#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/04/2010 22:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Την Δευτέρα, με το ΔΝΤ, θα βρεθεί μάλλον και το οπλοστάσιο του Ε.Α.



Την προηγούμενη Παρασκευή που εντάθηκαν οι φήμες ότι πάμε στο ΔΝΤ προκλήθηκε αναταραχή, όλα τα κανάλια έπαιξαν το θέμα, ο κόσμος άκουγε και ανησυχούσε. Όμως, την επόμενη ημέρα Σάββατο η ατζέντα άλλαξε, η τρομοκρατία ήλθε στο προσκήνιο, οι αποκαλύψεις ήταν συνεχείς, ο κόσμος ανακουφίστηκε που βγαίνει από πάνω του ο φόβος των τρομοκρατών και θα μπορεί να κυκλοφορεί ελεύθερος τα βράδια.

Όμως, για δύο – τρεις ημέρες οι έρευνες “κόλλησαν”, τα όπλα άφαντα, στοιχεία που να δένουν την υπόθεση λίγα, η Αστυνομία είχε αρχίσει να ανησυχεί ενώ ξανα-άλλαζε το πρώτο θέμα των ειδήσεων.

Σήμερα, με το ΔΝΤ να είναι προ των πυλών, μετά και την επιστολή Παπακωνσταντίνου ο κόσμος ξαναφοβήθηκε ότι το οικονομικό του μέλλον διακυβεύεται.

Αίφνης, όμως, η ΕΛΑΣ ανακάλυψε το αυτοκίνητο – γιάφκα στο οποίο βρέθηκε πλήθος στοιχείων τα οποία προκάλεσαν εντύπωση. Το αυτοκίνητο βρέθηκε στην περιοχή που η αστυνομία ερευνά εξονυχιστικά και σύμφωνα με κάποιες μαρτυρίες το πήγαν εκεί τη Δευτέρα το βράδυ. Δηλαδή οι τρομοκράτες θέλησαν να πάρουν από τη γιάφκα τα στοιχεία αυτά και να τα μεταφέρουν με το αυτοκίνητο κάπου αλλού αλλά τελικά τα άφησαν στην περιοχή (!!!).

 Αν τη Δευτέρα που έρχεται το κλιμάκιο του ΔΝΤ “βρεθεί” ξαφνικά και το οπλοστάσιο του Επαναστατικού Αγώνα, μην απορήσετε γιατί. Θέλει δράμα ο λαός είπαμε για να ξεχνάει τον πόνο του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Wolf avatar
    Wolf 15/04/2010 23:01:36

    Ο Κίσινγκερ έλεγε χαρακτηριστικά, όταν ηταν Υπουργος Εξωτερικών:

    δεν μπορεί να γίνει πόλεμος αυτή την εβδομάδα, η ατζέντα μου είναι γεμάτη!!!

  2. alfa2012 avatar
    alfa2012 15/04/2010 23:16:23

    τους τρομοκρατες του Δ.Ν.Τ. ποτε θα τους συλλαβουν? πριν την χρεωκοπεια μας ή μετα? και με αυτους που μας οδηγησαν εκει τι θα γινει?

    • nospam avatar
      nospam @ alfa2012 15/04/2010 23:33:30

      Σε παρακαλώ.... Οι τρομοκράτες είναι πάντα αξύριστοι. Αυτοί του ΔΝΤ φόρανε κουτσουμάκι και είναι ξυρισμένοι και δεν είναι τρομοκράτες είναι οικονομόλογοι και τραπεζίτες

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 15/04/2010 23:39:36

    Αν είχαν λίγο μυαλό θα διδάσκονταν από το παρελθόν τους για το πόση "αξία" έχουν τέτοια επικοινωνιακά τερτίπια. Έτσι είχαν επιστρατεύσει και τη "σύλληψη" του Ρωχάμη μεταξύ Α΄ και Β΄γύρου των δημοτικών εκλογών του 1986 -ναι, τότε που... "νίκησε η Τοπική Αυτοδιοίκηση"-, αλλά τη συντριβή τους στο Β΄ γύρο δεν είχαν καταφέρει να την αποτρέψουν.

  4. Greenhorses avatar
    Greenhorses 16/04/2010 00:18:44

    Μωρ λες με το σκάσει το ΔΝΤ σκάει και η Γιαφκα;

    Γίνονται τέτοια πράγματα.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Greenhorses 16/04/2010 00:32:09

      Μην σκάσει και Τζούλια καπάκι. Από Δευτέρα η απονεύρωση θα χτυπήσει κόκκινο.

