20/01/2011 22:48
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τζαβάρας VS Mega



Το θέμα της ημέρας είναι η σύγκρουση του βουλευτή Τζαβάρα με τους παρουσιαστές του MEGA CHANNEL, που τον έβγαλαν από τα ρούχα του και δεν τους χαρίστηκε. Όλα τα μηνύματα που παίρνουμε ,έχουν μια κοινή συνισταμένη:
"Μπράβο στον βουλευτή, όχι στην τυρρανία των ΜΜΕ των εργολάβων".

Σε δημοσκόπηση του taxalia τα αποτελέσματα είναι καταιγιστικά! Αυτή την ώρα το 91% των ψηφισάντων καταδικάζει το MEGA !

http://taxalia.blogspot.com/2011/01/91-mega.html

Η ΕΣΗΕΑ θα εγκαλέσει την κ. Τρέμη;

Όπως θα ακούσετε στο βίντεο, η κ. Τρέμη απειλεί τον κ. Τζαβάρα ότι «θα σας πάρουν με τις πέτρες...»

Ποιούς θα πάρουν με τις πέτρες το ξέρουμε όλοι καλά !


Στο μεταξύ η ΕΣΗΕΑ τι κάνει;


Θα εγκαλέσει την κ. Τρέμη για όσα απαράδεκτα δεοντολογικά, ηθικά και από κάθε άλλη άποψη εκτόξευσε απόψε σε έναν βουλευτή που τόλμησε να πει την αλήθεια και να διαμαρτυρηθεί για τον προπηλακισμό που υφίστανται πολιτικοί και μη από τα κανάλια της διαπλοκής;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 20/01/2011 22:51:50

    Η πρασινοφουφού απεφάνθη ότι ο Τζαβάρας αδικεί το σύνολο του κοινοβουλίου!
    Ενώ αυτή τιμά το σύνολο των δημοσιογράφων! Τρελό γέλιο!

  2. ελλην της εσπεριας avatar
    ελλην της εσπεριας 20/01/2011 22:54:43

    Εξαιρετικος ο κ.Τζαβαρας!!!!Μπραβο!!!!Ο Πρετεντερης παραλιγο να παθει αποπληξια!!!!!

    • σιδεράκιας avatar
      σιδεράκιας @ ελλην της εσπεριας 20/01/2011 23:32:42

      μα γιατί;! αφού ο Τζαβάρας του έκανε κοπλιμέντο!

  3. Wolf avatar
    Wolf 20/01/2011 22:54:49

    Μπράβο ρε Κώστα. Μπράβο χίλιες φορές.

  4. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 20/01/2011 22:55:30

    Λοιπον αυτο τον τυπο τον ειχα συμπαθησει απο τοτε που ανακαλυψε τη γκαφα Βαλυρακη με το Cabinet man που ηταν εταιρια επιπλων και ο Βαλυρακης νομιζε οτι επροκειτο για υπουργο.

    • giannis avatar
      giannis @ ψυχραιμια 20/01/2011 23:02:38

      Κι εγώ το ίδιο.
      Αυτό με τον cabinet man θα μείνει στην ιστορία. Και το γελοίο είναι ότι είχαν το mail της εταιρείας που έλεγε design κάτι.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ ψυχραιμια 20/01/2011 23:03:30

      Αυτή ήταν γκάφα που έπρεπε να χαρίζει γέλιο για δεκαετίες, αλλά επειδή ήταν πασοκική την έθαψαν πολύ γρήγορα.

  5. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 20/01/2011 22:59:58

    Το Μεγκα έχει ξεφύγει. Από το καιρό με την 35χρονη, έχει ξεφύγει από ανεκτό.

    Ότι και το Βήμα, αλλά σε τηλεοπτική εκδοχή.

    Δεν τον ξέρω τον Τζαβάρα, αλλά σήμερα είναι πολύ ΠΑΝΩ και ΜΠΡΑΒΟ του.
    Αμάν με την αλητεία. Ελεγα θα πεθάνει ο %%%&& ο Λαμπράκης και θα ησύχαζε ο τόπος. Προφανώς άφησε διαδόχους.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ archaeopteryx 20/01/2011 23:04:55

      Δεν ασχολείτο με τέτοια ο Λαμπράκης. Είχε τον Ψυχάρη για τις δουλειές αυτές. Και για αυτές και για άλλες.

  6. φωτεινη avatar
    φωτεινη 20/01/2011 23:05:14

    ετσι ειναι.μπορει καποιοι να μη συμπαθουνε το γκλετσο ,αλλα το θυμοσαστε εκεινο το «εισαι γελοιος»?θαυμασιος και ο κ.τζαβαρας με το«εισαστε ξεφτυλισμενοι».να αρχισουνε να καταλαβαινουνε επιτελους οτι και οι καλεσμενοι τους δεν τους φοβουνται,και τους τα ριχνουνε οταν πρεπει.το γαιδουρι θελει δυο φορες γαιδουρι.

  7. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 20/01/2011 23:08:31

    ...Προφανώς άφησε διαδόχους...Και τι διαδοχους; Συκοφαντες με τη βουλα. Ο τρεμης και η πρετεντερη εχουν καταδικαστει για συκοφαντικη δυσφημηση στον Α. Ρεγκουζα.

  8. Κώστας avatar
    Κώστας 20/01/2011 23:08:32

    -Σοβαρή "δημοσιογράφος"(καταπράσινος παπαγάλος)Τρέμη παραμιλά:
    " Εντάξει, καλά τώρα...Αφήστε, αφήστε...Κύριε, κύριε...". Πολύ σοβαρή δημοσιογράφος..!

    -"Δημοσιογράφος" Πρετεντέρης : μόνιμα ύπουλα σχόλια και στρατακαστρούκες.

    -"Δημοσιογράφος" Τσίμας: έμεινε σιωπηλός και καλά έκανε, γιατί σε τίποτα δεν είχε ο Τζαβάρας να του θυμήσει τα τζάμπα ταξιδάκια ελέω Ζίμενς, για να παρακολουθεί Φόρμουλα Ένα. Και διαπλεκόμενος και τζαμπατζής καρμίρης ο "δημοσιογράφος" Τσίμας.

