι πραγματικό περιστατικό. Τουλάχιστον σαν ανέκδοτο το άκουσα πριν από κανά μήνα. Κι έτσι έμαθα κιόλας ότι οι Ελβετοί έχουν ναυτικό και βγάζουν και λεφτά από αυτό.

  6. Σωτ. Μητραλ. avatar
    Σωτ. Μητραλ. 07/05/2010 20:45:03

    !

  7. Γιώργης Χολιαστός avatar
    Γιώργης Χολιαστός 06/06/2010 16:48:16

    ΓΑΜΏ ΤΟ…ΦΙΛΌΤΙΜΌ ΜΑΣ…
    ή
    ΣΤΕΡΝΉ ΜΟΥ ΓΝΏΣΗ ΝΑ Σ' ΕΊΧΑ ΠΡΏΤΑ...

    Τα φώτα που μας φέγγαν, τα χαρίσαμε
    στους ξένους, ο καθένας τους για να ’δει.
    Κι ουτ’ ένα για μαγιά δεν εκρατήσαμε.
    Γι αυτό στο μαύρο είμαστ’ εμείς σκοτάδι.

    Γιώργης Χολιαστός