#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/11/2010 19:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι λέγαμε για "κόμμα –δώρο" στον ΓΑΠ;



Σε συνέντευξή της στην εφημερίδα “Παρασκευή+13″ η Ντόρα Μπακογιάννη εκφράζει σαφώς την πρόθεσή της να συμμετάσχει σε κυβέρνηση συνεργασίας, την οποία μόνο το ΠΑΣΟΚ και ο Καρατζαφέρης θέλουν μέχρι στιγμής.

Απαντώντας εξάλλου σε ερώτηση για το ενδεχόμενο συνεργασίας με την κυβέρνηση ο πρώην υπουργός Χρήστος Μαρκογιαννάκης που δηλώνει “παρών” στην κ. Μπακογιάννη δήλωσε:

  « θα πρέπει όλες οι πολιτικές δυνάμεις του τόπου, να οδηγηθούν σε μια μίνιμουμ συμφωνία για να βγούμε από την κρίση. Όχι βεβαίως μια συμμαχία προθύμων, αλλά συμμαχία σοβαρών ανθρώπων οι οποίοι θέλουν το καλό του τόπου αυτή την ώρα....».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/11/2010 19:28:26

    Οπου τσαμπα φραγκα και κονομα οι σωτηρες πρωτοι.. και στριμωγμενοι.
    Ταισμενοι και πεινασμενοι...δεν εχει σημασια.. ειναι τσαμπα η κονομα.

    ΠΠ

  2. Nίκος Θ. avatar
    Nίκος Θ. 19/11/2010 19:50:40

    Η κα Αρχηγός του νέου κόμματος, συγνώμη, μήπως θυμάσθε οτι ο μεγάλος πόθος της ήταν η αρχηγία της Νέας Δημοκρατίας και όταν έφαγε το σούτ, έχασε τον κόσμο ολόκληρο: Ε, λοιπόν, είναι και αναξιόπιστη, εκτός της κενότητας που τη διακρίνει. Εμφανίζεται ως ανανεώτρια της πολιτικής σκηνής, ενώ και ο πιό απλός πολίτης είναι γνώστης της Μητσοτα-οικογενειοκρατίας που μεταφέρει πάνω της. Όλα τα φερέφωνα και αγορασμένα ΜΜΕ στην υπηρεσία της κυρίας, προκειμένου να τη βοηθήσουν να σταθεί στα πόδια της, μακρυ΄από το γκρεμό.
    Τί μεταφέρει αυτή η "νέα" πολιτικός; Θα σας πώ εγώ τι μεταφέρει. 1) την ανύπαρκτη πανεπιστημιακή της υποδομή (ανευ διπλώματος), 2) την ανέλιξή της χάριν της πολιτικής επιρροής του πατέρα της και την εξαγορά πλήθους - στρατού κρατικών λειτουργών, 3) την εξάρτησή της από ξένα κέντρα αποφάσεων, 4) τις ανθελληνικές της θέσεις σε σειρά κρίσιμων και ζωτικών θεμάτων της Ελλάδος, 5) την επικίνδυνη εγωπάθειά της, 6) την αχαλίνωτη επιθυμία της για προβολή. Ουσία όμως καμμία.
    Φίλοι, ας της ευχηθούμε, ως έχοντες αγωγή, καλή επιτυχία.

  3. Κώστας avatar
    Κώστας 19/11/2010 20:11:36

    http://www.ethnos.gr/article.asp?catid=11378&subid=2&pubid=13752946

    http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=129484

    http://www.enet.gr/?i=news.el.politikh&id=106137

  4. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 19/11/2010 20:14:09

    Φάκτωρα αυτό το Σ/Κ προσφέρεται για βουτιά στην ιστορία. Θέλουμε να γυρίσουμε στην ΑποσταCIA του 65, να μάθουν οι νεότεροι για τις βαλίτσες με τα δολάρια που πήγαιναν σε σπίτια βουλευτών, για την ένδοξη ιστορία της Αγίας Οικογένειας που έφτιαξε αυτή την αμύθητη περιουσία πάντα με το σταυρό στο χέρι, για τις κραυγές ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ στα πεζοδρόμια γύρω από τη Βουλή, για τις σχέσεις με Γερμανικές πολυεθνικές, για τα παιχνίδια με τα Σκόπια και τα πετρέλαια Μαμιδάκη. Για το ξεπούλημα της Μακεδονίας το 1993 που ανάγκασε ακόμα και τον ευπατρίδη πρώην πρωθυπουργό Γεώργιο Ράλλη να παραιτηθεί από βουλευτής Κερκύρας και να αποσυρθεί αηδιασμένος από τον Μητσοτάκη...Διψάμε για ιστορία...Κάνω εγώ την αρχη...http://holy-farmaki.blogspot.com/2010/11/blog-post_5279.html

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/11/2010 20:19:38

    Η Θοδωρα δεν στηριζει τον εαυτο της. Ακομη το Μπακογιαννη χρησιμοποιει !!!
    Εχει το Κουβελου και το Μητσοτακη… αλλα αυατ μαλλον δεν πουλανε. Η ιδια ειναι προδοτης της οικογενειας της !! τι θετε τωρα?

    Δε τη ρωταει καποιος γιατι κρατα το Μπακογιαννη ??? χαχαα Ρωτω εγω !
    Δε τη ρωτα καποιος τι εχει να πει που ο μπαμπας και ο Κουλης δεν την ακολουθουν?? Εχουν παρει λαθος δρομο??? χαχχα Ρωτω εγω !!

    ΠΠ

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 19/11/2010 20:24:37

      21 χρόνια τώρα οι Μητσοτάκηδες σκυλεύουν το άψυχο κορμί του Παύλου. Μάνα και παιδιά. Ολόκληρες καριέρες και πλούτοι στημένα στο όνομα του -πράγματι- αυτοδημιούργητου φτωχόπαιδου από την Βελωτά Ευρυτανίας. Αδίστακτη, αρχομανής μια ζωή. Αηδία

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 19/11/2010 20:34:30

    Συγνώμη αλλά ο τίτλος πιστεύω ότι θα έπρεπε να είναι κόμμα δώρο για τη ΝΔ ....ιδιαίτερα αν πάρει και άλλα σαπάκια μαζί της.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Ο Ιθαγενής 19/11/2010 21:33:03

      +1000

  7. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 19/11/2010 20:45:53

    Επιτέλους βρήκαμε τι να ψηφίσουμε. Είναι και της μόδας τα βαμπίρ.

  8. Ο ΣΥΜΜΑΧΟΣ avatar
    Ο ΣΥΜΜΑΧΟΣ 19/11/2010 21:36:08

    Γιά την Ντόρα που ευαγγελίζεται νέο κόμμα, με αλήθειες, συνέπειες και αρχές, δεν έχουμε να πούμε...τίποτα.!
    Κόρη του εφιαλτη φαταουλα είναι...

    Η οικογένεια ΜΗΤΣΟΤΑΚΟ-ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ποτέ δεν είχε σταθερή πολιτική ιδεολογία κι ούτε πίστεψε και σε κανέναν Θεό παρά μόνον στο χρήμα, στην εξουσία ,στον νεποτισμό…

    Ποιον μπορεί να ενδιαφέρει το άδηλο πολίτικο μελλον της αρχομανούς και ανάλγητης κόρης του εφιάλτη της δημοκρατίας του Μητσοτακουλα του φαταούλα.