04/03/2009 21:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι θα συζητήσουν αύριο οι πολιτικοί αρχηγοί;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 04/03/2009 21:29:40

    Αυτα τα διαγγελματα την ωρα των ειδησεων των 8μμ εχουν χασει πια την σημασια τους..Μονο πανικο προδιδουν.Τι συναινεση και κουραφεξαλα,τωρα την θυμηθηκε?Στα δυσκολα ??τωρα εκει που εχουν φθασει τα πραγματα σε ενα πραγμα θα πρεπει να υπαρχει συναινεση απο ολους''Εκλογες εδω και τωρα''Την λυση στις δημοκρατιες την ο λαος!!Εκλογες λοιπον να ξεμπερδευουμε!!!!

  2. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 04/03/2009 21:47:45

    Skorpios, για τις εκλογές αναπτύχθηκε το κόλπο της συναίνεσης...

  3. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 04/03/2009 22:00:15

    Προς κον Γεώργιο Παπανδρέου

    Αγαπητέ μελλοντικέ Πρωθυπουργέ,
    όταν αναλάβετε το γκουβέρνο, να μην ξεχάσετε να αξιοποιήσετε και τον αγωνιστή της δημοκρατίας και του σοσιαλισμού Σκόρπιο. Κοινωνιολογικά και ανθρωπολογικά ανακεφαλαιώνει και αναδεικνύει όλα εκείνα τα στοιχεία που χαρακτηρίζουν τον homo pasokous pasokous: δεν εκφράζει ποτέ ούτε μία πρωτότυπη σκέψη, αναμασά διαρκώς συνθήματα και κλισέ τα οποία θεωρεί ''άποψη'', πιστεύει ότι η πολιτική είναι ένα είδος ποδοσφαιρικού αγώνα και το ζήτημα είναι να νικήσουν οι δικοί μας, είναι πεπεισμένος ότι είστε ευφυής και ως εκ τούτου θα σας είναι εσαεί και τυφλά αφοσιωμένος.
    ...
    Ποια κρίση κι αηδίες...
    Εκλογές εδώ και τώρα!
    Τη λύση στις δημοκρατίες τη δίνει ο λαός!
    Εκλογές, λοιπόν, να ξεμπερδεύουμε!

  4. tony avatar
    tony 04/03/2009 22:07:40

    Βουλιάζει το καράβι.
    Ας κάνουμε μια σύσκεψη.
    Πεινάει ο κόσμος!!
    Ας κάνουμε μια σύσκεψη.
    Καιγόμαστεεε!!!
    Ας κάνουμε μια σύσκεψη.
    Θα μας κρεμάσουνε!!
    Ας κάνουμε μια σύσκεψη.
    Σε αυτή τη χώρα έχουμε σκάσει στη σύσκεψη.

  5. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 04/03/2009 22:10:16

    !4 Παλι αρχισες τις βραδυνες σου ..ανοησιες(επιεικης ο ορος)Σπατζιωτη??Την θεση σου πες μας και ασε τον Σκορπιο γιατι εαν βγαλει το δηλητηριο του δεν θα υπαρχει οδος διαφυγης ''Μεγαλε οραματιστη""......

  6. Decay avatar
    Decay 04/03/2009 22:15:35

    @ Skorpios!!!

    Η Κυβέρνηση η οποία βρίσκεται στη δίνη των γαλάζιων σκανδάλων
    και της ανικανότητας νιώθει πανικό και μόνο στο άκουσμα της λέξης Εκλογές!
    Για αυτό και εγώ ζητώ μαζί με τον Σκορπιό,
    Εκλογές εδώ και τώρα!
    Το ζητά το 22% του Ελληνικού Λαού!

    ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!
    Τέρμα οι ρεμούλες και οι αρπαχτές!
    Εδώ και τώρα εκλογές!




    @ Σπατζιώτη το #4 το προσυπογράφω...
    [λύθηκα απ τα γέλια...]
    Για άλλη μια φορά,
    ΈΓΡΑΨΕΣ!

  7. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 04/03/2009 22:31:52

    @7 Decay,
    μήπως έχεις καμιά καλή κρυψώνα να καβατζωθώ, γιατί ο Σκόρπιος (Σκόρπιος ή Σκορπιός) απείλησε να με φαρμακώσει;
    ...
    Εκλογές, ρεεε!!!

