#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
22/05/2009 15:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι δεν λένε τα ΜΜΕ για Τρεμόπουλο και "Οικολόγους".

 Μεταφέρω επισημάνσεις που έχουν  κάνει αναγνώστες μας στα σχόλια των τελευταίων ημερών:

Συμμετοχή Τρεμόπουλου στην κίνηση καταγγελίας της Ελλάδας ως υποθάλπουσας εγκληματίες πολέμου που συμμετείχαν στην σφαγή των Μουσουλμάνων στην Σρεμπρένιτσα της Βοσνίας. Καταγγέλλεται το ελληνικό κράτος διεθνώς για  συμμετοχή στο ολοκαύτωμα της Σρεμπρένιτσα, επειδή, πιθανώς κάποιοι Έλληνες πολίτες πήγαν με δική τους πρωτοβουλία στη Βοσνία εκείνα τα χρόνια, προσφέροντας ανθρωπιστική βοήθεια, ασχέτως τι παραμύθια σέρβιραν μετά στους συγχωριανούς τους. Και λυπημένοι όλοι αυτοί -μεταξύ τους και ο Τρεμόπουλος- που δεν παραπέμφθηκε η Ελλάδα, συντάσσουν ένα κατάπτυστο κείμενο ζητώντας από την Ελλάδα να ζητήσει συγνώμη, να αναγνωρίσει δηλαδή την ενοχή της και συνεπώς να ζητήσει ... από μόνη της να παραπεμφθεί και αυτή στην Χάγη. (http://www.bulls.gr/read_op.php?oid=1276&mid=192)

«Για μας είναι δεδομένο ότι η ευρύτερη Μακεδονία έχει πολυεθνική ιστορία αιώνων και καμιά εθνότητα ή χώρα δεν είναι «πιο Μακεδόνες» από τις υπόλοιπες» http://www.ecogreens.gr/gr/modules.php?name=News&file=article&sid=759

Η προτίμηση του Τρεμόπουλου για την ονομασία της οδού Αποστόλου Παύλου στην Θεσσαλονίκη ως Κεμάλ Ατατούρκ, καταγεγραμμένη στο ίδιο το site του Τρεμόπουλου. (http://ecology-salonika.org/lib/?p=421)

Ο Τρεμόπουλος υπέρ του να ανακινηθεί θέμα Τσάμηδων, με προσωπική αφήγηση για τις ... σφαγές και το ... παιδομάζωμα που έκανε ο ελληνικός στρατός...http://panosz.wordpress.com/2008/04/10/tsamides/#comment-36290

ΣΧΟΛΙΑ

  1. manos avatar
    manos 22/05/2009 16:00:30

    AYTOYS ΤΟΥΣ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΒΑΤΖΕΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗ ΑΥΤΟΔΥΝΑΜΙΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΟΙ ΝΕΟΙ ΣΥΡΙΖΑ

  2. leon avatar
    leon 22/05/2009 16:06:46

    Ναι
    Φοβος και τρομος ο ΣΥΡΙΖΑ.

  3. anagnostis avatar
    anagnostis 22/05/2009 16:16:58

    Ρωτάς τι θα ψήφιζες; και οι 7 στους 10 σου λένε "οικολόγους". Τους ξαναρωτας αν θα πάνε στις εκλογές και απαντάνε οτι δεν ψηφίσουν!!!. Οσο πλησιάζουμε στις εκλογές θα πέφτει κι αυτό το φαινόμενο

  4. Νίκος avatar
    Νίκος 22/05/2009 16:22:27

    οι συγχρονοι εφιαλτες ειναι ντυμενοι " οικολογικα" και διεθνιστικα. με τετοιους " ελληνες" τι να τους κανεις τους εχθρους.

