04/05/2010 22:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τηλεοπτικό μήνυμα Σαμαρά σε λίγο

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lgz avatar
    Lgz 04/05/2010 22:17:06

    ΑΝΤΩΝΗ ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ ΞΑΝΑ!

  2. Ηλίας avatar
    Ηλίας 04/05/2010 22:19:15

    Είμαι σίγουρος πια!

  3. ωχαδελφέ avatar
    ωχαδελφέ 04/05/2010 22:20:51

    κράτα μία πισινή.

  4. PANAYIOTIS avatar
    PANAYIOTIS 04/05/2010 22:21:07

    ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΣΥΜΟΡΦΩΘΕΙ ΜΕ ΤΟ "ΟΧΙ" (δεν πιστεύω κανείς, γνωρίζοντας την Προεδράρα μας, να περιμένει ΝΑΙ), ΝΑ ΔΙΑΓΡΑΦΕΤΑΙ!

    • smoking area avatar
      smoking area @ PANAYIOTIS 04/05/2010 23:07:37

      Κι αν πει "ναι"?
      Να ... διαγραφει η Προεδραρα σας???
      χαχαχα...

  5. Κώστας avatar
    Κώστας 04/05/2010 22:22:41

    Επιτέλους!
    Και τώρα αντεπίθεση.
    Οτι είχε ο καθένας να πει, το είπαμε.
    Τώρα όλοι μαζί του.

  6. Factorx avatar
    Factorx 04/05/2010 22:23:51

    εγω δεν μιλαω

    • Lgz avatar
      Lgz @ Factorx 04/05/2010 22:25:12

      μιλάς με γρίφους φάκτορα

  7. καινός avatar
    καινός 04/05/2010 22:24:37

    που ρε παιδιά; Κάνα λινκ για τηλεόραση να τα δω online υπάρχει?

  8. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 04/05/2010 22:27:28

    ΑΝΤΕ ΑΝΤΩΝΗ! ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ!!!

  9. Νταβέλης avatar
    Νταβέλης 04/05/2010 22:29:40

    Θα πει έχετε δίκιο, θα πει φταίμε .... αλλά βάλτε πλάτη... ααα και θα πει στην κυβέρνηση ότι της δίνει μια τελευταία ευκαιρία... εθνική προσπάθεια... γαρ.

    • Νταβέλης avatar
      Νταβέλης @ Νταβέλης 04/05/2010 22:37:04

      Απ'ότι έμαθα κι ο Παπανδρέου έβγαλε τηλεοπτικό σποτ...

  10. Ηλίας avatar
    Ηλίας 04/05/2010 22:34:47

    Πού και πότε ρε παιδιά το διάγγελμα;

  11. Factorx avatar
    Factorx 04/05/2010 22:38:52

    Ποιος πάει στοίχημα για το τι θα πεί

    • Dimi avatar
      Dimi @ Factorx 04/05/2010 22:50:31

      Αρνούμεθα να γίνουμε πιόνα του ΔΝΤ. Θ’ανατάξουμε την Ελληνική Οικονομία δίνοντας προτεραιότητα στην αναβάθμιση της ανταγωνιστικότητας και της μεσαίας τάξης.

  12. Aris M. avatar
    Aris M. 04/05/2010 22:40:43

    Εγώ!!! Θα το καταψηφίσει!

  13. nemo avatar
    nemo 04/05/2010 22:41:32

    io

  14. Β.Κ.Σ. avatar
    Β.Κ.Σ. 04/05/2010 22:41:45

    κι εγώ: θα ζητήσει δημοψήφισμα.

  15. nemo avatar
    nemo 04/05/2010 22:42:21

    ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ

    • PANAYIOTIS avatar
      PANAYIOTIS @ nemo 04/05/2010 22:47:12

      exactly!

  16. Orestios avatar
    Orestios 04/05/2010 22:42:25

    Γι' αυτό δεν κοιμάται τα βράδια? Κάνει γύρισμα?
    Κουράζεται.

