13/02/2012 14:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Την Τετάρτη κλείνει το PSI - Εκλογές τον Απρίλιο ανακοίνωσε η κυβέρνηση!

Αγάντα και μείνανε δύο μήνες μέχρι να μας αποχαιρετίσει η κυβέρνηση Παπαδήμου. Πριν από λίγο ο Καψής (ο υπουργός, όχι ο εκπρόσωπός του) είπε ότι μέσα στις τρις επόμενες «διαβολοβδομάδες» (έτσι τις χαρακτήρισε…) θα ολοκληρωθεί το PSI και θα γίνουν εκλογές τον Απρίλιο – τέλη Απριλίου σύμφωνα με τον σχεδιασμό του.

Επομένως το σχέδιο του Σαμαρά να οδηγήσει συντεταγμένα την χώρα σε εκλογές αντικειμενικά (που λένε και οι αριστεροί) πέτυχε.

Ανακοινώνεται την Τετάρτη το PSI
Εν τω μεταξύ, σύμφωνα με πληροφορίες που μετέδωσε το Reuters, επικαλούμενο πηγές που πρόσκεινται στις διαπραγματεύσεις για την ανταλλαγή των ομολόγων, η σχετική συμφωνία θα ανακοινωθεί πιθανότατα αμέσως μετά την ολοκλήρωση του Eurogroup της Τετάρτης.

Υπό την προϋπόθεση ότι δεν θα υπάρξουν άλλες ανατροπές στη διαδικασία, η συμφωνία του PSI είναι πιθανόν να ανακοινωθεί την Τετάρτη. Σύμφωνα με πληροφορίες θα περιλαμβάνει μέσο επιτόκιο 3.5% για τους ομολογιούχους.

Δεν φταίει ο Παπουτσής αλλά η ΕΛΑΣ, λέει ο Καψής!!!

Από εκεί και πέρα ο Καψής (ο υπουργός, όχι ο εκπρόσωπός του) είπε ότι δεν υπάρχει θέμα με τον Παπουτσή (!), ότι ο ανασχηματισμός θα γίνει εντός της εβδομάδος (σίγουρα μέχρι την Πέμπτη), θα αφορά κυρίως τους υπουργούς που παραιτήθηκαν (άρα θα παραμείνει το σχήμα με τους 48 υπουργούς) και μάλλον θα μπουν πολιτικά πρόσωπα.

Δημοσιογραφικές πληροφορίες αναφέρουν τέλος ότι ο υπουργός ΠΡΟ-ΠΟ κ. Παπουτσής δεν παραιτείται  ύστερα από έγιναν χθες. Αλλά ...ανασχηματίζεται και πάει στην θέση του Α. Γεωργιάδη.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. drider avatar
    drider 13/02/2012 14:21:43

    Ο Απρίλιος είναι πολύ αργά για τις εκλογές... Κρατήστε αυτή την εκτίμηση μου για τη συνέχεια.

  2. avanti avatar
    avanti 13/02/2012 14:28:09

    Εκτός εάν.... σκοντάψουμε σε κανένα νέο ύφαλο εν τω μεταξύ. Είδομεν.

  3. Ανδρέας avatar
    Ανδρέας 13/02/2012 14:35:56

    Επειδή το είπε ο οποιοσδήποτε, ακόμα και ο Σαμαράς, πολλώ δε μάλλον το ...αδερφάτο των παπαγάλων, πρέπει να το πιστέψω?
    Θα είναι η πρώτη φορά που αλλάζει μια πρόβλεψη και μια πραγματικότητα, μέσα σε μια νύχτα?
    Να το δω. Να το δω, για να το πιστέψω. Δεν πιστεύω πια ΔΗΛΩΣΕΙΣ και ΕΚΤΙΜΙΣΕΙΣ και ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ και "ΘΑ". Πιστεύω μόνο γεγονότα και τελικές ΠΡΑΞΕΙΣ. Ούτε καν προθέσεις, όσο καλές και να ναι.
    Το γεγονός λοιπόν που ξέρω είναι ότι, αντίθετα μ ότι μας πληροφορέι η κρατική προπαγάνδα, το συντομότερο PSI του κόσμου κράτησε σχεδόν 2 μήνες για να ολοκληρωθεί, ένα τυπικό δε PSI κράτησε κάμποσους μήνες.
    Οι δε εκλογές, από τη στιγμή που θα προκυρηχθούν, πραγματοποιούνται μετά απο 20-25 μέρες κατ ελάχιστο.
    Κάντε σείς ότι μαθηματικές πράξεις θέλετε για να συρρικνωθεί ένα τρίμηνο, που -προσέξτε- "λήγει" χρονολογικά, πάνω στν επόμενη προβλεπόμενη στιγμή ...υπέρτατης κρίσης. Την επόμενη "κρίσιμη για την ...Πατρίδα στιγμή, του ΙΟΥΝΙΟΥ! Και αυτό το αναφέρω εκτιμώντας οτι έχει ιδιαίτερη σημασία, καθότι βλέπω επίσης το ΓΕΓΟΝΟΣ οτι τα τελευταία 2 χρόνια μεθοδεύονται με χειρουργική χρονική ακρίβεια, όλες οι απαραίτητες συνθήκες ώστε κάθε φορά να προωθείται ο σκοπός των (ισχυρών ομολογώ) δανειστών και εκπροσώπων τους.
    Εδώ θα μαστε λοιπόν. Τα γραπτά μένουν.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ανδρέας 13/02/2012 15:04:51

