#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/11/2010 19:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι θα γίνει όταν καταλάβουν την εκλογική μπλόφα του Γιώργου;



Το έχουμε ξαναγράψει. Στο ΠΑΣΟΚ σε ένα πράγμα είναι “μανούλες”: Στο να στήνουν επικοινωνιακά παιχνίδια και να εξαπατούν τον κόσμο.

Έτσι όπως πληροφορούμεθα ετοιμάζουν από τώρα σκηνικό νίκης για το βράδυ της Κυριακής και έχουν ειδοποιήσει μάλιστα τα κανάλια να είναι εγκαίρως στο …Ζάππειο.

Το κόλπο γνωστό από προηγούμενες εκλογικές αναμετρήσεις.  Κατά τις 8 - 9 το βράδυ θα αρχίσουν να βγαίνουν στα κανάλια διάφοροι εκλογολόγοι τύπου Νικολακόπουλου θα αρχίσουν να μιλάνε για “μεγάλη νίκη” όταν το δείγμα δεν θα έχει ξεπεράσει το 5%. Στη συνέχεια και αφού δημιουργήσουν το κατάλληλο κλίμα, κατά τις 9 -10 θα πάει κι ο Πρωθυπουργός στο Ζάππειο για να κάνει την διακήρυξη της νίκης και κυρίως για να αποφύγει τις πρόωρες εκλογές (όπως δεσμεύθηκε).

Βέβαια οι πραγματικές μετρήσεις δείχνουν μέχρι στιγμής έναν θρίαμβο του Αντώνη Σαμαρά αφού μέσα σε ένα χρόνο κατάφερε να μειώσει την διαφορά της ΝΔ με το ΠΑΣΟΚ από 13% σε κάτω από 5% (και κατεβαίνει).

Οι πυρετώδεις προετοιμασίες του ΠΑΣΟΚ για το βράδυ της Κυριακής υποδεικνύουν και την μπλόφα με τις εκλογές. Επειδή παρά την εντύπωση που το ιερατείο του Μαξίμου κατάφερε να επιβάλλει επικοινωνιακά, στην πραγματικότητα ο κ. Παπανδρέου δεν θα τολμήσει να πάει σε εκλογές με την διαφορά με τη ΝΔ να μικραίνει συνεχώς.

Όπως γράψαμε και προηγουμένως ( http://www.antinews.gr/?p=70040)ο κ. Παπανδρέου δεν θα κάνει εκλογές πρώτον επειδή αυτό συνεπάγεται ένα «εκλογικό πραξικόπημα» («Θεσμική εκτροπή οι διπλές εκλογές») και δεύτερον, διότι θα του λείπει η αναγκαία συνθήκη για  να πάει σε εκλογές τον Δεκέμβρη. Να έχει δηλαδή διαφορά ασφαλείας από τη ΝΔ.

Τίθεται όμως και ένα άλλο μεγάλο ζήτημα, πέρα από την εξαπάτηση της κοινής γνώμης. Για να τους κάτσει το κόλπο με τις πρόωρες εκλογές, το ιερατείο του Μαξίμου μπλόφαρε όχι μόνο με τον κόσμο αλλά και με τους υποστηρικτές του … θεσμικούς και μη.

Κανάλια, εφημερίδες, εκδότες, παράγοντες και βουλευτές πιστεύουν αυτήν την στιγμή ότι θα γίνουν εκλογές επειδή έτσι τους έπεισε το Μαξίμου. Τι θα γίνει όμως όταν ανακαλύψουν ότι όλα ήταν μια μπλόφα και ότι εξαπατήθηκαν;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aris. A avatar
    Aris. A 05/11/2010 19:29:01

    Μόνο ο Γιώργος μπορούσε να κάνει μια τέτοια βλακώδη μπλόφα από την οποία έχει μόνο να χάσει.

    Ετσι και πέρυσι πίστευε ότι απειλούσε την Ευρώπη λέγοντας ότι θα πάει στο ΔΝΤ και τον έστειλαν μπλέκοντας όλοι μαζί.

    Προσωπικά τον έχω ικανό για όλα.

    Πάσχει από ασυνειδησία της πραγματικότητας.