  17. οριακός avatar
    οριακός 04/05/2010 22:46:37

    αποχώρηση κι εγώ

  18. panos33 avatar
    panos33 04/05/2010 22:47:00

    που ρε παιδεια σε πιο καναλι?

  19. sauraki avatar
    sauraki 04/05/2010 22:47:30

    ΘΑ ΠΕΙ ΟΧΙ. Η ΝΤΟΡΑ ΚΑΙ 3-4 ΘΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΑΓΡΑΦΟΥΝ. ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΨΕΜΜΑΤΑ...

  20. Νταβέλης avatar
    Νταβέλης 04/05/2010 22:47:48

    Είναι καραμπινάτο 'ναι' τι ψάχνετε? αλλά προφανώς δε θα μιλήσει σήμερα... 11 η ώρα πάει

  21. PANAYIOTIS avatar
    PANAYIOTIS 04/05/2010 22:49:06

    Ποιό κανάλι θα του δώσει βήμα; αφού θα πεί για αποχώρηση,
    σε Blog θα τα πεί!

  22. ΣΟΦΙΑ avatar
    ΣΟΦΙΑ 04/05/2010 22:55:22

    Ρε παιδιά, πείτε μας ώρα και κανάλι! Διακαναλικά θα βγει;

  23. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 04/05/2010 22:58:01

    ελπίζω να πει ότι δεν θα απαντήσει με ναι ή όχι ερωτήματα που αναφέρονται σε τετελεσμένα του παρελθόντος. Να πει ότι ενώ δεν φταίει η επτάμηνη κυβέρνηση για όλα τα σωρρευμένα κακά, σίγουρα φταίει 100% για το τεχνητό αδιέξοδο στο οποίο μας έφερε, και για το οποίο ζητεί μεταχρονολογημένη υποστήριξη. Ελπίζω να διαμαρτυρηθεί για το επικοινωνιακό θέατρο και να πει στην Κυβέρνηση να πει όλη την αλήθεια γιατί ακόμα και σήμερα ψεύδεται.

    Αντώνη, να μην πεις αυτό πoυ τρώει εμένα: "Κύριε ΓΑΠ και οι συν αυτώ: Ποιάς χώρας Κυβέρνηση είστε;" αν και τα παχύδερμα δεν θα το καταλάβουν...

  24. vangelis avatar
    vangelis 04/05/2010 22:58:46

    γερά Αντώνη ποτέ δεν μάσησες ...κι αυτή τη φορά έχεις την Ιστορία μαζί σου!!!

  25. blue nile avatar
    blue nile 04/05/2010 23:02:20

    Φάκτορα ποντάρω στο ΟΧΙ. Παίζεις μια διαφήμιση στην ιστοσελίδα?
    Αν χάσω σου βάζω μία για ένα μήνα , αν κερδίσω με βάζεις τζάμπα.

  26. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 04/05/2010 23:02:51

    ...καμίας αν και υπό κηδεμονία ξέρω μερικες κυβερνήσεις:

    Πετέν
    Κουίσλινγκ
    Τσολάκογλου

    ο τελευταίος απλά παραχωρούσε εθμικό πλούτο και εισόδημα στους δανειστές ...ουπς κατακτητές ήθελα να πω...


    ΥΓ

    αύριο όλοι στη πορεία, τα νούμερα μόνο από μεγάλο νούμερο συμμετεχόντων τρομάζουν...

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 04/05/2010 23:03:26

      ουπς εθνικό το πληκτρολόγιο μέσα

  27. Προφήτης avatar
    Προφήτης 04/05/2010 23:05:50

    Τσολάκογλου.
    Αυτό να κυκλοφορήσει σε κάθε συζήτηση.

  28. Hase avatar
    Hase 04/05/2010 23:07:21

    Καλα θα βγει ο Σαμαρας στις 11 η ωρα στα καναλια;; Οταν ολοι πανε να κανουν νανι;;. Αν ειναι να βγει θα βγει αυριο ωστε να ακουστει η φωνη του οταν θα την ακουνε ολοι οι Ελληνες.