      Με βάση αυτό το σκεπτικό, θα προεκτείνω τη (ρητορική) ερώτηση: ο Καψής, παλιά καραβάνα στην επικοινωνία, αποκλείεται να πέταξε αυτή τη "δέσμευση" μόνο και μόνο για εφησυχασμό και εκτόνωση του κόσμου που διψάει για εκλογές; Πολλώ δε μάλλον όταν οι ευρωναζί σε όλους τους τόνους απαιτούν "πολιτική σταθερότητα" και κάποιοι στο Eurogroup έφτασαν να πουν ότι θέλουν υπογραφές κι από... την Παπαρήγα και τον Τσίπρα;

  4. paris avatar
    paris 13/02/2012 14:37:53

    περιμενω να ακουσω αναλυτικα για το προγραμμα μας υπο το φως των εξελιξεων.

  5. alakran avatar
    alakran 13/02/2012 14:44:06

    Το βράδυ των εκλογών εδώ μέσα θα διαβάζουμε σχόλια τού τύπου:¨Παρά τις έντονες αντιρρήσεις του Σαμαρά, γίνονται εκλογές¨. Και όταν θα ορκίζεται πρωθυπουργός,θα λένε:¨Αφού δεν νίκησε με 60 μονάδες διαφορά,μην περιμένετε να βγάλει την τετραετία¨.
    Ό,τι να΄ναι.

  6. Τομάς avatar
    Τομάς 13/02/2012 14:48:59

    Λόγια του αέρα - ο Καψής δουλεύει το σύμπαν - ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ περίπτωση να γίνουν εκλογές μέσα στο 2012 - διαβάστε το μνημόνιο που υπογράψατε και πείτε μου αν "σηκώνει" 2 μήνες μη εφαρμογής του.... - στην επόμενη δόση θα τεθεί ΩΜΑ το θέμα μη διεξαγωγής εκλογών "....ή δεν παίρνετε τη δόση μπλά μπλά μπλά..." τα μάθατε πλέον...

  7. panpan1890 avatar
    panpan1890 13/02/2012 14:53:25

    Οποιος λεει οτι το PSI θα ολοκληρωθει μεσα σε τρεις εβδομαδες ή χαζος ειναι ή ψευτης . Οσοι πραγματικα γνωριζουν μιλουν για μηνες διαδικασιων , απο την εναρξη της ανταλλαγης . Οτι ανακοινωσε και καλα εκλογες ο μεγας καψης εμενα δε μου λεει τιποτα .

    • Ανδρέας avatar
      Ανδρέας @ panpan1890 13/02/2012 15:18:08

      Μήνες. Ακριβολογείς, δεν υπερβάλλεις. Το καλοκαίρι θα τεθούν τα νέα εκβιαστικά διλήμματα.

  8. camilos avatar
    camilos 13/02/2012 14:57:30

    Ναι εντάξει τον πιστέψαμε τον Καψή...

  9. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 13/02/2012 15:08:21

    Καλὴ ἐξέλιξη, ἀλλὰ δὲν ἀρκοῦν αὐτά- δέσμευση τῆς κυβέρνησης γιὰ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ἡμερομηνία.

