07/09/2008 01:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τη θέση του Αλογοσκούφη θέλει η …Ντόρα

Πληροφορούμαι από την Θεσσαλονίκη ότι εν όψει του ανασχηματισμού γίνεται χαμός μεταξύ των ενδιαφερομένων. Μεταξύ των άλλων μαθαίνουμε ότι η Ντόρα σήκωσε το χέρι της για το υπουργείο Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών. Επειδή όμως όλοι γνωρίζουν ότι η κα Μπακογιάννη, εκτός από εξωτερική πολιτική δεν γνωρίζει και από οικονομική, ο λόγος που το κάνει είναι για να μην πάει ο Αντώνης Σαμαράς στη θέση του Αλογοσκούφη. Στην περίπτωση βέβαια που αντικατασταθεί ο κ. Αλογοσκούφης. Εγώ πάντως πιο πιθανό βλέπω να την πάει στο Ανάπτυξης.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 07/09/2008 10:04:49

    να τα παρει ολα τζαμπα ΔΕΗ ,ΕΛΠΕ κλπ

  2. Ν.Δ.Σ. avatar
    Ν.Δ.Σ. 07/09/2008 10:15:04

    Και αυτή η πολύχρονοι προσπάθεια που ξεκίνησε από το κάθαρμα το 1992 ,συνέχεια με το Σημίτη με τα διαπλεκόμ.. θα πάει στο βρόντο .Τι λέτε ρε παιδία μην τρελαθούμε και εμείς .

  3. Greek citizen avatar
    Greek citizen 07/09/2008 10:31:01

    Η Μπαγκογιαννη πρεπει να παει στο σπιτι της! Αρκετα με τα καμωματα της. Ασχετη στο Υπεξ και τωρα θελει να παει και στο ΥΠΕΘΟ! Αν κανει και αυτο το λαθος ο Καραμανλης.... δεν εχω λογια να περιγραψω αυτη την κυβερνηση...

  4. Theofilos avatar
    Theofilos 07/09/2008 10:48:20

    Ρε παιδιά,
    η Ντόρα δεν έχει πάει ούτε πανεπιστήμιο...
    Τι να καταλάβει από οικονομικά μεγέθη και παραμέτρους...
    Απλά θα βρει ευκαιρία να ιδιοποιηθεί την ενέργεια, στην οποία η αγία οικογένεια έχει δείξει την αδυναμία της από το 1978...
    Θυμηθείτε τις δηλώσεις και τη παραίτηση του Θεμιστοκλή Ξανθόπουλου το 1993 " εγώ δεν βάζω το κεφάλι μου στο ντορβά....'
    Ο Κυριάκος επισκέφθηκε τον αποπεμφθέντα Γενικό Διευθυντή της ΔΕΗ προ διμήνου στη Χαλκοκονδύλη 30.. Σας λέει κάτι αυτό?

  5. Ν.Δ.Σ. avatar
    Ν.Δ.Σ. 07/09/2008 11:04:06

    Μπα ρε Θεωφιλε αυτή το πανεπιστήμιο το έκανε στο δρόμο δεν την βλέπεις όλο τρέχει μέρα νύχτα μια Βρυξέλες ,μια Πτολεμαιδα ,χθες Θεσσαλονίκη ουτα αστεριχ να ήταν . Αφού ο Τάκης της ΔΕΗ γ αυτήν δεν δουλεύει ,μην μου πεις τώρα ότι ΟΧΙ .

  6. Νικος avatar
    Νικος 07/09/2008 12:05:07

    Το τέλος του Καραμανλή και το τελος της ΝΔ θα ειναι πιο συντομο απ'οτι ο ιδιος θα ηθελε αν δεν κανει συντομα ανασχηματισμό και στη συνέχεια εκλογές αρκει βέβαια ο ανασχηματισμός να μην ειναι για τα ματια του κόσμου βαλει δηλ. τον Αλογοσκούφη Εξωτερικών,Ντορα Οικονομικών ανακυκλώσει δηλ. τους ιδιους φθαρμένους υπουργούς στισ υψυλες θεσεις και φέρει κανα καινουργιο δικό του όπως ο Ζαγορίτης.Ο κόσμος ζητά συγκρόυσεις που δείχνουν υγεία και ζωντάνια και οχι βολεματίες διαχειριστές.Γι'αυτό ο Αντ.Σαμαράς είναι ίσως η καλύτερη λύση να δώσει μια καινούργια πνοή στην κυβέρνηση στο δρόμο προς τις εκλογές

  7. Ν.Δ.Σ. avatar
    Ν.Δ.Σ. 07/09/2008 12:51:29

    @niko-Όσο παλιά ο Γιαγκουπ βοήθησε τον Αντρέα δηλ. λες να τον πάει μέχρι την ανάσταση ?

  8. salmonellas avatar
    salmonellas 07/09/2008 22:40:55

    Παιδια, μη βιαζεστε. Το οικημα εχει μεγαλες ρωγμες και δεν ειναι κατοικησιμο. Ειναι χαζο να μιλαμε για μοιρασμα δωματιων σ' ενα ετοιμοροπο που κινδυνευει να πεσει πλακωνοντας τους ενοικους.