      • χελιδόνι avatar
        χελιδόνι @ Orestios 16/04/2010 00:43:06

        ...με πρόλαβες!

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Orestios 16/04/2010 00:43:40

        Τζούλια, θα σκάσει σίγουρα. Ενώ είχε προαναγγείλει την κυκλοφορία του δεύτερου DVD για την περασμένη Δευτέρα, βλέπουμε σιγή ασυρμάτου μέχρι στιγμής. "Όλως τυχαίως" θα κυκλοφορήσει την ημέρα που θα ανακοινωθεί επίσημα η προσφυγή στο ΔΝΤ.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 16/04/2010 00:46:29

        Αυτό είναι το μόνο σίγουρο.
        Τζούλια με μπάτσο και εξάρθρωση τρομοκρατίας από μπάτσους.
        Σατανικό!!!!

  5. surabayias avatar
    surabayias 16/04/2010 00:40:54

    Ειναι γεμάτη και η ατζέντα του Παπακωνσταντίνου. Να πάει στην εξεταστική, να πάει στ<ς Ευρώπας ...ή να πάει σπίτι του;

  6. MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    MΑΝΩΛΗΣ Μ 16/04/2010 00:42:31

    Μην έχουμε κανένα σεισμό

  7. soulegas avatar
    soulegas 16/04/2010 00:56:01

    είναι ώρα να πατήσει τέρμα τα γκάζια της αντιπολιτευτικής του τακτικής ο προεδρος μας ...εμεις δώδσαμε μάχη ενάντια στους μηχανισμούς του κόματος και τους κερδίσαμε! είναι ώρα να ορθόσει το αναάστημα του ενάντια σε όλα όσα γίνονται που θα μετατρέψουν την ΕΛΛΑΔΑ σε μια αποικία νέου τύπου υπο την σημαία του ΔΝΤ!

    ΑΝΤΩΝΗ Η ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ !

  8. neotera avatar
    neotera 16/04/2010 06:01:18

    Φαντάζεσαι πλήθος κόσμου κραδαίνοντας φωτογραφίες του Σαμαρά να πολιορκεί να γκρεμίσει την αμερικάνικη πρεσβεία έεε ?? )))

  9. ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ avatar
    ΜΠΑΡΟΥΤΟΜΥΛΟΣ 16/04/2010 07:29:44

    Ταϊζουν κουτόχορτο...μη φάτε...

  10. Lewnidas avatar
    Lewnidas 16/04/2010 09:05:31

    ποιος ασχοληται μωρε! γελαει ο κοσμος με τις ηλιθιοτητες τους και με τα καναλια.

    καλα εκανε ο προεδρος και το πηγε λαου λαου αλλα αυτα πρεπει να τελειωσουν αμεσα. εχασε ηδη μεγαλη ευκαρια με την ιθαγενια. καποιος πρεπει να εκφρασει τη δυσαρεσκια του κοσμου μεσα στην βουλη. καλος ή κακος η προεκλογικη εκστρασεια του βαριεστημενου του δινει πολλα πολεμοφοδια

  11. Γιώργος avatar
    Γιώργος 16/04/2010 10:01:13

    "Την Δευτέρα, με το ΔΝΤ, θα βρεθεί μάλλον και το οπλοστάσιο του Ε.Α."

    Καλό!

  12. Γιωργος avatar
    Γιωργος 16/04/2010 10:01:21

    Οι κουστουματοι 'οικονομολογοι' του ΔΝΤ, της ΕΚΤ, της Goldmann Sashs και ολων των οργανισμων αυτων σιγουρα δεν ειναι μονο τρομοκρατες.
    Ειναι κατι πολυ χειροτερο, ακομα και απο παιδεραστες , κατασυρροη δολοφονους κλπ αποβρασματα της κοινωνιας.

  13. DoomWatcher avatar
    DoomWatcher 16/04/2010 10:09:11

    Σας παρακαλώ κύριοι! Για ερασιτέχνες μας περάσατε; Η κυρία Τζούλια είναι μπαλαντέρ ... την κρατάμε μέχρι την ανακοίνωση των νέων μέτρων που θα επιβληθούν από το ΔΝΤ.

    Μην κάψουμε από τώρα όλα τα χαρτιά μας, κάνουμε και μια δουλειά εδώ! μην το ξεχνάτε!