    Νὰ θυμίσω ὅτι ὁ Σαμαρᾶς εἶχε ξεκαθαρίσει: Ἐκλογὲς ΠΡΙΝ τὸ Πάσχα. Θὰ μοῦ πεῖτε, πῶς κάνεις ἔτσι γιὰ τρεῖς βδομάδες μετά; Δὲν εἶναι τρεῖς οἱ βδομάδες, μετράει ἀπὸ τὶς 19/2 ὁ χρόνος!

    Τώρα ποὺ ἡ κυβέρνηση εἶναι στὰ χέρια τοῦ Σαμαρᾶ, ἂν θὰ τὴ ρίξει ἢ ἂν θὰ τῆς δώσει ἄδεια ὕπαρξης, ὑποθέτω πὼς θὰ φροντίσει γιὰ ἐκλογὲς ΠΡΙΝ τὸ Πάσχα. Ὄχι;

  10. Τινα avatar
    Τινα 13/02/2012 15:16:24

    Πολυ φοβαμαι πως οσο το καθυστερεί ο σαμαρας τοσο θα βιωνουν τα προβληματα οι πολιτες και θα στοιχισει σε ψήφους κρισιμους και αναγκαιους απο δω και περα

  11. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 13/02/2012 15:16:27

    Δεν τον πιστεύουμε, θέλουμε υπογραφές!

  12. στεφανος γραγας avatar
    στεφανος γραγας 13/02/2012 15:24:34

    «Η κυβέρνηση πήρε την εμπιστοσύνη της Βουλής, η θητεία της οποίας τελειώνει Φθινόπωρο του 2013. Ας αφήσουμε τον ... πρωθυπουργό να επιλέξει πότε θα οδηγήσει με ασφάλεια τη χώρα στις εκλογές», δήλωσε ο υπουργός Επικρατείας, Γ. Σταυρόπουλος στον Νίκο Χατζηνικολαου (REAL FM) !!!!!!!!!!!!!!

    • αγθ avatar
      αγθ @ στεφανος γραγας 13/02/2012 17:58:33

      Μα, φυσικά! Αφού πέτυχαν αυτό που ήθελαν (την άνετη υπερψήφιση, από τα 2/3!!! της βουλής), είναι δυνατόν να πάνε σε ...εκλογές;;; Φυσικότατα, πλέον, ο κος "πρωθυπουργός" θα καθορίσει "με ασφάλεια" (!!!, καθόλου τυχαία διατύπωση...) το πότε θα πάμε σε εκλογές. Και εγώ στη θέση του, το ίδιο θα έλεγα!

  13. Βιργινία Σπυριάδου avatar
    Βιργινία Σπυριάδου 13/02/2012 15:25:00

    Αμήν και πότε!! Πρέπει να γίνουν εκλογές το συντομότερο δυνατόν !! Θα πραγματοποιηθεί επιτέλους αυτο το καταραμένο PSI?? O Aνδρέας έχει δίκιο για ''Την επόμενη “κρίσιμη για την …Πατρίδα στιγμή, του ΙΟΥΝΙΟΥ! Πάλι θα βρούν δικαιολογίες για να καθυστερήσουν τις εκλογές και να κρατήσουν τον συνέταιρο στο έγκλημα κατά της Πατρίδας Παπαδήμο στη θέση του παράνομου Πρωθυπουργού της Χώρας?

  14. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 13/02/2012 15:25:16

    Ποιος νοιάζεται για το τι λέει ο κάθε ηδονοθήρας Ντόριαν Γκρέι της Μεταπολίτευσης; Το παιχνίδι είναι στα χέρια του Σαμαρά, συνομολογεί σύμπασα η μαθηματική επιστήμη πια, απ΄ αυτόν περιμένω ν΄ ακούσω ημερομηνία.

  15. Βιργινία Σπυριάδου avatar
    Βιργινία Σπυριάδου 13/02/2012 15:32:58

    Αμήν και πότε!!! Πρέπει να γίνουν εκλογές το συντομότερο δυνατόν! Ο Ανδρέας έχει δίκιο για ''Την επόμενη “κρίσιμη για την …Πατρίδα στιγμή, του ΙΟΥΝΙΟΥ!'' Θα ολοκληρωθεί ποτέ αυτό το καταραμένο PSI ? Η Τροϊκανοί ήδη σχεδιάζουν το πως θα κρατήσουν αυτόν τον ανεκδιήγητο Παπαδήμο στη θέση του μέχρι το 2015!!!! κ. Σαμαρά, είσαστε η τελευταία ελπίδα της Ελλάδας, θέλουμε οπωσδήποτε εκλογές..