  5. truth avatar
    truth 22/05/2009 16:22:55

    http://efhbos.wordpress.com/2009/02/12/xrysogelos/
    Για το «Μακεδονικό».
    Έφηβος: Ποιες είναι οι θέσεις σας για το «Μακεδονικό»;
    Στο πρόγραμμα των Οικολόγων Πράσινων αναφέρεται ότι καμιά εθνότητα (στην ευρύτερη γεωγραφική Μακεδονία) δεν είναι πιο Μακεδόνες από τις υπόλοιπες και ότι το δικαίωμα αυτοπροσδιορισμού αφορά και τις περιφέρειες (άρα και την ελληνική Μακεδονία). Δίπλα στα 2,5 εκατομμύρια Έλληνες Μακεδόνες μπορούν να υπάρχουν και συμπολίτες μας με διαφορετική εθνοτική συνείδηση και ταυτότητα. Γιατί θα πρέπει να το φοβόμαστε αν δεν συνδέεται με αλλαγές συνόρων ή απειλές; Δεν είναι λογικό να γίνουν αποδεκτοί με τον αυτοπροσδιορισμό που χρησιμοποιούν στη γλώσσα τους, ως Μακεντόντσι, που δε θίγει σε τίποτα τους Έλληνες Μακεδόνες;
    http://olympiada.files.wordpress.com/2009/05/tremopoulos1.jpg
    OXI ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ ΟΙ ΠΟΝΤΙΟΙ
    http://3.bp.blogspot.com/_X4lfqpxxOCQ/Sec8tNmRDCI/AAAAAAAACCQ/8Uop1PN19Vo/s1600-h/Tremopoulos-Thraki.jpg

  6. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 22/05/2009 16:27:11

    KAI ΠΟΥ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΝ ΤΑ ΣΟΒΑΡΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟ ΚΑΙ ΣΙΑ.
    ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΝΑΦΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΥΝ-ΤΡΟΦΙΑ ΜΕ ΕΥΑΓΕΣΤΑΤΑ "ΙΔΡΥΜΑΤΑ" ΚΑΙ "ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ" ΚΥΡΙΩΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
    ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ "ΑΠΟ ΤΗΝ RAF ΣΤΟΥΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥΣ" ΑΝΙΧΝΕΥΟΝΤΑΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΛΩΠΟΔΥΤΗ ΝΤΑΝΙΕΛ ΚΟΝ ΜΠΕΝΤΙΤ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΣΥΓΓΕΝΩΝ.
    ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΨΗΛΑΦΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΑΙΜΟΔΟΤΗ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΡΑΣΙΝΗΣ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑΣ..

  7. F avatar
    F 22/05/2009 16:36:43

    ο λύκος έβαλε "πράσινη" προβειά...

  8. truth avatar
    truth 22/05/2009 16:44:40

    http://e-attiki.pblogs.gr/ypotimoyn-th-makedonia-kai-th-nohmosynh-mas.html
    Υποτιμούν τη Μακεδονία και τη νοημοσύνη μας
    Δεκαπέντε χρόνια μετά τα συλλαλητήρια, τα μποϋκοτάζ και τις συσκέψεις των πολιτικών αρχηγών, είναι πια φανερό πόση ζημιά έχει κάνει στη χώρα η σταυροφορία για το όνομα της πρώην Γιουγκοσλαβικής Μακεδονίας:


    · Διεθνώς η Ελλάδα εμφανίζεται ως χώρα που δεν μπορεί να πείσει κανέναν. Πάνω από 120 χώρες, η απόλυτη πλειοψηφία των κρατών-μελών του ΟΗΕ (192 μέλη), αναγνωρίζουν τη γειτονική χώρα με το συνταγματικό της όνομα, ως «Δημοκρατία της Μακεδονίας», η διεθνής κοινή γνώμη την ξέρει αποκλειστικά ως «Macedonia», όλο και συχνότερα αναφέρεται η ελληνική Μακεδονία ως Βόρεια Ελλάδα.
    · Σπαταλήθηκαν οι σημαντικότερες ευκαιρίες για ένα «συμβατικό» όνομα, αποκλείστηκε μια απευθείας διακριτή συνεννόηση για το όνομα όσο οι γείτονες χρειάζονταν τη στήριξη της Ελλάδας και το όνομα ήταν ακόμη ρευστό, απορρίφθηκε η ευρωπαϊκή διαμεσολάβηση και το Πακέτο Πινέιρο με την πρόταση για «Νέα Μακεδονία».
    · Διαμορφώθηκε μια κοινή γνώμη χωρίς ενημέρωση και μια πολιτική ηγεσία ανίκανη να πει στους πολίτες την αλήθεια για τα βασικά δεδομένα του ζητήματος, τα πραγματικά συμφέροντα της χώρας και τις δυνατότητες να επηρεάσουμε τις εξελίξεις.
    · Αφέθηκε η ελληνική Μακεδονία χωρίς την πολιτική οντότητα και αυτοδιοίκηση που έχει κάθε περιφέρεια σε όλη την Ευρώπη, εγκαταλειμμένη σε μια αργή αλλά σταθερή περιθωριοποίηση, με οικολογική υποβάθμιση, υψηλή ανεργία και μαζική διαρροή θέσεων εργασίας.

    Τώρα πλέον, κύρια στρατηγική της ελληνικής πολιτικής είναι να περιμένει τα πάντα από τις Η.Π.Α., χώρα που ήδη αναγνωρίζει τους γείτονες ως «Δημοκρατία της Μακεδονίας», με την ελπίδα ότι τώρα θα τους πιέσει για υποχωρήσεις στο θέμα του ονόματος.

    Φαίνεται λοιπόν ότι πάλι κάποιοι υποτιμούν τη νοημοσύνη μας, αφήνοντας αναπάντητα μια σειρά ερωτήματα:
    · Ακόμα και μια ενδεχόμενη ελληνική επιτυχία στο θέμα του ονόματος, τι διάρκεια θα μπορούσε να έχει αν στηρίζεται μόνο σε πιέσεις και όχι σε ουσιαστική συνεννόηση των δύο χωρών;
    · Με τι τρόπο θα μάθουμε αν προσφέρονται από την κυβέρνηση υπόγεια ανταλλάγματα, από τους εξοπλισμούς μέχρι τη «διευκόλυνση» της εισβολής των μεταλλαγμένων, σε θέματα δηλ. που οι ΗΠΑ έχουν ζωτικά συμφέροντα;
    · Υπάρχει εναλλακτική στρατηγική για τη (σφόδρα πιθανή) περίπτωση να μην υπάρξει υποχώρηση της άλλης πλευράς στο θέμα του ονόματος;
    · Μπορεί η ασφάλεια στα Βαλκάνια να εκφράζεται πια με στρατιωτικούς όρους και με μηχανισμούς όπως το ΝΑΤΟ;
    · Γιατί αποκρύπτεται από την κοινή γνώμη ότι, βάσει της Ενδιάμεσης Συμφωνίας του 1995, η Ελλάδα δεν μπορεί να προβάλλει βέτο σε διεθνείς οργανισμούς, αν η γειτονική χώρα ζητήσει να γίνει δεκτή;

    Όταν η περιβαλλοντική υποβάθμιση -από την ποιότητα και τη διαχείριση των νερών του Αξιού ποταμού μέχρι την κλιματική αλλαγή- επιβάλλει την κατά προτεραιότητα συνεργασία με τους γείτονες, αποτελεί επικίνδυνη πολυτέλεια να σκεφτόμαστε και εμείς και οι γείτονες με όρους του παρελθόντος. Κανένα ηθικό δικαίωμα δεν έχουν, άλλωστε, να επικαλούνται την Ελλάδα και τη ελληνική Μακεδονία όσοι υπονομεύουν καθημερινά τη βιωσιμότητα και τις προοπτικές της χώρας μας.