    • donaE avatar
      donaE @ Aris. A 05/11/2010 19:45:41

      Δεν μου φαινεται να ειναι σε θεση να χανει η να κερδιζει.Καποιοι αλλοι ομως ισως ειναι κερδισμενοι.

    • occultist avatar
      occultist @ Aris. A 06/11/2010 01:24:55

      aris. A είπε:
      ""Μόνο ο Γιώργος μπορούσε να κάνει μια τέτοια βλακώδη μπλόφα από την οποία έχει μόνο να χάσει.""
      Δεν νομίζω οτι έχεις δίκαιο, αγαπητέ Αρη. Ο Γιωργάκης άρχισε να καταλαβαίνει οτι τα έκανε θάλασσα, ότι είναι ανεπαρκείς, οτι θα φύγει νύκτα με ελικόπτερο απο την πρεσβεία και προσπαθεί να αποφύγει τις συνέπειες μεταθέτοντας την καυτή πατάτα στους διαδόχους του στην κυβέρνηση. Αλλως τε η αποστολή που του είχαν αναθέσει τα αφεντικά του -μεταναστευση, εθνικά εδάφη, Αιγαίο, οικονομική υποδούλωση- εξετελέσθη. Το ιδανικό του θα ήταν, μια κυβέρνηση συνασπισμού με αυτόν πρωθυπουργό να κάνει ταξείδια και να λέει μετά ΄μαζί τα κάναμε΄ ΄μαζί τα φάγαμε΄

  2. ΠΕΛΙΑΣ avatar
    ΠΕΛΙΑΣ 05/11/2010 19:30:03

    Ίσως θα πρέπει να επιλεγεί καποιο ή κάποια Blogs που θα αναλάβουν την υπεύθυνη και αξιόπιστη αναμετάδοση των αποτελεσμάτων, ώστε να καταστεί περιττή η εργασία αναμεταδόσεως απο τα ΜΜΕ. Υπάρχει τρόπος; 'Η μήπως και στο είδος της αναμεταδοσεως αναμιγνύεται η νομοθεσία μας;

    Σκεφθείτε προς όλες τις κατευθύνσεις.

    ΠΕΛΙΑΣ

  3. man8os avatar
    man8os 05/11/2010 19:31:47

    Παμε σε προωρες 70%
    Δεν μαζευεται με τιποτα τωρα.

  4. ΠΕΡΑΙΩΤΗΣ ΑΓΙΟΣ avatar
    ΠΕΡΑΙΩΤΗΣ ΑΓΙΟΣ 05/11/2010 19:36:52

    Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΝΑΤΡΟΠΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ. Ο ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟΣ
    ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΝΑΠΝΟΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΧΑ ,ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Β ΓΥΡΟ
    ΤΟΥΣ ΨΗΦΟΥΣ ΤΟΥ ΜΑΝΤΟΥΒΑΛΟΥ.
    ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΤΗΣ ΑΝΕΡΓΙΑΣ.

  5. loretta avatar
    loretta 05/11/2010 19:37:32

    για εκλογες θα παμε ουτως η αλλως θαναι δεκεμβιο θαναι μεσα στο εξαμηνο δεν εχει σημασια.!!!


    σημασια εχει να ξεφορτωθουμε αυτον τον επικίνδυνο ανθελληνα.

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ loretta 06/11/2010 03:10:04

      ετσι....
      άλλα το γωργόν και χάρην έχει.

  6. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/11/2010 19:54:57

    Θα ριξουν ψηφο στον πατερα του!
    Ηρωας με ζιβαγκο εναντιον Ηρωα με κολλαν.

    ΠΠ

  7. Y. avatar
    Y. 05/11/2010 19:56:09

    Καλά ρε Φάκτορα, “..έτσι τους έπεισε το Μαξίμου..”?
    Μα το πάλαι ποτέ “ρηχό”, και εσαεί αντιδημοκρατικό Πασόκ, ΔΕΝ ΠΕΙΘΕΙ, αλλά ΕΠΙΒΑΛΕΙ, εν δικτατορικώ συμπλεόντως δικαίω, για την εν τη εξουσία μακροημέρευσή του
    Τα δια των κρατικών κονδυλίων δε σιτηρηζόμενα εκδοτικά λαμόγια, σκύβουν το κεφάλι και γυρνούν το πισινό τους, στους προφέσορες της παραπληροφοριακής επιστήμης, μήπως μπουν σε κάποιο ΕΣΠΑ (τα 24 δις που πήρε ο Κ και η ΝΔ), ή μπας και γλείψουν κανένα κοκκαλάκι που απέμεινε από τις Αττικές οδούς, τα Μέγαρα, και τις λοιπές “αναπτυξιακές” ενέργειες του Σημητικού Πασόκ