  16. TopGunZ avatar
    TopGunZ 13/02/2012 16:00:41

    Δε μας λες και τα νούμερα του Τζόκερ?

  17. Aggelos avatar
    Aggelos 13/02/2012 16:07:46

    Με τοσους βουλευτες ανεξαρτητους,,η πλειοψηφια της βουλης χαθηκε..ο Σαμαρας μαζι με τον Λαος και την αριστερα ακομη παραιτουνται τωρα και παμε σε εκλογες..

    αν δεν αναγκασει εκλογες ο Σαμαρας θα μας τραβανε επ απειρον

  18. Miltos avatar
    Miltos 13/02/2012 16:16:19

    Ο Καψής είπε "Από τον Απρίλιο ανοίγει ο δρόμος για τις εκλογές".

    Αν καταλαβαίνω καλά (εκτός και αν έχω ξεχάσει τα ελληνικά) αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι οι εκλογές θα γίνουν τον Απρίλιο. Σημαίνει ότι μετά τον Απρίλιο μπορούν να γίνουν. Το πότε ακριβώς θα γίνουν, ΔΕΝ το είπε.

    Κακά τα ψέματα, από σήμερα ο Σαμαράς είναι κυβέρνηση, δεν στηρίζει απλώς μια κυβέρνηση του Πασοκ (το πασοκ έχασε χθες βράδυ την δεδηλωμένη).

    Είναι πια στην απόλυτη ευχέρειά του το πότε θα γίνουν οι εκλογές.

    • victoria (true) avatar
      victoria (true) @ Miltos 13/02/2012 20:10:42

      Όχι πως δεν έχουμε διυλίσει τον κώνωπα εδώ, αλλά 2 μηνύματα.

      1. Πρόεδρε θέλουμε εκλογές. Άλλη αναβολή δεν σηκώνει. Πάμε για Κούγκι τότε, γιατί έτσι κι αλλιώς Κούγκι θα γίνουμε αν δεν γίνουν εκλογές.

      2. Μίλτο.
      "ΚΑΨΗΣ: Η κυβέρνηση πρώτα θα ολοκληρώσει τον Μάρτιο το έργο της και θα γίνουν εκλογές τον Απρίλιο. Μην με βάζετε να αναφερθώ σε εβδομάδες ή σε ημερομηνίες."

      h--p://ekprosopos.gov.gr/?p=2838

  19. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 13/02/2012 16:27:43

    Εσύ ποιός είσαι; Ο Ένας ψηφοφόρος της Ντόρας στους 100;

  20. airman avatar
    airman 13/02/2012 17:10:15

    Πρωθυπουργός θα αλλάξει, κυβερνητικό σχήμα θα αλλάξει, εκλογές δε γίνονται ο κόσμος να χαλάσει! Άμα ''τρέξει'' το Μνημόνιο 2 ικανοποιητικά (δηλαδή αντέχουμε στο άρμεγμα), μπορεί να μας κάνουν τη χάρη. Από φθινόπωρο και βλέπουμε (να ανοίξει καλά ο ...... δρόμος πρώτα)!

  21. Geros avatar
    Geros 13/02/2012 17:13:51

    Μπορεί κάποιος να παραθέσει λογικά επιχειρήματα , χωρίς συναισθηματισμούς και ηθικολογία υπέρ των εκλογών? Θα το εκτιμούσα.
    Θα περίμενα μια πλήρη λεπτομερή περιγραφή της επομένης μέρας βάση δημοσκοπικών στοιχείων αν είναι δυνατόν.

  22. αγθ avatar
    αγθ 13/02/2012 17:46:17

    Είπε "ανοίγει ο δρόμος για εκλογές" - δεν είπε "θα έχουμε εκλογές". Και κάτι ακόμη: τις εκλογές έπρεπε να τις έχει ΗΔΗ ζητήσει ο ΑΣ, αν όχι χθες αμέσως μετά την ψηφοφορία, νωρίς το πρωί, σήμερα! Δεν το έκανε όμως, ούτε και τώρα... Σε λίγο, φοβάμαι ότι όταν οι άλλοι θα λένε "εκλογές", θα είναι ο μόνος, που θα τις αρνείται... Φυσικά, όσο περνάει ο καιρός, τόσο οι εκλογές θα "απομακρύνονται", και όποιος τις ζητά θα θεωρείται (από όλους, ένθεν κακείθεν) ...προδότης! Όταν δε θα έχουν περάσει όλα τα μέτρα, οι όποιες εκλογές, με την κατεδάφιση των πάντων, των κομμάτων συμπεριλαμβανομένων, δεν θα έχουν κανένα νόημα. Και οψέποτε "κληθεί" κάποιος (όχι απαραίτητα ο ΑΣ...) να "κυβερνήσει", θα έχει να κάνει με "πραγματικά" ερείπια, κυριολεκτικά και μεταφορικά και κυρίως: ανθρώπινα. Για αυτό, το ταπεινό μου συμπέρασμα είναι πως οι εκλογές έπρεπε να είχαν ήδη απαιτηθεί εκείνη τη μοιραία 11/11/11. Όταν ακόμη υπήρχε και διάθεση και, κυρίως, ελπίδα (και σαφής τάση υπερ μιας ίσως αυτοδύναμης ΝΔ...)! Αλλά, αν κατάλαβα καλά, "προσδοκούμε" να "αλλάξει" η ΕΕ πορεία για να "σωθούμε κι εμείς, μαζί". Μέχρι όμως να γίνει αυτό, ίσως να μην υπάρχει καν ...ΝΔ. Και πάλι, εύχομαι να διαψευστώ...

  23. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 13/02/2012 17:50:28

    Έλα Αλέκο... πότε είπες ότι θα πάμε για εκλογές;... Πόοοοτε;;;

    Λοιπόν, φίλες και φίλοι, σας έχω νέα! Λυπάμαι που θα στενοχωρήσω τους "βέβαιους" ότι πάμε σε εκλογές "τον Απρίλιο", αλλά εκλογές γιοκ. Απλά, ξεχάστε τις για πολλούς μήνες.

    Τα καθεστωτικά παπαγαλάκια ανέλαβαν ήδη να προπαγανδίσουν τη μακροημέρευση της δοσιλογικής συγκυβέρνησης ΠαπαδήμΙου. Καθώς επέστρεφα από τη δουλειά μου, άκουσα στον "Φλας" τον Κώστα Τσιτούνα, στην ημερήσια εκπομπή του, να λέει απερίφραστα "οι τροϊκανοί έχουν σοβαρό πρόβλημα με τις πρόωρες εκλογές, και δυστυχώς σ' αυτή τη χώρα έχουμε χάσει πια και την επιλογή του πότε θα γίνουν εκλογές, αυτή έχει περάσει στα χέρια των δανειστών μας και ο,τιδήποτε διαφορετικό είναι παραμύθια της Χαλιμάς". (Μπορείτε να ακούσετε την εκπομπή όταν ανέβει στο site του ραδιοσταθμού, δεν θα χρειαστεί να ξοδέψετε πολύ χρόνο, μέσα στο πρώτο 7λεπτο τα είχε πει τα παραπάνω.)

    Και επειδή κάποιοι θα σπεύσουν να πουν "και τι έγινε που το λέει ο Τσιτούνας", απλώς ας λάβουν υπ' όψη τους (α) ότι ο εν λόγω κύριος είναι σκληρό μνημονιολάγνο παπαγαλάκι, τύπου Πορτοσάλτε, έχει διακριθεί μάλιστα από τις πρώτες κιόλας εβδομάδες του πρώτου μνημονίου να βγάζει καθημερινά στον αέρα τηλεφωνήματα κοινωνικών αυτοματιστών γεμάτα χολή και (β) τη... φρέσκια δήλωση του "υπουργού" Σταυρόπουλου στον Χατζηνικολάου, που αναφέρει παραπάνω ο σχολιαστής στέφανος γράγας.

    Για πολλοστή φορά, λοιπόν, ας θυμηθούμε το σοφό λαό μας: μετά την απομάκρυνσιν εκ του ταμείου, ουδέν λάθος αναγνωρίζεται...

    • αγθ avatar
      αγθ @ Αυριανιστής 13/02/2012 18:00:42

      Δυστυχώς...

  24. RYaN avatar
    RYaN 13/02/2012 18:04:34

    Για δείτε και το ημερολόγιο - εορτολόγιο. Από δύσκολο έως αδύνατο να είναι Απρίλιος. Βάλτε και 1 μήνα πριν που πρέπει να κλείσει η βουλή, για να διεξαχθεί η επίσημη προεκλογική περίοδος, βάλτε και την εαρινή σύνοδο της ΕΕ στις 30 Μαρτίου, οπότε μετά πείτε μου.
    Αυτό και μόνο αρκεί για να καταλάβει κανείς ότι μας δουλεύουν όλους "ψιλό γαζί"...

