#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/06/2009 18:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τι αναφέρει το τηλεγράφημα για τον Χ. Καραβέλλα

 Επειδή πολλά λέγονται και γράφονται για τα τέκνα του κ. Καραβέλλα, ιδού τις αναφέρει το απόρρητο σήμα από την Ουρουγουάη και κρίνετε μόνοι σας.

Σύμφωνα λοιπόν με απόρρητο  έγγραφο του ΥΠΕΞ τα τέκνα του κ. Καραβέλα είναι ιδιοκτήτες εταιριών με έδρα τον Παναμά που ο ίδιος είχε συστήσει και είχε μεταβιβάσει ποσό 3.000.000 δολαρίων. !!!

Σύμφωνα με το ίδιο έγγραφο, ο φυγόδικος Χρήστος Καραβέλας δεν φαίνεται να βρίσκεται στην Ουρουγουάη. Ο ίδιος εισήλθε στην Ουρουγουάη το Σεπτέμβριο του 2008 προκειμένου να ανοίξει τραπεζικό λογαριασμό. Στο λογαριασμό αυτό εστάλησαν 3.000.000  δολάρια, από την τράπεζα-Bank of Cyprus Public Corporation LTD της Λευκωσίας και τον αριθμό λογαριασμού CY 98002003850000004027850106. Αποστολέας ήταν η σύζυγος του Μάρθα Καραβέλα.
 
Το Μάρτιο του 2009 ο κ. Καράβελας επανήλθε στην Ουρουγουάη και συνέστησε δυο ανώνυμες εταιρίες με έδρα τον Παναμά , στις οποίες μεταβίβασε το ποσό των 3 εκ. ευρώ. Ως ιδιοκτήτες των παραπάνω εταιριών εμφανίζονται τα τέκνα του κ. Καραβέλα και ως πρόεδρος ο γερμανός υπήκοος Oliver Hemmer. Επιπλέον στις εν λόγω εταιρίες εμπλέκεται και βρετανός υπήκοος David Baker.

Στο διάστημα παραμονής του στην Ουρουγουάη ο Καραβέλας αγόρασε στο όνομα Παναμέζικης εταιρίας πολυτελές διαμέρισμα αξίας 500,000 δολαρίων στη λουτρόπολη Punta Del Este. Μετά την ολοκλήρωση των παραπάνω διαδικασιών ο Χ. Καραβέλας εξήλθε της Ουρουγουάης (Απρίλιος 2009) και δεν φαίνεται έκτοτε να έχει επανέλθει σ' αυτήν. Αυτές της μέρες έγινε προσπάθεια πωλήσεως του εν λόγω ακινήτου μέσω πληρεξουσίου, την οποία απέτρεψαν οι Ουρουγουανές Αρχές.
(πληρεξούσιος είχε οριστεί ουρουγουανός υπήκοος ο οποίος εκλήθη από τον τοπικό δικαστή για κατάθεση.)

Τέλος υπάρχει διαβεβαίωση από τις τοπικές αρχές ότι οι καταθέσεις και το ακίνητο που αγόρασε κατά τη διάρκεια της παραμονής του, παραμένουν παγωμένα.

NonPaper300

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 02/06/2009 18:35:23

    Λουλούδι του μπαχτσέ.

  2. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 02/06/2009 18:37:00

    Επιβεβαιωμένο ???

  3. Στελιος avatar
    Στελιος 02/06/2009 18:41:50

    Μαθηματα σωστης κρατικης λειτουργιας και απο την Ουρουγουαη.

    Δεν μας εφτανε που μεχρι στιγμης Ευρωπη και Βορεια Αμερικη γελουσαν μαζι μας, τωρα ο εξευτελισμος μας απλωνεται και στην Λατινικη Αμερικη.

    Επομενη σταση νοτιοανατολικη Ασια.