    Ο Τζαβάρας δεν ξέσπασε. Είπε την μεγάλη αλήθεια. "Εσας θα πάρουν με τις πέτρες", μπράβοι και φουσκωτοί της κυβέρνησης και των αφεντικών σας που θρασύτατα παριστάνετε τους δημοσιογράφους στην ΥΕΝΕΔ-MEGA.

  9. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 20/01/2011 23:10:59

    Το πιο αποκρουστικό χαρακτηριστικό των "ειδησεοπλαστών" της βραδινής ζώνης είναι η αγωνία τους να μην ακουστεί η παραμικρή κριτική εναντίον τους.

    Δηλαδή, η ενημέρωση που παρέχεται από το mega είναι υπεράνω κριτικής?

    Οι πολιτικοί δεν μπορούν ούτε καν να κριτικάρουν το επίπεδο δημοσιογραφίας που παρέχεται στους πολίτες?



    .

    • Spm avatar
      Spm @ Φυγόκεντρος 20/01/2011 23:16:41

      Σωστός!!! Πολύ σωστός.

  10. φωτεινη avatar
    φωτεινη 20/01/2011 23:11:11

    πω πω,εγραψε.ειπε τον πρετεντερη ομορφο!!!!!

  11. sauraki avatar
    sauraki 20/01/2011 23:11:30

    ΜΠΡΑΒΟ κ. ΤΖΑΒΑΡΑ! Ετσι θέλουν..... Επιτέλους!!

    • sauraki avatar
      sauraki @ sauraki 20/01/2011 23:17:31

      το μόνο που θέλω να ανακαλέσετε είναι αυτό που τους είπατε στην αρχή πως είναι "σοβαρό καναλι"...

  12. Spm avatar
    Spm 20/01/2011 23:14:36

    Σήμερα όντως κάτι άλλαξε.
    Θες ο νέος λογότυπος, θες τα νέα φωτεινά γραφεία, θες η "τελεία και παύλα .-" του Αντώνη, πάντως κάτι άλλαξε.
    Ο Τζαβάρας το έπιασε το μήνυμα και έκανε αυτό που έπρεπε, αυτό που τους αρμόζει εκεί στο Mega. Τους ξέσκισε. Συγχαρητήρια Κώστα.
    Νομίζω το πάρτι μόλις άρχισε.

  13. Αδιάλλακτος Πολιτικάριος avatar
    Αδιάλλακτος Πολιτικάριος 20/01/2011 23:15:54

    Χίλια μπράβο στον Κώστα, που είναι και πατριωτάκι μου!!!!

    Δέκα τέτοιους πρέπει να βγάλει μπροστά ο Σαμαράς και θα σαρώσει...

    Μπράβο και πάλι!!!!

  14. Αθωος Περαστικος avatar
    Αθωος Περαστικος 20/01/2011 23:15:55

    Η xxxxx του Μεγκα και του Βηματος εχουν προχωρησει τον ορο σε αλλη διασταση. Μα ποσα λεφτα τους πληρωνουν τα αφεντικα τους, ουτε δικες τους μπιζνες να ητανε. Και εχει το θρασος αυτη η "κυρια" να περνιεται για δημοσιογραφος και μαλιστα επιτυχημενη κια να κανει κρισεις και επικρισεις επι παντος επιστητου. Αλλη μια αποδειξη οτι το συστημα προωθει τα υπακουα σκυλια του με καθε τροπο και τα ανταμειβει αναλογως.
    Αντικειμενικα δεν εχει επιπεδο και δεν μπορει να σταθει σε σοβαρη πολιτικη αναλυση επι οποιουδηποτε θεματος. Αλλα για τα τηλεπαραθυρα των αφεντικων της καλη ειναι...γαβγιζε γαβγιζε κατι θα μεινει...
    Οσο για την ατακα της "θα σας παρουν με τις πετρες", οποία υποκρισια...αλλα καλομελετα και ερχεται...
    Πργματικα εκφραζει οτι απεχθανομαι στην νεοελληνικη κοινωνικοκονομα που εχουν στησει...

  15. victoria avatar
    victoria 20/01/2011 23:18:05

    Τρομερό, το πέτυχα λάιβ και δεν το πίστευα. Τζαβάρας το 'χει, δεν βγαίνουν αυτά κατά λάθος, μπράβο!
    Προσέξατε προς το τέλος και το τελευταίο καταφύγιο των δημοσιογράφων σε υπηρεσία «σε διαβάλλω στους ...ανωτέρους σου για να σου τραβήξουν το αυτί», την απειλή ελπίζουμε να μην εκφράζουν αυτά τη νδ που είναι ένα σοβαρό κόμμα..! Σοβαροί για αυτούς είμαστε μόνο όταν δεν τους αμφισβητούμε βέβαια.

    • Ρηγας Φερραιος avatar
      Ρηγας Φερραιος @ victoria 20/01/2011 23:23:31

      Σε λιγο θα καταλαβουν οτι σοβαροι ειναι οσοι δεν τους φοβουνται και δεν δισταζουν να τους αντιμετωπισουν ως ισοι προς ισους.
      Αρκετη υπομονη καναμε...ας αλλαξουμε τακτικη. Την γαιδουριά την αντιμετωπιζεις με δυο και τρεις φορες γαιδουριά

  16. Ρηγας Φερραιος avatar
    Ρηγας Φερραιος 20/01/2011 23:18:54

    +1000
    Αυτα που ειπε αποψε ο Βουλευτης Ηλειας και εγκριτος νομικος επρεπε να τα λενε ολοι οι πολιτικοι και πολιτες που εμφανιζονται στα καναλια.
    Αξιος ο μισθος των ΜΜΕ!!!!
    Οι απειλες τουσ και ο εκνευρισμος τους πρωτοφανης!!!
    Αραγε που οφειλεται; Τι σημαινουν ολα αυτα;

  17. nora avatar
    nora 20/01/2011 23:22:24

    Δεν είναι τυχαίο για ποιους μιλάει το πόρισμα του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ. Αναφέρεται σε όλη την παρέα του Σημίτη (Γιάννο, Χριστοδουλάκη, Βερελή κ.α) Γνωστο φερέφωνο του Σημίτη Πρετεντέρης και Mega. Δεν ξερω ομως γιατι δεν αναφέρει η ΝΔ το Φλωρίδη ή το Χρυσοχοΐδη για το C4I

  18. liotsos avatar
    liotsos 20/01/2011 23:23:41

    Γεια σου Τζαβαρα παλικαρι που δεν μασας.Απορω πως κρατησες την ψυχραιμια σου και δεν ειπες κανενα καντηλι στις δυο μεγαλοκοπελες του Μεγκα.
    Χρονια ειχα να ακουσω δεξιο να τα χωνει. Ολοι μεχρι τωρα βγαιναν στα καναλια σαν φοβισμενα κουταβια.Ευγε.