  14. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 16/04/2010 10:20:04

    Μπορεί να κυκλοφορήσει και το Τζούλια Νο 2

  15. fatfat avatar
    fatfat 16/04/2010 10:23:50

    @neotera.....όνειρα θερινής νυχτός.............σε λίγο θα θες και έφοδο στα Χειμερινά Ανάκτορα!!!!!!

    • Σπάρτακος avatar
      Σπάρτακος @ fatfat 16/04/2010 11:28:24

      Eννοείς στο Καστρί χοντρούλη-χοντρούλη;

  16. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 16/04/2010 10:58:14

    Το δυστύχημα με τη ΝΔ είναι ότι οι Νεοφιλελεύθεροι αρνούνται να καταλάβουν πως το Νοέμβριο οι ΝΔκράτες τους καταδίκασαν και προσπαθούν να ξαναπάρουν το κόμμα πίσω, προσπαθώντας να δείξουν ότι ο Αντώνης είναι ανεπαρκής.Σε αυτό τους βοηθούν τα ΜΜΕ,από τα οποία ο Σαμαράς είναι κομμένος και λογοκριμένος. Πρέπει να το καταλάβουμε,όσο είναι καιρός. Ζούμε σε βαρειά σκλαβιά.

  17. Νίκος avatar
    Νίκος 16/04/2010 13:05:47

    Αχαχαχα! ετσι ακριβως...

  18. Ελεος avatar
    Ελεος 16/04/2010 16:16:35

    Η συγκλονιστική αντικομμουνιστική ταινία "Κατύν" σήμερα στον ΑΝΤ1

    Με αφορμή το τραγικό αεροπορικό ατύχημα κατά το οποίο έχασε την ζωή του ο Πολωνός πρωθυπουργός ταξιδεύοντας με προορισμό το Κατύν, σήμερα το βράδυ στις 12.00 προβάλλεται από την τηλεόραση του Αντένα η συγκλονιστική ταινία «Κατύν» του μεγάλου Πολωνού σκηνοθέτη Αντρέι Βάιντα για την σφαγή 15.000 Πολωνών αξιωματικών από τους Σοβιετικούς την άνοιξη του 1940.
    Μια ταινία που «κατακρεουργήθηκε» από τους αριστερούς κριτικούς της Ελλάδος και καταδικάσθηκε σε μίας εβδομάδος προβολή τον προηγούμενο Φεβρουάριο.

    Βέβαια δεν υπήρξε η πρώτη φορά που ο Αντρέι Βάιντα κατήγγειλε τα εγκλήματα του κομμουνισμού στην χώρα του.

    • αλλενάκι avatar
      αλλενάκι @ Ελεος 16/04/2010 16:34:19

      Ο Πολωνός πρωθυπουργός έχασε τη ζωή του από τη μονομανία που τον διακατείχε και παρέσυρε και άλλους αθώους μαζί, αφού διέταξε τον πιλότο να προσγειωθεί εκεί όπου του υπεδείκνυε αυτός ως πρωθυπουργός που ήξερε καλύτερα...
      Εχει διαλευκανθεί το θέμα και είναι δημοσιευμένα όλα στο διαδίκτυο.

      Όσο για το Tupolev των 26 ετών δεν είναι και ότι καλύτερο για να πετάς με τέτοιο αεροσκάφος.

      • ataktos avatar
        ataktos @ αλλενάκι 16/04/2010 16:42:04

        μάλλον κάπως έτσι είναι

      • paratiritis2000 avatar
        paratiritis2000 @ αλλενάκι 16/04/2010 16:58:42

        Ιδέα δεν είχα. Κοιτούσα άλλες ειδήσεις που έλεγαν οτι είχαν ακουστεί πυροβολισμοί κατά τις πρώτες βιντεοσκόπησεις του ατυχήματος. Πιθανόν να ήταν σφαίρες των ειδικών φρουρών που ειχαν μαζι τους στο αεροπλανο. Τα Αμερικάνικα ΜΜΕ είναι μανούλα σε αυτά. Εδω το Δεκεμβριο εδειχναν τους αναρχικους και λεγανε οτι ηταν οι Ελληνες που εξεγερθηκαν συσσωμοι κατα της κυβερνησης.

  19. diasapollon avatar
    diasapollon 18/04/2010 00:27:36

    Τι να βρούνε ρε παιδιά.Τα έχουν βρει και περιμένουν την κατάλληλη στιγμή για να μας ενημερώσουν.Τώρα σε ποιά κανάλια;μην σκιάζεστε σε πανεθνικό δίκτυο.Ενώ τις ομιλίες του Σαμαρά ΕΤ1 και με το ζόρι.Τρέμετε τρομοκράτες.