#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/01/2012 15:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι θα γινόταν αν αυτά που είπε ο Λοβέρδος, τα έλεγε υπουργός της ΝΔ;



Χθές, ο ….Καθηγητής Συνταγματικού Δικαίου και Υπουργός Υγείας, Ανδρέας Λοβέρδος  με θράσος τραμπούκου ….απείλησε τη δικαιοσύνη, τον …ελληνικό λαό, τα ….πολιτικά κόμματα, όλους μας γενικώς, ότι θα  «γίνει μακελειό», αν πειραχθεί ο Γιώργος Παπανδρέου!

Δάσκαλε που δίδασκες…..

Πρόκειται για την πιο χυδαία παρέμβαση στο χώρο της  δικαιοσύνης και όχι μόνο!

Η φρασεολογία του δεν αποκαλύπτει μόνο το μέγεθος του πολιτικού ανδρός, δείχνει και τη νοοτροπία του.

Μια νοοτροπία με αυταρχικά χαρακτηριστικά και πρωτοφανή περιφρόνηση νόμων και θεσμών.

Δηλαδή, κατά τον Καθηγητή Συνταγματικού Δικαίου, ο ΓΑΠ είναι άσπιλος, αμόλυντος και άχραντος.

Δεν πρέπει να τον πειράξει κανένας, επειδή τον …προστατεύει ο Λοβέρδος. Ο ΓΑΠ είναι ...τοτέμ.

Αν το έκανε για να προσεταιριστεί τις ψήφους των παπανδρεϊκών, πρόκειται για  αδίστακτο δημαγωγό.

Αν το έκανε επειδή πιστεύει ότι οι πολιτικοί είναι στο απυρόβλητο, τότε έχει επικίνδυνες απόψεις για την πολιτική και δεν έχει πάρει χαμπάρι τι συμβαίνει στην κοινωνία.

Όμως, δεν σταμάτησαν εκεί.

Σήμερα πήρε σειρά η άλλη εκλεκτή των ….νταβατζήδων. Η, δεν έχουν βιβλία τα σχολεία, Υπουργός Παιδείας, Aννα Διαμαντοπούλου,

Διαβάστε τι είπε:

«Τα στοιχεία αυτά έχουν επικυρωθεί από την Ευρωπαϊκή Στατιστική Υπηρεσία και με βάση αυτά γίνεται η πιο δύσκολη και η πιο σημαντική διαπραγμάτευση που έκανε ποτέ η χώρα. Αμφισβήτηση αυτών των στοιχείων τινάζει στον αέρα όλη τη συζήτηση που γίνεται τώρα, ενώ δεν είναι καθόλου πειστικά τα δεδομένα του ότι για να καταλήξουν σε αυτό το συμπέρασμα δεν έκαναν τον κόπο να καλέσουν ως μάρτυρα ούτε τον πρόεδρο της Eurostat». 
«Θεωρώ λοιπόν ότι ήρθε η στιγμή, επειδή η ίδια έχω υποστεί τι σημαίνει μη σωστή λειτουργία της Δικαιοσύνης με το τεράστιο θέμα των σχολικών βιβλίων, επειδή βλέπω ότι αυτά που γίνονται και με τον τρόπο που γίνονται από τους συγκεκριμένους εισαγγελείς κρύβουν από νομική ιδεοληψία έως πολιτικό παιχνίδι, θεωρώ ότι το πρόβλημα και οι πρωταγωνιστές αυτή τη στιγμή είναι ο τρόπος με τον οποίο λειτουργούν οι εισαγγελείς».

Πρόκειται για ευθεία παρέμβαση στο έργο, την αποστολή και τη λειτουργία της δικαιοσύνης.

Τέτοιες απόψεις δεν ακούγονται ούτε στις ….υποσαχάριες δημοκρατίες της Αφρικής.

Αυτοί οι άνθρωποι φιλοδοξούν να σώσουν τον τόπο, ενώ μας οδηγούν στην καταστροφή.

Μας πουλάνε δημοκρατία, ενώ τους ενδιαφέρει η εξουσία.

Μιλάνε για έλεγχο και διαφάνεια για τους άλλους,  αλλά τους αγγίζει η δικαιοσύνη, επιτίθενται χυδαία.

Οι άνθρωποι είναι εξουσιομανείς, αδίσταχτοι και επικίνδυνοι.

Δεν υπολογίζουν τίποτα.

Φανταστείτε να έλεγαν τέτοια πράγματα υπουργοί της ΝΔ;

Ο Καρχιμάκης θα είχε …κατασκηνώσει στον Άρειο Πάγο.

Ο Γιώργος θα είχε ανέβει στα κεραμίδια της Βουλής και θα ζητούσε την παραίτησή τους.

Ο Λοβέρδος δεν έχει θέσει στην Κυβέρνηση.

Το ίδιο και η Αννούλα.

Καλύπτουν τις αποτυχίες τους επιτιθέμενοι εναντίον της δικαιοσύνης.

Και το κάνουν αυτό φανατίζοντας τον κόσμο και δημιουργώντας συνθήκες κοινωνικής σύγκρουσης.

Απορώ πως η ΝΔ δεν έχει ζητήσει ακόμα την παραίτησή τους.

Αδέξιος Δεξιός

ΣΧΟΛΙΑ

  1. juliet avatar
    juliet 23/01/2012 15:38:19

    Ειπαμε είναι ευγενείς ...ιππότες ,τι να σου πω είναι μ@λ@κες !!!!!!!!τι φοβούνται;;

  2. SERTIS avatar
    SERTIS 23/01/2012 15:41:29

    πλέον ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει μακελειό....ο καθένας δικαιούται να ξεφτιλίζει όποιον πασοκο βρεί μπροστά του.Προφανώς και ούτε για αστείο να του πειράξει τη ζωή, αλλά να τον ξεβρακώσει καλό θα ήταν....μετα΄τις δηλώσεις λοβέρδου δικαιούνται ηθικά όλοι να ξεσαλώνουν εναντίον του

  3. Παντελής Σπύρου avatar
    Παντελής Σπύρου 23/01/2012 15:46:06

    Aντρέα το τζερτζελέ δεν μας είπες όμως ποιός θα τον κάνει? Γιατί για να κάνεις πανηγύρι πρέπει να σε ακολουθούν μερικοί, αλήθεια πως είστε στις δημοσκοπήσεις? Εκτός κι αν περιμένεις απο κατι λαθρό να βοηθήσουν....αλλά κι αυτούς χλωμούς τους βλέπω. Εκθέτεις και τον μη παραιτούμενο........εκτός αν το κάνεις εσκεμμένα, κάτι τέτοιο όμως εκεί στη Χαριλάου δεν τα συνηθίζετε αυτά. Τα μαχαιροπίρουνα τα έχετε πάνω στο τραπέζι ακολουθώντας την σοσιαΛΗΣΤΙΚΗ ανατροφή σας.