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ RYaN 13/02/2012 18:11:31

      Μάλλον θα πάει για τον Ιούνιο τελικά, να το συνδυάσουμε και να το γιορτάσουμε με τη... μη-αύξηση των αντικειμενικών αξιών.

      • nestrom avatar
        nestrom @ Αυριανιστής 13/02/2012 21:33:48

        29 Απριλίου λένε στο Σκάι, το γρηγορότερο δυνατόν.
        Μάιος τελικά δηλαδή. Και μια και θα εχει πιασει καλοκαιράκι ας το αφησουμε για Σεμπτέμβριο, ή καλύτερα Οκτώβριο που αρχίζουν και τα νέα προγράμματα των καναλιών...

  25. Brownie avatar
    Brownie 13/02/2012 19:06:07

    Απαιτείται (ο ελάχιστος έστω) σεβασμός εκ μέρους των σχολιαστών προς τους διακεκριμένους αδελφούς Καψή.Άλλωστε και εκ των δημοσκοπήσεων καταδεικνύεται ότι μετεκλογικώς θ` αποτελέσουν πυλώνες του νέου Κυβερνητικού συνασπισμού υπό την ΝΔ. ΕΡΤ ο Μανώλης; Υπ. Εξωτερικών ο Παντελής;Κάθε πρόβλεψις δεκτή.
    Όσον αφορά τας εκλογάς, όποτε δοθεί η σύμφωνος γνώμη των εταίρων καί δανειστών μας ασφαλώς και θα πραγματοποιηθούν. Όμως, δεν θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη η συμμετοχή εις αυτάς όσων κομμάτων καί πολιτευτών, εν ονόματι του αντι-μνημονιακού αγώνος ,επιχειρούν ανατροπήν της καθεστηκυίας τάξεως !.Και ο εκλογικός νόμος καί το Σύνταγμα προβλέπουν σχετικώς!

  26. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 13/02/2012 19:19:52

    Ε, ναι. Κατά τη νεοφιλελεύθερη "λογική", όπου πάνω απ' όλα τοποθετείται η ιερή αγελάδα της 'αγοράς", η κραυγαλέα δυσαρμονία μεταξύ λαϊκής βούλησης και κοινοβουλευτικής δεδηλωμένης της εκτελεστικής εξουσίας, είναι "ηθικολογία".

    Τι τους θέλουμε τους θεσμούς, αν έχουμε το Στέφανο Μάνο; Δεν μας αρκεί;

    • TARAMAS avatar
      TARAMAS @ Αυριανιστής 14/02/2012 01:38:38

      Τελικά έχεις θέμα με το "νεοφιλελευθερισμό". Να το κοιτάξεις.

  27. Anonymous avatar
    Anonymous 13/02/2012 19:35:47

    Πέστα Ένα.

    Οι Σαμαρικοί νομίζουν ότι οι ψηφοφόροι συνεχίζουν να τρώνε κουτόχορτο! Και πιό κάτω μπορεί να πάει η ΝΔ...

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Anonymous 13/02/2012 20:50:33

      Ευτυχώς που έχουμε εσάς που τρώτε σανό.

  28. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 13/02/2012 23:52:20

    Για Σεπτέμβριο-Οκτώβριο έκανε λόγο ο Μπακατσέλος, πρόεδρος του ΕΒΕΘ, που εκτίμησε ότι αν οι εκλογές γίνουν τον Απρίλιο θα... βλάψουν την "αγορά".

    Ε, τότε δεν το αφήνουμε καλύτερα για τις 10 Νοεμβρίου, στην πρώτη επέτειο της αποφράδας μέρας; Ή μήπως δεν πέφτει Κυριακή;

  29. Μαθηματικός avatar
    Μαθηματικός 14/02/2012 00:23:12

    Το άκουσα και εγώ!!!!!
    Την.....πατήσαμε.... (για να μην πω τίποτε άλλο....)
    Θα τελειώσουν τη "δουλειά" και μετά......

  30. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 14/02/2012 02:29:35

    πολύ φοβάμαι πως οσο βάζω πετρέλαιο σε αυτές τις τιμές,τόσο θα στοιχίσει σε ψήφους κρίσιμους και αναγκαίους