    Για μας είναι δεδομένο ότι η ευρύτερη Μακεδονία έχει πολυεθνική ιστορία αιώνων και καμιά εθνότητα ή χώρα δεν είναι «πιο Μακεδόνες» από τις υπόλοιπες. Παράλληλα, όμως, κάθε χώρα και κάθε περιφέρεια έχει η ίδια τον τελικό λόγο για το όνομά της. Όπου δύο κοινωνίες αυτοπροσδιορίζονται με το ίδιο όνομα, αποτελεί βασική χειρονομία καλής θέλησης να εξειδικεύσει κάθε πλευρά το δικό της αυτοπροσδιορισμό, λαμβάνοντας υπόψη την αντίστοιχη επιλογή της άλλης. Τέτοια ζητήματα, όμως, δε μπορούν να μετατρέπονται σε διπλωματική σύρραξη ούτε σε ζήτημα γοήτρου ή ταπείνωσης ολόκληρων κοινωνιών.

    Οι Οικολόγοι Πράσινοι καταδικάζουν τον εθνικισμό και τον αλυτρωτισμό από όπου κι αν προέρχεται. Η επιστροφή σε εθνοκεντρικές λογικές δεν αποτελεί ουσιαστική απάντηση στη νεοφιλελεύθερη παγκοσμιοποίηση αλλά δημιουργεί πρώτα από όλα πρόβλημα στις χώρες που την καλλιεργούν. Η ανοικτή κοινωνία που προωθούν, συνδέεται άρρηκτα με το σεβασμό και στις ιδιαίτερες ταυτότητες όλων. Γι' αυτό πιστεύουν σε μια ανοικτή και πολυπολιτισμική κοινωνία και στο δικαίωμα αυτοπροσδιορισμού. Και βέβαια, η ευρωπαϊκή, οικολογική, δημοκρατική, ειρηνική προοπτική των Βαλκανίων και η οικοδόμηση της άλλης Ευρώπης που οραματιζόμαστε, δεν περνάει μέσα από την ενίσχυση αλλά τη διάλυση του ΝΑΤΟ.

    Την ώρα που ο εθνικισμός ανοίγει χαρακώματα ανασφάλειας και μισαλλοδοξίας, οι Οικολόγοι Πράσινοι αγωνίζονται για έναν κόσμο με σταθερά αλλά ανοικτά σύνορα, πολυμερή συνεργασία, αποκεντρωμένη οικονομία, με κέντρο την τοπική και περιφερειακή κλίμακα, με ισχυρούς δεσμούς αλληλεγγύης, ισχυρή προστασία των ατομικών και κοινωνικών δικαιωμάτων και του περιβάλλοντος. Στο πλαίσιο αυτό, ειδική σημασία έχουν στόχοι όπως η διασυνοριακή συνεργασία για τη ρύπανση των ποταμών, το κλείσιμο των πυρηνικών εργοστασίων, η απόκρουση των μεταλλαγμένων, η προώθηση της βιολογικής γεωργίας και της ήπιας ενέργειας, η ανάπτυξη των σιδηροδρομικών μεταφορών, η βιώσιμη διαχείριση των υδάτινων πόρων και των ευαίσθητων οικοσυστημάτων, η βελτίωση των όρων ζωής των παραμεθόριων πληθυσμών.


    Η Εκτελεστική Γραμματεία
    .
    Πληροφορίες: Γιάννης Παρασκευόπουλος, Μιχ. Τρεμόπουλος 6976 448442

  9. truth avatar
    truth 22/05/2009 16:46:26

    http://neoiprasinoi.blogspot.com/2
    008/07/blog-post.html
    Οι Νέοι Πράσινοι πιστεύουμε και προωθούμε μια πολιτική αρχών που:

    οδηγεί σε μια ανοικτή πολυπολιτισμική κοινωνία και σέβεται το δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού '

  10. matakis avatar
    matakis 22/05/2009 17:11:20

    Πολύ μου αρέσει αυτό το "δικαίωμα του αυτοπροσδιορισμού' !!! Μου ανοίγει την όρεξη για πολλά...