    • abcd avatar
      abcd @ Παντελής Σπύρου 23/01/2012 16:12:11

      Οι πράσινοι καλοβολεμένοι και καλοπληρωμένοι συνδικαλιστές της ΓΣΕΕ και της ΑΔΕΔΥ τους αρκούν ,το σύνθημα περιμένουν και να δεις για πότε η Ν.Δ και το απόκκομα του Κωλοτούμπα γίνονται και κερατάδες και δαρμένοι!!!!
      Αλήθεια εκείνη η ΔΑΚΕ τι κάνει ;Τους κρατάει το φανάρι ;Σιγά μην σκίσουν τα βολεμένα καλσόν τους!!!!Άσε ξέρω, περιμένουν τους υποψηφίους βουλευτές να τους σφίξουν το χέρι και να τάξουν υποστήριξη, αρκεί βέβαια αυτοί να είναι καλά και ο κόσμος ας καίγεται άλλωστε μεταξύ τους ψηφίζονται μεταξύ τους εκλέγονται !!

  4. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 23/01/2012 15:57:27

    Eνδεχομένως αν τα έλεγε υπουργός της Ν.Δ. θα είχε ήδη αρχίσει το μακελειό !!! Τώρα για να σοβαρευτούμε όμως η ουσία της δήλωσης είναι ότι ένας πολιτικός γύπας υπερίπταται πάνω από ένα πολιτικό πτώμα προσπαθώντας να λάβει το μεγαλύτερο κομμάτι στη μοιρασιά. Αυτή την εικόνα μου φέρνει στο μυαλό - πέραν βέβαια ότι ήταν ατυχέστατη η δήλωση και θα μπορούσε να αποβεί πολύ επικίνδυνη. Σε κάθε περίπτωση δείχνει το ήθος του λαλήσαντος. Γι αυτό τόσο καιρό λέμε ότι η κρίση δεν είναι μόνο οικονομική αλλά και ηθική, κρίση αξιών. Εδώ λοιπόν φαίνεται ότι έχει χαθεί το μέτρο, η διακυβέρνηση ΠΑΣΟΚ έμαθε τον κόσμο ότι οι λέξεις έχουν άλλη σημασία από αυτή που γράφουν τα επίσημα λεξικά. Όσο πιο γρήγορα φύγουν τόσο μεγαλύτερο το κέρδος για την ελληνική κοινωνία.

  5. babilonia avatar
    babilonia 23/01/2012 15:57:42

    Το θέμα αγαπητέ μου είναι ότι εδω σ' αυτήν την καταραμένη γωνιά των Βαλκανίων, τύποι σαν αυτό το πνευματικό τραβεστί τον Λοβερδο αποτελούν την πλειοψηφία του πολιτικού κόσμου . Τέτοια μπανάλ , κακομοίρικα και στερημένα ανθρωπάκια υπάρχουν σε όλα τα κόμματα. Η διαφορά με την ΝΔ έγκειται στο γεγονός ότι οι μαφιόζοι του πασοκ είναι πιο μυημένοι (kai λόγο πολυετούς εξουσίας) και γνωρίζουν καλά από τέτοιου βαλκανικού τύπου μαγκιές και απειλές. Όχι δηλ. ότι οι δικοί μας της ΝΔ είναι καλύτεροι , απλά δεν έχουν αποκτήσει ακόμη «τσαμπουκά» διότι κατά τα άλλα ίδιοι είναι , αν όχι χειρότεροι!!! Απεναντίας οι τουρκομπαροκ τύποι στυλ Λοβέρδου μελετούν πολύ καλά το ακροατήριο τους (τον λαό) και ως φαίνετε δεν έχουν να φοβηθούν το παραμικρό. Άλλωστε σε ποια χώρα του δυτικού κόσμου, τύποι σαν τον Λοβέρδο, την Διαμαντοπούλου, τον Κουτρουμανη και άλλους θα ήσαν υπουργοί! Στην καλύτερη περίπτωση θα ήσαν δημόσιοι υπάλληλοι σε καμιά ΔΕΚΟ (ούτε καν σε υπουργείο). Στην βαλκανική όμως Ελλάδα αυτοί οι τουκομπαροκ τύποι είναι εξουσία και μάλιστα αξιώνουν και απαιτούν τα μέγιστα με τρόπο πρόστυχο , προκλητικό με την ανέχεια αυτού του αμόρφωτου και επιπόλαιου λάου. Είναι πραγματικά θλιβερό…

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ babilonia 23/01/2012 17:08:46

      .......πνευματικός τραβεστί....!!!!!!! Εξαιρετικό!!!!!!!

  6. ΜΠΛΟΥΜ avatar
    ΜΠΛΟΥΜ 23/01/2012 16:13:04

    Ρε παιδιά, ο γιωργάκης είναι ο βούδας και δεν το ξέραμε?

  7. mike avatar
    mike 23/01/2012 16:14:40

    που να δειτε σε ολο το δημοσιο τομεα πως κυριαρχουν τα πρασινα πρωτοπαλλήκαρα προαγωγες, πληρης ελεγχος των παντων απο το βαθύ πασοκ και η ΝΔ ??????????????????? τι κανει ?????? ΤΙΠΟΤΑ...........
    αντε μη χ................

  8. Απορία avatar
    Απορία 23/01/2012 16:16:51

    Και σκέψου τώρα Αδέξιε Δεξιέ να προκύψει κάποιο "έκτακτο" γεγονός.
    Ίστορία με τους τούρκους το λένε, επέμβαση στο Ιραν το λένε, κώλυμα με τα PSI, τα GTI, τα GTX και τα GSi το λένε, ουδείς γνωρίζει προς το παρόν.