  19. Γ.Κ avatar
    Γ.Κ 20/01/2011 23:24:57

    Αυτό το mega πως αντέχουν και το βλέπουν κάποιοι ρε παιδιά?

  20. Rote Fahne avatar
    Rote Fahne 20/01/2011 23:26:00

    ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝΕ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ. ΜΠΡΑΒΟ !!!!!

  21. Nεφέλη avatar
    Nεφέλη 20/01/2011 23:27:15

    Ο συμπαθέστατος κύριος Τζαβάρας σήμερα εξέθεσε την κακή ενημέρωση και δημοσιογραφία.
    Αν μη τι άλλο, κάποιος δεν έχει διδάξει την "μεγάλη δημοσιογράφο κα Τρέμη" ,ότι είναι απαράδεκτο, να μιλά την ώρα, που εκθέτει άποψη καλεσμένος της;

  22. rally monkey avatar
    rally monkey 20/01/2011 23:27:55

    ο Τζαβαρας ειναι TOP
    (και οχι μονο επειδη τους τα ειπε χυμα στο μεγκα)

    (περι μεγκα... την ημερα τον αποκαλυπτηριων του αγαλματος Καραμανλη ..αλλο show εκει.. 'εχει γυρισμενη την πλατη στο Μ.Αλεξανδρο' .. και να του τη λεει στα ισα μια πολυ καλη ρεπορτερ απο τη Θεσσαλονικη που δε μασουσε 'μα δεν ειναι γυρισμενη.. ατενιζει το Θερμαικο' .. αν δειτε το αξιζει)

  23. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 20/01/2011 23:32:04

    Συγχαρητήρια, Κύριε Συνάδελφε!

  24. Κώστας avatar
    Κώστας 20/01/2011 23:38:58

    "Μαθήματα ενημέρωσης...." δεν δεχόμαστε, ήθελε να πει ο "δημοσιογράφος" Πρετεντέρης, αλλά δεν ολοκλήρωσε.
    Α ναι; Από πότε δεν τα δέχονται; Να τα δέχονται, γιατί τα χρειάζονται οι "δημοσιογράφοι"-θεατές των βίντεο που τους πήγαινε η συνεργάτις του Ζαχόπουλου. Τα χρειάζονται "δημοσιογράφοι" τύπου Τρέμη που εξευτελίζονται δεχόμενοι υπαγορευμένες ερωτήσεις από το κοντρόλ, όπως η αλήστου μνήμης προσθήκη που της υπαγόρεψε το κοντρόλ:" και δεν θα γίνει ποτέ πρωθυπουργός..." , για τον αρχηγό της Αξιωματικής Αντιπολίτευσης.

    Αν πιστεύουν όσα λένε ας κάνουν ένα πείραμα: ας περπατήσουν μαζί με τον Τζαβάρα οι Πρετεντέρης και Τρέμη σε ένα δρόμο της Αθήνας. Τότε να δούμε ποιον θα πάρουν τα γιαούρτια...

  25. tiramola avatar
    tiramola 20/01/2011 23:39:10

    Μπράβο ρε Τζαβάρα, μπορεί να τους έβγαλες λάδι όλους τους δικούς σου αλλά τον Πρετεντέρη τον έσκισες...

  26. ΜΠΑΤΗΣ avatar
    ΜΠΑΤΗΣ 20/01/2011 23:41:04

    Εχει κανείς κάποιο mail του κ. Τζαβάρα να του στείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ

  27. Ρηγας Φερραιος avatar
    Ρηγας Φερραιος 20/01/2011 23:41:14

    Εσυ δεν πρεπει να χαιρεσαι!!!!!

    • Nεφέλη avatar
      Nεφέλη @ Ρηγας Φερραιος 20/01/2011 23:44:59

      Σωστός είνα.....χαίρεται, γιατί δεν αγοράζει μπαγιάτικα!

  28. Τέλλος Άγρας avatar
    Τέλλος Άγρας 20/01/2011 23:44:09

    “Μπράβο στον βουλευτή, όχι στην τυρρανία των ΜΜΕ των εργολάβων”

  29. dimidiam avatar
    dimidiam 20/01/2011 23:45:54

    Εύγε κ. Τζαβάρα. Καιρός ήταν κάποιος να τους πει τι νιώθει ένα μεγάλο μέρος των Ελλήνων. Εύγε και πάλι.

  30. leste avatar
    leste 20/01/2011 23:45:54

    Δεν ήταν μόνο πασοκική γκάφα αλλά και δημοσιογραφική(ή μήπως είναι το ίδιο) . Δημοσιογράφοι που προβάλουν την δική εικονική πραγματικότητα ως την μία και μοναδική αλήθεια. Που προβάλουν σαν είδηση ότι τους σερβίρει το κόμμα χωρίς καμία περαιτέρω έρευνα. Πότε κάναν έρευνα για να δουν τι σημαίνει cabinet man;πότε για να δουν ποιος είπε τους Έλληνες διεφθαρμένους;πότε για να δουν αν όντως οι γονείς τις Γερμανίδας ήταν τρομοκράτες; Θα μαθαίναμε τίποτα για τη SIEMENS αν δεν έσκαγε το θέμα έξω;
    Έχουν τουλάχιστον τις ίδιες ευθύνες για αυτό που ζούμε σήμερα.

  31. firiki2010.wordpress.com avatar
    firiki2010.wordpress.com 20/01/2011 23:47:37

    Εξαιρετικός ο κ Τζαβάρας! Και δεν ήταν η πρώτη του φορά. Αλλους 10 τέτοιους μπορούσαμε να είχαμε?

  32. φωτεινη avatar
    φωτεινη 20/01/2011 23:47:53

    ρηγα φεραιο μην τον βλεπεις ετσι.κρυπτοσαμαρικος ειναι κι αυτος.

  33. victoria avatar
    victoria 20/01/2011 23:48:53

    Από το σάιτ της Βουλής

    tzavaras@parliament.gr

  34. Aris. A avatar
    Aris. A 20/01/2011 23:50:41

    Η προτροπή θα σας πάρουν με τις πέτρες είναι νόμικα δεν επισύρει κυρώσεις ;;;

    • man8os avatar
      man8os @ Aris. A 21/01/2011 00:39:12

      Μου φανηκε σαν συγκεκαλημενη απειλη κατα της ζωης του.

  35. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 20/01/2011 23:51:48

    Η καθεστωτική δημοσιογραφία ηττήθηκε κατά κράτος!
    Μπράβο στον κ. Τζαβάρα!

  36. φωτεινη avatar
    φωτεινη 20/01/2011 23:53:05

    α τιραμολα,καπου πηρε το ματι μου οτι εχουν ετοιμο νομοσχεδιο για codex alimentarius.εμεις τα αντιδραστικα φουγαρα ενταξει ,εσυ ομως για κοιταξετο λιγο ως νομοταγης πολιτης...

  37. Andreas avatar
    Andreas 20/01/2011 23:53:59

    Είδατε με τι θράσος μιλούσαν πάνω στη φωνή του Κ. Τζαβάρα οι πράσινοι δημοσιοκάφροι; Φοβερό θράσος. Να μην ακουστεί καμία φωνή διαμαρτυρίας που να τους εκθέτει. Στο εξής δίπλα στο λήμμα "νεο-φασισμός" τα λεξικά πρέπει να παραθέτουν τη φωτογραφία της Τρέμη.

  38. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 20/01/2011 23:56:23

    Φτάνουν τα χειροκροτηματα στον Τζαβάρα εδω μεσα. H αντίσταση δεν γίνεται μόνο με ευσημα μέσα απο σχόλια στα blogs. Κάποιος απ' ολους εσάς εστειλε τουλάχιστον email στο ΜΕΓΚΑ να τους χεζει όλους εκει μέσα παντοκορφα και να τους θυμίζει ποιοί θα ποιούς πρώτους με τίς πέτρες? Απο ενα email να στελναμε ολοι μας εκει και στον ΠΗΓΑΣΟ, θα τους βλέπατε απο αυριο πως θα χώνανε την ουρά στα σκέλια τους.

  39. Kostas D avatar
    Kostas D 21/01/2011 00:04:43

    Η "κυρια" τρεμη το παιδι της γενιας του "πολυτεχνειου"
    βρε ΟΥΣΤ..!!!!

  40. αλιγάττωρ avatar
    αλιγάττωρ 21/01/2011 00:06:51

    Πράσινοι , κοκκινοι μπλέ δημοσιοκάφροι όλοι τους ίδιοι
    ειναι, Κάφροι. Τέλια συμφερόντων που βαράνε κατά πως τους λένε.
    Μπράβο στο βουλευτή εύχομαι και σε κάποιους άλλους να τον
    μιμηθούν..

  41. Misha avatar
    Misha 21/01/2011 00:08:24

    +++++

    Αυτός ο Τζαβάρας έχει λαϊκή ελληνική φάτσα, μού θυμίζει πρωταγωνιστή σε παλιές καλές ταινίες , από αυτούς που κερδίζουν με το «ετούτο» τους τον κόσμο.

    Έχει και καλό λόγο, είναι ξύπνιος και σήμερα μάς προσέφερε δωρεάν στριπτίζ των δακτυλολαίμιων του Εργολάβος Τσάνελ .

    Νομίζω πως είναι η πρώτη φορά εδώ και πολλά χρόνια που κάποιος δεξιός αμφισβητεί ον air τους νταβατζήδες.


    Θα πρότεινα στη ΝΔ να στέλνει συνεχώς τον Τζαβάρα στο Μέγκα , κι αν αρνούνται να τους κόψει πλήρως την ενημέρωση, πετώντας εκτός και την Σπυράκη και όποιον άλλον. Ετσι κι αλλιώς δεν κάνουν ρεπορτάζ, προκατ ειδήσεις παρουσιάζουν.

    • Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
      Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) @ Misha 21/01/2011 09:16:39

      Αυτη η κ. Σπυρακη τι ρολο παιζει??? Εγω θυμαμαι πριν δυο χρονια να μιλα απαξιωτικα για την κυβερνηση ΝΔ και να χασκογελα ειρωνικα!
      Τι ειδους ενημερωση αντιπολιτευσης κανει ?

  42. leste avatar
    leste 21/01/2011 00:08:39

    Ο Τσίμας όντως είχε λουφάξει!!!

  43. sawas avatar
    sawas 21/01/2011 00:10:21

    Φοβούνται κάποιον? Γιατί δεν βγάζουν το βίντεο (21/01, 00:04) με τις βραδινές ειδήσεις και έχουν το πλέον μπαγιάτικο μεσημεριανό δελτίο?

    Οποια επικληση τεχνικων προβληματων μονο στους ιθαγενεις!!!!

  44. Aggelos avatar
    Aggelos 21/01/2011 00:12:28

    "Θα πρότεινα στη ΝΔ να στέλνει συνεχώς τον Τζαβάρα στο Μέγκα , κι αν αρνούνται να τους κόψει πλήρως την ενημέρωση, πετώντας εκτός και την Σπυράκη και όποιον άλλον. Ετσι κι αλλιώς δεν κάνουν ρεπορτάζ, προκατ ειδήσεις παρουσιάζουν."

    σωστοοο..

    Πυργιωτης ο Τζαβαρας,,πονηρη φατσα,αλλα ντρομπρος..

  45. Τέλλος Άγρας avatar
    Τέλλος Άγρας 21/01/2011 00:15:27

    Μπράβο στον βουλευτή, όχι στην τυρρανία των ΜΜΕ των εργολάβων

  46. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 21/01/2011 00:16:41

    Λίγα τους είπε ο Τζαβάρας, μετεξεταστέος.

  47. leste avatar
    leste 21/01/2011 00:18:12

    Αν αυτό το 'θα σας πάρουν με τις πέτρες' το είχε πει στο κανάλι κανένας απεργός ,οι σοβαροί δημοσιογράφοι θα τον χαρακτήριζαν από επικίνδυνο εως τραμπούκο και τρομοκράτη.
    Η υποκρισία τους δεν έχει όρια.

