#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
25/10/2011 11:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι βαθμούς έπαιρνε ο Γιώργος στο σχολείο;



Πολλοί βλέποντας –και ειδικά ακούγοντας- τον ΓΑΠ , αναρωτιούνται τι γράμματα να έμαθε άραγε στο σχολείο και τι δασκάλους είχε.

Για το δεύτερο μπορούμε να σας διαβεβαιώσουμε ότι είχε πολύ καλούς, οι οποίοι  χτύπαγαν όμως το κεφάλι τους στον τοίχο μαζί του.

Κάναμε και ρεπορτάζ, για να μάθουμε  τους βαθμούς που έπαιρνε κι αυτά που μάθαμε είναι τα αναμενόμενα. Σύμφωνα με τους παλιούς του συμμαθητές από το κολέγιο, ο Γιώργος ήταν μαθητής του 12-13.

Τουλάχιστον ως μαθητής  έπαιρνε -έστω κι ελαφρώς- πάνω από τη βάση (ήταν κι εγγονός πρωθυπουργού, κάνα δυο βαθμούς  παραπάνω θα τους έπαιρνε και χαριστικά).

Ως πρωθυπουργός, όμως, έπεσε πολύ κάτω από τη βάση, τελικά

Αριστερόχειρ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 25/10/2011 11:38:43

    ΓΙΑΥΤΟ ΧΡΕΟΚΟΠΙΣΕ ΤΗ ΧΩΡΑ.ΑΛΛΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΥΠΟΥΡΓΟΙ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΤΟΥΣ ΑΝΙΚΑΝΟΙ,ΓΙΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟΤΕΡΟ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

  2. ataktos avatar
    ataktos 25/10/2011 11:41:09

    τώρα που έχει για "καθηγητή" τον Κάρολο Π . παίρνει άριστα.χιχχι

  3. Γιώργος avatar
    Γιώργος 25/10/2011 11:54:34

    Δυστυχώς ο Παπανδρέου δεν είναι τόσο χαζός όσο νομίζουμε, έχει οργανωμένο σχέδιο, ή τουλάχιστον εκτελεί ένα οργανωμένο σχέδιο και δεν τον απασχολεί αν τον θεωρεί ο λαός βλάκα, γιατί αυτός σίγουρα θεωρεί τον λαό βλάκα που δεν κάνει τίποτα ΑΠΟΛΥΤΩΣ για τα αίσχη της κυβέρνησής του.

    • Civil-Eng. avatar
      Civil-Eng. @ Γιώργος 25/10/2011 14:24:44

      Αυτό είναι το καλύτερο καμουφλάζ, μόνο βλάκας που δεν είναι αλλά τον εξυπηρετεί το γεγονός ότι ολοι νομίζουμε πως είναι καθυστερημένος. Έτσι παιρνει λιγότερο φταίξιμο αυτός και κατηγορούμε περισσότερο τους εαυτούς μας εμείς. Και οι βαθμοί στο σχολείο λίγη σημασία έχουν, ηγέτες υπήρξαν χωρίς να έ=χουν βγάλει το σχολείο και πήραν καλύτερες αποφάσεις για το λαό τους.

  4. Armaggeddon avatar
    Armaggeddon 25/10/2011 12:13:46

    ΕΑΝ ΗΤΑΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ , ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΑΣΗ....

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Armaggeddon 25/10/2011 15:10:32

      Εάν ήταν ως εγγονός πρωθυπουργού σε δημόσιο σχολείο, θα τον έκαναν κατευθείας διευθυντή τους, και θα του έδιναν και δυο απολυτήρια με 20αρια.
      Χώρια τους τεμενάδες....

  5. papadopoulos takis avatar
    papadopoulos takis 25/10/2011 12:15:31

    αυτος ειναι του 10 ο profesor του ποσο ειναι?

  6. TakisCH avatar
    TakisCH 25/10/2011 12:24:00

    Κάντε και μια έρευνα για τα πτυχία του Γιώργου. Αν έχει πάρει κάποιο πτυχίο, από ποιά σχολή και τι βαθμίδας. Στο site της Βουλής δεν υπάρχουν τέτοιες πληροφορίες για τον Γιώργο, ενώ υπαρχουν για άλλους Βουλευτές.

  7. manos avatar
    manos 25/10/2011 12:26:26

    Σίγουρα θα έπαιρνε άριστα στο "θέατρο".

  8. markos avatar
    markos 25/10/2011 12:33:28

    δεν χριαζαιτε πολλι μιαλω για να καταλαβις οτι ινε τελιος αγραματως!!

  9. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 25/10/2011 12:34:16

    ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ "ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ"... ΣΕ ΠΟΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ;... ΣΕ ΠΟΙΑ ΧΩΡΑ;... ΣΕ ΠΟΙΑ ΓΛΩΣΣΑ;... ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ;...
    ΕΙΝΑΙ ΚΟΣΜΟΓΥΡΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΜΑΣ... ΠΩΣ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΚΡΗ;

  10. mhtsos karditsa avatar
    mhtsos karditsa 25/10/2011 12:34:55

    ενα μεταπτυχιακο στην κοινωνιολογια εχει και αυτο λεγεται οτι το πηρε χαριστικα λογω γνωριμιων του πατερα του. ο πατερας του ηταν καθηγητης πανεπιστημιου τοτε.