    Και μας κατσικώνονται λοιπόν στο σβέρκο, λόγω "εκτάκτων συνθηκών", η Διαμαντοπούλου, ο Λοβέρδος, ο Χρυσοχοίδης, ο Παπουτσής και τα άλλα παιδιά, για κανένα-δυο (και βλέπουμε) χρόνια ακόμα.

    Σκέψου τι πολιτικές θα ακολουθήσουν.
    Οι μισές ταμπέλες στην Ελλάδα θα είναι γραμμένες στα γερμανικά και οι μισοί έλληνες θα τρέφονται από τα συσσίτια της Εκκλησίας.
    Ενώ οποτε πεθαίνει, ω μη γένοιτο, κανένα παλιό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ, θα κυρύσσεται εθνικό πένθος και στα σχολεία οι μαθητές θα κλαίνε με μαύρο δάκρυ, όπως στη Βόρειο Κορέα ένα πράγμα δηλαδή...

    Εάν οι εκλογές δεν γίνουν μέχρι τέλη Απριλίου είναι αμφίβολο εαν και πότε θα γίνουν στη συνέχεια. Με χρόνια, με καιρούς ίσως...

  9. Fanis avatar
    Fanis 23/01/2012 16:19:44

    Εγω δεν απορω που η Ν.Δ δεν αντεδρασε..
    Δεν ειναι η πρωτη φορα που .."φοβαται" μην της θιξουν την ..ευγενικη καταγωγη.

    Εκεινο που με τρελλαινει ομως ειναι αυτο:
    Μα τελικα δεν υπαρχει καποιος ανωτατος αρχοντας καποια ανωτερη αρχη απο αυτο το λοβερδο??
    Εδω αυτο το "κυριος" μας απειλει και μας εκβιαζει με φρασεις αλητη του λιμανιου!!!!

    ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να τσακωσει αυτο το "κυριος" και να το κανει να βελαξει??
    Να πει .."i obey"?????

    • ΜΠΑΜΠΗΣ avatar
      ΜΠΑΜΠΗΣ @ Fanis 23/01/2012 16:22:57

      ΙΣΩΣ Ο ΜΙΛΤΟΣ Η Ο ΚΥΡΙΑΚΟΣ Η ΑΚΟΜΗ Η ΟΜΟΡΦΗ ΚΕΦΑΛΟΓΙΑΝΕΝΑ Η Ο ΓΙΟΣ ΨΥΧΑΡΗΣ Η ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ Η ΦΩΦΗ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΠΛΗΞΟΥΝ ΣΑΝ ΑΝΩΤΑΤΕΣ ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΜΑΣ.

  10. christof avatar
    christof 23/01/2012 16:20:46

    Εαν δεν αλλαξει ο νομος περι ευθυνης υπουργων και την ανακριση να την εχει η δικαστικη εξουσια ωστε να σφιξουν οι κ...οι , θα εχουμε ολιγιστους, ανικανους, ανθρωπακια να σηκωνουν κεφαλια .Παλια ειχαμε καθηγητες με α....δια και τωρα εκατονταδες α.....δια καθηγητες.

  11. Aφροδίτη avatar
    Aφροδίτη 23/01/2012 16:20:55

    Θαρρώ πως θα γινόταν το εξής: Σύσσωμη η κυβερνώσα ελάσσονα αντιπολίτευση του ΠΑΣΟΚ, θα ζητούσε την αποπομπή του και την κεφαλή του επί πίνακι.
    Ο Παπαδήμιος αυτομάτως θα τον καρατομούσε, λόγω ευθιξίας για την προσβολή των δημοκρατικών και φιλειρηνικών του αρχών!
    Παράλληλα θα έπαυε να πίνει το αμίλητο νερό και ο πολιτειακός μας άρχοντας και θα έπαιρνε οργισμένη θέση, δηλώνοντας πως αυτός δεν σηκώνει απειλές για μακελειό στον τόπο που "υπεραγαπά", θυμίζοντας με την ευκαιρία και το αντιστασιακό του παρελθόν.
    Μετά τα "σαράντα" θα μίλαγε κι ο κρυμμένος συνήθως στα δύσκολα Σημίτης, λέγοντας ένα δεύτερο ευχαριστώ στο ΔΝΤ αυτή τη φορά, γιατί ο άνθρωπός τους με τη σωφροσύνη που τον διακρίνει δεν άφησε να αιματοκυλιστεί ο τόπος και τιμώρησε παραδειγματικά τον μπουρλοτιέρη!
    Όσο για τη Ντόρα θα έπιανε τα άρματα και θα ξαναφόραγε το χαμόγελο με τις πινέζες, φωνάζοντας πως δικαίως προκάλεσε τη διαγραφή της από ένα κόμμα που τρέφει «τραμπούκους» και που κατά πάσα πιθανότητα είναι οι ίδιοι που δεν την αφήνουν να απολαύσει ούτε το λιτό φαγάκι της, έξω όπου βρεθεί.
    Για τον Καρατζαφέρη δεν μπορώ να πάρω όρκο τι θα έκανε, γιατί τώρα ο άνθρωπος σκέφτεται με ποιο "κυβιστικό" τρόπο θα αποσύρει από πάνω του τις γνωριμίες και τα κονέ, με εκείνα τα καλόπαιδα της Β. Ελλάδας.
    Κάπως έτσι το βλέπω να εξελίσσεται αν και εφόσον ….. αγαπητέ Αδέξιε.

  12. Malraux avatar
    Malraux 23/01/2012 16:21:32

    Γιατί εκπλήσεστε; Πάντα τέτοιοι δέν ήταν οι Πασόκοι;Τραμπούκοι, τεμπελχανάδες και αδίστακτοι... Άλλα πρέπει να απασχολούν τον κόσμο: Η έμμεση στήριξη που παρέχεται σε αυτό το σκυλολόι από τον κύριο Σαμαρά των κόκκινων υποτίθεται γραμμών....

  13. vagkalf avatar
    vagkalf 23/01/2012 16:23:03

    η αυτοδυναμια παιδιααα!!!η αυτοδυναμιααα!!!πανω απο ολα η αυτοδυναμιααα!!!!το κεντροοο!!!μην χασουμε το κεντροοο!!!!.....................