  8. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 05/11/2010 20:00:59

    Aν ειναι μπλοφα -γιατι με αυτον ποτε δεν ξερεις - θα το καταπιουν.Πολυ απλα.
    Μεγαλυτερη μπλοφα απο το "λεφτα υπαρχουν" δεν εχει ξαναγινει.

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/11/2010 20:15:52

    Δεβ αντεχω, οι χαχωλοι χειροκροτουν τον Πατριωτη ( κατα δηλωση ) !!!
    Δεν πετανε με φειγ βολαν εξω απ το Σπορτινγκ τη Δανειακη Συμβαση στα Ελληνικα, να ερθουν να Πατριωτιστουν ( δικο μου ρημα ) οι Πρασινοι γιγαντες?
    Απο που κ ως που Πατριωτης ο ΓΑΠ ? Απ τον πατερα του τον Ροκεφφελερ? απ τον παππου του? Απ τη μαμα του? Απ τους τιτανικους και τα λαμογια τους συμπατριωτες του?
    Ο απατρις.

    ΠΠ

  10. firiki2010.wordpress.com avatar
    firiki2010.wordpress.com 05/11/2010 20:33:53

    Δεν ξέρω αν είναι μπλόφα ή όχι. Μπορεί την όποια απόφαση να την έχει ήδη πάρει και το βράδυ της Κυριακής ανεξαρτήτως αποτελέσματος σίγουρα κάποιον τρόπο θα βρει να την δικαιολογήσει.
    Για το τι θα έκανε ένας υπεύθυνος Πρωθυπουργός έγραψα στο "Εσείς θέλετε εκλογές" 29.10 ".... Η δικιά μου λογική λέει ότι ένας Πρωθυπουργός, υπεύθυνος, που πιστεύει στην πολιτική που εφαρμόζει και η οποία,όπως λέει δινει ήδη αποτελέσματα- την στιγμή που αισθάνεται ότι αποδοκιμάζεται (έστω και εμμέσως , επειδή -είπαμε- οι εκλογές είναι αυτοδιοικητικές)- συνεχίζει την πολιτική του, αυτή που πιστεύει ότι είναι ορθή για τον τόπο, την εξηγεί και την υπερασπίζεται θαρρετά προσδοκώντας τα θετικά αποτελέσματα της να μεταπείσουν αυτούς που τον καταψήφισαν στις Αυτοδιοικητικές. Την δημοκρατική νομιμοποίηση του την εξασφαλίζουν οι 158 βουλευτές του, οι οποίοι σύμφωνα και με το Σύνταγμα είναι οι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ υπεύθυνοι γιε την στήριξη ή όχι της κυβέρνησης.
    Βεβαίως εγώ μιλάω για λογική ,για υπευθυνότητα, για το καλό του τόπου. Θυμίζω απλώς ότι Πρωθυπουργός είναι ο Γιώργος Λ.Υ. Παπανδρέου".
    Σήμερα πάντως ανέβασα το "Προεκλογικό (και μη ενθουσιώδες)" στο firiki2010 που ασχολείται λίγο και με το τι θα έκανε ένας απολύτως ανεύθυνος Πρωθυπουργός http://firiki2010.wordpress.com/

  11. νεφέλη avatar
    νεφέλη 05/11/2010 20:57:32

    Οταν βλέπω τσόχα ...αντανακλαστικά θυμάμαι το Δημαρά!
    Κι αν η όλη μπλόφα..., γίνεται για να μπει στην κυβέρνηση το εξαπτέρυγο της κρητικοκαρπενησότικης μειοψηφίας;
    ...αμ πως, τι θα γλεμ τότς;