  8. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 04/03/2009 22:38:59

    Για αλλη μια φορα αποδεικνυεις την αστειρευτη γελοιοτητα σου!!!!!

  9. Orestios avatar
    Orestios 04/03/2009 23:03:29

    @ Skorpios!!

    Είσαι σίγουρος ότι το GAP θέλει να κυβερνήσει, και να ακολουθήσει το σκληρό (δεξιό) πρόγραμμα του ΔΝΤ, με το οποίο τρομοκρατείτε τον κόσμο?
    Πρόσεξε, γιατί είναι και άλλοι σκορπιοί εδώ μέσα.

  10. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 04/03/2009 23:40:25

    Ας αφησουμε τον ""δικο σου"" να συνεχισει το καταστρεπτικο του εργο κυριε Orestie που δεν τρομοκρατει τον κοσμο!!!Σαν απαντηση στην απειλη (???) σου αυτο που εχω να σου πω οτι ειμαι ποιο σκορπιος και απο τον σκορπιο!!Καταλαβες???Εγω εξεφρασα μια πολιτικη θεση ,εσυ τι εξεφρασες??

  11. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 04/03/2009 23:59:22

    @13, Skorpios,
    Δέν λέμε ''καταστρεπτικό έργο'', αλλά ''καταστροφικό έργο''.
    Δεν λέμe ''σαν απάντηση'', αλλά ''ως απάντηση''
    Μετά το ''έχω να σου πω'', ακολουθεί το ρήμα ''είναι''.
    Δεν γράφουμε ''ποιο σκορπιός'', αλλά ''πιο σκορπιός''
    ***
    ΓΡΙΦΟΣ: Τι είναι πιο σκορπιός απ' τον σκορπιό;
    ΑΠΑΝΤΗΣΗ: Ο Skorpios.

  12. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 05/03/2009 00:08:30

    @@@14 Μεγαλε εισαι αδιορθωτος!!!Δεξιος μεν αδιορθωτος δε!!!

  13. Orestios avatar
    Orestios 05/03/2009 00:09:25

    Πολιτική θέση το αίτημα σου για εκλογές????????
    Γελάσαμε κι απόψε. GAP σε λένε?
    Απάντηση στην τρομοκρατία που χρησιμοποιεί το επιτελείο δεν έχεις? Ακολουθείς το "όραμα" του πεφωτισμένου για ανατροπές και κουραφέξαλα?

  14. Skorpios!!! avatar
    Skorpios!!! 05/03/2009 00:27:00

    @ 16 orestie!!!Ti να συζητησουμε.με τις σαχλαμαρες σου υποτιμω τον εαυτον μου να σου απαντησω σοβαρα!!!Αντε να κοιμηθεις μηπως και συνελθεις απο τον λοιθαργο που εισαι δυστυχως σε συνεχη βαση!!!!Αδεξιε δεξιε....

  15. Orestios avatar
    Orestios 05/03/2009 00:38:09

    Όταν τελειώνουν τα επιχειρήματα αρχίζουν οι βρισιές. Πάγια γνωστή τακτική και πολύ αναμενόμενη. Να δούμε τι θα πείτε στον κόσμο από τον οποίο θα ζητήσετε την ψήφο. Γιατί τα ερωτήματά του θα εμπεριέχουν αγωνία για το αύριο και όχι απλή επιθυμία αλλαγής. Θα τους βρίσετε γιατί σας ρωτούν όταν δεν θα έχετε να πείτε τίποτα και θα μασάτε τα λόγια σας? Αλήθεια, το GAP θα απευθυνθεί στο ΔΝΤ αν και όποτε του δώσει ο λαός την εξουσία? Θα κυβερνήσει σε ρυθμό αριστερόχειρα μαέστου του ΔΝΤ ή θα πει "πράσινη ανάπτυξη" (σαν το "σουσάμι ανοιξε") και θα τσακιστούν να μας βοηθήσουν ασκαρδαμυκτί? Πες μας το σχέδιο βρε σκορπιέ. Μην σκορπίζεις για την κρυψώνα σου.

  16. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 05/03/2009 00:41:05

    @18 Φίλε Κανείς,
    εμένα προσωπικά βγάλε με από τα ''κομματομαντριά''. Αντιθέτως, τα απεχθάνομαι μέχρι εκεί που δεν παίρνει. Ανήκω στους εσαεί πικραμένους που ψάχνουν να βρουν μια ευκαιρία να σκάσει λίγο τ' αχείλι τους...