  14. αηνέρμος avatar
    αηνέρμος 23/01/2012 16:33:37

    Αν τα έλεγε κάποιος από τη ΝΔ αυτά θα είχε καεί το πελεκούδι.θα βλέπαμε πράματα και θάματα( Ο ΓΑΠ μπροστάρης και θα ακολουθούσαν όλα τα μπουμπούκια της σοσιαληστρικής νομενκλατούρας ήτοι Καστανίδης-Καρχιμάκης το πρωτοπαλλήκαρο-η εξαφανισμένη Μιλένα-ο λεβέντης Κίμωνας ο οποίος επανέκαμψε με ηρωικές πράξεις-ο λιτοδίαιτος φτωχούλης Πάγκαλος-ο Ραγκούσης 40ς Υφ.Αμύνης-Παπακωνσταντίνου-Γερουλάνος-Παπουτσής-ο όψιμος Καψής και λοιποί γνήσιοι απόγονοι των αλήστου μνήμης Μένιου και Βαγγέλη).΄Ολοι αυτοί θα ξαμολιόνταν στα ακομάτιστα κανάλια και απευθυνόμενοι σε αντικειμενικούς δημοσιογράφους(......όλοι κατανοείτε ποιούς εννοώ.......) απαντώντας σε προσυμφωνημένες ερωτήσεις θα εξαπέλυαν μύδρους κατά του φασίστα-ακροδεξιού-σκοταδιστή που είπε τέτοια πράγματα και παρενέβη στο αδέκαστο έργο της δικαιοσύνης και των τιμίων δικαστών.Η δικαιοσύνη είναι τίμια και αδέκαστη μόνο όταν βγάζει αποφάσεις αρεστές γιαυτούς και κατευθυνόμενη όταν είναι δυσάρεστες.

  15. noldor avatar
    noldor 23/01/2012 16:39:36

    Μα αφού απάντησε ο Μηταράκης : " Η δήλωση αυτή θα μπορούσε να χαρακτηριστεί απρεπής." Του ΄κανε την μούρη κρέας!!!!!!!

  16. Σταράτα avatar
    Σταράτα 23/01/2012 16:42:02

    Σάν πολίτες εχουμε χάσει τήν αξιοπρέπεια μας πλέον από κάθε τραμπούκο τής εξούσιας καί πλέον τούς κοιτάζουμε χωρίς νά κάνουμε τίποτα.Παθητικά περιμένουμε τήν ώρα πού θά έρθει ένας απόμηχανής θεός να μάς σώσει.Ολες οί παρατάξεις τού κοινοβουλίου έχουν κάνει επί 35 χρόνια τήν βουλή τήν χώρα τούς πολίτες <>δικό τους μαγαζί

  17. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 23/01/2012 16:44:07

    Ο Γαπ, άσπιλος, άχραντος κι αμόλυντος...; ε, τότε να του δώσουμε να μυρίσει κανένα κρίνο...μη χαθεί τέτοιος σπόρος.....
    Το ''μέγεθος'' του πολιτικού άντρα σε τι μετριέται; έτσι για να υπολογίσω του Λοβέρδου...
    Ω..μα για την Αννούλα δεν έχω λόγια...το τελευταίο εγχείρημα του Υπουργείου να κλείσει το Αθιγγάνων και να μεταφερθούν οι μαθητές του σε άλλα σχολεία, θα της το χρωστάμε...

  18. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 23/01/2012 16:44:58

    Ο Γαπ, άσπιλος, άχραντος κι αμόλυντος...; ε, τότε να του δώσουμε να μυρίσει κανένα κρίνο...μη χαθεί τέτοιος σπόρος.....
    Το ''μέγεθος'' του πολιτικού άντρα σε τι μετριέται; έτσι για να υπολογίσω του Λοβέρδου...
    Ω..μα για την Αννούλα δεν έχω λόγια...το τελευταίο εγχείρημα του Υπουργείου να κλείσει το Αθιγγάνων και να μεταφερθούν οι μαθητές του σε άλλα σχολεία, θα της το χρωστάμε...
    ΥΓ: Πολύ ωραίο κείμενο ΑΔ

  19. ΚΩΣΤΑΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ 23/01/2012 16:45:12

    Ο ι Τούρκοι μας καίγαν τα δάση μας , οι εμπρηστές του Πασοκικού λαικισμού καίνε τις δημοκρατικές μας αξίες. Και πάνω από όλα την ανεξαρτησία της Δικαιοσυνης. Στο όνομα της Αγίας Οικογένειας , «γαία πυρί μιχθήτω»..Στο ημίφως της μιντιακής δημοκρατίας, οι Κανταφικοί πασάδες τύπου Λοβέρδου , εκβιάζουν ένα λαό βασανισμένο, που οι ίδιοι τον κατάντησαν ευρωπαικό πειραματόζωο. Στο λυκόφως της τρίτης Ελληνικής Δημοκρατίας, έχουν την θρασύτητα να βάζουν στο κρόταφο του λαού μας την απειλή της πολιτικής ανωμαλίας. Ήρθε η ωρα των Ειδικών Δικαστηρίων.

  20. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 23/01/2012 16:48:39

    Αν αυτά τα έλεγε υπουργός της ΝΔ , αμφιβάλλετε ότι θα είχαν γκρεμιστεί και τα πεζοδρόμια από τους τραμπούκους του ΠΑΣΟΚ; Αλλά αυτή είναι και η διαφορά η δική μας από αυτούς. Εμείς σεβόμαστε τους θεσμούς και τη χώρα. Επειδή όλα έχουν τα όριά τους , καλά θα κάνει η ΝΔ να αντιδράσει σοβαρά και σκληρά. Εδώ έχουμε ευθεία παρέμβαση στο έργο και τη λειτουργία της δικαιοσύνης ,με τρόπο αδίστακτο και επικίνδυνο. Επειδή η κατάσταση είναι άρρωστη και εξαιρετικά ρευστή , ένα τυχαίο γεγονός μπορεί να οδηγήσει σε απρόβλεπτες εξελίξεις. Ας το έχουν υπ'όψιν τους στη Συγγρού .Τελικά ο ΓΑΠ είναι ένας γνήσιος Παπανδρέου. Εβαλε τα σκυλάκια του να τρέχουν να καθαρίσουν γι'αυτόν , κουνώντας τους το κόκκαλο ( αρχηγία και ψήφους της) από μακριά. Οσο πιο πολύ τους εκθέτει , τόσο νομίζουν ότι κερδίζουν . ΓΑΠ προχώρα. Μέσα στη προσπάθειά σου να γλυτώσεις, φαίνεται το πραγματικό πρόσωπο του καθενός.