  12. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 05/11/2010 21:04:46

    Καλά θα τρελαθούμε τελείως .Είναι δυνατόν να πειστεί ο λαός από την "απειλή" των βουλευτικών εκλογών αν δεν βγεί ο εκλεκτός του ΓΑΠ (Σγουρός); Προσωπικά πιστεύω ότι αυτός ο εκβιασμός έχει πέσει στο κενό..
    Αλλά αν παρ'ελπίδα υπάρξουν Ελληνες που θα τους επηρεάσει η προπαγάνδα των
    ΜΜΕ και των εξωνημένων κονδυλοφόρων και τηλε-κυβερνητικών εκπροσώπων
    ΜΕGΑ,ANT1,ALTER,ΣΚΑΙ κλπ έ... τότε είναι άξιοι της μοίρας τους.
    Μετά την απομάκρυνση εκ του Ταμείου ΟΥΔΕΝ λάθος αναγνωρίζεται..

  13. A.M. avatar
    A.M. 05/11/2010 21:08:24

    Ο Σαμαράς το έχει θέσει σωστά το θέμα των εκλογών:

    «Αν ο ΓΑΠ θέλει εκλογές ας τις προκαλέσει.
    Εμείς είμαστε εδώ!»

    Τα άλλα είναι άνευ ουσίας.
    Το τι θα κάνει ή δεν θα κάνει ο ΓΑΠ είναι ΔΙΚΟ ΤΟΥ πρόβλημα.
    Το θέμα είναι να είναι έτοιμη η ΝΔ για να κυβερνήσει.
    Και αυτό είναι που θάπρεπε λίγο να μας προβληματίζει.
    Είναι έτοιμη να αναλάβει κυβέρνηση η ΝΔ τον Δεκέμβρη;
    Για τον Σαμαρά ΔΕΝ ρωτάω, είμαι σίγουρος ότι είναι έτοιμος γι απρωθυπουργός!
    Για την ΝΔ όμως...

    • firiki2010.wordpress.com avatar
      firiki2010.wordpress.com @ A.M. 05/11/2010 21:30:33

      @ ΑΜ
      Προσωπική μου άποψη ότι η ΝΔ δεν μπορεί να κερδίσει βουλευτικές και κυρίως δεν μπορεί να τις κερδίσει όπως νομίζω ότι πρέπει να θέλει. Εχοντας κερδίσει θετική ψήφο από τον κόσμο (και όχι ψήφο αγανάκτησης από τα καμώματα του Πρωθυπουργού μας) και έχοντας απαξιώσει πλήρως ΠΑΣΟΚικές πρακτικές. Αυτά είναι απαραίτητα αν θέλεις να κυβερνήσεις αποτελεσματικά και με δεδομένο μάλιστα ότι θα συνεχίσεις να λειτουργείς σε δυσμενές επικοινωνιακό περιβάλλον και με συνδικάτα (που σήμερα κάνουν "μόκο") που θα είναι "απέναντι" και μάλιστα δυναμικά.

      ΥΓ Προ ημερών είχαμε ένα διάλογο περί ειλικρίνειας στη πολιτική. Αν δεν έχεις αντίρρηση σκέφτομαι να τον κανω αυτούσιο ανάρτηση στο firiki2010

      • A.M. avatar
        A.M. @ firiki2010.wordpress.com 05/11/2010 21:41:01

        Σίγουρα ΑΝ η ΝΔ κερδίσει εκλογές θα έχει πολύ περισσότερα να αντιμετωπίσει - λαίλαπα αντιδράσεων θα τα ονόμαζα - απ όσα το πασοκ που μέχρι σήμερα δεν έχει αντιμετωπίσει τίποτε (εξ άλλου γι αυτό ανέβασαν τον ΓΑΠ στην πρωθυπουργία).

        Υγ.
        Ως προς τα περί ανάρτησης δημοσίευσέ το ελεύθερα.
        Αρκεί να είναι αυτούσιο όπως τόπες.

