#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/06/2008 19:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τιμολόγια στο όνομα «Κυριάκος Μητσοτάκης»

Η υπόθεση των μαύρων ταμείων μπαίνει επιτέλους στο σωστό δρόμο. Ο εισαγγελέας που ερευνά τα μαύρα ταμεία και όλες οι …εφημερίδες έλαβαν σήμερα τιμολόγια και δελτία αποστολής που εμπλέκουν τον βουλευτή της ΝΔ Κυριάκο Μητσοτάκη στην υπόθεση. Πρόκειται για ηλεκτρονικό εξοπλισμό του γραφείου του, ηλεκτρονικούς υπολογιστές, τηλεφωνικό κέντρο, καλωδιώσεις και άλλες συσκευές και υπηρεσίες, που δόθηκαν από την Ζήμενς προς τον βουλευτή κατά την προεκλογική περίοδο τον Σεπτέμβριο του 2007 και νωρίτερα. Πρόκειται για 15 - 20 τιμολόγια συνολικής αξίας δεκάδων χιλιάδων ευρώ. Άλλοι λένε για 45.000 και άλλοι για 190.000. Ούτως ή άλλως θα μάθουμε σύντομα. Ο κ. Κυρ. Μητσοτάκης προσπάθησε να βγάλει τις επερχόμενες ευθύνες από πάνω του με κίνηση επιστροφής χρημάτων προς τη Siemens, σε μια (απέλπιδα κατά τα άλλα) προσπάθεια να επικαλεστεί στη συνέχεια ότι αγόρασε τον συγκεκριμένο εξοπλισμού. Χοντραίνει λοιπόν η υπόθεση των μαύρων ταμείων και θα έχει καταλυτικές συνέπειες στην πολιτική σκηνή. Και δεν μπορούμε παρά να επισημάνουμε ότι το θέμα των προεκλογικών κέντρων το αναδείξαμε πρώτοι από όλους. Διαβάστε εδώ: Έντεκα ερωτήματα για την Siemens αναζητούν απάντηση.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. thanos avatar
    thanos 05/06/2008 19:56:50

    To idio story kai sto grafeio ths kas Mpakogiannh....Ehhhhhre glentia

  2. Lara avatar
    Lara 05/06/2008 20:06:04

    Epitelous as paroun thn protovoulia oloi autoi oi diaplegemoi politikoi na pane sta spitia tous gia na katharisei h voulh ton Ellhnon.
    Mas einai axrhstoi eos kai lian epikindunoi.
    Lara

  3. thanos avatar
    thanos 05/06/2008 20:13:04

    Dwrakia-Dwrakia sta Mhtsotakia....O epitimos pote tha kanei dhlwseis??

  4. exon avatar
    exon 05/06/2008 22:55:12

    προς κ. Κ. Μητσοτάκη,

    Δεν πιστεύω εσείς που έχετε νικήσει τον θάνατο και ακόμη παραπέρα (τον Λαλιώτη) να κάτσετε σαν πρόβατο να ανεχτείτε τέτοια λάσπη αμαχητί. θα σας κατατροπώσουν 5 μόμολα?

    Αντισταθήτε και ξεκινήστε άμεσα την αντεπίθεση. Αν πάτε στον πάτο πάρτε τουλάχιστον και καμμιά 100αριά λαμόγια της πολιτικής που το παίζουν παναγίες.

    Μόνο έτσι θα εξασφαλίσετε κάποια υστεροφημία και όχι με παπαρο-συνεντεύξεις για το 65, το 35 και το 1821.

    Πάρε μαζί σου στον πάτο όσους πιο πολλούς μπορείς!

  5. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 05/06/2008 23:59:59

    Εκτυπωτής HP 3000-Αξίας 7,700.00 €υρώ, δεν υπάρχει,πουθενά.
    "Εξ'όνυχος τον λέοντα" ή "το έξυπνο πουλί από τη μύτη πιάνεται" κ.Μητσοτάκη
    1. Επί 3 ώρες έψαχνα να βρώ τον Εκτυπωτή τύπου ΗΡ 3000 για να δώ πόσο κάνει. Δεν βρέθηκε πουθενά.
    2. Ο ακριβότερος που βρέθηκε, και μάλιστα, κατόπιν ειδικής παραγγελίας, δεν ξεπερνάει τα 4900,00 €.
    3. Άρα, έχει πολύ "μαλλί να ξάνει" η ανάκριση αν θέλει...
    Και έπεται συνέχεια για τους ιδιαιτέρους,για τους Δραγουμάνους (πάλι ο αριθμός 7,000 € !!..), για τις Αικατερίνες, και τα άλλα μέλη της φαμίλιας, (αν φυσικά, κάποιοι, δεν φρενάρουν τη δικαιοσύνη).

  6. Helmut avatar
    Helmut 06/06/2008 09:48:44

    Υπάρχει HP 3000. Υπάρχει και 3000n που λειτουργεί και σε δίκτυο. Πάντως πάνω από 1.000 € δεν κάνουν.

    Τώρα γιατί να αγοράσει κανείς HP από την... SIEMENS και όχι από την ίδια την HP έχει και αυτό το ενδιαφέρον του...

  7. (Α)θανάσης avatar
    (Α)θανάσης 06/06/2008 11:21:43

    Πρόκειται δε για παρωχημένα μοντέλα.