  21. κωστας avatar
    κωστας 23/01/2012 16:52:28

    ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΕΠΟΧΕΣ , ΠΕΡΙΕΡΓΑ ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ ,ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ . Αγαπητοι κρυπτοσυνομιλητες ,ΛΕΣ να εχουν καταργησει την ''ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ'' οι δημοκρατικες δυναμεις της χωρας και να μην το εχουμε αντιληφθει ; ΛΕΣ να ειναι ζαλισμενοι οταν συνηλθαν απο τον ληθαργο και αντιληφθησαν τι εκαναν στη χωρα ; ΛΕΣ να θυμωσαν οι συζυγοι με ολα αυτα που κανουν στη χωρα ,[αρα και στο μελλον των παιδιων τους ] να τους εκοψαν το κοκο, και απο την πολυ μακακια, να λενε πραγματα που δεν καταλαβαινουν την σημασια τους; ΡΕ συνταγματολογε τι λες ; ΔΕΝ εχεις εμπιστοσυνη στην ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ;ΜΗΠΩΣ εχει δικαιο ο ΚΟΝΤΟΣ που ωρειεται και ζητα επιμονα να δικασθει με κληρωθεντες ΔΙΚΑΣΤΕΣ ;ΡΕ μπας και ειναι αληθεια οτι τελικα δεν υπαρχει σκανδαλο ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ ,και κλεισατε μεσα τον εφραιμ για να ξυπνησετε μνημες απ το χθες ενοψει εκλογων για να παρετε ψηφους απο ολα αυτα τα λαμογια τα οποια αφου κατεκλεψαν την ΠΑΤΡΙΔΑ ποικιλοτροπως φωναζουν δημιουργωντας εντυπωσεις ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ η εκκλησια ; ΠΟΥ ειναι η Ν.Δ ΡΕ ΛΕΒΕΝΤΕΣ που κατα δηλωση σας ειστε ποιο νοικοκυραιοι , ποιο σοβαροι ; Πως επιτρεπετε ωρε παληκαρια ν ακουγονται τετοια λογια απο στοματος πρωτοκλασατου στελεχους και εν ενεργεια υπουργο ; και μαλιστα συνταγματολογο ; Με ρωτανε τα παιδια μου τι σημαινει αυτο και δεν ξερω τι να πω ; Χασαμε τα μυαλα μας ;ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑΣ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ Η ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΑΥΤΗΝ ; νεα ηθη ,νεα εθιμα ,νεα αντιληψη πραγματων και Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ , ΑΜΗΝ.

  22. avanti avatar
    avanti 23/01/2012 17:02:11

    Μα καλά δεν μπορεί να παρέμβει η Δικαιοσύνη μετά από αυτές τις δηλώσεις του Λοβέρδου? Μπορεί να απειλεί έτσι τους πάντες στην Ελλάδα και να μην τρέχει τίποτα? Μήπως η ΝΔ να το ξανασκεφτεί και να αποσύρει την εμπιστοσύνη της από την παρούσα κυβέρνηση - οπερέττα?
    Οι πασοκοι θα φτάσουν την κατάσταση στα άκρα, διότι δεν θέλουν να καλύψουν τις αποτυχίες τους όπως αναφέρθηκε, αλλά τις παρανομίες τους και την προδοσία τους απέναντι στον Ελληνικό Λαό.

  23. KA avatar
    KA 23/01/2012 17:16:52

    Eπίσης, τι θα είχε γίνει αν δήλωνε υπουργός της ΝΔ "Δεν μπορούμε να ξαναπάμε στις εκλογές με ψέμματα." (δήλωση Διαμαντοπούλου, ΝΑΙ όπως τη διαβάζετε !!!).

    Θλιβερά ανθρωπάκια, γελοίοι, δειλοί και άβουλοι. Αλλά, υπάρχει κάτι που δεν μπορεί κανείς να τους προσάψει: δεν κρύβουν τις χυδαίες απόψεις τους (τώρα πιά). Βάλτε δίπλα στην παραπάνω δήλωση της κυρίας υπουργού, όσα είπε για την μακροημέρευση της κυβέρνησης παπαδήμου (είπε πως ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα των εκλογών - όποτε γίνουν-, ο πρωθυπουργός πρέπει να είναι τύπου Παπαδήμου! Μάλιστα!).

    Και για να το μεταφράσω σε απλά ελληνικά: η κυρία Υπουργός δηλώνει με σαφήνεια πως δεν την αφορά η δημοκρατία, η στοιχειώδης έκφραση της λαϊκής βούλησης, δεν την αφορά η κοινωνία και η πατρίδα, αλλα ΜΟΝΟ η επιβίωση του πολιτικού φορέα στον οποίο επέλεξε να σταδιοδρομήσει. Και επειδή το κόμμα της κυρίας Υπουργού πάει για μονοψήφιο ποσοστό, το μόνο που μπορεί να το σώσει από την πολυδιάσπαση και την εξαφάνιση μεσα στη γενική χλεύη, είναι οι κυβερνήσεις τύπου Παπαδήμου. Μέσα από τις οποίες θα διαχυθούν οι ευθύνες για το εγκλημα της διετίας σε όλον τον πολιτικό κόσμο και μεσοπρόθεσμα θα διασωθεί το χυδαιότερο κόμμα της μεταπολίτευσης (και πιθανώς, στη χυδαιότερη εκδοχή του, την "εκσυγχρονιστική").

    ΑΥτό μας λέει η κυρία Υπουργός, η ιδία που έχει προτείνει καθιέρωση της αγγλικής ως δεύτερης επίσημης γλώσσας τηε ελληνικής δημοκρατίας. Με αυτά τα χυδαία ανθρωπάκια πρέπει να αναμετρηθεί ο Σαμαράς, αλλά είναι άγνωστο αν έχει προετοιμαστεί για τη σύγκρουση με ένα πασοκικό άθροισμα ανηθικότητας και προσωπικών φιλοδοξιών, που δεν ορρωδεί προ ουδενός. Και δεν θα διστάσει στιγμή, να πάρει και τη χώρα μαζί του ....