  14. ΗΛΙΑΣ avatar
    ΗΛΙΑΣ 05/11/2010 21:51:43

    εδω στις προηγουμενες νομαρχιακες οταν κερδισε η Νεα Δημοκρατια την ημερα των εκλογων βγηκε και πανηγυρισε οτι κερδισε το κομμα του.τωρα θα κολησει να το κανει;

  15. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 05/11/2010 21:53:04

    Οσοι το χαλκεον χερι βαρυ του ΦΟΒΟΥ αισθανονται
    ζυγον ΔΟΥΛΕΙΑΣ ας εχωσι
    θελει ΑΡΕΤΗΝ και ΤΟΛΜΗ η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ

    Ανδρεας Καλβος

  16. Μαρια avatar
    Μαρια 05/11/2010 21:53:25

    σαφως και ειναι πατριωτης ο γαπ και πολυ μαλιστα,κανει τα παντα για τα συμφεροντα της πατριδος του,μονο που αυτη δεν ειναι η ΕΛΛΑΔΑ!!!!!!!!

  17. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 05/11/2010 22:09:56

    Πρώτη φορά θα είναι μετά τα όσο έχει πει θα καταγραφεί ένα ακόμα. Ελεγα να βάλω μέσα με το ψηφοδέλτιο του πασοκ και ένα δεκάρικο από τα «λεφτά που υπάρχουν».

  18. nasos avatar
    nasos 05/11/2010 22:33:28

    η απειλή για πρόωρες εκλογές είναι παντελώς έωλη,δείγμα της διαννοητικής ανεπάρκειας της παρέας των φίλων του ΓΑΠ που αποτελούν τον σκληρό πυρήνα της σοσιαλιστικής μας Κυβέρνησης,
    φαντασίωνοται οι καψεροί πως είναι τακτικιστές ολκής,πως θα βάζανε το πιστόλι στον κρόταφο του μέσου Έλληνα και της Τροϊκας και όλοι θα χόρευαν στο ρυθμό τους
    κούνια που τους κούναγε
    πρόωρες εκλογές δεν θα'χουμε,θα έχουμε μονάχα το φαιδρό θέαμα του ΓΑΠ με το πιστόλι στραμμένο στο δικό του κρόταφο να μας απειλεί για τα επόμενα τρία χρόνια-γιατί οι εκλογές θα γίνουν στο τέλος της τετραετίας-
    να μην κουνηθούμε γιατί θα αυτοπυροβοληθεί και ύστερα θα καταστραφεί το σύμπαν-νομίζει-

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ nasos 06/11/2010 03:15:24

      λες μικρός αμα δε του κανε τα χατήρια ο πιπας ο πατέρας του, να τον απειλούσε οτι θα κρατήσει την αναπνοή του μέχρι να σκάσει;
      χαχαχαχα...

  19. ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ avatar
    ΑΝΤΙΛΑΜΟΓΙΟ 05/11/2010 22:39:41

    ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΡΑΣΙΝΟΙ ΚΑΙ ΜΠΛΕ Ο ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΘΑΝΑΤΟΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΓΟΝΟΣ!!ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΔΑΚΡΥΑ ΠΛΕΟΝ!!ΕΧΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ (ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ)ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΑΙ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΣΑΣ ΡΗΜΑΞΑΝ!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΔΕΧΘΕΙΤΕ ΟΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΛΑΘΟΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ!!ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΤΗΝ ΕΠΑΥΡΙΟΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΛΑΙΛΑΠΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ ΟΥΤΕ ΤΟ ΕΙΔΩΛΟ ΣΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΤΕΧΕΤΕ ΣΤΟΝ ΚΑΘΡΕΦΤΗ!!ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΥΨΕΙΣ ΣΥΝΕΙΔΗΣΕΩΣ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΚΕΛΕΤΩΣΗ ΕΛΕΩ ΠΕΙΝΑΣ ΠΟΥ ΘΑ ΕΧΕΙ ΥΠΟΣΤΕΙ!!ΞΥΠΝΑΤΕΕΕΕΕΕΕ!!!ΛΑΙΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΠΑΝΤΟΥ!!ΠΑΦΙΛΗΣ ΔΑΓΚΩΤΟ!

  20. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 05/11/2010 22:39:42

    Καποιοι λενε οτι αν εκπυρσοτησει το οπλο στον κροταφο του george θα ακουστει σαν ενα μπαλονι γεματο αερα που σπαει.