  4. theo1611 avatar
    theo1611 02/06/2009 18:51:37

    Συγγνώμη δηλαδή, αλλά δεν ξέρω πως έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι οι nopaper300 μπορεί να είναι και ειδήμονες στα οικογενειακά και τους τραπεζικούς λογαριασμούς του κου πρώην Υπουργού Επικρατείας

    ΥΓ: Αφότου ξεκίνησαν τις παρεμβάσεις, καλύτερα να είχαν συχνότερη εμπλοκή, ως πολλά υποσχόμενοι, για να μπορεί να κριθεί και η αντικειμενικότητά τους

  5. Orestios avatar
    Orestios 02/06/2009 18:57:37

    Και μετά φώναζαν ότι η αστυνομία απαγάγει! Τα παπαγαλάκια των λαμόγιων.

  6. Athinaios avatar
    Athinaios 02/06/2009 19:00:44

    Τι γίνεται θόδωρε? Όλα καλά? Μας έλειψες...

  7. Factorx avatar
    Factorx 02/06/2009 19:02:53

    Για το τι λέει το τηλεγράφημα έχει να πει κανένας τίποτα;

  8. Orestios avatar
    Orestios 02/06/2009 19:07:16

    Φακτορα, μάλλον ο ουρουγουανός θα την πληρώσει.

  9. Διοτίμα avatar
    Διοτίμα 02/06/2009 19:11:53

    Τί να 'πεί, Φάκτορα; Αφού οι νεοέλληνες τιθέμεθα αλληλλέγγυοι με τα κακόμοιρα τα παιδιά του Καραβέλα! Έτσι κάπως γίνονται τα πράγματα και εμφανίζονται κάποιοι νεοέλληνες φτιαγμένοι από την κούνια... Τί φταίνε τα παιδάκια; Έ! Τα δικά μου τί φταίνε που λιμοκτονούν;

  10. Στελιος avatar
    Στελιος 02/06/2009 19:16:07

    Τι να πουμε ρε Φακτορα?

    'Η που βαζεις τα γελια, 'η που βαζεις τα κλαμματα.

    Αν κατα τη διερευνηση αυτης της υποθεσης, ενας απο τους βασικους πρωταγωνιστες ειναι σε θεση να γυρναει ολο τον κοσμο ανενοχλητος, να κανει μεταφορες τετοιων ποσων, αγορες ακινητων και στο τελος να καταφερνει να αποφευγει και τη συλληψη....τι να πεις??

    Μπορει να ηταν κινηση εντυπωσιασμου η συλληψη της οικογενειας, αλλα απο τα παραπανω φαινεται να εχει βαση.

  11. theo1611 avatar
    theo1611 02/06/2009 19:16:23

    To τηλεγράφημα λέει ότι τις οικονομίες μιας ζωής ο Καραβέλας τις επένδυσε αφότου είχε τεθεί στο στόχαστρο των δικωκτικών αρχών της Ελλάδας και της Γερμανίας.

    ΥΓ: Τις οικονομίες μιας ζωής δεν τις επένδυσε όσο ήταν Υπουργός (τότε βρήκε το χρόνο!!!!), για να καταλαβαίνουμε και τη διαφορά

  12. τεμπελης avatar
    τεμπελης 02/06/2009 19:23:30

    Η ...κορη του Παυλιδη διωκεται???

  13. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 02/06/2009 19:28:43

    Άλβαρο Ρεκόμπα !

  14. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 02/06/2009 19:29:15

    @12: ποιός ήταν υπουργός;

  15. delirious avatar
    delirious 02/06/2009 19:34:30

    Για να έχει αξία το τηλεγράφημα θα πρέπει
    1) Να αποδείξουν ότι τα χρήματα είναι μαύρα
    2) Ότι οι κόρες ήξεραν ότι τα χρήματα είναι μαύρα και τα πήραν για να μη βρεθούν στα χέρια του πατέρα τους.
    Όμως ούτε τα χρήματα είναι μαύρα, μαύρα είναι αυτά που πήραν οι πολιτικοί, ούτε οι κόρες ήξεραν ότι είναι μαύρα. Ο μπαμπάς μας ήταν στέλεχος της εταιρίας, είναι από τη δουλειά του και τις επενδύσεις του. Τα χρήματα είναι λίγα αν σκεφτεί κανείς ότι μεγαλοστέλεχος εταιρίας χρεοκοπημένο στην προσωπική του επιχειρηματική δραστηριότητα πουλάει τη βίλα του για 12.000.000 Ευρώ.