  24. ΚΙΝΗΣΗ ΕΝΕΡΓΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ avatar
    ΚΙΝΗΣΗ ΕΝΕΡΓΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ 23/01/2012 17:34:21

    Λοβέρδος .....αν πειράξει κανείς τον Παπανδρέου θα γίνει μακελειό.
    Απαντάμε εμείς .... αν πειράξει κανείς τον ελληνικό λαό θα γίνει μακελειό.
    Κύριε Λοβέρδο τον λαό καταστρέψατε εσείς και ο ΓΑΠ .
    Ναι όντως θα γίνει μακελειό.

    • anideos avatar
      anideos @ ΚΙΝΗΣΗ ΕΝΕΡΓΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ 23/01/2012 18:45:29

      Ton ellhniko lao agaphte ton exei μονουχησει το ΠΑΣΟΚ εδω και 30 χρονια.
      Αρα μην περιμενεις απαντηση απο τον λαο.

  25. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 23/01/2012 17:51:53

    ΤΟ ΨΑΡΙ ΒΡΩΜΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ: Από τις δηλώσεις του Λοβέρδου καταλαβαίνουμε πολύ καλά ποιοί ακριβώς είναι οι ένοχοι και γιατί δεν τιμωρούνται. Ο Λοβέρδος και ο Γιωργάκης θέλουν να βασανίζουν τον Ελληνικό λαό, να τον βυθίζουν στην φτώχεια και στην ανεργία και λογαριασμό να μην δίνουν!!!

  26. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 23/01/2012 18:03:10

    Στη Ρουμανία απελύθη ο υπουργός Εξωτερικών επειδή στην ιστοσελίδα του έγραψε απαξιωτικά σχόλια εναντίον διαδηλωτών.
    Ο Λοβέρδος μπορεί και να γίνει ....αρχηγός του ΠΑΣΟΚ!

    • tak avatar
      tak @ Κώστας Ροδινός 23/01/2012 18:29:55

      ... για να συνεχίσει το ... έργο του προκατόχου του!

    • anideos avatar
      anideos @ Κώστας Ροδινός 23/01/2012 18:58:50

      Και σε λιγο καιρο πρωθυπουργος της Ελλαδας...

  27. Παυλος Β. avatar
    Παυλος Β. 23/01/2012 18:03:53

    Η καθεστωτικοί σοσιαλιστές, μας απειλούν με μακελειό τύπου Μπάαθ (βλέπε Ιράκ, Συρία, κλπ) και δεν ανοίγει ρουθούνι! Ξεσκεπάζονται, μπροστά στην πραγματικότητα της λήξης της πολιτικής ύπαρξης τους!
    Δεν βλέπω να ανεβαίνουν οι τόνοι της Κεντροδεξιάς Παράταξης και αυτό με ανησυχεί περισσότερο και από το παραλήρημα του "συνταγματολόγου"!

  28. bill the greek avatar
    bill the greek 23/01/2012 18:19:11

    Περίεργοι ράτσα αυτοί οι εργολάβοι.Ξέρεις τι είναι να τους ταίζεις και αυτοί να μη σε παίζουνε! Μεγάλος καημός δε σου λέω τιποτα. Παίδες μήπως να τους ταϊζατε αφού πρώτα συμφωνούσατε ?

  29. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 23/01/2012 18:21:24

    Ας τον ρωτήσει κάποιος τι ακριβώς εννοεί ότι θα γίνει μακελειό και με ποιόν τρόπο θα γίνει αυτό.
    Και ας απαντήσει αν στο ΠΑΣΟΚ υπάρχουν μηχανισμοί δημιουργίας ανωμαλιών.

  30. Διογένης V avatar
    Διογένης V 23/01/2012 18:32:44

    Καθηγητής συνταγματικού δικαιου είναι ο Λοβέρδος;;; Έχουμε πυξει στους "συνταγματολόγους" σαν αυτόν και τον συνυπουργο του που ξεφτιλίζουν το Σύνταγμα τις Ελλάδος. Τέλος πάντων, μαζί με τον πρώην τραμπούκο Βορίδη, φαίνεται να κύλησε ο τέντζερης (Λοβέρδος) και βρήκε το καπάκι (Βορίδη)... Οποιος ενδιαφέρεται ας διαβάσει αυτό:
    http://arisdeslis.blogspot.com/p/blog-page_23.html

  31. anideos avatar
    anideos 23/01/2012 18:42:02

    An kaι οι μασκες εχουν πεσει εδω και καιρο, η δηλωσεις του Λοβερδου ειναι πολυ προκλητικες για να περνανε στα ψιλα.
    Ακουγοντας τον παντος υποθετω πως μονο τρια διφορετικα σεναρια μπορουν να παιζονται.
    1 ον. Ο ΓΑΠ φοβαται και θελει να απιλησει οποιον εισαγγελεα η δικαστικο προσπαθησει να βγαλει κατι στη φορα.
    2 ον. Το ΠΑΣΟΚ ειναι εδω εννομενο δυνατο και ετοιμο να κανει μακελειο αν πειραχτει καποιος απο τους επικεφαλεις του.
    3 ον. Ο Λοβεδος προσπαθει να παρει με το μερος του τους Παπανδρεικους στις εσωπασοκικες διαμαχες.

    Αηδιαστικος και προκλιτικος οσο κανενας αλλος υπουργος της κυβερνησης του ΓΑΠ μεχρι τωρα.
    Αυτο το υποκειμενο ειναι συνταγματολογος;
    Να τη χεσω τετοια δημοκρατια που εκανε τον ΓΑΠ αυτοκρατορα.

  32. ΚΩΣΤΑΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ 23/01/2012 18:43:14

    Θέλουν δεν θέλουν κάποιοι , Ιδρυτής της Νέας Ελλάδας είναι ο Αη-Γιώργης ο Καραισκάκης και ο Καποδιστριας.Αυτήν την αλήθεια δεν μπορεί να την γκρεμίσει καμμιά Πασοκική δικτατορία κανένα Σταλινικό φάντασμα,κανένας σχολικός καταληψίας τύπου Τσίπρα. Η αναγεννημένη Ελλάδα, είναι έργο περήφανων Ελλήνων. Σε μια χώρα που δεν θα φοβέριζε τις συνειδήσεις ο μεσαιωνικού τύπου σκοταδισμός, ο κύριος θάταν υπό δικαστικό έλεγχο. Κανείς δεν είναι πάνω από τους θεσμούς. Ας βγούμε στους δρόμους με ένα τραγούδι αυτό που πάντα μας ενώνει «Απ τα κόκκαλα βγαλμένη των Ελλήνων τα Ιερα…»Κι όσοι σταθούν απέναντι θα ταράζει η βοή των σκληρών λόγων του Καραισκάκη , όταν έβαζε τα θεμέλια της νέας Πατρίδας. Και καλά θα κάνουν οι μπαλαρίνες της Αριστεράς να βγάλουν το σκασμό τους

    • anideos avatar
      anideos @ ΚΩΣΤΑΣ 23/01/2012 18:57:21

      Ο Καραισκακης αδερφε επρεπαι να μεριασει για να ερθει ο Τσερτς κι ο Κοχραν, αυτοι δεν ηρθαν απο μονοι τους καποιοι τους φεραν.
      Η προδωσια μαλον εχει ποτησει το ντι εν ει του Ελληνα.
      Προσωπικα πιστευω πως οι περιφανοι Ελληνες χασαν το παιχνιδι την εποχη του ''ενενδωτου''.

  33. Στάθης Σαραφόπουλος avatar
    Στάθης Σαραφόπουλος 23/01/2012 18:56:55

    Ας μου πει κάποιος που διαφέρουν οι πασόκοι από το κύκλωμα εκβιαστών – τοκογλύφων της Θεασσαλονίκης;
    Μπορώ να πω ότι τους έχουν ξεπεράσει, γιατί αυτοί απειλούν ως και τους λειτουργούς της δικαιοσύνης! Ή μήπως φοβάται, ο Λοβέρδος, για την απόδοση Δικαιοσύνης στους υπαίτιους της Εθνικής καταστροφής!
    Ο ίδιος είχε δηλώσει ότι θα μας κρεμάσουν στο Γουδί ...Αν αποτύχουμε!
    Και τώρα βλέπει ότι η ώρα πλησιάζει...
    Γι αυτό απειλεί επειδή φοβάται για το τομάρι του!
    http://www.emprosdrama.blogspot.com/2012/01/blog-post_9862.html#more

  34. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 23/01/2012 19:06:41

    Όταν σκαλίζεις τα σκουπίδια τι περιμένεις να μυρίζει, γιασεμί;
    Τέτοιοι καθηγητές έριξαν έξω τα πανεπιστήμια, τέτοιοι πολιτικοί έριξαν έξω την χώρα.
    Ο περήφανος λαός του κάθε πασόκ (είτε νδ είτε πασόκ είτε κκε είτε σύρριζα λέγεται το πασόκ αυτό...) να είναι καλά που θα τους ξαναψηφίσει σε ένα-δυο μήνες.
    Ή, επί το λαϊκώτερον:
    Τι είχαν τα έρμα και ψοφούσαν;

  35. dikefalosaitos avatar
    dikefalosaitos 23/01/2012 19:14:08

    Αφού έτσι θέλουν, έτσι πρέπει να τους απαντούν: Εάν πειραχθούν ο 13ος και 14ος μισθός καθώς και δεν υπάρξουν αυξήσεις στους χαμηλόμισθους, θα γίνει μακελειό.

  36. ΑΡΒΙΟΣ avatar
    ΑΡΒΙΟΣ 23/01/2012 19:14:59

    Για να κανεις μακελειο πρεπει να εχεις απο πισω σου κ "στρατο"! Πιστευει κανεις οτι υπαρχουν οπαδοι του ΠΑΣΟΚ που θα θυσιαστουν για χαρη του ηγετη ΓΑΠ? Κ οταν λεω θυσιαστει, ας μην παρεξηγηθω! Ακομη κ η συμμετοχη σε μια πορεια στηριξης του ΓΑΠ ειναι ικανη να σε κανουν περιγελο του Σεφερλη στο Δελφιναριο για πολλα χρονια, περα απο την καζουρα που θα εχεις για πολυ-πολυ καιρο, απο τον κοινωνικο σου περιγυρο.Κανενας Ελληνας δεν ειναι τοοοοοσο ηλιθιος, ουτε καν τα κομματοσκυλα (ενθεν κακειθεν)...! Εκτος ομως αν σε αυτο το μακελειο δεν παρουν μερος Ελληνες αλλα ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΛΛΟΙ.....! Το εχουμε ξαναδει αυτο! Μηπως μας προετοιμαζουν για κατι αλλο...??

  37. Pluto avatar
    Pluto 23/01/2012 19:15:59

    Ας προχωρήσει η έρευνα στην Βουλή (αυτή καί την επόμενη) καί ιδού η Ρόδος ,ιδού καί το μακελειό κ. Λοβέρδο!Για να δούμε ποιός ποιόν!

  38. karenin avatar
    karenin 23/01/2012 19:27:48

    Δυστυχώς για τον Λοβέρδο, επέλεξε και αυτός τον ... αξύριστο σοσιαλισμό των υπολοίπων.

  39. pariss avatar
    pariss 23/01/2012 20:04:04

    συνεχίστε να κοροιδευετε τον ελληνικό λαό και θα το έχετε το μακελειό που ζητάτε

  40. Αντίνοος avatar
    Αντίνοος 23/01/2012 20:25:19

    Κανονικά ο Λοβέρδος θα έπρεπε να είχε περάσει από το γραφείο του εισαγγελέα. Δυστυχώς όμως οι δικαστές είναι φοβισμένοι, ενώ ο Λοβέρδος στην κοσμάρα του. Άλλα ονειρεύεται και δεν μπορεί να συγκρατηθεί.

