15/05/2009 21:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τηλεφώνημα Καραμανλή σε Μαριέττα

(Μόνο στο antinews). Πριν από λίγο ο Κ. Καραμανλής τηλεφώνησε στην Μαριέττα Γιαννάκου και συμφώνησαν να είναι επικεφαλής στο ψηφοδέλτιο της ΝΔ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Τηλεφωνήτρια avatar
    Τηλεφωνήτρια 15/05/2009 21:57:29

    Δηλαδή δεν παίζει πια το όνομα του Κυριάκου Μητσοτάκη;

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 15/05/2009 22:04:34

    Πιστεύω ότι η κίνηση του ΚΚ του Β είναι εσφαλμένη. Εγώ θα έβαζα:

    -Μαγγίνα
    -Βουλγαράκη
    -Τσιτουρίδη
    -Αλογοσκούφη
    -Κοντό
    -Ρουσόπουλο
    -Λιάπη
    -Δαιλάκη
    -Τατούλη
    -Κ Μητσοτάκη
    -Φώλια (...για το ανθρακικό)

    και επικεφαλή τον κ Ζαχόπουλο.

    Με τον τρόπο αυτό
    και ο Ελληνικός Λαός θα έκρινε τους νόμιμους και ηθικούς, αφού η ψήφος λειτουργεί ως κολυμβήθρα του Σιλωάμ,
    και αν ...αποτύγχαναν θα ήταν καλύτερο από το αυτομαστίγωμα στη πλατεία Συντάγματος
    και θα είχε δεδικασμένο (...Λαϊκή Βούληση) για να τους αφήσει εκτός

    :-)

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 15/05/2009 22:16:54

    Από το ΠΑΣΟΚ είναι πάλι τόσοι πολλοί που δεν ξέρω τι να πρωτοπροτείνω?

    Τσοχατζόπουλο?
    Βερελή?
    Νεονάκη?
    Μαντέλη?
    Χριστοδουλάκη?
    Λαλιώτη?
    Τσουκάτο?
    Πανταγιά?

    επικεφαλής αναμφισβήτητα ο κ Βενιζέλος, βράχος ηθικής, τέρας ανιδιοτέλειας και επιζητεί και άλλου τύπου κομμάτων(οργάνωσης, λειτουργίας, δομών ...αλλά πάνω από όλα ηγεσίας)
    ...δύσκολη ποιο δύσκολη η επιλογή του ΓΑΠ...

  4. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 15/05/2009 22:44:11

    H Μαριεττα εχει κατηγορηθει για πολλα,ποτε όμως για οικονομικα σκανδαλα.Αρα θα πρεπει να την κτυπησουν ιδεολογικα για το περιβοητο βιβλιο.Ποιος θα το κανει αυτο ομως;Ο ΛΑΟΣ που εβαλε την Τζαβελλα ή το ΠΑΣΟΚ που θα εχει μεσα Κοππα και διαφορους αλλους μειονοτολατρες;
    Εαν το ΛΑΟΣ εβαζε αλλον ισως να μην επιλεγοταν η Γιαννακου.

  5. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 15/05/2009 22:51:19

    Η κουβέντα για τη σύνθεση των ψηφοδελτίων είναι περί όνου σκιάς.

  6. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 15/05/2009 23:49:43

    @11:26 pm

    Εγω του το είπα, αφότου έλαβα το κωδικοποιημένο σήμα της NSA.

    Σου είναι καλή εξήγηση αυτή?

  7. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 15/05/2009 23:55:13

    Χι, χι... "H Μαριεττα εχει κατηγορηθει για πολλα,ποτε όμως για οικονομικα σκανδαλα." Μήπως ξεχάσατε ότι λέγεται και Κουτσίκου ? Το σκάνδαλο με απεικονιστικά ιατρικά μηχανήματα επί Μητσοτάκη το έκραξαν πολλοί μέχρι κι ο ...Πανούσης.

  8. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 16/05/2009 00:00:00

    Το σκάνδαλο όμως είναι ότι έχει εκτεθεί ηλίθια επαναλαμβάνοντας ύμνους για την παγκοσμιοποίηση, ενώ αποπειράθηκε να πλαστογραφήσει την ιστορία μας υπέρ της Τουρκιάς, περιφρονώντας τη βούληση και την αντίληψη της συντριπτικής πλειοψηφίας του κόσμου και των μαλακισμένων που την ψήφιζαν. Αν φάει τα μούτρα της η επιλογή της θα γυρίσει μπούμεραγκα σε βάρος του Καραμανλή, άσχετο που κανένας "δημοσιογράφος" δεν πρόκειται ποτέ να αρωτήξει τέτοια πράματα...

  9. Jimmy L avatar
    Jimmy L 16/05/2009 00:00:53

    Γιατι θα βαλει την Γιαννακου ο Καραμανλης οταν στις τελευταιες εθνικες εκλογες δεν βγηκε ουτε βουλευτης??Διοτι δεν εχει ουτε ιερο ουτε οσιο!!!!Εκμεταλευεται πολυ απλα την κατασταση της υγειας της υστερα απο την περιπετεια της και την εχει καταστησει συμπαθη στον κοσμο και νομιζει ο αφελης Καραμανλης οτι αυτο θα επηρεασει τον κοσμο στη ψηφο του...Αισχος κυριε Κραμανλη....Εκτος απο αφελης εισαι και απανθρωπος.Μα καλα αυτοι οι ανοητοι συμβουλοι του τι λενε???Τοσο χαζομαλακες ειναι και αυτοι???

