30/08/2008 04:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι κοινό έχουν η ΝΔ και η …. GREENPEACE;

- Τι κοινό έχει η GREENPEACE με την ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ;

- Είναι και οι δύο ... "μη κυβερνητικές οργανώσεις".


(Ιθαγενής)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/08/2008 07:07:05

    και κάνουν, και οι δύο, δουλειές μισθοφορικές, για Γερμανούς και άλλους. (Μην διαμαρτυρηθήτε πουλάκια μου γιατί σας ξέρω)

  2. Left avatar
    Left 30/08/2008 07:46:48

    Ακούς και φωνές (εκτός του ότι θα ξέρεις όλα)?

  3. Left avatar
    Left 30/08/2008 07:48:49

    Και ποιά είναι η διαφορά των παραπάνω οργανώσεων με την ΕΚΚΛΗΣΊΑ Α.Ε.?

    Η τελευταία είναι η μόνη κυβερνητική οργάνωση...

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/08/2008 08:46:04

    όχι καλέ μου άνθρωπε 7.46, ούτε τα ξέρω όλα ούτε θα ξέρω όλα, ούτε ακούω φωνές. Τα είδα μπροστά μου τα μπουμπούκια, στην πιο κραυγαλέα περίπτωση να πέρνουν θέσεις που εξυπηρετούσαν Γερμανικό συγκρότημα εναντίον των συμφερόντων Ελληνικής εταιρίας του ευρύτερου δημόσιου τομέα. Με τον ιδιωτικό δεν τα πολυβάζουν γιατι υπάρχει το δέος και το δέλεαρ.

    Η εκκλησία πουλάει θεό και σωτηρία ψυχής, οι περιβαλλοντολόγοι πουλάνε άλλα. Οχι όλοι, για να είμαστε "δίκαιοι".

  5. ataktos avatar
    ataktos 30/08/2008 11:51:20

    απο την εμπειρια στην Περιοχη μου
    η Ν.Δ. τρωει το Λιγνιτη και εκμεταλευεται την τεφρα στα τσιμεντα ΤΙΤΑΝ και Ηρακλεις (δεστε τα υπερκερδοι τους) .
    η GRENPEACE γραφει καμια εκθεσει και τουφεκιζει στον αερα ,αλλα 22 χρονια δεν ειδα καμια θεαματικη εκδειλωση ,εκτος την περσινη υποστηριξει του Ρουβα στο γηπεδο της πολης με 20 Ευροπουλα .
    Με λιγα λογια 0-0= ---0!!!!!!

  6. 21 avatar
    21 30/08/2008 11:55:33

    ΜΠΑΙΝΕΙ Ο ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ
    Ο ΜΟΥΡΓΟΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΥΠΟΣΧΕΤΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΗΜΕΝΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΤΗΣ ΤΑ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΚΤΟΣ
    ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΑΘΑΙΝΩ ΟΤΙ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ GROUP 4
    ΓΙΑ ΜΕΙΩΣΗ ΚΟΣΤΟΥΣ
    ΑΧΧΧΧΧΧΧΧ
    ΑΓΡΙΕΥΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΑΠΟΚΑΛΥΨΩ ΠΟΛΛΑ
    ΚΑΛΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΥΡΑΚΙΑ ΜΑΣ ΤΑ ROLEX TA VACHERON KAI TA PATECK ΣΤΟΝ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟ

  7. ataktos avatar
    ataktos 30/08/2008 12:13:11

    http://blog.antigold.gr/

  8. Le canard avatar
    Le canard 30/08/2008 13:35:02

    Ωπα, μάγκες επέστρεψε ο ΜΟΥΡΓΟΣ. Λέτε, μαζί του, να επιστρέψει και το σκάνδαλο της Ζημενς; Πάντως, περιμένουμε με ανυπομονησία τις μπηχτές σου Μούργο!

  9. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 30/08/2008 14:10:35

    ΓΑΒ- ΓΑΒ- ΓΑΒ!!! (= Καλώς τον Μούργο! Καλό χειμώνα!)...

    Χθες, η Βαλλιάνου στον ΑΝΤ1 και περί το τέλος του δελτίου των 8, είπε ότι: ένα ντοσιέ που βρέθηκε στο γραφείο Σίκατσεκ, κατά την έρευνα για την υπόθεσή του, και ΔΕΝ χρησιμοποιήθηκε στο δικαστήριό του, είναι καθ' οδόν προς την Ευελπίδων. Το ντοσιέ έχει στοιχεία ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ για τα μαύρα ταμεία της Ζήμενς στην Ελλάδα (ΩΧ! Μουργάκο μου!) και, φυσικά, ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΑ...

  10. Nick avatar
    Nick 30/08/2008 14:21:40

    Μόνο που στη Greenpeace όσοι διαφωνούν φεύγουν και κάνουν δικιά τους οργάνωση. Και αποκαλύπτουν και μερικές κρυφές πτυχές της οργάνωσης που ήταν πριν...

    Στη ΝΔ τίποτα δεν γίνεται. Κυρίως δε ο Τατούλης που μόνο δεν έχει σκύψει στα 4 για να ευχαριστήσει τον ΔΟΛ...

  11. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 30/08/2008 21:55:30

    Η GREENPEACE είναι ΜΗ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ οργάνωση γιατί δεν θέλει.
    Η Ν.Δ. είναι ΜΗ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ Οργάνωση γιατί δεν μπορεί.

  12. g avatar
    g 30/08/2008 22:32:05

    οτι και να ναι η νδ ,ειναι η καλυτερη παραταξη σε σχεση με τους καραγκιοζηδες του πασοκ,του συριζα και του κκε(πολλοι σοσιαλ-ηστες δεν μαζευτηκαμε?)

  13. Τσούχτρα avatar
    Τσούχτρα 30/08/2008 23:50:47

    γάιδαρε (με το συμπάθιο), έγραψες!!!!
    Τα σέβη μου.

  14. ataktos avatar
    ataktos 31/08/2008 11:15:56

    g- εχεις δικαιο δεν βλεπεις τα σημερινα γκαλοπ .
    Ολο χαρα ο Κωστακης και η Ντορα παλι πρωτος και με διφορα .