01/08/2008 23:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι κάνουν οι υπουργικές BMW στο Κολωνάκι;

Άκουγα κάποιο κυβερνητικό λιβανιστήρι να περιγράφει από την τηλεόραση πως ένας γνωστός και πληθωρικός κυβερνητικός βουλευτής «έκλεψε την παράσταση» στο πρωθυπουργικό δείπνο με ένα ανέκδοτο που εκθείαζε τον Πρωθυπουργό έναντι του Γιώργου Παπανδρέου. Πολύ θα διασκέδασαν ασφαλώς οι παρακαθήμενοι. Γιατί να το κρύψωμεν άλλωστε; Χάρις στον ΓΑΠ και μόνο παριστάνουν το κυβερνητικό κόμμα.

Εγώ πάντως θα περίμενα ο εν λόγω βουλευτής να αφηγηθεί κάτι άλλο στον πρωθυπουργό που τον άκουγε. Τη σκηνή που είδαμε και οι δυο, προχθές το βράδυ στο Κολωνάκι. Όταν υπουργική BMW «εφτάρα» κατέπλευσε λαμπερή και πολυτελής στην πλατεία Κολωνακίου, συνοδευόμενη από το αυτοκίνητο της ασφάλειας και μια μοτοσικλέτα. Και τι έκαναν λέτε στις 2 το πρωί στην αμαρτωλή πλατεία, αναστατώνοντας την κυκλοφορία, με τα λεφτά των φορολογουμένων ; Αποβίβασαν μια καλλίπυγο ύπαρξη, που επιβιβάστηκε στη συνεχεία σε άλλο αυτοκινήτο που την περίμενε εκεί. Γεγονός που έκανε έξαλλο τον βουλευτή, που ωρυόμενος έλεγε αγανακτισμένος στην παρέα του: «αυτά κάνουν και την πληρώνουμε εμείς». Τι να κάνουν άραγε και γιατί την πληρώνουν; Δεν έπρεπε να το πει και στον πρωθυπουργό;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 02/08/2008 00:01:17

    νεοελληνικές επιδοτούμενες δραστηριότητες. Κάτι σαν ανανεώσιμες πηγές ενέργειας, με λιγότερη ζημια στο περιβάλλον

  2. μανώλης avatar
    μανώλης 02/08/2008 00:31:47

    Δεν το πιστεύω παράγοντα Χ οτι σκέφτεσαι τόσο πονηρά και αφήνεις τέτοια υποννοούμενα.
    Μάλλον η κοπέλα δεν έβρισκε ταξί και φαντάζομαι ο υπουργός προσφέρθηκε να την εξυπηρετήση.
    Αλλοιώς τι σ@#$% υπηρέτης του λαού θα ήτα;

  3. grammar_nazi avatar
    grammar_nazi 02/08/2008 00:53:17

    Αποβίβασαν μια καλλίπυγο ύπαρξη, που επιβιβάστηκε εν συνεχεία άλλου αυτοκινήτου που την περίμενε εκεί.

    Τι έχουν πάθει όλοι με τις γενικές; ΔΕΝ παίρνει γενική το επιβιβάζομαι--το σωστό είναι επιβιβάστηκε σε αυτοκίνητο.

    Επίσης, θέλουμε πληροφορίες και για την καλλίπυγο.

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 02/08/2008 01:32:41

    http://www.kolonaki-press.com/triorofo-orgion.html

  5. Factorx avatar
    Factorx 02/08/2008 01:43:32

    @grammar_nazi: δεκτή η συντακτική παρατήρηση. mea culpa. Ευχαριστώ.

    Για την καλλίπυγο απολογούμαι. Κοιτούσα και δεν πήρα φωτογραφία με το κινητό. Απαράδεκτος

  6. ανθρωπολόγος avatar
    ανθρωπολόγος 02/08/2008 05:30:13

    1. Άμα ήταν χαμηλόκωλη ήταν από δυτικά της νοητής γραμμής που χώριζε την κληρονομιά του μεγάλου Θεοδόσιου (Ονώριου)...

    2. Άμα ήταν ψηλόκωλη ήταν από ανατολικά, από το κομμάτι του Αρκάδιου


    Άμα ήταν ψηλόκωλη λοιπόν.... δυο υποπεριπτώσεις

    2α. Άμα ήταν ψηλόκωλη λοιπόν και από καστανή ως μελαχροινή το πολύ πολύ να ήταν κάτω από τη γραμμή - από Βοϊβοντίνα μέχρι Μολδαβία και στην παράλληλη νοητή γραμμή ως Τσετσενία...

    2β. Άμα ήταν ψηλόκωλη λοιπόν και ξανθιά ώς άσπρη, πρέπει να ήταν πάνω από τη γραμμή από Τσεχία, Λευκορωσία και τη νοητή της γραμμή ως Σιβηρία-Αλάσκα

    Αυτά λέει η ανθρωπογεωγραφία της μετανάστριας εργαζόμενης στο σχετικό χώρο.

    Ταινογραφία:

    Κανάλι ITV - The Secret Diary of a CallGirl

    http://www.itv.com/Drama/contemporary/TheSecretDiaryofaCallGirl/default.html

    Μην το δείτε ρατσιστικά, αλλά επιβοηθητικά, στο δρόμο για την ανακάλυψη της αλήθειας.

    Υπόψη πως ανάγκες και χρήση των bmw7 κάνουν κι οι bodyguards....

  7. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 02/08/2008 08:43:24

    θυμήθηκα ένα παλιό σύνθημα τοίχου.
    Χριστιανοί @αμάτε γιατί χανόμαστε.

  8. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 02/08/2008 08:57:40

    Εγώ θέλω πληροφορίες για τον Υπουργό.

  9. nas avatar
    nas 02/08/2008 09:36:24

    Συμφωνώ. Αν έχει κάτι αξία, είναι το όνομα του υπουργού...αν και ο παράγοντας Χ την καλλονή κοίταζε...προφανώς είναι σύνηθες υπουργικά αυτοκίνητα να "ξεφορτώνουν" γκόμενες στο Κολωνάκι...

  10. nas avatar
    nas 02/08/2008 09:39:38

    Α, σύμφωνα με την λογική του Factora, για να επιστρέψω στο βασικό σχόλιο, προφανώς αφού "Χάρις στον ΓΑΠ και μόνο παριστάνουν το κυβερνητικό κόμμα", τότε και χάρις στον ΓΑΠ...πηδάνε! καλές βουτιές...

  11. Theodore avatar
    Theodore 02/08/2008 10:42:29

    Δε νομιζω οτι ειναι και δυσκολο να βρεθει η υπουργαρα. Ποσοι νομιζετε οτι εχουν 7αρα BMW;Λιγοι.
    Οι περισσοτεροι Μερσεντε εχουν.(χωρις το τελικο ς.Για σπασιμο.Πειραιωτικα δηλαδη).

  12. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 02/08/2008 13:03:04

    Το θέμα κύριοι είναι ο Υπουργός και το αν η γκόμενα ήταν επί πληρωμή ή όχι.

  13. salmonellas avatar
    salmonellas 02/08/2008 20:54:47

    Ειναι προφανες, οτι ξεχασανε τα μιση..Χαλαλι σας παιδια, εσεις.......και εμεις πληρωνουμε.Οσο για τον τροχο? Δεν τον βλεπω να γυριζει.