#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/06/2011 12:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι εννοεί ο κ.Μπαρόζο;



Ο  κ. Μπαρόζο ζήτησε από τους έλληνες πολιτικούς, να πουν όλη την αλήθεια στον ελληνικό λαό.

Υποθέτω ο,τι η προτροπή αφορά πρωτίστως στην Κυβέρνηση γιατί αυτή διαχειρίζεται τις τύχες της  χώρας.

Δηλαδή:

Υπάρχουν ακόμα πράγματα που δεν γνωρίζουμε;

Πτυχές που δεν έχουν αποκαλυφθεί;

Συμφωνίες που αγνοούμε;

Ανομολόγητες δεσμεύσεις;

Γιατί, υποτίθεται, οτι μας τα είχανε πεί  και τα ξέρουμε όλα!

Δεν τα ξέρουμε;

Οφις

Aν θυμάμαι καλά,  μια παρόμοια προτροπή δεν είχε κάνει προ εβδομάδων και ο, "δεν υπάρχει σάλιο",  υπουργός;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/06/2011 13:08:56

    O Mπαροζο, ο Λοβερμαν, ο Παρις μιλανε γενικα ....
    Εμεις εχουμε απαντησει και γνωριζουμε την αληθεια !

    Να τους ενημερωσουμε να μην εχουν αποριες?

    ΠΠ

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 08/06/2011 13:22:19

    Το ότι μας λένε παραμύθια (λεφτά υπάρχουν) το ξέρουμε. Ο τύπος με την άποψη ποιός είναι; Blogger με nick Μπαρόζο; Τον ξέρουμε;

  3. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 08/06/2011 13:33:14

    Βρώμα..μπόχα..δυσωδία..όλα εις βάρος αυτής της έρμης χώρας και των πολιτών της...νομίζουν οι κυβερνώντες αλλά και οι ξένοι πως δεν έχουμε καταλάβει τι γίνεται?συνειδητό ψέμα και διαστρέβλωση της αλήθειας στην ημερήσια διάταξη.....

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 08/06/2011 13:38:53

    ο τύπος με την άποψη που λέει και ο Αρχαιοπτέρυξ, και με το νικ BARΌζω- κάτι ξέρει από μισές αλήθειες για ελαφριά πταίσματα που αποκαλύπτονται τάχα μου δήθεν, για να αποκρυβούν άλλες, αισχρότερες...

    έτσι δεν είναι...;

    συγκριτικά, ο ΣτροςΚαν ειναι αμωμος, τι έκανε ο άνθρωπος στην τελική; μια γυναίκα πόθησε...

  5. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 08/06/2011 13:44:03

    Πόσα παντελονιάζουν το μήνα κάτι τέτοιοι τύποι για να ομιλούν περί ΑΛΗΘΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΑΡΟΥΣ ΜΑΖΙ με κάτι μεσόκοπα παλληκάρια πολιτικούς -εκδότες - δημοσιογράφους του φευτοσυστήματος των σοσιαλιστοαριστεροθολοκουλτουριαρέων.

  6. nyfitsa avatar
    nyfitsa 08/06/2011 13:47:09

    Τι εννοεί ο κ.Μπαρόζο; .....κάτι για το πουλί του, ...σίγουρα !!

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ nyfitsa 08/06/2011 14:01:49

      χαχαχαχααχάααααα Καλό!

  7. kiki avatar
    kiki 08/06/2011 13:57:21

    Αυτο το μεγαλολαμογιο ο "προθυμος " ο αποτυχημενος πολιτικος της Πορτογαλιας, ο μεγαλο υπαλληλος των λομπυ της συμφορας της Μονσαντος και τωρα τελευταια και των εισαγωμενων κλωνοποιημενων κρεατων , μας βαζει πια σε βαθεια σκεψη, για το μελλον αυτης της τοκογλυφικης ενωσης, των εργολαβων των τοκογλυφων των πιστωτικων επενδυτικων ιδρυματων, και αν θελουμε να μετεχουμε σαυτο το τσιρκο.
    Ολοι οι επιτροποι, μα ολοι αποτυχημενοι πολιτικοι στις χωρες τους, που δεν ξερανε τι να τους κανουν, υπαλληλοι δικοι μας που μολις αποκτουν εξουσια λαλανε.Θλιβερα ανθρωπαρια, δουλοπρεπεις , μην ξεχναμε τον σοσιαλιστη Αλμουνια, που μας επρηξε.
    Μπαροζο, αποτυχημενος πολιτικος της Πορτογαλιας, γλυφτης ,στις Αζορες δεχτηκε να μπει η Ευρωπη στον πολεμο του Ιρακ, υπακουοντας στα αφεντικα του, και παραμενει ο μεγαλουπαλληλος των Αμερικανικων συμφεροντων στην ΕΕ. Μεταλλαγμενα-κλωνοποιημενα.
    ΟΥΣΤ ΡΕ

  8. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 08/06/2011 14:01:55

    Ό,τι δεν έχει ακολουθήσει τις νόμιμες και Συνταγματικά κατοχυρωμένες διαδικασίες, είναι επόμενο να μην το γνωρίζουμε, όπως επίσης είναι επόμενο να ΜΗΝ ΙΣΧΥΕΙ. Ξέρουν καλά οι ...ευγενικοί μας δανειστές, ότι μόλις αλλάξουμε κυβέρνηση, όσοι υπέγραψαν τις αντεθνικές συμβάσεις, φανερές και μη, είναι πολύ πιθανόν να προβάρουν ριγέ κοστούμι, γι αυτό ζητούν συναίνεση από τον Σαμαρά. Όσο δε αφορά τα ...δανεικά, ήδη τα κλαίνε...