  21. oxoxo avatar
    oxoxo 06/11/2010 00:03:21

    Είναι για γέλια και κλάμματα οι επιτελικοί του μεγάλου μεγάρου. Με τη λογική τους θα έπρεπε να έχει ήδη παραιτηθεί ο Ομπάμα μετά τη συντριπτική ήττα των Δημοκρατικών στις εκλογές για τη Βουλή των Αντιπροσώπων και την απώλεια εδρών στη Γερουσία! Αλλά εκεί ειν' Αμερική. Δεν είναι ελέω παππού και πατέρα βαλκανική δεσποτεία να ανέχονται τα τερτίπια των φυλάρχων.
    Αφυπνιστείτε επιτέλους Έλληνες, γίνετε έστω και για μια μέρα ΠΟΛΙΤΕΣ και στείλτε τους πρίγκιπες, τους δούκες, τους βαρώνους, τις χήρες και τα ορφανά στα αζήτητα. Ολοκληρώστε επιτέλους την Εθνική Ανεξαρτησία.

  22. Dyer avatar
    Dyer 06/11/2010 00:44:37

    Μετά από τέτοιο όργιο αυθαιρεσίας και «πεφωτισμένου» αυταρχισμού, για τόσο σημαντικά θέματα, που αλλάζουν την ζωή μας τραγικά, δεν είναι υποκριτικό το δίλημμα που βάζει ο ΓΑΠ;
    Αν τον ενδιαφέρει τόσο πολύ η γνώμη μας για το μνημόνιο και την πολιτική του ας κάνει δημοψήφισμα. Γιατί το μπλέκει με τις περιφερειακές εκλογές; Γιατί μας αποπροσανατολίζει από την ουσία που είναι ένας νέος τρόπος αυτοδιοίκησης.
    Τη Κυριακή δεν ξέρουμε τι ψηφίζουμε. Τελικά πόσο πιστεύουν στην αυτοδιοίκηση όλοι, αφου αναλώθηκαν στα περί μνημονίου και κανένας δεν έκανε καμία σοβαρή ανάλυση του νέου θεσμού, καμία σοβαρή αντιπαράθεση για την ουσία των εκλογών. Τους παρέσυρε ο ΓΑΠ ή και οι άλλοι κουκιά θέλουν να μετρήσουν.
    Νοιώθω ότι υποτιμούν την νοημοσύνη μου.

  23. πελ avatar
    πελ 06/11/2010 01:15:13

    http://www.topontiki.gr/article/11218 για δειτε και αυτο, ο μοναδικος λογος για εκλογες ειναι η επικειμενη καταρευση και των νουμερων , εκτος απο την πραγματικη οικονομια που ηδη βιωνουμε.

    ο ΓΑΠ δεν το εχει καθολου με την μπλοφα και τον εκβιασμο οποτε το εχει κανει του εχει γυρισει.

  24. πελ avatar
    πελ 06/11/2010 01:34:58

    "ομαδες συμφεροντων" οι πολιτες
    εδω θαυμαστε http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathremote_1_05/11/2010_363011

  25. Λενα avatar
    Λενα 06/11/2010 20:59:10

    Να παμε να ψηφισουμε ολοι να διωξουμε τον JEFRY απο την Ελλαδα διοτι δεν ειναι μονο αυτη η μπλοφα θα εχουμε και αλλα δεινα μετα τις εκλογες ηδη ερχονται οι περαιωσεις που δεν προκειται να τις πληρωσει κανεις.Μεχρι σε νεκρους εχουν στειλει φακελακια.Ας πανε στο Α νεκροταφειο να τα παρει απο τον πατερα του που εφαγε και αυτος με τα ταξιδια του ενα καρω χρηματα εις βαρος της Ελλαδας φανταζομαι οτι δεν το εχετε ξεχασει.

  26. Λενα avatar
    Λενα 06/11/2010 21:01:43

    Δεν ηταν μονο ο Σημιτης στην εξουσια τοσα χρονια ηταν και ο Ανδρεας Παπανδρεου και μην τον βγαζετε απ εξω θυμηθητε τι γινοταν επι Ανδρεα στην Ελλαδα.Η κατηφορα ξεκινησε απο το 1980.Τουλαχιστον η Νεα Δημοκρατια δεν πουλησε την Πατριδα μας.