    Οι αγαθές προθέσεις της Ελληνικής Δικαιοσύνης δε με πείθουν και αν χώσουν μέσα μάνα και κόρες θα κάνουν ένα μεγάλο ανάθεμα.

  16. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 02/06/2009 19:40:41

    @12 theo1611: μάλλον κατάλαβα τώρα ... έχω χάσει παραμπλογκικά επεισόδια

  17. Skazi avatar
    Skazi 02/06/2009 19:43:33

    Αν ήμασταν σοβαρή χώρα μπορεί να μη χρειαζότανε τίποτα από αυτά. Οι μυστικές υπηρεσίες μόνο να απαγάγουν πακιστανους τάχα μου τρομοκράτες και να παίζουν παιχνίδια με την τρομοκρατία ξέρουν; Καμία άλλη δουλειά δεν μπορούν να κάνουν;

    Γιατί δεν πάνε να πιούνε ένα καφέ με τον Χριστοφοράκο και άλλο ένα με τον Καραβέλλα, να πούνε δυο λογάκια φιλικά; Ωστε αυτοί οι κύριοι που μας ξεφτιλήσανε ως την Παραγουάη να επιστρέψουνε και να δικαστούνε; Προς το εθνικό συμφέρον δεν είναι αυτό; αλλιώς τι την πληρώνω την μυστική υπηρεσία ως φορολογούμενος; για να βομβαρδίζει διαμερίσματα στο κολωνάκι;

    Φυσικά τα ερωτήματα είναι αυτό που λένε ρητορικα...

  18. Athinaios avatar
    Athinaios 02/06/2009 19:47:05

    Για το τηλεγράφημα ας μου επιτραπεί να αντιγράψω το σχόλιο του Factor-X όταν πρωτοδημοσίευσε άρθρο του nonpaper300

    November 28th, 2008 at 2:31 am

    Τωρα για το συγκεκριμένο μπλογκ: είναι σαφές οτι είναι “ενταγμένο” και φιλοκυβερνητικό. Δεν ξέρω πραγματικά για ΘΡ, αλλά δεν θα έμενα και εκπληκτος. Μακάρι να είναι. θα διασκεδάσουμε πολύ.

  19. enas avatar
    enas 02/06/2009 19:50:07

    Ουρουγουαη

    Πολυ πιο σοβαρη χωρα
    απο την Ελλαδουαη!

  20. αχβαχ avatar
    αχβαχ 02/06/2009 19:51:21

    αχ βρε skazi, μυστικές υπηρεσίες, δικαιοσύνη κράτος και μήζενς είναι στην ίδια πλευρά. Εμείς είμαστε απέναντι κι αυτοί παριστάνουν ότι κυνηγάν και μάχονται ο ένας τον άλλον. Δηλαδή παίζουν το ρόλο τους.

  21. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 02/06/2009 19:57:25

    Εάν αυτός ο άγνωστο κύριος (προφανώς το βαποράκι) έχει τέτοια λεφτά, φανταστείτε τι έχουν 2-3 Υπουργοί Τηλεπικοινωνιών, τα κόμματα, οι πρωθυπουργοί ή το περιβάλλον τους και 4-5 τοπ στελέχη του ΟΤΕ (επί 3-4 διαδοχικές διοικήσεις).

    Καταλαβάινετε φίλοι (και φίλε greekpoliticalreview) γιατί στην Ελλάδα η ύφεση δεν έχει έρθει. Ο κόσμος έχει απόθεμα και το καίει χωρίς φειδώ.