  11. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 22/05/2009 17:14:13

    Τι σχέση έχουν τα:

    "... πολυμερή συνεργασία, αποκεντρωμένη οικονομία, με κέντρο την τοπική και περιφερειακή κλίμακα, με ισχυρούς δεσμούς αλληλεγγύης, ισχυρή προστασία των ατομικών και κοινωνικών δικαιωμάτων και του περιβάλλοντος. Στο πλαίσιο αυτό, ειδική σημασία έχουν στόχοι όπως η διασυνοριακή συνεργασία για τη ρύπανση των ποταμών, το κλείσιμο των πυρηνικών εργοστασίων, η απόκρουση των μεταλλαγμένων, η προώθηση της βιολογικής γεωργίας και της ήπιας ενέργειας, η ανάπτυξη των σιδηροδρομικών μεταφορών, η βιώσιμη διαχείριση των υδάτινων πόρων και των ευαίσθητων οικοσυστημάτων, η βελτίωση των όρων ζωής των παραμεθόριων πληθυσμών ... "

    με το όνομα; Ρε δεν πάτε καλά.

  12. truth avatar
    truth 22/05/2009 17:30:54

    ο νοών νοείτο φίλε ματάκι.απολύτως ΚΑΜΙΑ αλλενάκι.

  13. isnogood avatar
    isnogood 22/05/2009 19:00:56

    Ρε Φάκτορα, εδώ με τον Τρεμόπουλο έχουμε ένα τεράστιο ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΘΕΜΑ!
    ΤΕΡΑΣΤΙΟ!
    Ο επικεφαλής τους ευρωψηφοδελτίου, είπε ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΨΕΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ και φυσικά στον ελληνικό λαό!
    Σε άλλες χώρες -ΗΠΑ, Γερμανία, Αγγλία κτλ- αν ο επικεφαλής του ψηφοδελτίου οποιουδήποτε κόμματος έλεγε ψέματα, θα τον έστελναν...ΠΑΚΕΤΟ σπίτι του!
    Εδώ όμως είμαστε Μπανανιστάν...

    Σε επίμονες ερωτήσεις δημοσιογράφων στη Θράκη στη συνέντευξη τύπου για το αν έγραψε άρθρο με τίτλο 'ΟΧΙ ΟΙ ΠΟΝΤΙΟΙ ΣΤΗ ΘΡΑΚΗ'....ΤΟ ΑΡΝΗΘΗΚΕ.

    ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΕΚΑΝΑΝ ΡΟΜΠΑ ΤΑ ΧΑΛΙΑ
    http://taxalia.blogspot.com/2009/05/blog-post_3834.html

  14. ΒΒ avatar
    ΒΒ 22/05/2009 19:31:49

    Εγώ ψηφίζω οικολόγους... τους οικολόγους του Βεργή. Οιδημοσκόποι που με κατατάσουν; Αϊ στο διάλο Τρεμόπουλε!

  15. Σπύρος avatar
    Σπύρος 22/05/2009 19:36:41

    Ο Τρεμόπουλος σάν ΄πολυπολιτισμικό΄Οστρακο να πάει να φυτέψει κανά ζαρζαβατικό στον Γκρουέφσκυ ως προσφορά στο ΄Οικολογικό΄κίνημα τών Αλυτρώτων.
    Γιά τούς αγαπημένους του Γκρίζους Λύκους βέβαια δεν συζητάμε...
    Καλύτερα πάντως να εκλεγούν και ας πάρουν και 5%.
    Χιλιες φορές να βγαίνουν στό Φώς τά διάφορα επιδοτούμενα Αποστήματα παρά να κρύβονται ..
    Θα δειξουν στην Ευρωβουλή αργά ή γρήγορα το Ποιόν τους και πολύ γρήγορα θα περάσουν οριστικά στην Αφάνεια.