  29. SAM avatar
    SAM 04/05/2010 23:08:22

    Σήκωσε την Ελλάδα ψηλά Αντώνη και κάνε μας υπερήφανους.

  30. Lgz avatar
    Lgz 04/05/2010 23:08:25

    ΣΤΟ ΑΛΤΕΡ ΖΩΝΤΑΝΑ ΣΕ ΛΙΓΟ

  31. Ηλίας avatar
    Ηλίας 04/05/2010 23:08:49

    τωρα νετ

  32. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 04/05/2010 23:08:51

    Θα συμφωνήσει με την ανάγκη επιβολής μέτρων,
    αλλά θα διαφωνήσει με τα συγκεκριμένα μέτρα.
    Θα επαναλάβει οτι η προσφυγή στο ΔΝΤ δεν ήταν μονόδρομος
    αλλά αποτέλεσμα της αλλοπρόσαλλης πολιτικής του ΠΑΣΟΚ,
    το οποίο δεν έδειχνε να καταλαβαίνει τι ακριβώς συμβαίνει.

  33. Lgz avatar
    Lgz 04/05/2010 23:09:21

    ΕΙΠΕ ΟΧΙ

  34. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 04/05/2010 23:09:27

    Μιλά στη ΝΕΤ τώρα!

  35. nemo avatar
    nemo 04/05/2010 23:09:35

    PRIME TIME TV AFTER TSANTIRI?NET

  36. Orestios avatar
    Orestios 04/05/2010 23:09:43

    Στην ΝΕΤ είπαν πως δεν θα ψηφίσει τα μέτρα

  37. Julia avatar
    Julia 04/05/2010 23:09:43

    Νετ τωρα ο Σαμαρας

  38. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 04/05/2010 23:11:35

    ΟΧΙ

    για να καταλάβουν ορισμένοι ότι οι "αδένες" δεν είναι στις τσέπες αλλά στα παντελόνια.

  39. Ηλίας avatar
    Ηλίας 04/05/2010 23:12:57

    ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ!

  40. Aris M. avatar
    Aris M. 04/05/2010 23:13:11

    Ψηλά το κεφάλι!!!!

  41. sauraki avatar
    sauraki 04/05/2010 23:13:31

    ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΓΡΑΦΕΣ

  42. nemo avatar
    nemo 04/05/2010 23:13:52

    SKAI MEGA ANT1 STAR ΜΟΥΓΓΑ

  43. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΩΤΟΥΛΑΣ 04/05/2010 23:14:53

    ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΟΥΣ ΝΕΟΦΙΛΕΛΕΥΘΕΡΟΥΣ ΕΧΘΡΟΥΣ ΤΟΥ ΛΑΟΥ.

    ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΝΤΩΝΗ!

  44. delfikos avatar
    delfikos 04/05/2010 23:15:04

    ΑΝΤΩΝΗ, μας έκανες για μια ακομη φορά ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΥΣ.
    Ο ΝΕΟΣ ΕΘΝΑΡΧΗΣ ΜΙΛΗΣΕ.
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.

  45. LEON avatar
    LEON 04/05/2010 23:15:24

    Τί είπε ρέ παιδιά τελικά ???
    Νά βγώ στό δρόμο ??

  46. mental avatar
    mental 04/05/2010 23:17:07

    Δόξα σοι ὁ Θεός, ἡ ἐλπὶς ἡμῶν, δόξα σοι.

