#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/09/2010 21:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Την υποψηφιότητά του στον Πειραιά ανακοίνωσε ο Β. Μιχαλολιάκος



Υποψήφιος για το δήμο του Πειραιά θα είναι ο μέχρι σήμερα γραμματέας τοπικής αυτοδιοίκησης και βουλευτής της ΝΔ Βασίλης Μιχαλολιάκος. Ο ίδιος, ανακοίνωσε ότι θα παραιτηθεί της βουλευτικής του έδρας πριν από τις εκλογές ο Παναγιώτης Μελάς.

«Αποφάσισα να ανταποδώσω στον Πειραιά όσα του χρωστάω. Αποφάσισα να αγωνιστώ για να λύσω τα συσσωρευμένα προβλήματα που με τα τεράστια χρέη και την δυσμενή οικονομική συγκυρία φαντάζουν αξεπέραστα. Θα καλέσω σε συστράτευση όλους τους Πειραιώτες ανεξάρτητα πολιτικής προέλευσης» δήλωσε ο κ. Μιχαλολιάκος ανακοινώνοντας τη ν υποψηφιότητά του.

Κατά την ομιλία του ο κ. Μιχαλολιάκος χαρακτήρισε «αστειότητες» όσα «είπαν μερικοί ότι μεθόδευσα, τη διαδικασία επιλογής υποψηφίου στον Πειραιά, ώστε να καταλήξει στην δική μου υποψηφιότητα».

Πρόσθεσε δε ότι «δεν έχω καμία βεντέτα στον Πειραιά». «Η μόνη βεντέτα που έχω είναι με τα προβλήματα της πόλης μας [...] Γιατί άλλωστε η βεντέτα θέλει δύο. Και εγώ δεν προσφέρομαι».

* Την υποψηφιότητα του πρώην προέδρου του ΤΕΕ Δυτικής Ελλάδας, και πρώην αντιδημάρχου, Κώστα Χριστόπουλου, για το Δήμο Πατρέων ανακοίνωσε ότι στηρίζει η Νέα Δημοκρατία.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. mys avatar
    mys 15/09/2010 22:42:36

    είναι δυνατόν να πιστεύουν ότι ο άνθρωπος αυτός μπορεί να κερδίσει?
    καμένο χαρτί της πολιτικής
    αποτυχημένος και ξεφωνισμένος
    ολόκληρος πετραιάς δεν μπορούν να βρούν ένα αξιόλογο νέο άνθρωπο και βάλανε το καμένο χαρτί?

  2. ARISTOMENIS VIGILANT avatar
    ARISTOMENIS VIGILANT 15/09/2010 23:23:33

    Εχεις λάθος φίλε, αυτός ο άνθρωπος έκανε την ΟΝΝΕΔ πρώτη δύναμη, όταν κατέβαζε τον κόσμο στην Νομική με την σφυρίχτρα και τελικά " κατέλαβε " τα ΑΕΙ ένα - ένα. Άλλες ήταν οι φλωράντζες .... της ΟΝΝΕΔ. Το 50% των νυν βουλευτών της ΝΔ του χρωστάει μέρος των βιογραφικών τους.
    Η ΠΑΣΠ δεν του το συγχώρησε ποτέ, τον κατηγορούσε για φασίστα με τους ΚΕΝΤΑΥΡΟΥΣ κλπ, πως αλλιώς όμως μπορούσε να τα καταφέρει??? Οταν σε χτυπουσαν φιλικά ειρωνικά στην πλάτη οι ΠΑΣΠΙΤΕΣ και σου κολλούσαν το αυτοκόλλητο " ΕΙΜΑΙ Μ@Λ@Κ@Σ ΨΗΦΙΖΩ ΔΑΠ ΝΔΦΚ", ή όταν το ΠΑΣΟΚ ντουφέκιζε και τραυματιζε ΟΝΝΕΔΙΤΕΣ (με τραυματία μάλιστα και τον Χατζηλαλάκη!!!) στην Καλαμάτα (Ομιλία ΑΒΕΡΩΦ), αυτή ήταν η δημοκρατική ΠΑΣΠ.
    Μετά δε την βομβιστική απόπειρα εναντίον του το ΠΑΣΟΚ διέσπειρε φήμες για ξεκαθάρισμα λογαριασμών, για υποθέσεις της νύκτας κλπ..
    Αυτά τα λίγα από αρκετά άλλα..

