#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/12/2011 11:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Την ... αντιδημοφιλία μέτρησαν στην Metron;




Η είδηση ότι είναι τέταρτος σε δημοτικότητα ο Άρης, μεταξύ των στελεχών της ΝΔ, είχε τη μόνη λογική εξήγηση να βάλανε τον Βελουχιώτη στη λίστα αυτοί οι "αριστεροδέξιοι" του Σαμαρά για να δικαιωθεί πολιτικά ο αρχικαπετάνιος του ΕΛΑΣ.

Ξαναδιαβάζοντας τη δημοσκόπηση της Metron,  αντιλήφθηκα όμως ότι δυστυχώς επρόκειτο για άλλον Άρη, ο οποίος συγκεντρώνει 20% θετικές γνώμες και  70% αρνητικές.

Πρωτεύουν οι πρώην υπουργοί της επιτυχημένης και δημοφιλούς διακυβέρνησης Καραμανλή στην μέτρηση και τους ακολουθεί ο πρώην Πρωθυπουργός Κ. Καραμανλής.

Η ερώτηση αυτή χάνει το νόημα της αν δεν είναι αυθόρμητη και είναι απάντηση σε λίστα.

Μετρά την αντι-δημοφιλία ουσιαστικά.

Συγχαρητήρια στην εταιρεία που «ανακάλυψε» τον Δημήτρη Σιούφα, που τόσο αγαπήσαμε και δυστυχώς έχουμε σχεδόν ξεχάσει. Καταθέτουμε ένσταση όμως για την προκλητική απουσία του Μιλτιάδη αλλά και του Αντώναρου.

Και τι είναι οι πολιτικοί για να μετράμε πόσο δημοφιλείς είναι;

Σταρ του Hollywood, όπως η Σκάρλετ Γιόχανσον και η Σαρλίζ Θερόν που με «εκμεταλλεύτηκαν» και αναδείχτηκαν στο πλάι μου;

Μάλλον το κομμάτι αυτό των δημοσκοπήσεων έχει απομείνει από την προ κρίσεως εποχή, που οι πολιτικοί ήταν και λίγο σταρ και δεν κυκλοφορούσαν με δέκα μπράβους για να πιουν ένα καφέ.

Έξω από τα βουλευτικά γραφεία κανείς δεν ασχολείται με  αυτά.

MO

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Igor Rasputin avatar
    Igor Rasputin 12/12/2011 12:01:38

    Αν αφαιρέσεις 2 πολύ συγκεκριμένους από τη μέτρηση -τους Μαρκόπουλο και Μιχελάκη-, η Metron Analysis, έχει μετρήσει όλους τους ινδιάνους της ΝΔ.
    Όλη την παρακμή, όλους τους τελειωμένους!!!
    Ούστ ρε , που κάνετε ότι μπορείτε να ...δείξετε ότι αυτή είναι η Νέα Δημοκρατία!

    • TARAMAS avatar
      TARAMAS @ Igor Rasputin 12/12/2011 20:48:05

      Δηλαδή ποιοί άλλοι είναι;

  2. Ηλίας avatar
    Ηλίας 12/12/2011 12:21:00

    Συγνώμη αλλά διαβάζοντας τα ονόματα του γκαλοπ με πιανει ένα νευρικό γελιο συνοδευομενο απο σιωπηλη μελαγχολια. Καθολου παραξενο που σε αυτους αναμεσα ο Αρουλης ξεχωριζει...
    Ειναι σα να γινεται γκαλοπ για το ποιος λεπρος θα βγει ο Mr. Spinaloga. Ο πιο ...όμορφος έχει ένα προβαδισμα βρε αδερφε..

  3. ΕΛΕΝΗ Τ. avatar
    ΕΛΕΝΗ Τ. 12/12/2011 12:22:27

    Η δημοσκόπηση δεν μας λέει αν οι ερωτηθέντες είναι ψηφοφόροι της Νέας Δημοκρατίας. Αν δεν είναι, τα αποτέλεσματα είναι αδιάφορα. Αν είναι, το συμπέρασμα είναι ότι για τα συγκεκριμένα στελέχη (που μάλλον είναι από λίστα),
    συμφωνώ μαζί σας, μετρά την αντι-δημοφιλία.Τα 3/4 των ερωτηθέντων έχουν αρνητική άποψη ή είναι στο"δεν ξέρω, δεν απαντώ",πράγμα που σημαίνει ότι ο κόσμος θέλει καινούρια πρόσωπα. Είναι ένα σοβαρό μήνυμα, που πρέπει να ληφθεί υπόψη ...των αρμοδίων.

  4. ΕΛΕΝΗ Τ. avatar
    ΕΛΕΝΗ Τ. 12/12/2011 12:25:29

    Λάθος έκφραση: Είναι ένα σοβαρό μήνυμα , που πρέπει να το λάβουν υπόψη τους ...οι αρμόδιοι.

  5. Δάσκαλος avatar
    Δάσκαλος 12/12/2011 18:15:35

    Αν ο Αβραμόπουλος ήταν δημοφιλής θα κέρδιζε και τις εσωκομματικές της Ν.Δ. Διαφορετικά να τον φηφίσουν οι πασόκοι που είναι "ελεύθεροι".

  6. NONOS avatar
    NONOS 13/12/2011 00:00:31

    Που την εκανε ρε παιδιά οΔΟΛ τη δημοσκόπιση εξω απ τον ιππόδρομο η απο κανενα καζίνο στα Σκόπια ...γιατι τετοια ποσοστα μονο αμα εισαι κουμαρτζής δίνεις........ακους ο ατσαλακωτος πιο ψηλα απο τον Κώστα ...αραγε ο Αρούλης ποσο πληρωνε...στο παρανομο.....αμ εκεινος ο Σιούφας με τις πισίνες των υιών του εν κωλωνακίω πρεπει να τιναξε τη μπάγκα....ρε δε πατε να χαθητε λαμόγια που θα μας κανετε να πιστεψουμε οτι ο Μιχελακης που εχει παρει ολο το παιχνίδι πανω του ο αρχοντας ειναι ...μεταξεταστεος....ρε αντε παιξτε κανα ΚΙΝΟ στο ΠΑΣΟΚ ...βρειτε εκει τα στανταρ μη ψαχνετε στη ΝΔ στο ΠΑΣΟΚ ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ....ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ κατα δηλωση του ΑΠΟΧΩΡΗΣΑΝΤΟΠΑΡΑΙΤΗΘΕΝΤΑ........ΣΙΑΝΙΟΥ ΣΑΣ...........

  7. ioannis33 avatar