31/01/2010 18:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι θα πει ο Μητσοτάκης στην εξεταστική για την Siemens

Όπως διαβάζουμε, ο Επίτιμος της ΝΔ θα ζητήσει να καταθέσει στην Εξεταστική Επιτροπή για την εποχή προ Χριστοφοράκου.

Κατόπιν τούτου βουλευτές του ΠΑΣΟΚ έχουν ανασκουμπωθεί για να ετοιμάσουν τις ερωτήσεις που θα του υποβάλουν. Αποκαλύπτουμε σήμερα δυο από αυτές:

1. Ποιος ήταν ο πολιτικός που  διαμαρτυρήθηκε σε προκάτοχο του Χριστοφοράκου επειδή η προεκλογική ενίσχυση της Ζήμενς είχε πάει σε κομματικό λογαριασμό και όχι στον δικό του και έγινε μπέρδεμα;

2. Ποια ήταν η φιλοχρήματη σύζυγος νεαρού πολιτικού που δεν την ήθελε η πεθερά της,  επειδή χρησιμοποιούσε το οικογενειακό όνομα για να παίρνει δουλειές στο private banking και μετά να αγοράζει οικόπεδα σε νησιά;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δίων avatar
    Δίων 31/01/2010 21:13:07

    Συνεχίζεις να ρίχνεις δηλητήριο στο καζάνι που λέγεται ΝΔ. Ποιόν νομίζεις ότι δηλητηριάζεις; τον κ. Μητσοτάκη και την Ντόρα κάνεις μεγάλο λάθος. Εμάς τους νεοδημοκράτες που απο παιδιόθεν είμαστε στο κόμα ενώ εσύ τώρα μας ήρθες απο την ΠΟ.ΛΑΝ. Ο πόλεμος δεν γίνεται έτσι αυτο που κάνεις είναι προδοσία και κάποτε θα το πληρώσεις με διάφορους τρόπους. Εκείνο που σου προτείνω να κάνεις είναι: Αν δεν μπορείς να νικήσεις τον εχθρό δηλαδή να του δαγκώσεις το χέρι, φίλατο και κάποια μέρα θα του κόψεις τα δάκτυλα , όταν είσαι έτοιμος. Δυστυχώς για σένα τώρα είσαι αδύναμος και κάνεις και ζημιά στην παράταξη. ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΈΡΕΙ ΑΠΟ ΠΟΛΕΜΟ. Με αγάπη.

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ Δίων 31/01/2010 22:16:45

      εγώ που δεν είμαι από κανένα κόμμα, πιστεύω ότι είναι λάθος να ανέχεσαι συστημική διαφθορά. Είμαστε στα χάλια που είμαστε γιατί οι πολιτικές κεφαλές λαδώνονται. Λάθος, εκβιάζουν αμοιβή για να σε αφήσουν να υπάρχεις. Και αν παίξεις το παιχνίδι, επιβιώνεις και διορίζεσαι κιόλας. Αν δεν το παίξεις, γίνεσαι και γραφικός!

      καλό παιδί ο τάδε, ΑΛΛΑ τίμιος!

    • che avatar
      che @ Δίων 31/01/2010 22:28:39

      Κομματόσκυλο πολεμοχαρή ΔΙΩΝ με 800 χιλιάδες ψήφους δε χρειάζεται την επιφανειακή σου μακιαβελική προσέγγιση για δαγκώσει το χέρι. Προσωπικά ευχομαι να το ξεριζώσει και να διώξει επίσις και κάτι τύπους σαν και εσένα, αρκετά ανεχτήκαμε τους σωτήρες. Ούστ!

    • Βρασίδας avatar
      Βρασίδας @ Δίων 31/01/2010 23:07:05

      τί είπες τώρα ρε γίγαντα; ότι έχουμε πόλεμο με το Μητσοτάκη ή με το ΠΑΣΟΚ;
      Πόλεμο με τον κακό μας εαυτό και με τον κακό μας το φλάρο έχουμε, χρόνια τώρα.
      Ποιός είναι ο σκοπός μας; να ξαναπάρει η ΝΔ όπως όπως την εξουσία; Γιαυτό κόπτεσαι; Μήπως ετοιμάζεις βιογραφικό;

  2. ΝΙΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ avatar
    ΝΙΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ 31/01/2010 22:14:21

    Θαρσει τ' αληθες λέγην ου σφάλει ποτε.....(Σοφοκλης)

    Διων γιατι σε ποναει η αληθεία? ειναι τιποπα ψεμα απο αυτα που λεει πιο πανω ο Φακτοράς ? μεταξύ μας δεν τα λεμε οι Νεοδημοκράτες ?

  3. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 01/02/2010 00:51:23

    Γιατί να πάει αφού και αυτός δεν τον ήξερε.

  4. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 01/02/2010 07:47:19

    Να δείς,πως την λένε...Πως την λένε,πως την λένε;;;;;;Μαρέγκα,μερέντα;Θα σας γελάσω.

  5. kanis avatar
    kanis 01/02/2010 10:37:39

    Θα επιβεβαιώσει, ότι η Τήνος είναι ένα πανέρμορφο νησί κι ο καθένας κάνει τάμα, να έχει εκεί οικόπεδα για να προσκυνά τα θεία....