  47. george1 avatar
    george1 04/05/2010 23:17:37

    ωρα για ξεκαθάρισμα απο τα βαρίδια Αντώνη

  48. Κώστας avatar
    Κώστας 05/05/2010 00:28:17

    Είχα γράψει πως ήμουν υπέρ του Ναι. Ήμουν μειοψηφία.
    Τώρα όλα αυτά δεν έχουν σημασία.
    Ο Αρχηγός μίλησε. Kαι μεθαύριο θα τους τεσεκουρώσει.
    Τα μικρά κοράκια(Ζούλας, Διαμαντόπουλος,Καρατζαφέρης) τώρα κράζουν.
    Από αύριο θα κράζουν τα μεγάλα. Τα "έγκυρα"...
    Τώρα διαγραφές, για να ξεβρωμίσουμε!
    Ολοι με τον Αρχηγό.

    http://www.youtube.com/watch?v=Zva9mnZCrWU&feature=related

  49. Monocultural avatar
    Monocultural 05/05/2010 00:29:11

    Αντώνη μέρα τη μέρα κερδίζεις την ψυχή μας! Διώξε τώρα και την οικογένεια των δοσιλόγων! Έλεος να εκπροσωπειται η ΝΔ μια απο Παυλόπουλο και μια από Κυριάκο!

  50. la poderosa II avatar
    la poderosa II 05/05/2010 00:30:03

    Επιτελους ενας ΕΛΛΗΝΑΣ!!!

  51. PamizensSOK avatar
    PamizensSOK 05/05/2010 00:33:24

    Αλλαξε ο Μανωλιος και εβαλε τα ρουχα του αλλιως !!!!

  52. capitaLHSTHS avatar
    capitaLHSTHS 05/05/2010 00:37:52

    ΣΑΜΜΑΡΑΣ
    "Σήμερα σημειώνω ότι, ανεξάρτητα από τη θέση μας αυτή, θα σεβαστούμε τα χρήματα που δίνονται την κρίσιμη στιγμή στην Ελλάδα από κυβερνήσεις των εταίρων μας και από το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο.

    Ασφαλώς εμείς δεσμευόμαστε από τις συμβάσεις που υπογράφει το Ελληνικό κράτος, ακόμα κι όταν διαφωνούμε. Η Ελληνική Πολιτεία έχει συνέχεια."

    "Θα κάνουμε ό,τι μπορούμε τα χρήματα αυτά να πιάσουν τόπο και να επιστραφούν όπως προβλέπει η Σύμβαση."

  53. ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
    ΣΒΕΤΛΑΝΑ 05/05/2010 00:41:52

    Τα ΜΜΕ δεν θέλουν τον Αντώνη. Στο νυκτερινό δελτίο ειδήσεων του ΜΕΓΚΑ η ΕΙΔΗΣΗ για την ΚΑΤΑΨΗΦΙΣΗ από τη ΝΔ δεν παίζει ούτε ως τρίτη είδηση. Τα ΜΜΕ όμως και οι παρατρεχάμενοι δουλοπάρηκοι δημοσιογραφίσκοι, που ο καθένας απ΄αυτούς έχει μερικά εκατομμυρία σε Τράπεζες του εξωτερικού για μία ώρα ανάγκης δεν αντιπροσωπεύουν πια τη φωνή του λαού. Ο κόσμος ξύπνησε και δεν περιμένει απ΄αυτούς να ενημερωθεί... Ο Αντώνης δεν πούλησε την Ελλάδα... Ο Αντώνης δεν έχει ανάγκη τα πουλημένα κανάλια και τους "εργολάβους" κηδειών... που τα ξέρουν και τα γνωρίζουν όλα... Ο Αντώνης έχει ανάγκη το λαό και ο ΛΑΟΣ ΞΕΡΕΙ ΠΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ. Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ...

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΣΒΕΤΛΑΝΑ 05/05/2010 00:45:22

      Έχουν πανικοβληθεί. Τώρα είναι η ώρα να δούμε τί θα κάνει το "πατριωτικό ΠΑΣΟΚ". Πόσοι θα αποχωρήσουν?

      • ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
        ΣΒΕΤΛΑΝΑ @ Orestios 05/05/2010 00:57:40

        Να φύγουνε να παν αλλού... αρκετά χρόνια τους ταήζαμε και τους ποτιζαμε... Συνδικαλιστές που γίνανε βουλευτές και υπουργοί για να φάνε... Δημοσιογράφοι που γίνανε βουλευτές και υπουργοί για να φάνε... Χαραμοφάηδες που αν έπρεπε να δουλέψουν στη πραγματική αγορά εργασίας θα τους είχαν πετάξει έξω από τη πρώτη στιγμή... Φάγανε Φάγανε Φάγανε... και τώρα ζητάνε από το φτωχό λαό να καλύψει το έλλειμα...
        να χάσει την εθνική του ομοψυχία και υπερηφάνια... Θέλουν και να δημιουργούν άποψη και να καθορίζουν τη τύχη μας αυτοί που έχουν για θεό μόνο το χρήμα και την εξουσία.
        ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΕΙ Ο ΑΝΤΩΝΗΣ... γιατί αυτός δεν είναι υποτακτικός τους... ΠΟΝΑΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ...

  54. 13 avatar
    13 05/05/2010 00:53:13

    Ετσι,ετσι Αντωνη βεντουζα.

  55. capitaLHSTHS avatar
    capitaLHSTHS 05/05/2010 01:14:20

    ΣΑΜΑΡΑΣ
    “Σήμερα σημειώνω ότι, ανεξάρτητα από τη θέση μας αυτή, θα σεβαστούμε τα χρήματα που δίνονται την κρίσιμη στιγμή στην Ελλάδα από κυβερνήσεις των εταίρων μας και από το Διεθνές Νομισματικό Ταμείο.

    Ασφαλώς εμείς δεσμευόμαστε από τις συμβάσεις που υπογράφει το Ελληνικό κράτος, ακόμα κι όταν διαφωνούμε. Η Ελληνική Πολιτεία έχει συνέχεια.”

    “Θα κάνουμε ό,τι μπορούμε τα χρήματα αυτά να πιάσουν τόπο και να επιστραφούν όπως προβλέπει η Σύμβαση.”

  56. mojo62 avatar
    mojo62 05/05/2010 01:23:07

    “Θα κάνουμε ό,τι μπορούμε τα χρήματα αυτά να πιάσουν τόπο και να επιστραφούν όπως προβλέπει η Σύμβαση.”
    No way out.

  57. capitaLHSTHS avatar
    capitaLHSTHS 05/05/2010 01:26:25

    Η μόνη αντίδραση των ανθρώπων/ψηφοφόρων που ευνοήθηκαν επι ΝΔ είναι να αράζουν πίνωντας τον καφέ τους και να ανεβοκατεβάζουν ως κ….χοντρο τον άνθρωπο που οι ίδιοι επέλεξαν ως Πρωθυπουργό να κυβερνήσει την Ελλάδα για μια 5ετία.

    Τώρα φάνηκε η γύμνια των ψηφοφόρων της ΝΔ. Ούτε στον εαυτό τους δεν πιστεύουν. Για να πω την αλήθεια ποτέ τους δεν πίστευαν.
    Αλοίμμονο στην Ελλαδίτσα μας με τέτοιους πολεμιστές.

    • ΣΒΕΤΛΑΝΑ avatar
      ΣΒΕΤΛΑΝΑ @ capitaLHSTHS 05/05/2010 01:31:13

      ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΝΑΕΙ ΠΟΝΑΕΙ ΣΟΣΙΑΛΗΣΤΕΣ!

      Πατέρα τ΄ακουσες τα νέα? ΑΛΑΞΑΜΕ....

  58. DIANA avatar
    DIANA 05/05/2010 04:30:53

    ENAS EINAI O SAMARAS , ENAS EINAI O ELLHNARAS ARXHGOS !!!!! EINAI H PROEDRARA MAS KAI TO EXEI APODEIKSEI POLLES FORES OTI TO LEEI H KARDIA TOU KAI 8A TO APODEIKNUEI PANTA !!!!!!!!

  59. athanasios avatar
    athanasios 05/05/2010 21:54:33

    Αντωνη καθαρισε το κομμα απο την κοπρο
    του αποστατη και απο τους Βατοπαιδινους
    Και κανε μας περηφανους οπως τοτε που τα
    εχωνες στο τρισε