    Οι Γερμανοί το έχουν πει ότι έχουμε μια χαρά σύστημα για να εισπράττουμε μίζες. Καλά είμαστε από τους πολύ χάλια στην διαφθορά. Και ονειρεύομαι εγώ ο αφελής διαχωρισμό εξουσιών, ελευθερία και πράσινα άλογα.

    Ραγιάδες που ανταλλάξαμε τους Τούρκους με τις Μεγάλες Δυνάμεις, γιατί προφανώς οι Τούρκοι δεν μας λάδωναν. Αν είχε νόημα να αποποιηθώ της Ελληνικότητάς μου ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ.

  22. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 02/06/2009 19:58:06

    @7 ,

    Γι αυτό σε ρώτησα φάκτορα αν το επιβεβαιώνεις εσύ.Για να μην υπάρχει υποψία ότι είναι σπέκουλα των ΝΔτων και να μπορέσει να γίνει συζήτηση επί της ουσίας του τηλεγραφήματος.

    Να υποθέσω ότι από τη στιγμή που το δημοσιεύεις το έχεις ελέγξει ?

  23. Προφήτης avatar
    Προφήτης 02/06/2009 20:00:16

    Οι συλλήψεις της οικογένειας Καραβέλα μπορεί να είναι ένα καλοστημένο σώου ή η καθυστερημένη αντίδραση σε μια πρότερη, συγγνωστή ή ασύγγνωστη, αμέλεια ή ακόμα και νομική «παράβαση».

    Σημασία όμως έχει ότι είναι ΣΩΣΤΕΣ.

    Αντιδρούν στις συλλήψεις
    α) ηλίθιοι, που αντιλαμβάνονται το Δίκαιο ως φιλανθρωπία
    β) αδαείς, που αγνοούν τι εστί "καταδολίευση"
    γ) πασόκοι, που αντιπολιτεύονται καταστροφικά και οτιδήποτε
    δ) όσοι είναι (α)+(β)+(γ).

    Η συλλογική εμπέδωση του πασοκικού "ήθους" της αρπαχτής καθιέρωσε, ως μόνιμη πρακτική αποφυγής ενδεχόμενου κολασμού, την μεταβίβαση των κινητών και ακίνητων περιουσιακών στοιχείων, που κτήθηκαν από κλοπή, σε οικογενειακά ή παρένθετα πρόσωπα, τα οποία δεν "άγγιζε" κανένας.

    Θεσμοποίηση της ατιμωρησίας.
    Έγκλημα ΧΩΡΙΣ τιμωρία.

    Η κοινωνία έμενε με ανίσχυρη οργή να παρακολουθεί τους κλέφτες να απολαμβάνουν τα κλοπιμαία στην υγεία των κορόϊδων.

    Ο Καραβέλας αποτελεί την επιτομή αυτής της πρακτικής.

    Η "αθώα" 22χρονη, αν ο Καραβ. πέθαινε αιφνίδια, δεν θα βρισκόταν να κατέχει τα προϊόντα του εγκλήματος ;
    Τα οποία θα μπορούσε να απολαύσει χωρίς επιπτώσεις.

    Όχι μόνο έπρεπε να συλληφθούν, αλλά θα έπρεπε και να βασανίζονται δημόσια (δυστυχώς απαγορεύεται) μέχρι να επιστρέψει το κάθαρμα και να επιστραφούν τα κλοπιμαία.

    Ο Καραβ. δεν έκλεβε μια ιδιωτική εταιρεία, ώστε η πράξη του να μην αφορά άμεσα το ευρύ κοινό. Ο ΟΤΕ ήταν δημόσια επιχείρηση που είχε δημιουργηθεί με χρήματα φορολογουμένων.

    Έκλεβε όσους Έλληνες πολίτες πληρώνουν φόρους.

    [Η εμπλοκή των πολιτικών κομμάτων, το μαύρο χρήμα στα κομματικά ταμεία και η ατιμωρησία των πολιτικών, αποτελεί άλλο, τεράστιο, κεφάλαιο που δεν εξαντλείται σε ένα σύντομο σχόλιο]

  24. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 02/06/2009 20:02:27

    Σιγά μην έχει η Ουρουγουάη τέτοιες δυνατότητες παρακολούθησης όλων των ξένων πολιτών. Αν τις είχε δεν θα λέγονταν Ουρουγουάη αλλά Ανατολική Γερμανία. Κάποιος τους το σφύριξε και αυτός ο κάποιος δεν πρέπει να είναι από την Ελλάδα. Μετά το είπαν στα δικά μας τα σαίνια στην πρεσβεία που με την σειρά τους ειδοποίησαν το υπουργείο δήθεν εμπιστευτικά λες και υπάρχει μυστικό σε αυτή τη χώρα. Δεν νομίζω να υπάρχει Ελληνας που να υποστηρίζει ότι η Οικογένεια Μητσοτάκη δεν έχει εμπλοκή με την Ζήμενς. Πολύ πιθανόν όμως να υπάρχουν κι άλλοι ψηλότερα κι από τον Μητσοτάκη.

  25. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 02/06/2009 20:14:22

    @23 φίλε archaeopteryx τους ανταλλάξαμε γιατί ήθελαν λάδωμα δεν έδιναν λάδωμα
    Εξάλλου για διαχωρισμό των εξουσιών μπορείς να επιλέξεις άνετα:

    πράσινα άλογα ή πράσινα παπαγαλάκια

    ΥΓ

    Προσωπικά μέχρι σήμερα έλεγα ότι 07/06/09 θα πήγαινα για μπάνιο και μπύρες.
    Χάρη στην ανάληψη της πολιτικής ευθύνης από την Ντόρα θα ψηφίσω.
    Μόνο και μόνο για να τη δω να θέτει θέμα ηγεσίας

    χαχαχαχα

  26. stelios avatar
    stelios 02/06/2009 20:21:15

    25@
    Ρε Προφητη,ποιον καταδολιευσε?
    Την Siemens?
    O Kαραβελας κατρηγορειται οτι εδινε,οχι οτι επαιρνε.
    Αν ηταν στην πλευρα των δεχομενων χρηματα θα ειχαν βασει οσα λες.
    Απο που προκυπτει οτι τα λεφτα αυτα ειναι δικα μας?
    Αν προκυψει κατι τετοιο αλλαζει το πραγμα.

  27. enas avatar
    enas 02/06/2009 20:22:27

    Βγηκε τωρα και ο Βγοντζας και μιλαει για
    "νομικες κατασκευες"!

  28. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 02/06/2009 20:25:39

    Αγαπητέ stelios γιατί έδινε?
    Για να προτιμήσουμε φαντάζομαι τα ανώτερα και φθηνότερα προιόντα της εταιρείας που όλοι πληρώσαμε....

  29. enas avatar
    enas 02/06/2009 20:25:45

    Στους ηλιθιους που αναρωτιουνται
    απο "που προκυπτει οτι τα
    λεφτα του Καραβελα ειναι δικα
    μας":

    Αναρωτηθειτε ηλιθιοι:
    Aπο που τα εβρισκε η SIEMENS
    τα λεφτα για τους μισθους
    του Καραβελα;

    Μηπως ΚΑΙ απο τις δουλειες
    που επαιρνε τοσα χρονια
    απο το Ελληνικο Δημοσιο?

  30. stelios avatar
    stelios 02/06/2009 20:31:40

    enas@
    ηλιθιος εισαι μονον αν καταστρεψεις για επικοινωνιακους λογους την προδικασια και τον βγαλεις λαδι χωρις να ανοιξει ρουθουνι.
    Οπως προχθες που συνελαβαν ΠΑΡΑΝΟΜΑ μετα τη δυση του ηλιου χωρις παρουσια εισαγγελεα τα αλλα δυο φυντανια με αποτελεσμα να μας παρουν στο τελος και το βοδι.Νη γελατε,στο τελος θα κανουν αγωγες και θα παρουν και αποζημιωσεις,επειδη καποιοι ηλιθιοι (?)δεν τους δινουν οπως υποχρεουνται το κατηγορητηριο.

  31. enas avatar
    enas 02/06/2009 20:33:42

    stelios:

    Aυτου του ειδους οι ηλιθιοι
    δεν αναιρουν τους αλλους
    που αναρωτιουνται γιατι
    τα λεφτα του Καραβελα
    "ειναι δικα μας".

    Γκεγκε?

  32. stelios avatar
    stelios 02/06/2009 20:39:58

    33@
    Ηλιθιος ειναι αυτος που θα δει τον Καραβελα να ταλαιπωρειται για καποιο καιρο σαν την Τζεκου και μετα να βγαινει λαδι,επειδη ασχολουμαστε με τον Καραβελα και οχι με αυτους που λαδωσε.
    Ηλιθιος ειναι επισης οποιος νομιζει οτι συλλαμβανοντας ΠΑΡΑΝΟΜΑ την οικογενεια του,θα τον κανουν να ερθει εδω και να πει ποιος τα αρπαξε.
    ΑΦΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΤΟΝ ΕΔΙΩΞΑΝ,υπαρχει περιπτωση να τον θελουν πισω?
    Αν εκβιασουν με την οικογενεια,θα ειναι για να το ΒΟΥΛΩΣΕΙ και οχι για να μιλησει.
    Τα δε χρηματα ειναι της Siemens,τα δικα σου ψαχτα εκει που τα ξοδευουν οι Ακηδες,Ριρηδες,Δρακουμελ,
    Ανηψιοι,Μιμηδες κλπ.

  33. stelios avatar
    stelios 02/06/2009 20:50:53

    Εγω ενα δεν καταλαβαινω,ΤΙ ΑΚΟΜΗ πρεπει να δουν τα ματια μας?
    DVD,συμβασιουχες,κοριους στο τηλ. του Καραμπουζουκλη,Αρσενιους με κρυφες καμερες στις μερακληδικες σκητες του Βατοπαιδιου,Ζωνιανακη σνηγορο αρχιεγκληματια,αρχικαταζητουμενους να πουλαν στολες στην αστυνομια και να ποζαρουν ΟΙ ΙΔΙΟΙ στο εξωφυλο του περιοδικου της,ελικοπτερα να κανουν δρομολογια στις φυλακες,δε μπορω να γραψω αλλα...
    Αν εικοσι χρονια πριν σας ελεγε καποιος για τα παραπανω δε θα του ριχνατε σφαλιαρες?
    Σε εικοσι λοιπον χρονια απο τωρα τι θα βλεπουμε?

  34. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 02/06/2009 20:54:16

    Τα δίδυμα

  35. Στελιος avatar
    Στελιος 02/06/2009 21:06:53

    @Ο Φυγάς

    Φιλε, επεσα κατω απο τα γελια. Αξιος.

  36. stelios avatar
    stelios 02/06/2009 21:10:49

    36@
    Οχι ρε π@υστη,δεν το σκεφτηκα!

  37. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 02/06/2009 21:34:49

    χαχαχαχαχαχα!!

    Φυγά από τις κορυφαίες ατάκες της χρονιάς !!!!

  38. skeptiki avatar
    skeptiki 02/06/2009 22:30:15

    @ 36
    και φαντάσου να έχει δίκιο..... μετακομίζω..... χώρα βρείτε μου....

  39. Νἰκος avatar
    Νἰκος 02/06/2009 22:36:19

    Παραγοντες, νομιζω οτι καταναλωνετε πολυ χρονο για να δυιλιζετε τον κωνωπα.

  40. Factorx avatar
    Factorx 02/06/2009 22:36:47

    1 @ Φυγάς: έγραψες.

    2.@ υπόλοιποι: αν αυτές οι βίλες στην Εκάλη και τα παραδείσια νησιά είχαν μεταφερθεί απο τον Παυλίδη στα παιδιά του, τι θα λέγατε; Πουτανα γαλάζια ταξική κοινωνία; Τον αδελφό του Παυλίδη εδώ μαζί δεν τον κράζαμε;

    Οχι δυο μετρα και σταθμά κύριοι

  41. Στελιος avatar
    Στελιος 02/06/2009 22:40:22

    Ρε Νικο, στα ποσα εκατ. ευρω και στα ποσα κουκουλωματα γινεται ο κωνωπας μυγα?

    Για μενα, το σαιτ στο συγκεκριμενο θεμα εχει το ακαταλογιστο. 50 αναρτησεις τη μερα να βαζουν θα καθομαι και θα καμαρωνω. Απ' εδω μεσα και απο ακομα 2-3 δημοσιαγραφους εχουμε δει 100 φορες καλυτερη ερευνα απο την ελληνικη δικαιοσυνη.

    Αν εχεις μεγαλυτερα ψαρια για ψησιμο, βγαλ'τα στη φορα να κερδισεις τη δοξα.

  42. Νἰκος avatar
    Νἰκος 02/06/2009 23:01:21

    Στελιο, δεν υποτιμω τα εκατομυρια και τα κουκουλωματα. Αλλα, να ξερεις οτι οταν δεν υπαρχει ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΗ δικαιοσυνη οπως σε ολες τις ευνομουμενες χωρες, ολα θα ειναι παιχνιδι. ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΟΛΟΥΣ. Τα ΑΝΤΙνεα ειναι εξαιρεση. ειδες εσυ να τελεσφορησε τιποτα απο ολες τις ερευνες, παραευρευνες κλπ; ΤΙΠΟΤΑΑΑΑΑ! Ειναι τυχαιο οτι επι 60 χρονια δυο ονοματα εναλλασονται στον προθυπουργικο θωκο; Ο ενας ανελληνιστος και πιστος λακες του νεοταξισμου και ο αλλος βαρεμενος και ανικανος. ΠΕριμενουμε απο την μαφια να καθαρισει το σπιτι της; ελα τωρα. και φαινεσαι για εξυ[πνος ανθρωπος.

  43. Νἰκος avatar
    Νἰκος 02/06/2009 23:04:28

    Συμπληρωνω οτι αυτους τους δυο ουτε γραμματεις στο γραφειο μου δεν θα τους προσλαμβανα. Ειμαστε ΘΛΙΒΕΡΟΙ ως κρατος. η αθνικη αναξιοπρεπεια ΣΕ ΟΛΑ εαχει φτασει σε Ολυμπια υψη. Γιατι νομιζεις οτι μας περιπαιζουν απαξαπαντες, Τουρκοι, Σκοπιανοι κλπ; Αφηνω τους Αγγλοαμερικανους που εχουν μεγααααλη ουρα μεσα στο θνησκον κρατιδιο μας.

  44. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2009 23:14:27

    "Τα πλυντήρια χαλάνε μόνο κατά τη διάρκεια του κυρίως πλυσίματος."

    ΠΠ

  45. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2009 23:18:11

    Η απουσία στοιχείων δεν αποτελεί στοιχείο απουσίας
    (The absence of evidence is not the evidence of absence)

    ΠΠ

  46. Keep Talking avatar
    Keep Talking 02/06/2009 23:19:09

    Απίθανο! Διωκονται τα παιδιά αυτου που έδινε και "παραγράφονται" αυτοι που τα επαιρναν.
    Εκτος και αν οι διωξεις γινονται γιατι ενω αυτος τα εδινε , οι αλλοι δεν τα επαιρναν - και δεν τους πιεζε αρκετα για να τα παρουν.


    Και γιατι του παγωσαν τα περιουσιακα στοιχεια; Εχει γινει δικη; Καταδικαστικε; και δεν το μαθαμε;

    Θα γινουμε ολοι Γκάγκα στο τελος.

  47. Νἰκος avatar
    Νἰκος 02/06/2009 23:23:39

    Οι ανοησιες της κυριας μπακογιαννη οτι "η γραφειοκρατια ειναι αργη" ειναι για καφρους. λες και ο εν λογω κυριος ηταν μπακαλης που υπεξαιρεσε 500 ευρωπουλα και η γαρφειοκρατια χρειαζοταν 3 χρονια για να δρασει. παπαριες. οταν μιλαμε για ΠΟΛΛΑ εκατομυρια τοτε ενα σοβαρο κρατος (εξαιρειται το δουλικο Αθηναισταν) κινειται ΤΑΧΥΤΑΤΑ. αλλα επαψα πλεον να εκπλησσομαι απο την ανικανοτητα της αλιτ.

  48. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 02/06/2009 23:24:05

    - Από ποια πρόβατα βγαίνει το αγνό παρθένο μαλλί;
    - Από αυτά που τρέχουν πιο γρήγορα από τον τσοπάνη.

    ΠΠ

  49. ataktos avatar
    ataktos 02/06/2009 23:52:24

    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ - Μην τους τα θυμίζεις

  50. αχβαχ avatar
    αχβαχ 03/06/2009 08:16:47

    Σύμφωνα με σημερινά δημοσιεύματα, ήδη από το Σάββατο το αποκρυπτογραφημένο τηλεγράφημα βρισκόταν στα διπλωματικά γραφεία της υπουργού εξωτερικών, του προέδρου της δημοκρατίας και του πρωθυπουργού. Τώρα κλείσαμε.

  51. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 03/06/2009 10:26:02

    Otan εγραψε τα περιουσιακα στοιχεια στα παιια του,ολα,ή τα περισσοτερα απ αυτα,ηταν ανηλικα.
    Τι σκουζετε λοιπον,εντιμοτατοι,αρές,εναντιον τους;
    Οσο για το οτι τα δικα σου παιδια,δεν εχουν,ποτέ δεν θα εχουν,αφου ειτε δεν μπορει να εχεις το μυαλο του περι ου ο λογος,και να κανεις το ιδιο,ειτε γιατι ψηφιζεις τους ανθρωπους,που τα προκαλουν.
    Γιατι προφανως,εκεινος που φταιει,δεν ειναι αυτος που υποχρεωνεται να δωσει,αλλα αυτος που απαιτει,εκμεταλλευομενος την κατασταση,να παρει.
    Και κατι τελευατιο.
    Τα ψηφιακα της Ζημενς,ηταν αυτα,που τα διαλεξαν,ολες οι Ευρωπαικες χωρες,εκτος απο τη Γαλλια,που εβαλε τα Αλκατελ,επιδοτοντας τα,επειδη ηταν Γαλλικα.Αρα,δεν ειχε αναγκη να δοσει για κατι που ηταν σαπιο για να το πουλησει.
    Οι πολιτικοι και οι παρατρεχαμενοι ΟΤΕτζηδες απαιτουσαν να παρουν λεφτα για να γινει η δουλεια.
    Γι αυτο,αυτη η λυσσα μερικων,αρον, αρον, σταυρωσον αυτον,πολυ λαικισμο κρυβει.Χτυπωντας το σαμαρι,αντι να χτυπησουν το γαιδουρι.
    Και νομιζω και ζηλεια,που δεν ειμασταν εμεις στη θεση του.

  52. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 03/06/2009 11:57:48

    τα παπαγαλάκια έχουν αποδυθεί σε έναν νυν υπερ παντων αγώνα να πείσουν ότι οι Καράβελες και σία τα παντελόνιαζαν και δεν έδιναν σε κανέναν άλλο το κατι τις χα χα χα

    όσο για τις συμμετοχές σε εταιρείες οφ σορ όταν τα παιδιά ειναι μικρά 17-18 χρονών όπως ήταν αυτά όταν υπέγραψαν είθισται ο πατέρας να τους παίρνει την υπογραφή με πληρεξούσιο χωρίς αυτά να ενδιαφέρονται τι υπογράφουν, για γονικές παροχές κλπ.