  41. Παύλος avatar
    Παύλος 23/01/2012 20:47:59

    Αγαπητέ ΑΡΒΙΕ,
    Επίτρεψέ μου να διαφωνήσω με την ..."αισιόδοξη" θέση σου περί του αν και πόσοι θα βρεθούν να ξεσηκωθούν υπέρ του ΓΑΠ. Φαίνεται δεν έχεις κατανοήσει ούτε κατ'ελάχισυον τί σημαίνει καρκινωματώδης ΠΑΣΟΚίτιδα και λεπρωματώδης παπανδρεΐτιδα !
    Ο εσμός των βολεμένων και των πορωμένων απλώς βρίσκεται σκυμμένος (από ταπείνωση) στο "ρινγκ", μετά το "ξύλο" που έφαγε. Μόλις αισθανθεί πως ανέλαβαν λίγο οι δυνάμεις του, θα σηκωθεί να ξαναχτυπήσει! Γιυτό μην γυρίζεις ποτέ εφησυχασμένος την πλάτη σε τέτοιους αντιπάλους !!

  42. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 23/01/2012 20:49:10

    Οχι δεν πρέπει να διωχθεί ο Γιωργάκης. Να ΚΡΕΜΑΣΤΕΙ στο Σύνταγμα μπορεί;
    Να έχει μάλιστα για παρέα και κάτι καθηγητάδες; Αϊ σιχτίρ πια....

  43. Θύμιος avatar
    Θύμιος 23/01/2012 21:03:37

    τα 'χε ξαναπεί ο Πάγκαλος, το 1989, "περί Πεκίνου"!

  44. Θύμιος avatar
    Θύμιος 23/01/2012 21:22:42

    ο Καραισκάκης τ' αρματολίκι του ήθελε, -όπως επί Αλί πασά- και δεν ήξερε να ζητήσει καντόνια. ε! τώρα ο Μαυροκορδάτος δεν ήταν και πλιάνθρωπος. δεν αρκούσε ένας Καποδίστριας στα χέρια των Ρώσων. χωρίς τους Άγγλους, του Μαυροκορδάτου δεν θα'χαμε αποτέλεσμα.
    τώρα Ιδρυτές της Νέας Ελλάδας, με μιά άλλη έννοια, είναι ο Καραισκάκης και ο Καποδιστριας & ο Μαυροκορδάτος, και όχι οι Γάλλοι της Entat.

    • anideos avatar
      anideos @ Θύμιος 24/01/2012 02:39:38

      Χωρις τους αγγλους δηλαδη δεν θα ειχαμε πατριδα και χωρις την τροικα λεφτα να φαμε;
      Η δυναμη αγαπητε ειναι παντα η ενωση.
      Απ τη στηγμη που μπαινει τριτος στη μεση ξεχνα τo.
      Απλο παραδειγμα η πεθερα...
      Εμεις για αλλου κινησαμε να ουμ' κι αλλου η ζωη μας παει ενα πραμα δηλαδη.

  45. Silence t. avatar
    Silence t. 23/01/2012 22:08:40

    Είτε παρακολουθείς τα γεγονότα και τις εξελίξεις στην Ελλάδα , είτε βλέπεις την ''λάμψη'' στην τηλεόραση , είναι το ίδιο και το αυτό .
    Αν κάποιος είχε δει ένα επεισόδιο των όσων συνέβαιναν στην Ελλάδα πριν από δύο χρόνια και ξανά άνοιγε την τηλεόραση εχθές , δεν θα είχε χάσει απολύτως τίποτα .
    Τους κυβερνητικούς να αναγγέλλουν ότι διανύουμε την πιο κρίσιμη εβδομάδα , ημέρα , ώρα και ότι τα όσα σκληρά και άδικα μέτρα που θα πάρουν είναι επιβεβλημένα για να σωθεί η χώρα από την χρεωκοπία.
    Τους δανειστές να απειλούν ότι η 5η , η 6η , η 56η δόση είναι σε τεντωμένο σκοινί και θα πρέπει ο λαός να κάνει και άλλες θυσίες , να μην τρώει , να μην πίνει , η δυνατόν να μην αναπνέει .
    Και τον απερίγραπτο Ελληνικό λαό να κοιτάει !!! (κλασικό)

  46. αποκατάσταση avatar
    αποκατάσταση 23/01/2012 22:27:14

    Νταηλίκια δεν περνούν στους Έλληνες. Όποιος φταίει, αν πράγματι έφτεξε, να πληρώσει. Η δικαιοσύνη υπάρχει για να μην υπάρχει άκριτη αυτοδικία, αν φρενάρεις το πρώτο, το δεύτερο θα σε υπερκεράσει.

  47. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 24/01/2012 10:45:45

    H απαντηση πρεπει να ειναι μια : Τον Παπανδρεου θα τον βαλουμε φυλακη και αν θελετε εμφυλιο πολεμο θα τον εχετε.

  48. ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ avatar
    ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ 24/01/2012 12:27:44

    Eσύ σωστά απορείς .... Η ΝΔ τι κάνει?

    • Ελληνική Φιλοσοφία avatar
      Ελληνική Φιλοσοφία @ ΛΕΙΒΑΔΙΤΗΣ 24/01/2012 12:45:46

      Έχει καλέσει ο Σαμαράς το Λοβέρδο σε μονομαχία απόψε το βράδυ κάτω από τις τρεις γέφυρες.

  49. brandus avatar
    brandus 24/01/2012 12:39:59

    Ο Λοβέρδος αποδεικνύεται εντελώς ακατάλληλος και κατώτερος του ρόλου που επιδιώκει να έχει. Προφανώς έκανε μία δήλωση ελπίζοντας να την εξαργυρώσει στην προεδρική εκλογή του ΠΑΣΟΚ. Παντελώς ανεύθυνος προσέβαλλε θεσμούς για να ικανοποιήσει προσωπικά κίνητρα.
    Αν το εννοεί είναι ακόμη χειρότερο. Δεν έχει αντιληφθεί ότι η επιρροή του ΠΑΣΟΚ κινείται σε επίπεδα του 12-15% και του ΓΑΠ προσωπικα σε μονοψήφια νούμερα. Δεν έχει αίσθηση της πραγματικότητας και θέλει και να ηγηθεί του ΠΑΣΟΚ. Έτσι όπως είναι σήμερα το ΠΑΣΟΚ όχι μακελειό δεν μπορεί να προκαλέσει ούτε μία συγκέντρωση ανάλογη μεγάλου κόμματος δεν μπορεί να οργανώσει. Αξιολύπητος. Τι άλλο εξευτελισμό θα υποστεί μήπως και καταφέρει να πάρει λίγες ψήφους?