  17. Κανείς avatar
    Κανείς 05/03/2009 00:44:44

    Ορεστιε, κατι μου λεει οτι ο ΓΑΠ (mind the GAP)θα κανει ο,τι του πει το ΔΝΤ και η ΕΕ. Αλλωστε ο,τι ερχεται απ'εξω ειναι παντα "καλυτερο", ετσι δεν λενε οι Σοροπεφωτισμενοι φωταδιστες σε μας τους ιθαγενεις;

    Ερωτηση κρισεως (οχι κρισης) προς τον ΓΑΠ: μετεφρασε το ασκαρδαμυκτι. Που καταντησαμε, να διεκδικουν την πρωθυπουργια νεοταξιτες ανελληνιστοι με ελληνικα ονοματα και μπερδεμενη ψυχη.

  18. Orestios avatar
    Orestios 05/03/2009 00:54:59

    Κανείς
    Μεγάλα ζόρια προβλέπονται. Τι την θες κι εσύ την μετάφρασή?
    Αναρωτιέμαι αν μας πέρασαν για απογόνους του Αθανασίου Διάκου και ετοίμασαν πέντε άξονες (παλούκια, όχι Σαλαμίνος). Μπορούμε να τους δείξουμε κι εμείς πέντε δάκτυλα ανοικτά.

  19. thanos avatar
    thanos 05/03/2009 06:13:25

    22-Orestios Says:
    March 5th, 2009 at 12:54 am

    Πεντε δακτυλα ανοικτα, στραμενα στο προσωπο σου.

  20. τιραμολα avatar
    τιραμολα 05/03/2009 09:55:37

    Σπατζιώτη δεν μας λες το δικό σου σχέδιο ή τι προτείνεις εσύ για την έξοδο από την κρίση?
    Μαζί με τον Ορέστιο μπορεί να βρείτε λύση...
    Μπορείται ας πούμε αν το ψάξετε καλύτερα να μας πείτε , παρέα με τον Ορέστιο πάντα , πως μέσα σε 5 χρόνια αυξήθηκε το χρέος κατά 80 δις ευρώπουλα?
    Αλλά αυτά είναι λεπτομέριες...

  21. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 05/03/2009 12:03:07

    Χτες το βραδυ,ακουγα εκεινη τη Χριστοφιλοπουλου,τη βουλευτινα του πασοκ ντε, να μιλαει με την κασετα στο στομα,και τρελλαθηκα απ τα γελια.
    Η γυναικα,εχει μεινει στο 1974,τι να πεις;
    Αλλα και τον Αβραμοπουλο επισης,που μιλαγε κανα μισαωρο, χθες,προχθες,και καθησα ν ακουσω λιγο,και ρε παιδια,ο ανθρωπος ειναι φοβερος.
    Μπορει να μιλαει επι 24ωρου,και στο τελος,να μην εχεις καταλαβει,ουτε το θεμα για το οποιο μιλαει.
    Βρασε ρυζι.Οι ανθρωποι,εχουν μπερδεψει τα μπουτια τους,γιατι βλεπουν τα δυσκολα και λενε συνεχεια μαλακιες.
    Και δεν ειναι πατεντα του ενος κομματος, η του αλλου.Διακομματικη ειναι.

  22. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 05/03/2009 12:09:01

    Και καλα,πες οτι δε βγαινουν οι πασοκοι και δεν ερχεται ο Παπαντρεου,τι λες να κανει ο χοντρος απο τη δικη του τη μερια;
    Δε θα ακουσει τις εντολες του ΔΝΤ "και λοιπων δημοκρατικων δυναμεων";
    Ωρραιαα.Και τι θα κανει παρακαλω,οταν πρεπει να πληρωσει μισθους και συνταξεις και το Ταμειον ειναι μειον;
    Για πες μας να μαθουμε κι εμεις οι ασχετοι.
    Αμα νομιζεις φιλε μου,οτι με πορδες,βαφονται αυγα,ή οτι μπορεις να κανεις ομελετα,χωρις να σπασεις αυγα,εισαι πολυ,μα παρα πολυ γελασμενος.
    Και θα το καταλαβεις πολυ γρηγορα.