    • victoria (true) avatar
      victoria (true) @ ΙΩΝΑΣ 08/06/2011 14:06:06

      Μεταξύ τους λένε σώπα και ως τώρα βγάλαμε κι από πάνω.
      Αλλά και για αυτούς το "πάρτυ" θα πρέπει να τελειώσει, χαχα!!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ ΙΩΝΑΣ 08/06/2011 14:10:17

      Διόρθωση. Το "ζητούν συναίνεση από τον Σαμαρά", να μετατραπεί επί το ορθώτερον σε " ΕΚΛΙΠΑΡΟΥΝ συναίνεση από τον αυριανό Πρωθυπουργό της Ελλάδας". Τέτοια επιμονή πια...

  9. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 08/06/2011 14:29:32

    Αλήθειες σαν αυτές του Λοβέρδου εννοεί. Δηλαδή, ωμούς εκβιασμούς.

    Τσου, ρε.

  10. Άνθρωπός τις avatar
    Άνθρωπός τις 08/06/2011 15:08:14

    Και για να μην ξεχνάμε: http://www.athina984.gr/node/146124

  11. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 08/06/2011 15:17:08

    "...Κι εμείς προτείναμε να κάνουμε μια μικρή αναδιαρθρωσούλα. Να! Τόσο δα μικρή!.."

  12. ΠΑΣΟΚ avatar
    ΠΑΣΟΚ 08/06/2011 15:19:04

    Το ΠΑΣΟΚ είναι εδω ενωμένο δυνατό, μόνο το ΠΑΣΟΚ θα μας σώσει!!!!

  13. ΓΑΠ avatar
    ΓΑΠ 08/06/2011 15:21:12

    Μόνο το πασοκ θα μας σώσει!!!

  14. ΓΑΠ avatar
    ΓΑΠ 08/06/2011 15:27:57

    Το ΠΑΣΟΚ είναι εδω ενωμένο δυνατο!!!

  15. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 08/06/2011 15:47:32

    "...τόσο μικρή είναι, θα την αντέξετε, δεν θα πονέσετε" :)

  16. Orestios avatar
    Orestios 08/06/2011 16:07:56

    Από πού αντλεί την νομιμότητά του ο γραφειοκράτης?????????????

  17. JOHN avatar
    JOHN 08/06/2011 18:10:54

    Μαλλον συμμετεχει κι αυτος στην εκστρατια τρομοκρατησης που εχει εξαπολησει η κυβερνηση για να περασουν τα νεα μετρα.Αλλωστε ευρωπαικης εμπνευσης δεν ειναι?Και κατι που αφορα στο προσωπο του.Διεξαγεται ερευνα σε βαρος του για χληδατη διαβιωση σε σουιτες κλπ σε αποστολες εκτος ΕΕ,και φυσικα με χρηματα των Ευρωπαιων φορολογουμενων.Ετσι ειναι το ψαρι απο το κεφαλι βρωμαει!

  18. δημης avatar
    δημης 08/06/2011 19:19:48

    "Aν θυμάμαι καλά, μια παρόμοια προτροπή δεν είχε κάνει προ εβδομάδων και ο, “δεν υπάρχει σάλιο”, υπουργός;"
    ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΑΣΑΛΙΩΤΟ ΤΟ...ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΟ...... ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΜΠΑΝΙΟ;;;;;

  19. Γιάννης Μ avatar
    Γιάννης Μ 09/06/2011 16:29:05

    Ο Μπαρόζο ξέρει τα όσα η κυβέρνηση δεν μας λέει μετά από τις συμφωνίες που κλείνει μαζί του .... Σχεδόν θα τους έχει ακούσει να λένε στην Αθήνα : "Τσιμουδιά , να μην μιλήσετε , να μη γράψει κανένας από αυτά ..." . Δεν χρειάζεται πολύ να το καταλάβεις ! Αλλά σήμερα , που η επικοινωνία με το εξωτερικό είναι ταχύτατη και δεν μπορείς να κρυφτείς δεν είναι ο Μπαρόζο αλλά ο ΓΑΠ που πρέπει να βρεθεί αντιμέτωπος στο θέμα . Γιωργάκη είσαι πολύ πίσω , κάνεις για άλλη εποχή , ποιός σου πε μωρέ ότι κάνεις για να ηγηθείς χώρας ; Πρώτα μαθαίνουν να χωρίζουν δυο γαϊδάρων τα άχερα .