  16. makakas avatar
    makakas 22/05/2009 19:53:20

    Οι πράσινοι του Τρεμόμουπουλου πιστεύουν στον αυτοπροσδιορισμό. Ας γελάσω! Τότε γιατί ο κύριος Τρεμόπουλος αποκαλεί το ΛΑόΣ ΛάΟΣ (εκπομή Χατζινικολάου Πρόσωπο με Πρόσωπο); Δύο μέτρα και δύο σταθμά. Φασιστοειδή με πράσινη προβιά.

  17. tsita avatar
    tsita 22/05/2009 19:56:14

    Καλύτερα να μου τα σπάει ο "κουρασμένος" ή ο "πανέξυπνος", παρά κάτι βρομερά κρυφο-φασιστοειδή σαν τον Τρεμόπουλο λέγε με και Γρούιο Οικολόγο.

  18. Σπύρος avatar
    Σπύρος 22/05/2009 19:58:59

    Ο ιδιος ο Μιχάλης πώς αυτοπροσδιορίζεται ??
    Σαν εκείνο τον τύπο τού Ουράνιου Τόξου πού σέ μιάν εκδήλωση τού Ευρωκοινοβουλίου παρέα μέ τον Δημητρά μίλησε Ιταλικά και δήλωσε Ιταλός ΄Μακεδόνας΄πού ζεί στην Ελλάδα??
    Oι τύποι έχουν τρελλό γέλιο.

  19. Σαος avatar
    Σαος 22/05/2009 20:02:51

    Αυτό με τον αυτοπροσδιορισμό έχει παραγίνει! Και οι ναζί αυτοπροσδιορίζονταν ως η αρία φυλή. Τι δηλαδή, έπρεπε να τους πιστέψουμε;

  20. Σαος avatar
    Σαος 22/05/2009 20:04:34

    @Σπύρος
    Και 'γω κάτι τέτοιο έχω ακούσει. Πως ο Τρεμόπουλος ανήκει στην συνομοταξία των απογόνων του Βουκεφάλα (γνήσιο Zastava) μαζί με το Βοσκόπουλο, τον Παρίση και τον Τσαρκνιά!

  21. τσίου avatar
    τσίου 22/05/2009 20:31:27

    Ας είστε κακούληδες προέχουν οι οικολογικές επενδύσεις και πρασινοεργολαβίες μετά ποιος τους χέζει τους πράσινους και τους λαχανί

  22. τσίου avatar
    τσίου 22/05/2009 20:36:56

    Όσο για τον Τρεμοπουλο να τον «χαιρόσαστε» καρντάσια

  23. Νέστωρ avatar
    Νέστωρ 22/05/2009 21:04:20

    Όπως και νάχει πάντως, λίγη αυτοκριτική για την στάση μας κατά τον πόλεμο της Βοσνίας, για την υποστήριξη που δώσαμε επιλεκτικά σε κάποιους από τους σφαγείς και και για την απόκρυψη, υποβάθμιση ή συμψηφισμό σφαγών τύπου Σρεμπρένιτσα, καλό θα μας έκανε. Και στους Έλληνες και στους δημοσιογράφους.

  24. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 22/05/2009 21:57:55

    Η πλάκα είναι ότι η μεγάλη αύξηση της επιρροής των οικολόγων προέρχεται από τη Νέα Δημοκρατία. Φαίνεται ότι δεν νοιάζονται και πολύ για τις φήμες περί νεοταξίτικης προέλευσης χώρου. Οπότε μάταιος κόπος η δυσφήμησή τους μάγκες.

  25. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 22/05/2009 23:28:18

    Κοιτα,αυτα με τις σφαγες,στασιαζονται ακομη.Μην ξεχνας,οτι η προπαγανδα,οργιασε,γιατι οπως ξερεις,σε εναν πολεμο,η πρωτη που σκοτωνεται,ειναι η αληθεια.
    Ετσι κι αλλοιως,οι σφαγες,δεν ηταν προνομιο των Σερβων μονον.