  10. πρωην κομμενος avatar
    πρωην κομμενος 16/05/2009 00:01:34

    Το θυμασαι και συ???
    Στο Υπουργειο Υγειας το 92, αν θυμαμαι καλα...
    Οχι "απεικονιστικά ιατρικά μηχανήματα", διαγνωστικα κεντρα, ομιλος εταιριων Κουτσικου

  11. Τηλέμαχος avatar
    Τηλέμαχος 16/05/2009 00:14:46

    Θα την χτυπήσει το ΠΑΜΜΕ. Παπαθεμελής-Ζουράρις!

  12. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 16/05/2009 00:21:05

    @ 14.
    Βρε Jimmy L, παιδί μου, εσύ χτες δεν κατάλαβες ότι η φάση με τον Ρουβά ήταν προκριματική, και την έπεφτες παντιοτρόπως δεξιά κι αριστερά για την τάχα μου δέκατη θέση που πήρε, τι θέλεις και μπλέκεσαι με τα πολιτικά, που είναι κατά τι πιο δύσκολα στην κατανόηση της Γιουροβίζιον;

  13. Το πνεύμα του Μάη avatar
    Το πνεύμα του Μάη 16/05/2009 00:28:55

    Πως τον λέμε τον "αμερικάνο" που είχε γραφείο τύπου ? Στα περιοδικά έγραφε κυρίως, ως "σοβαρός" οικονομολόγος, χρημάτισε και πρόεδρος του σωματείου νομίζω...
    Κόλλησε το μυαλό μου.

  14. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 16/05/2009 00:32:05

    @18 Τζον Τίκης;

  15. Jimmy L avatar
    Jimmy L 16/05/2009 00:58:04

    @ 17.Μπα ξυπνησε απο τον λοιθαργο ο Σπατζιωτης???Ποτε μα ποτε δεν απαντας επι της ουσιας και αυτη ειναι η μεγαλη αδυναμια σου εισοδηματια -μεγαλοτσιφλικα!!Με την μαλακια αυτο που ονομαζεις Eurivision ποσως με ενδιαφερει αντιθετα ,εσενα φαινεται ενδιαφερει γεροντοφρικιο.Ψαξε χωρο απο τωρα να κρυφτεις γιατι η 7 Ιουνιου πλησιαζει εθεραπευτε δεξιε!!!!!

  16. ataktos avatar
    ataktos 16/05/2009 01:17:50

    Αυτοί μεταξύ τους ελληνικά η αγγλικά ομιλούν ....

  17. Σπατζιώτης avatar
    Σπατζιώτης 16/05/2009 01:20:59

    Jimmy L Says:
    ''Με την μαλακια αυτο που ονομαζεις Eurivision ποσως με ενδιαφερει''
    ***
    Χτες έγραφες:
    ''Δεκατοι και καταιδρωμενοι με Σακη και λοιπους..Ολο φρου-φρου και αρωματα ειμαστε στην Ελλαδα...Εδω ο κοσμος χανεται και το ...χτενιζεταιΑυτοι ειμαστε δυστυχως και γι αυτο παμε κατα διαολου...''
    ***
    Εγώ απλώς, ως μεγαλύτερος, σου είπα ότι εδώ δεν κατάλαβες τι συνέβη χτες στη Γιουροβίζιον, τι κάθεσαι και ασχολείσαι με τα πολιτικά, που είναι και πιο ζόρικα. Εμβάθυνε πρώτα καμιά διετία στα ''Παρατράγουδα'', αφιέρωσε στη συνέχεια τρία-τέσσερα χρονάκια να καταλάβεις τι ακριβώς συμβαίνει στους διαγωνισμούς για την ανάδειξη της ''Μις Πελοπόννησος'', μελέτησε κατόπιν τη σκέψη του Γκαμπ, και μετά θα είσαι πανέτοιμος να αντιληφθείς γιατί τραγουδάνε κάτι παράξενοι σε μια σκηνή κι από κάτω διάφοροι κουνάνε σημαιάκια.
    Άσ' τη, χεσ' τη τη ρημαδα την πολιτική... Ας ασχοληθούν μα δαύτη ο Σκόρπιος και ο Greenpoint, που το 'χουν και μεράκι από τα μικράτα τους...

  18. Jimmy L avatar
    Jimmy L 16/05/2009 01:38:41

    @ 23 Για την 7 Ιουνιου θα πεις κατι??Γιατι τωρα τελευταια δεν εχεις αναφερθει??Σημαινει οτι αρχιζεις να συνηθιζεις στην ιδεα της ηττας??

  19. Καθρέφτης avatar
    Καθρέφτης 16/05/2009 13:33:26

    12...κι ούτε ένα τηλεφώνημα...με πνίγει το παράπονο που δεν κατάλαβες ποτέ σου τι περνώ κι ας έχει γίνει η αγωνία μου βουνό...12!!!Από παλιά...και διαχρονικής εμβέλειας ανεπανάληπτη επιτυχία της (θείας)Άννας Β.