#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/07/2010 22:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι θέλει να πει ο ποιητής;



Λέμε και τίποτα για να περνά η ώρα, ή μήπως μου τράβηξαν άγρια το αυτί και έκανα την κωλοτούμπα μου;

Εκτός κι αν δε μας βγήκε ο λαγός και τον πήραμε πίσω.

Όποια ερμηνεία θέλετε παίρνετε σχετικά με την σημερινή απάντηση του υπουργού Δικαιοσύνης σε ερώτηση για το αν πρέπει να γίνουν διπλές εκλογές το Νοέμβριο.

Ο Χ. Καστανίδης προκάλεσε θύελλα στο ΠΑΣΟΚ με τη δήλωσή του περί δημοκρατικής νομιμοποίησης των κυβερνητικών μέτρων “φωτογραφίζοντας” έτσι πρόωρες εκλογές.

Πριν αλέκτορα φωνήσαι ο κ. Καστανίδης δήλωσε: «Γράφονται πολλά από δόκιμους και μη δόκιμους αναλυτές».

Τι θέλει να πει ο ποιητής; Άτι οι δημοσιογράφοι και οι πολιτικοί αναλυτές δημιούργησαν ένα θέμα κι αυτός δεν έχει καμιά ευθύνη.

Είναι αυτή στάση πολιτικού άνδρα ή μήπως το Μαξίμου τον “ξετίναξε” και τώρα δεν ξέρει πως να τα μαζέψει και τα ρίχνει στους αναλυτές;

Όπως και να έχει το ζήτημα, το θέμα των πρόωρων εκλογών θα κριθεί από Σεπτέμβρη όταν θα φανεί αν οι θυσίες του κόσμου πήγαν χαμένες, αν η οικονομία δε μαζεύεται κι αν θα πάμε για πτώχευση. Τότε η κυβέρνηση δεν θα έχει νομιμοποίηση να λάβει νέα μέτρα και το μόνο που θα έχει να κάνει είναι να στήσει κάλπες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 14/07/2010 23:01:21

    το παιδί ..μπούλης ..

  2. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 14/07/2010 23:10:23

    Είναι ο θεματοφύλακας της δικαιοσύνης και των νόμων,που όταν τον σταμάτησε κάποτε τροχονόμος στην Τσιμισκή γιατί προηγούνταν πορεία ,τον έστειλε μετάθεση στην παραμεθόριο.
    Ξέρουν λοιπόν από δημοκρατικές νομιμοποιήσεις αφού τώρα νίωθουν να είναι σε καθεστωτική παρανομία!!!.

  3. ZARKO avatar
    ZARKO 14/07/2010 23:11:45

    Με λένε Ρίζο και όπως θέλω τα γυρίζω...

  4. blue nile avatar
    blue nile 14/07/2010 23:50:53

    Λογοκρισία πολύ ενδιαφέρον αυτό που έγραψες. Έχεις περισσότερες λεπτομέρειες?

  5. Orestios avatar
    Orestios 15/07/2010 00:14:42

    Μήπως φταίει ο Καραμανλής για την ανικανότητά τους?

    • Thraphsorchis avatar
      Thraphsorchis @ Orestios 15/07/2010 10:56:46

      Ναι φταίει. Διότι εάν εκείνος δεν ήταν τόσο συντριπτικά κακός, ετούτοι δεν θα ήταν κυβέρνηση 160 βουλευτών.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Thraphsorchis 15/07/2010 11:08:52

        Με αυτό που λες βέβαια, παραδέχεσαι εμμέσως ότι ακόμη και ο "συντριπτικά κακός" Καραμανλής ήταν απείρως προτιμότερος από "ετούτους". Ή κάνω λάθος;

      • Thraphsorchis avatar
        Thraphsorchis @ Thraphsorchis 16/07/2010 07:27:09

        Κάνετε λάθος, πάλι.
        Πρόκειται για τις διαφορετικές όψεις του ίδιου κάλπικου νομίσματος.
        Αυτού που χρησιμοποιείται για να ποντάρεις πάντα κορώνα όταν το στρίβεις.
        Αλλά δεν το στρίβουμε εμείς.

  6. salmonellas avatar
    salmonellas 15/07/2010 11:29:05

    Δεν εχουν αναστημα οι υπουργοι που φιλησαν παντουφλα για να παρουν τη θεσουλα. Προκαλω λοιπον τον υπουργο με τις δηλωσεις να ξεκαθαρισει τη θεση του και να σταματησει το κρυφτουλι, που ετσι κι' αλλοιως εχει ημεριμηνια ληξεως, μπας και διατηρησει καποια ιχνη σοβαροτητας μεσα σε μια κυβερνηση που την εχει χασει..

  7. firiki2010.wordpress.com avatar
    firiki2010.wordpress.com 15/07/2010 12:48:28

    Για τη δύλωση Καστανίδη και τα συνδηλούμενα ανέβηκε στις 11.6 στο firiki2010 το ¨"Περί δημοκρατικής νομιμοποίησης"
    Χοντρικά 1Για τη δημοκρατική νομιμοποίηση υπεύθυνοι είναι ο κ Καστανίδης και οι σύντροφοι του 2 Η ιδεολογική πίκρα αποδεικνύει ιδεολογική γύμνια 3 Οι δηλώσεις Καστανίδη δικαιώνουν πανηγυρικά τις επιλογές Καραμανλή πριν ένα χρόνο

  8. Wolf avatar
    Wolf 16/07/2010 11:54:12

    Να ρωτήσω γιατί, το ΠΑΣΟΚ, αποφάσισε ότι δεν μπορεί να αποφασίσει τώρα ποιούς υποψηφίους για περιφερειάρχες θα στηρίξει ή δώσει χρίσμα?
    Και γιατί θα το κάνει στις αρχές Σεπτεμβρίου?
    Τυχαίο!!! Δε νομίζω...
    Αντε και καλές εκλογές ...εθνικές, βεβαίως-βεβαίως!!!