  26. Σπύρος avatar
    Σπύρος 22/05/2009 23:39:54

    Λογικό αρκετοί απολίτικοι δεξιοί ψηφοφόροι να ψηφίζουν Οικολόγους.
    Διαβάζουν περί Οικολόγων,σού λέει ΄κουμουνιστές ΄δέν είναι,θάναι τίποτα καλά παιδάκια πού φυτεύουν ελιές ,οπότε ας ρίξουμε ψήφο διαμαρτυρίας στό Απόκομμα ,νά το παίξουμε και ΄εναλλακτικοί΄...
    Ε μετά θα πάρει ο Μιχάλης τήν Τούρκιικη σημαία και τον Ηλιο τής Βεργίνας αντάμα και θα βγεί στό μπαλκόνι πανηγυρίζοντας.
    Περαστικά είναι όλα,έχουμε ζήσει και χειρότερα.......................

  27. Σπύρος avatar
    Σπύρος 23/05/2009 02:10:37

    Kαί μιά Απορία:O Τζέμ Oζντεμίρ τού Κόμματος Πρασίνων τής Γερμανίας τίδουλειά είχε στη συνάντηση τής Λέσχης Μπίλντεμπεργκ στην Αθήνα??
    Εφτιαχνε Σαλάτες στούς Καπιταλιστές?

  28. Ratca avatar
    Ratca 23/05/2009 12:15:01

    Νικος 4
    Σωστος

  29. ... avatar
    ... 23/05/2009 13:44:48

    Διάβασε κανείς το άρθρο του Τρεμόπουλου; Σε τι αναφέρεται και γιατί ζητάει να μην πάνε οι Πόντιοι στην Θράκη; Δεν καταφέρνω να το διαβάσω στα χάλια...

  30. ΑΚΚΜ avatar
    ΑΚΚΜ 23/05/2009 14:26:56

    ΨΗΦΟΦΟΡΟΙ ΚΑΙ ΑΝΑΓΝΩΣΤΕΣ ΤΟΥ ΕΓΚΥΡΟΥ ANTINEWS

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑΤΕ ΟΤΙ Ο ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΘΝΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΑΘΕΟΣ.

    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΔΙΑΨΕΥΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΒΡΑΙΟΙ ΕΝΩ ΤΟ ΠΟΔΗΛΑΤΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ SOROS.

  31. babis lazarou avatar
    babis lazarou 23/05/2009 19:53:59

    ΚΑΚΟΜΟΙΡΑ ΕΛΛΑΔΑ !!!!!! ΚΟΥΤΣΙΚΟΥ - ΤΡΕΜΟΠΟΥΛΟΣ - ΤΖΑΒΕΛΑ κλπ. ΕΝΑΣ ΣΩΡΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΚΑΤΑΚΑΘΙΑ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΟΥΜΕΝΑ ΘΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΙΤΣΑ ΣΤΑΣ ΕΥΡΩΠΑΣ. ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΙ .ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΤΙ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΤΟ ΔΗΛΩΝΟΥΝ ΥΠΕΡΗΦΑΝΑ.ΟΙ ΑΡΧΗΓΟΙ ΜΑΣ ΟΜΩΣ; ΔΗΘΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΦΕΤΑ , ΦΕΤΑ ΔΙΑΔΟΧΙΚΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΑ .ΕΛΛΗΝΟΓΛΩΣΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ. ΚΑΡΑΜΑΝ ΑΛΛΗΔΕΣ ΚΑΙ ΜΙΝΑΙΚΟ ΤΣΑΝΤ.ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΑ ΛΑΓΟΥΜΙΤΖΗΔΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΕΣΗ Η ΠΑΡΑΓΚΑ.ΕΜΕΙΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΦΕΣΙ. ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΙΝΑΙ.