#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/11/2009 23:47
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τιμολόγιο 70.000 για γραβάτες του Άρη;

Ενα τιμολόγιο 70.000 ευρώ στο γραφείο του πρώην υπουργού Τουρισμού Αρη Σπηλιωτόπουλου, προκάλεσε εγκεφαλικό στον ελεγκτή.
Το ποσό αφορούσε αγορά γραβατών απο γνωστό κατάστημα της Αθήνας.
Την αποκάλυψη κάνει το "ΚΕΦΑΛΑΙΟ" που κυκλοφορεί!

http://www.kourdistoportocali.com/default.aspx?pageid=517

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 21/11/2009 00:03:41

    θέλω να αγιάσω και δεν με αφήνεται, καλά τις προάλλες ποιος έλεγε πάλι ότι μπαίνοντας στο γραφείο του στο Υπουργείο ήταν σαν να μπαίνεις σε υπουργείο του Ντουμπάι; Σεμνά και ταπεινά. Αν αυτός εκφράζει την νεολαία στην ΝΔ εγώ είναι αστροναύτης...

    • Υ. avatar
      Υ. @ «Κασσάνδρα» 21/11/2009 00:08:34

      Η Διαμαντοπούλου. Όταν ανέλαβε από τον Αρούλη, βρήκε μέσα δερμάτινους καναπέδες, και πολυθρόνες Λουί τάδε.

      • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ @ Υ. 21/11/2009 00:10:44

        Και ποιοι πληρωνουν τους δερματινους καναπεδες και τις σπατάλες του Αρούλη - Ντορούλη?

        • Υ. avatar
          Υ. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 21/11/2009 00:27:24

          Η παράταξη. Με 32%.

  2. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 21/11/2009 00:07:37

    Σε κάτι άλλες χώρες όπως π.χ. η Αγγλία θα είχε βουϊξει ο κόσμος και ο Αρης θα είχε παραιτηθεί.

  3. loretta avatar
    loretta 21/11/2009 00:08:58

    ε καλα δεν ξερεις μερικοι νομιζουν οτι ολη η νεολαια ειναι βορεια προαστεια αθηνων η..θεσσαλονικης!

    και που ειστε ακομα...

  4. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 21/11/2009 00:20:46

    Να του στείλουν τον λογαριασμό για να τα πληρώσει ο ίδιος.
    Επι τη ευκαιρία, είχε και ανάκλιντρα και πετσέτες?

  5. Υ. avatar
    Υ. 21/11/2009 00:36:16

    Σώθηκες. Δε το ξέρεις ότι ο Αρούλης είναι και δραχμοφονιάς?
    Για ανάκλιντρα κια πετσέτες δε ξέρω. Είχε όμως κουνιστές πολυθρόνες και μεταξωτά μπουρνούζια.

    • Υ. avatar
      Υ. @ Υ. 21/11/2009 00:38:12

      ....και δυό καλόγερους (απ’ αυτούς που κρεμάνε τα ρούχα).

  6. Anonimi avatar
    Anonimi 21/11/2009 00:36:32

    Θα είχε βρει καμιά προσφορά και θα θέλησε να επωφεληθεί. Όσο για τη χλιδή στο γραφείο του, βρε Κασσάνδρα, λογικό είναι του αξίζει, τέτοιος αρχοντάνθρωπος. Και γραβάτες και πέτσινα και λαμέ και ό,τι τραβάει η ψυχή του οφείλει να του προσφέρει ο λαός και οι ψηφοφόροι του. Είναι σταρ, ο ΦΛωρινιώτης καλύτερος είναι;

  7. Κώστας Μπ. avatar
    Κώστας Μπ. 21/11/2009 02:05:19

    Έτσι όπως πάμε το επόμενο τιμολόγιο θα αφορά στριγκάκια (για τις ερωμένες του).
    Κάποιο προηγούμενο 300,000Ε αφορούσε μίσθωση γιώτ για την προώθηση του Ελληνικού τουρισμού στις Κυκλάδες από τον καθ' ύλην αρμόδιο υπουργό;

    Είχανε στήσει το μεγάλο φαγοπότι (LA GRANDE BOUFFE 1973) για όποιον είδε την ταινία.
    Δεν ντρέπονται που βγαίνουν στα κανάλια και μας δουλεύουν με τρίχες περί κοινωνικών ρευμάτων και διεύρυνσης της κεντροδεξιάς και α... μάντολες.
    Τόσο ηλίθιους μας θεωρούν;

    • donaE avatar
      donaE @ Κώστας Μπ. 21/11/2009 10:52:36

      Ναι.

  8. Κώστας Μπ. avatar
    Κώστας Μπ. 21/11/2009 02:21:25

    Είδα την φωτογραφία και θυμήθηκα έναν υπουργό που διόριζε ανήψια (2α 3α κλπ με σαρακατσαναίικα επώνυμα) στο ΥΠΕΧΩΔΕ πριν πάρουν πτυχίο.
    Άλλοι με 2 πτυχία και διδακτορικό περιμένουν ακόμα μήπως μετά από 2 ή 3 χρόνια γίνουν προσλήψεις μέσω ΑΣΕΠ.

    LA GRANDE BOUFFE

  9. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 21/11/2009 02:36:15

    Οι γραβάτες είναι πολύ σημαντικό αξεσουάρ.

  10. Swell avatar
    Swell 21/11/2009 05:41:09

    Φαίνεται ότι αυτή τη γαλαντομία του Αρη "λιμπίστηκε" η Ντόρα κι αποφάσισε να τον δεχτεί στο πλοίο. Επρεπε να 'χει κι αυτή τον Αβραμόπουλό της...

    http://swell-swell.blogspot.com/2009/11/blog-post_16.html

  11. Πυροπαθής avatar
    Πυροπαθής 21/11/2009 09:43:13

    Έπρεπε να έχουμε εκλογή νέου αρχηγού στην ΝΔ για να μάθουμε τα " έργα και ημέρες" του καθενός από τα μπουμπούκια που μας κυβερνούσαν. ΚΑΤΑΣΠΑΤΑΛΗΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ από αρχοντοχωριάτες.
    Κ. Παπανδρέου ζητήστε να πληρώσουν από την τσέπη τους όλα όσα ξόδεψαν για ίδιο όφελος.

  12. o Μήτσος avatar
    o Μήτσος 21/11/2009 10:39:12

    Έλα ρε παιδιά πως κάνετε έτσι;

    Και στου Χριστόδουλου το σπίτι, post mortem, ανακάλυψαν 100άδες μεταξωτές πιτζάμες, ρόμπες, 10άδες ζευγάρια παπούτσια Church's (τι ειρωνία το όνομα) που κάνουν 500 € το ζευγάρι και πολλά άλλα πανάκριβα αξεσουάρ, σκεύη και σύνεργα ματαιοδοξίας. Και ήταν και "άνθρωπος του θεού".

    Ο Άρης έγινε υπουργός παιδείας και δεν έβαλε τις φωνές κανένας νεοδημοκράτης να κράξει αυτούς που τον έκαναν. Τώρα σας πήρε ο πόνος;

    • Κώστας Μπ. avatar
      Κώστας Μπ. @ o Μήτσος 21/11/2009 11:31:00

      Ο Καραμανλής εκτίμηση το βάθος της πολιτικής σκέψης του Άρη φαίνεται.
      Σε μια προεκλογική συγκέντρωση που πήγα και κύριος ομιλιτής ήταν ο Άρης , ελεγε κυριολεκτικά ΜΑΛΑΚΙΤΣΕΣ.
      Πως τώρα ο Καραμανλής εκτίμησε τον Άρη (είδα παλιότερη τηλεοπτική συνέντευξη του Άρη που είπε ότι όταν γνώρισε τον Καραμανλή -ηταν μαζί στο ίδιο κοματικό γραφείο- ... "ταίριαξε η χημεία τους " εννοώντας ότι ανήκουν στο ίδιο πολιτικό ρεύμα.

      • kanis avatar
        kanis @ Κώστας Μπ. 21/11/2009 11:37:25

        Ο Καραμανλής εμπράκτως, ολους τους εκτιμούσε και τους έδινε την ευκαιρία να αναδείξουν τις δυνατότητες, το ήθος και την αξιοπρέπειά τους. Τώρα..., το τι ανέδειξε ο καθείς τους, θα κριθεί πλέον στις 29 Νοεμβρίου!

    • Anonimi avatar
      Anonimi @ o Μήτσος 21/11/2009 13:14:43

      Αυτοί οι δύο βέβαια έχουν κάτι κοινό (εκτός από τη χλιδή) που όλοι κάνουμε ότι δεν το ξέρουμε και δεν το αναφέρουμε. "Ο βασιλιάς είναι γυμνός".

      • o Μήτσος avatar
        o Μήτσος @ Anonimi 21/11/2009 13:54:15

        Έχουν, αλλά που τον δίνουν μπορεί να είναι δικό τους θέμα.

        Τα ίδια όμως έκανε και ο Κίμωνας Κουλόύρης, το "προοδευτικό" αυτό μεγαλοπαιδί "του λαού", με παντελονάκια Gianfranco Ferre που κοστίζουν 2-3 μισθούς πτυχιούχου το ένα.
        Μετά έκανε δήθεν τον Roben των Λαϊκών Αγορών, "παρακαλώντας" τους μανάβηδες να μην ακριβίνουν τις αγγινάρες και την πατάτα.

        Είμαστε σε μεγάλο βαθμό άξιοι για τα χάλια μας, γιατί τους ψηφίζουμε και τους ανεχόμαστε.

      • Κώστας Μπ. avatar
        Κώστας Μπ. @ Anonimi 21/11/2009 22:29:11

        Είναι ο Νόμος για τα προσωπικά δεδομένα ή η διακριτικότητα;

  13. kanis avatar
    kanis 21/11/2009 10:55:56

    Την προεκλογική αναγνώριση 40 κολλεγίων σε μια νύχτα...πως την κατάφερε ο Αρης;

    • o Μήτσος avatar
      o Μήτσος @ kanis 21/11/2009 11:16:13

      Φίλε kanis,
      ακριβώς αυτά είναι τα σημαντικά θέματα!

      Τα αξεσουάρ της ματαιοδοξίας (γραβάτες, κότερα, βίλες, πιτζάμες, ρόμπες κλπ.) λειτουργούν συμπληρωματικά για την καλύτερη κατανόηση του προφίλ κάθε δημόσιου προσώπου, κοινωνιολογικά.

      Όταν ο μέσος μισθός δεν ξεπερνά τα 700 € σήμερα, δεχόμαστε συμβουλές, ιδεολογία, πνευματική, θρησκευτική και πολιτική καθοδήγηση από ανθρώπους που εμφανίζονται με συνολάκια των 10 με 20 χιλιάδων €, αγορασμένα από τους φόρους των μέσων μισθωτών!

  14. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 21/11/2009 11:48:11

    Τί γύρευε χθες ο Ισ. κούβελος στην προεκλογικη συγκεντρωση Ψωμιάδη στο Βελιδειο Θεσσαλονικης? Για να το ερευνήσουμε...

    • kanis avatar
      kanis @ ΓΙΑΝΝΗΣ 21/11/2009 11:51:32

      ...μήπως του πήγε κέρασμα ;
      Πανικα ΄μ γιόρταζες χθες πουλόπου΄μ;

  15. Ιωάννης ο Μεσσήνιος avatar
    Ιωάννης ο Μεσσήνιος 21/11/2009 13:02:04

    Διαβαζε η κόρη μου θρησκευτικά και με ρώτησε για τη Σαλώμη, παιδί είναι δε θυμάται καλά .... Μπαμπά ποιόν άραγε εννοούσε ο Καρατζαφέρης όταν μίλαγε για τη Σαλώμη ; Εγώ τι ν' απαντήσω γιατί και 'γω δε θυμάμαι, ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ

  16. γ.μ. avatar
    γ.μ. 22/11/2009 03:12:44

    Εξοργιστικό!!!!!!!!!!!!!!Αγαπητέ Άρη, πρίν μερικές μέρες αποκαλούσες την ιδεολογία μας ετικέτα, όχι κώδικα αρχών και αξιών!Χαρακτήριζες την Ν.Δ., μαζί με τον αυτοπακαλλούμενο μάγο της επικοινωνίας Λούλη, φθαρμένο προϊόν. Μάθε, λοιπόν, ότι οι κομματικοί σχηματισμοί είναι ζωντανοί οργανισμοί και όχι υλικό προϊόν. ίσως υπάρχουν φθαρμένα και διεφθαρμένα πρόσωπα μέσα στην παράταξη, όχι γενικολογίες του στύλ προϊόντα.

  17. o Μήτσος avatar
    o Μήτσος 22/11/2009 11:03:15

    Για το Στυλιανίδη όμως που έκανε μια από τα ίδια με τα κυριλέ ξενοδοχεία στη Γαλία με την κυρία του έχει πέσει "σχετικά" απόλυτη μούγκα...

    Θα του τα βγάλει η άλλη πλευρά μόλις πάρει θέση;

    Έχει ταχθεί ή "κάθεται σε δύο καρέκλες" και "πατάει σε δύο βάρκες" ή οποιαδήποτε από τις κλασσικές αηδίες που μας λένε όσοι περιμένουν τα πράματα να κατασταλάξουν για να πάνε με την πλειοψηφία;

  18. Κώστας Μπ. avatar
    Κώστας Μπ. 22/11/2009 11:16:49

    Το μεγάλο μυστικό της τοποθέτησης στον ένα ή τον άλλο υποψήφιο αρχηγό (όπως και κόμμα) είναι τα ΠΡΟΣΔΟΚΩΜΕΝΑ ΡΟΥΣΦΕΤΙΑ , επομένως όλα αυτά περί ρευμάτων και πολιτικών σκέψεων (τι εφευρίσκουν οι απατεώνες) είναι για τους αφελείς.
    Καμιά φορά όταν ζορίζονται ή δεν τους βγαίνουν όπως θέλουν λένε κάποια μισόλογα.
    ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΧΗΓΟ: ΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΟΣ (είναι πάρα πολλά τα λεφτά)
    ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΟ: Η ΘΕΣΟΥΛΑ για τον ίδιο ή οδιορισμός για το παιδί.
    ΓΙΑ ΤΟΝ ΨΗΦΟΦΟΡΟ: ΤΙΠΟΤΑ.
    Μπήκαν ξυπόλυτοι στην πολιτική (μιάμε για τωρινούς) και αγοράζουν διαμερίσματα στο Μανχάταν και βίλες στις Εκάλες και τις Κυκλάδες.

  19. o Μήτσος avatar
    o Μήτσος 22/11/2009 12:35:56

    @Κώστας Μπ.
    Μάλλον έχεις δίκηο. Το θεωρητικό υπόβαθρο της πολιτικής του Άρη δεν πρέπει να διαφέρει και τρομακτικά από αυτό του Ευριπίδη. Ίσως η βασική φιλοσοφική διαφορά να είναι σχετικά με το ξενοδοχείο που θα διάλεγαν. Και μιλάμε τώρα για υπουργούς παιδείας!