  3. Olympia avatar
    Olympia 15/09/2010 23:29:25

    Έχεις δίκιο. Έπρεπε να έβαζαν κάποιον πετυχημένο όπως τον Ραγκούση που κατάφερε να θριαμβεύσει κατεβάζοντας μασιφ ψηφοδέλτιο στην περιφέρεια Αττικής. Ούτε ένας αντάρτης.
    Μπεεεεε

  4. jim avatar
    jim 15/09/2010 23:36:37

    ελα καλα θα παει...τριτος θα βγει...οπως ο κικιλιας...

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ jim 16/09/2010 09:03:18

      Και τέταρτος να βγεί έχει ήδη αποδείξει, ότι όσο υπάρχουν άνθρωποι σαν κι εσένα,που δεν βλέπουν τίποτα άλλο στην απόφασή του να κατεβεί ,παραιτούμενος,τότε δεν υπάρχει καμία ελπίδα στον τόπο.

  5. MARIA avatar
    MARIA 16/09/2010 00:02:54

    LIGOI POLITIKOI STHN ISTORIA PARAITOYNTAI APO TH SIGOYRIA KAI THN ASYLLIA THS BOYLEYTIKHS THESHS...GIA NA DIEKDIKHSOUN TO DHMO...BRAVO TOY..

  6. κοινή λογική avatar
    κοινή λογική 16/09/2010 07:40:18

    Σύντροφοι, χαλαρώστε: ο Βασίλης κατεβαίνει για να κερδίσει το Μαντούβαλο, πρώτα και πάνω απ'όλα (έπεται σε προτεραιότητα ο Δήμος του Πειραιά με τα χρώματα της ΝΔ)...είναι αμιγώς προσωπικό και βαθιά μανιάτικο....το αυτί του Βασίλη, γνωρίζει καλύτερα...

  7. Y. avatar
    Y. 16/09/2010 08:24:12

    Πρέπει κάποια στιγμή και αυτή η παράταξη να ανταμοίβει αυτούς που διαχρονικά και αποδεδειγμένα έχουν δουλέψει και ματώσει, όπως ο Μιχαλολιάκος, ακι όχι τους ευκαιριακούς καρεκλοθεσίτες που η συμμετοχή τους στη πολιτική ήταν ευκαιρία για πρόσβαση στη διαπλοκή, όπως οι διάφοροι Βουλγαράκηδες και Αλογοσκούφηδες.

    Ένας λόγος που το Πασόκ κατόρθωσε κοντά 40 χρόνια να διατηρεί μια συναισθηματική συνοχή μεταξύ των μελών/υποστηρικτών του, είναι η συναδελφικότητα και η αναγνώριση της προσφοράς τους δια της ανταμοιβής.

  8. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 16/09/2010 08:59:25

    Ο Μιχαλολιάκος κατεβαίνει στον Πειραιά με την ίδια διάθεση θυσίας που είχε όλη του την πορεία.
    Παραιτείται από βουλευτής 3 χρόνια πριν λήξει η θητεία της Βουλής, πράγμα που δεν το έχει ξανακάνει ΚΑΝΕΙΣ.
    Παραιτείται "στα ΠΆΝΩ" του, ενώ ανήκει στην ηγετική ομάδα του κόμματος.
    Φεύγει από την κεντρική πολιτική σκηνή ΟΡΘΙΟΣ στενοχωρώντας εμάς τους συναγωνιστές του, των φλεγόμενων αμφιθεάτρων της μεταπολίτευσης και των πεζοδρομίων της 10ετίας του '80.
    Γεια σου συναγωνιστή.
    Ασε όσους δε σε ξέρουν,ή σε έμαθαν από τη στρεβλή εικόνα που σου επιφύλαξε το σύστημα του συγκροτήματος,των Μητσοτακαίων και των Ρουσοπουλαίων,
    να λένε ότι θέλουν.
    Εμείς που σε γνωρίσαμε στα μαρμαρένια αλώνια Αρχηγέ, είμαστε μαζί σου ,σε αγαπάμε και σε στηρίζουμε στην Τελευταία σου μάχη.
    Κι αν την χάσεις-παρ'ότι είσαι γεννημένος νικητής-, θα έχεις δώσει το παράδειγμα σε κάθε καρεκλοκένταυρο, τι σημαίνει πολιτική προσφοράς.

  9. eregoz avatar
    eregoz 16/09/2010 11:17:52

    ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΠΙΛΑΡΕ..ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΕΝΤΑΥΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΑΡΑΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟΥΣ¨.

  10. mario avatar
    mario 16/09/2010 15:05:21

    Καιρός να πάει κι΄ αυτός σπίτι του.