    • tpe avatar
      tpe @ mhtsos karditsa 25/10/2011 14:23:37

      Άσε, έχω συγγενή που το κατέχει το άθλημα. Πολύ καλά. Και λέει πως σε αυτόν τον τομέα, ο ΓΑΠ ήταν μανούλα. Αλλά, βλέπεις η κοινωνιολογία δεν είναι τίποτα άλλο παρά αέρας κοπανιστός. Εξ' ου και τα αριστεία του...

  11. kakos avatar
    kakos 25/10/2011 13:46:08

    γι αυτό τον έστειλαν στο amherst college (not amherst university, its a different thing)
    ουδεμία ελπίδα είχε να πετύχει σε ελληνικό πανεπιστήμιο την εποχή που οι εισακτέοι ήταν 12000 όλοι κι όλοι και στις "καλές" σχόλες εισάγονταν 1 στους 10

    • np_complete_problems avatar
      np_complete_problems @ kakos 25/10/2011 14:50:01

      Αγαπητέ Kakos,
      για να έχουν όμως "λογική συνοχή" τα επιχειρήματά σου, θα πρέπει να ισχύουν ΚΑΙ για τον Σαμαρά.
      Και αυτός στο Amherst College σπόυδασε και όχι στο Amherst University :)

      • kprotop avatar
        kprotop @ np_complete_problems 25/10/2011 15:12:53

        h**p://topontiki.gr/articles/view/1710

        Μην παραπληροφορείς...

        • τηλέμαχος αναγνώστου avatar
          τηλέμαχος αναγνώστου @ kprotop 25/10/2011 16:49:05

          Καλά ρε φίλε δυό χρόνια τώρα δεν έχεις ακούσει ότι ήταν συμφοιτητές στο Amherst College; Αυτό είναι ένα πανάκριβο ιδιωτικό κολλέγιο (καλό όμως ακαδημαϊκά) ενώ το University of Massachussets στο Amherst είναι δημόσιο, μεγαλύτερο και αρκετά καλό και αυτό. Σήμερα βέβαια υπάρχουν χιλιάδες έλληνες και ελληνίδες από όλες τις κοινωνικές τάξεις που έχουν κάνει πολύ καλύτερες σπουδές και από τους δύο.

        • np_complete_problems avatar
          np_complete_problems @ kprotop 25/10/2011 18:56:30

          Αγαπητέ Kprotop,
          καμμία παραπληροφόρηση ...
          Αυτό που έγραψα είναι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΩΣΤΟ, αυτό που γράφει το ποντίκι στην ιστοσελίδα του είναι ΛΑΘΟΣ.

  12. AZ avatar
    AZ 25/10/2011 13:52:37

    Credits, courses, εδω και εκει. Γενικώς και αοριστως μπουρδολογια γενική. Το προβλημα του παντως ειναι η προκολλησις του εις τον ανθελληνισμό της Margaret, που ετσι εκδικηθηκε τον Ανδρεα και το κερατωμα.

    ΑΖ

    • Y. avatar
      Y. @ AZ 25/10/2011 14:49:56

      Το ‘πιασες το ψυχαναλυτικό του!

  13. ΣΤΕΦΑΝΟΣ avatar
    ΣΤΕΦΑΝΟΣ 25/10/2011 14:24:09

    ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ: 11
    ΓΛΩΣΣΑ : 8
    ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ : 8
    ΙΣΤΟΡΙΑ : 8

    ΟΛΟ ΜΑΖΙ: 11888. ΤΥΧΑΙΟ; ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ.........

    ΣΤΕΦΑΝΟΣ
    ΚΕΡΚΥΡΑ

    • φωνη avatar
      φωνη @ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 26/10/2011 09:40:18

      Στη γυμναστική όμως είχε 20

  14. Jeffrey avatar
    Jeffrey 25/10/2011 15:54:09

    He was born George Jeffrey Papandreou[2] in Saint Paul, Minnesota, United States, where his father, Andreas Papandreou, held a university post. His mother is American-born Margaret Papandreou, née Chant. He was educated at schools in Toronto (King City Secondary School), at Amherst College in Massachusetts, Stockholm University, the London School of Economics and Harvard University. He has a Bachelor of Arts degree in sociology from Amherst and a Μaster's degree in sociology from the LSE. He was a researcher in immigration issues at Stockholm University in 1972–73. He was also a Fellow of the Foreign Relations Center of Harvard University in 1992–93.

  15. palegio avatar
    palegio 25/10/2011 16:29:17

    ΘΑΥΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΗΣ ΦΑΜΙΛΙΑΣ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ. ΣΤΟ ΨΕΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΔΟΣΙΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ-ΜΙΝΕΙΚΟ-ΤΣΑΝΤ-Η ΟΠΩΣ ΔΙΑΟΛΟ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ,ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΚΟΝΤΕΡ.

  16. ΘΟΔΩΡΗΣ avatar
    ΘΟΔΩΡΗΣ 26/10/2011 02:43:24

    ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΙΧΕ 12 ΚΑΙ 13 ΟΥΤΕ ΜΕ ΣΦΑΙΡΕΣ ... ΑΦΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΧΟΥΣ ΤΟΥ ? ΓΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΛΜΟΥΣΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΟΥΝ 12 ?

  17. polypop avatar
    polypop 26/10/2011 14:30:33

    παρα, μα παρα πολύ σωστό.

  18. Nik avatar
    Nik 26/10/2011 15:52:37

    Υπάρχει διαφορά μεταξύ εξυπνάδας και ευφυίας. Το γεγονός ότι στην Ελλάδα δεν την ξέρουμε εξηγεί γιατί έχουμε τόσους έξυπνους ηγέτες αλλά κανέναν πραγματικά ευφυή.