  48. Misha avatar
    Misha 21/01/2011 00:18:12

    h--p://www.megatv.com/article.asp?catid=14670

  49. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 21/01/2011 00:19:03

    Ακου είναι ένα σοβαρό κανάλι, άντε σοβαροφανές κ. Τσαβάρα μου, εκεί έχουν γίνει Μεγκάλες xxxxx.

  50. διηνεκης avatar
    διηνεκης 21/01/2011 00:20:59

    Παντος για ντιντις δεν μιαζει ο Τζαβαρας μου θυμιζει ταυρο που βαζει κατω το κεφαλι και οπιον παρει ο χαρος,ρε και αυτοι οι ερμοι στο μεγκα δεν ξεραν δεν ρωτουσαν τι εστι Τζαβαρας ο ανθρωπος δεν κολονει απο τα λαμογια,μπραβο του παντος μας χαρισε μια υπεροχη βραδια

  51. Brain avatar
    Brain 21/01/2011 00:22:22

    Μπράβο κε Τζαβάρα.
    Επιτέλους κάποιος που δε μασάει από την τρομοκρατία που θέλουν με νύχια και δόντια να επιβάλουν τα τρωκτικά της δήθεν ενημέρωσης. Οι δημοσιογράφοι του κώλου. Όλοι αυτοί που έχουν πουλήσει τη ψυχή και το τομάρι τους στο διάβολο.
    Σήμερα όμως μας έδειξαν και κάτι άλλο: πόσο τρέμουν, πόσο φοβούνται. Καταλαβαίνουν ότι πλέον δεν το ελέγχουν το παιχνίδι, νιώθουν ότι σε λίγο δε θα μπορούν να κυκλοφορήσουν στο δρόμο και φοβούνται.
    Ξέρουν ότι η κοινωνία τους ξεπέρασε, ότι δεν τους ακούει πια, ότι δεν τους διαβάζει στις φυλλάδες τους.
    Μπράβο Κώστα Τζαβάρα.

  52. ΑΝΤΩΝΗΣ avatar
    ΑΝΤΩΝΗΣ 21/01/2011 00:24:10

    Μπράβω στον κ. ΤΖΑΒΑΡΑ τους πήρε και τα σώβρακα τα άθλια παπαγαλάκια.

  53. Γιώργος ο ξενιτεμένος avatar
    Γιώργος ο ξενιτεμένος 21/01/2011 00:30:35

    Μια σύντομη ανθολόγηση αποκαλυπτικών βίντεο για την Όλγα
    Τρέμη και το MEGA: http://www.youtube.com/watch?v=jOEMZ8WBQdc (ο
    υποβολέας της ψιθυρίζει τί να πει)
    http://www.youtube.com/watch?v=sWIGP7a3N28 (Τρέμη λογοκρίνει
    Ιγνατίου) Παρακαλείται όποιος γνωρίζει περισσότερα να συμπληρώσει
    τη λίστα!

  54. pikras57 avatar
    pikras57 21/01/2011 00:32:34

    Εύγε και σε σένα φάκτορα για την ανάρτηση!

    Αυτό το "θα σας πάρουν με τις πέτρες" της ΤΡΕΜΗ είναι προτροπή, παρακίνηση, απειλή.
    To MEGA συμφωνεί;
    Η ΕΣΗΕ;
    Το ραδιοτηλεοπτικό;
    Η δικαιοσύνη καθεύδει;

    Ο τραμπουκισμός αυτός θα έχει και συνέχεια.
    Θα μείνει αναπάντητο;

  55. man8os avatar
    man8os 21/01/2011 00:40:11

    Εδω απειλησε την ζωη του. Του ειπε οτι θα τον λιθοβολησουν...

  56. man8os avatar
    man8os 21/01/2011 00:41:13

    ++++
    Πολυ σωστος

  57. Αγροφύλακας avatar
    Αγροφύλακας 21/01/2011 00:43:38

    Αν θέλει κάποιος να δει ΟΛΑ τα παιδιά του Πολυτεχνείου, ας ανατρέξει στις τελευταίες 5-6 εκδόσεις του ΤΟ ΠΑΡΟΝ. Και για να μην θεωρηθεί ότι είμαι αβανταδόρος του ΤΟ ΠΑΡΟΝ, μην κάνετε τον κόπο να πάτε εκεί, μπορώ να σας ενημερώσω εγώ ότι τουλάχιστον το 90% των εκατοντάδων 'Ηρώων του Πολυτεχνείου' που αναφέρονται στην σχετική ερεύνα ήταν του ΚΚΕ.
    Τώρα όσον αφορά το σημερινό νέο με τον Τζαβαρα στο ΜΕΓΑ, καλό ήταν αλλά λίγο.
    Αντί να κάθεστε εκεί καρφωμένοι μπροστά στο λαπτοπ και να δίνετε συγχαρητήρια, get off your ass και κάντε και μια ειρηνική διαμαρτυρία έξω από το ΜΕΓΑ!

  58. man8os avatar
    man8os 21/01/2011 00:44:10

    Ειναι παρακινηση σε πραξεις βιας. Ειναι ηθικη αυτουργια να δεχτουν σωματικη βια οι βουλευτες και πολιτευτες της ΝΔ.
    Θα ηθελα να δω επισημη ανακοινωση το πρωι και να παρει το κομμα μετρα κατα του καναλιου. Ετσι θα αφηνουμε να μας απειλουν οι νταβατζηδες της χωρας?

  59. man8os avatar
    man8os 21/01/2011 00:45:06

    Να εχουμε κομματικη καλυψη και ειμαι μεσα!

  60. karamanlikos avatar
    karamanlikos 21/01/2011 00:47:19

    Μακάρι να τα χώνανε και άλλοι ΝΔες βουλευτές με τον τρόπο του Τζα-βάρα... Τζα-βάρα τους αλύπητα φίλε!
    Αν κάποιοι πολιτικοί θέλουν να γλυτώσουν, θα πρέπει να στοχοποιήσουν δημοσιογράφους... θα πρέπει να τους τα χώνουν σε κάθε ευκαιρία!
    Τζα-βαράτε τους!

  61. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 21/01/2011 00:47:51

    Μπράβο στον βουλευτή κ. Τζαβάρα!

  62. man8os avatar
    man8os 21/01/2011 00:48:37

    Το θεμα ειναι , οτι πρεπει να συνειδητοποιησουμε, οτι η Τρεμη δεν ειναι καθολου καλη δημοσιογραφος. Στην πραγματικοτητα ο οποιοσδηποτε θα ηταν πιο αντικειμενικος στην παρουσιαση των ειδησεων, και δεν θα εκανε σαρδαμ, οπως κανει αυτη καθε τοσο. Τουλαχιστον εγω, απαιτω την αμεση απομακρυνση της απο το δελτιο, το οποιο με την παρουσια της χαλαει. Το ιδιο ισχυει για τον ανακριτη του Μεγκα, τον Καψη και καθε αλλον πρασινοφρουρο. Αυτο δεν ειναι δημοσιογραφια, αλλα διασπορα ψεμματων και παραπληροφορησης.

  63. αναγνώστρια avatar
    αναγνώστρια 21/01/2011 00:51:33

    Αδικείτε την κα Τρέμη αποκαλώντας τη "πρασινοφρουρού" καθώς είναι και στενή φίλη της Ντόρας, για την οποία προφανώς, σε αντίθεση με τη γνώμη που έχει για τον κ.Κ.Τζαβάρα την θεωρεί υπόδειγμα αξιοπρέπειας και εντιμότητας. Άλλωστε η τιμιότητα της Ντόρας είναι αυταπόδεικτη: ο Χριστοφοράκος λάδωνε τους πάντες εκτός από την κολητή του.

  64. Κώστας avatar
    Κώστας 21/01/2011 00:55:29

    Ξεκάθαρη πράξη που επισείει νομικές κυρώσεις η φράση της "δημοσιογράφου" Τρέμη. Να πάρει θέση η ΝΔ. Να βγάλει ανακοίνωση. Επιτέλους! Τώρα φοβούνται. Κανείς δεν πιστεύει και δεν παίρνει στα σοβαρά την ΥΕΝΕΔ-MEGA. Τους βλέπουν μόνο για να δουν που θα σταματήσει ο αυτοεξευτελισμός και το πάρτυ της αναξιοπρέπειας των τηλεοπτικών μπράβων της κυβέρνησης. Από περιέργεια... Τώρα να στριμωχτούν και άλλο ερχόμενοι σε αντιπαράθεση με την ΝΔ.
    Και μετά θα δούμε πόσα απίδια πίανει ο σάκκος του οργίλου "δημοσιογράφου" Πρετεντέρη...

  65. ΑΡΚΑΣ avatar
    ΑΡΚΑΣ 21/01/2011 00:58:32

    TZABARAS for ever!!!!!!!!

  66. blue nile avatar
    blue nile 21/01/2011 01:03:10

    Μπράβο στον Τζαβάρα.
    Και λίγα είπε.
    Με φλωράδικες ευγένειες δε βγαίνει άκρη με τη πασοκική πανδημία.

  67. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 21/01/2011 01:14:19

    Επί Επαναστάσεως (άλλη την λένε Χούντα) ήταν φοιτήτρια στη Νομική που σημαίνει οτι έχει περασμένα τα 60 σήμερα...

    Ακόμα να βάλει μυαλό...

    Ο Ζουράρις την είχε κάτι σαν ιδιαίτερη γραμματέα στο ΚΚΕ της εποχής...

  68. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 21/01/2011 01:14:53

    Υ.Γ.:

    Την Τρέμη εννοώ

  69. ΛίγκαΤουΒορρά avatar
    ΛίγκαΤουΒορρά 21/01/2011 01:20:53

    Γιατί, το άλλο; "Θα σας πάρουν με τις πέτρες" λέει στον Τζαβάρα...

    Αν δεν πάρουμε εντέλει πρώτα το πάνελ του μέγκα...

  70. nick avatar
    nick 21/01/2011 01:27:55

    Μπράβο σας κ. Τζαβάρα. Έτσι πρέπει. Ξεμπρόστιασμα στα ίσα.
    Αυτά να τα βλέπουν και τα υπόλοιπα στελέχη για να ξέρουν πως αντιμετωπίζεται η πασοκική προπαγάνδα.

  71. Κάποιος avatar
    Κάποιος 21/01/2011 01:34:54

    "Παρατράγουδα" μου θύμισε ο διάλογος στα τηλεπαράθυρα.

  72. Epoch avatar
    Epoch 21/01/2011 01:39:33

    Μεχρι χθες οσοι βουλευτες της ΝΔ εβγαιναν στο ΜΕGA, είτε η ΝΔ ηταν κυβερνηση είτε ηταν αντιπολιτευση, εσκυβαν το κεφαλι και δεχοντουσαν αδιαμαρτυρητα να πυγοραπιζονται απο τους δημοσιογραφους του "μεγαλου καναλιου".
    Ο Τζαβαρας σημερα αντεστρεψε τους ρολους.
    Φοβαμαι παντως μην βγει κανενα δελτιου τυπου απο ΝΔ μερια που να λεει ότι οι "..τα λεγομενα του κ Τζαβάρα ειναι προσωπικες αποψεις που δεν εκφραζουν το κομμα μας...κλπ κλπ".

  73. loretta avatar
    loretta 21/01/2011 01:41:17

    Να αγιασει το στομα του!! ετσι να παρουν φορα να τους ισοποεδωσουν τους γελοιους αυτους δημοσιοκαφρους του μεγκα και του καθε καναλιου που υποτιμουν την νοημοσυνη μας.

    Να μην τους αφησουν σε χλωρο κλαρι.

  74. yiannis avatar
    yiannis 21/01/2011 02:54:38

    nai nai to eida, etsi akrivws. htan o liaros sto mesimeriano deltio tou xounta chanel.....!!!!!

  75. Crocodile avatar
    Crocodile 21/01/2011 04:19:39

    Μπράβο κι από μένα. Δυστυχώς ήταν μια καλή στιγμή που θα στοιχίσει τον αποκλεισμό του ανδρός απ'το κανάλι και δε θα έχει συνέχεια. Έχει τα κότσια ο Σαμαράς να μποϊκοτάρει την εκπομπή του Πρετεντέρη εξαιτίας της προσβολής προς τον βουλευτή του; Ας την κάνει κάθε βδομάδα με τον Πάγκαλο και το Βορίδη. Θα έχει τα κότσια όταν γίνει πρωθυπουργός να τους βάλει να πληρώνουν την προστασία απ'την τσέπη τους;

  76. περήφανος δεξιός avatar
    περήφανος δεξιός 21/01/2011 04:41:37

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΤΖΑΒΑΡΑ..ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑΖΕΙ ΣΤΟ ΚΟΜΜΑ..

  77. anideos avatar
    anideos 21/01/2011 04:48:11

    Καταπληκτηκος ο Τζαβαρας αφου τολμησε και τα εβαλε με τους διορισμενους καθοδηγητες της μαζικης γνωμης.

    Τωρα ομως ειναι ωρα για εργα, ο κος. Σαμαρας και η ΝΔ πρεπει να δωσει ολους οσους εχουν σχεση με το σκανδαλο ζιμενς στην δικαιωσηνη ας ειναι και Καραμανληδες, Μητσοτακηδες, οτι διαολο θελουνε.

    Ας γηνει επι τελους μια πραγματικη καθαρση.

    Μην κλωτσησεις την ευκαιρια Αντωνη Σαμαρα.

    Την ιδια ευκαιρια, και μεγαλητερη μαλιστα εχοντας την πλεων καταλληλοτερη θεση, ειχε και καποιος αλλος το 2004
    αλλα τη θησιασε στο βωμο του μεσαιου χωρου και της πολιτηκης ορθωτητας,
    κοιτα που ειναι τωρα στα ματια του απλου ψηφοφορου της ΝΔ και των Ελληνων γενηκοτερα.

    Ας στηθει επι τελους ενα δικαστιριο που να εχει στη συνθεση του και απλους πολητες κληρωτους, ως παρατηρητες αν φοβουνται στη ΝΔ για το ποσο ειναι ανεξαρτητοι οι δικαστες.

    Αυτη η ευκαιρια δεν πρεπει να παει χαμενη μονο ετσι θα διορθωθει η αξιοπιστια του κομματος στα ματια του λαου.

    Μονο ετσι θα πιστει ο κοσμος πως η ΝΔ αλλαξε σελιδα και μαζι της μπορει να αλλαξει και η Ελλαδα.

    Συγκαληψεις δεν χωρανε ας στειλει το ΠΑΣΟΚ σε ειδηκο δηκαστιριο οποιον θελει απο το κομμα, οποιος δεν εχει κατι να κρυψει δεν εχει να φοβηθει τιποτα.
    Αν καταφερει η ΝΔ και κανει ξανα ενα καταπρασινο + ισως Μητσοτακεικο σκανδαλο δικο της τοτε...
    Εχετε γεια βρυσουλες.

  78. apo exoteriko avatar
    apo exoteriko 21/01/2011 05:56:31

    τα σπασε!!!ηρέμησα έτσι που τους ξεφτίλησε τους σφουγκο**λάριους του ΔΝΤ.

  79. xenios avatar
    xenios 21/01/2011 06:25:31

    Τις τάσεις χιλιάδων τηλεθεατών, να χαστουκίσουν τους βολεμένους μεγαλοδημοσιογράφους του MEGA, δικαίωσε ικανοποίησε χθες ο Τζαβάρας.

  80. αυτόκλητος avatar
    αυτόκλητος 21/01/2011 07:37:20

    Η εξωνημένη και στρατευμένη δημοσιογραφία δέχτηκε το πρώτο ισχυρό πλήγμα από τον ήρωα ΤΖΑΒΑΡΑ. Μακάρι το φωτεινό παράδειγμά του να βρει κι άλλους μιμητές.

  81. ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
    ΣΟΝ ΠΕΝ 21/01/2011 08:04:04

    Φωτεινή μπράβο
    Τόπιασες το υπονοούμενο.

  82. astefan avatar
    astefan 21/01/2011 08:06:42

    Έχει δημοσιευτεί αυτό πουθενά;
    Γιατί αυτό είναι λόγος αποπομπής από την ΕΣΥΕΑ.

  83. astefan avatar
    astefan 21/01/2011 08:16:03

    ΚΚΕ ήταν και εκείνη η κύρια,
    που φώναζε 30 χρόνια,
    "ΕΟΚ και ΝΑΤΟ το ίδιο συνδικάτο"
    και σήμερα είναι υπουργός της ΕΟΚ ;

  84. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 21/01/2011 08:22:25

    Ζήτω! Μόλις το πήρα χαμπάρι! Ζήτω!!!

  85. μετρό-στάση γουδί avatar
    μετρό-στάση γουδί 21/01/2011 08:44:11

    το ΜΕΓΚΑ ειναι ιδιωτικό κανάλι και οχι κρατικό και ειναι σαφως πασοκικό. δε νομιζω οτι ειναι υποχρεωμένο ηθικα ή νομικά να κραταει ισορροπιες στην ενημέρωση του. αν παρει καποιος δηλ . ριζοσπάστη ή ελευθερό τύπο θα πρεπει να διαμαρτυρυθεί μετά οτι δε τα λενε καλά για το ΠΑΣΟΚ?

  86. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 21/01/2011 08:44:54

    Οχι ρε γ... και έβλεπα χθες alter...
    Ο Τζαβάρας είναι φοβερός και στη τηλεόραση και στη Βουλή. Μακάρι να είχαμε κι άλλους τέτοιους.

  87. pikras57 avatar
    pikras57 21/01/2011 09:02:56

    αλήθεια μπορούμε να περιμένουμε σοβαρή αντίδραση, έστω και από το κόμμα????
    ή
    με την σιωπή θα αφήσουμε το θέμα να το διαχειριστούν οι καναλάνθρωποι με πικρόχολα ριχνοντας τον Τζαβάρα στον Καιάδα για να μη διανοηθεί ποτέ να σηκώσει κεφάλι κανένας?

  88. Blut und Tränen avatar
    Blut und Tränen 21/01/2011 09:11:49

    Ένας Τζαβάρας δεν φέρνει την άνοιξη. Κάτι πρέπει να γίνει με τους υποτονικούς και μονότονους που κάνουν τους κομπάρσους στις εκπομπές.

  89. Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
    Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) 21/01/2011 09:18:41

    Σωστος να ξαναδωσει .

  90. Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
    Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) 21/01/2011 09:20:27

    Ναι απειλη κατα ζωης. Παρακινει λαο για βανδαλες πραξεις οπως ξυλοδαρμο π.χ, κ Χατζηγακη.

  91. Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
    Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) 21/01/2011 09:26:52

    Οκ. Τζαβαρας ειναι φυσιογνωμια μεσου Ελληνα μπαμπα. Εχεις την αισθηση πως πρεπει να τον ακουσης γιατι κανει θελει να σου πει.
    Εχθες επιτελους εβαλε στην θεση τους αυτους που καθε βραδυ, παρεα με την κ. Σπυρακη , που δεν καταλαβαινω τι ρολο παιζει γιατι αν ειναι να της λενε καποιοι βουλευτες πραγματα σχετικα με την ΝΔ και αυτη να χασκολγελα και να ειρωνευεται, προσπαθουν να μας πεισουν με ταχα σοβαροτητα πως οτι κακο εχει συμβει σε αυτη την χωρα φταιει

  92. JIM avatar
    JIM 21/01/2011 09:28:54

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ μια γροθιά στο Καταπράσινο mega και τους παπαγάλους της ενημέρωσης

  93. Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) avatar
    Nτινα (Ναντια)Μαρκοπουλου(Γηραια) 21/01/2011 09:32:38

    Οκ. Τζαβαρας ειναι φυσιογνωμια μεσου Ελληνα μπαμπα. Εχεις την αισθηση πως πρεπει να τον ακουσης γιατι κανει θελει να σου πει.
    Εχθες επιτελους εβαλε στην θεση τους αυτους που καθε βραδυ, παρεα με την κ. Σπυρακη , που δεν καταλαβαινω τι ρολο παιζει γιατι αν ειναι να της λενε καποιοι βουλευτες πραγματα σχετικα με την ΝΔ και αυτη να χασκολγελα και να ειρωνευεται, προσπαθουν να μας πεισουν με ταχα σοβαροτητα πως οτι κακο
    εχει συμβει σε αυτη την χωρα φταιει ΜΟΝΟΝ η ΝΔ.
    Οσο και αν θελεις αυτο το ΜΕΓΚΑ-ΠΑΣΟΚ να το ακουσεις οχι για ενημερωθεις αλλα για να περασεις την ωρα σου γελωντας, εχει καταντησει απαραδεκτη η συμπεριφορα και η αφ' υψηλου αντιμετωπιση ολων των αντιπροσωπων της ΝΔ που καλει στα πανελ του.
    Επιτελους , αυτο επρεπε να γινει απο το 2004, οταν οι τοτε Υπουργοι του Πασοκ δεν παρεδωσαν τα Υπουργεια τους στους νεους Υπουργους της ΝΔ, παρα ειχαν εξαφανιστει μαζι με τα κομπιουτερ τους ..π.χ Τζοχατζοπουλος!!!!!

  94. xenios avatar
    xenios 21/01/2011 09:48:19

    Έτσι !!!!

  95. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 21/01/2011 09:54:16

    Nαι αλλα οι εφημεριδες ειναι θεωρητικα απειρες και ο καθενας βγαζει τη δικη του ενω οι συχνοτητες των καναλιων ειναι περιορισμενες και δεν μπορει ο καθενας να εχει καναλι -άλλο οτι ουτε άδειες δεν δινουν.
    Κάτι που έχει άδεια πάντως και για να υπαρχει χρησιμοποιει περιορισμένο αγαθό δεν μπορεί να έχει τα ίδια δικαιώματα με κάτι που ισχύει για όλους.
    Υπάρχει το κλειστό επάγγελμα των καναλαρχών.

  96. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 21/01/2011 09:59:58

    Δεν γνωρίζω τι ακριβώς έγινε γιατί συνήθως δεν παρακολουθώ τις ειδήσεις των 20.00 και οπωσδήποτε αποφεύγω να ακούω την νυκτερινή και αισχρή Πασοκοπαρέα του ΜΕΓΚΑ (πουλημένα κορμιά στην εξυπηρέτηση των αφεντικών τους), αλλά αν βρέθηκε κάποιος να τους φτύσει, χίλια μπράβο του. Και αν αυτός είναι ο Τζαβάρας που εκτιμώ για το λόγο του ++++1000.

    Μόνο μια είναι η λύση. "Τρομοκρατείστε" τους "τρομοκράτες" και τους "τραμπούκους".

  97. Χρ.Δ avatar
    Χρ.Δ 21/01/2011 10:18:48

    Πρωτη φορα βλεπω ΝΔτη βουλευτη να "υψωνει φωνη" σε ενα δημοσιογραφο και μαλιστα απο τους λεγομενους "μεγαλοδημοσιογραφους"(προσωπικα θα περιμενω μια αντιστοιχη σταση και εναντι του κ.Χατζηνικολαου που-ενω εχει πολλα καλα δημοσιογραφικα στοιχεια- φερεται πολλες φορες επιτιμητικα σε αναλογες περιπτωσεις).
    Επιτελους οι κκ Δημοσιογραφοι δεν μπορει να φερονται "αφ΄υψηλου' και να κανουν καταχρηση της δεσποζουσας θεσης που κατεχουν.

  98. leon avatar
    leon 21/01/2011 10:57:52

    Τότε δεν πρέπει να λέει ότι κάνει ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ αλλά ΠΡΟΒΟΛΗ των θέσεων που πιστεύει

  99. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 21/01/2011 11:18:34

    Ο Πρετεντέρης έκανε χυδαίο σχόλιο ακόμα και για την εμφάνιση του Τζαβάρα. Όπως σωστά έγραψε και κάποιο άλλο blog, όποιος από τη ΝΔ βγει να υποταχθεί στο MEGA και να ζητήσει συγγνώμη ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΕΙ Ο ΔΙΑΟΛΟΣ και θα τον σηκώσει. Ο λαός έχει ξυπνήσει και δεν τρώει κουτόχορτο.

    • ΣΟΝ ΠΕΝ avatar
      ΣΟΝ ΠΕΝ @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 21/01/2011 11:58:19

      Ο Τζαβάρας είναι κούκλος και στην εμφάνιση.
      Αυτός ο γλυκύτατος άνθρωπος με την ανεπιτήδευτη και χειμαρώδη εκφορά του λόγου, χωρίς υπονοούμενα και ξύλινες εκφράσεις αποτυπώνει όλη την ομορφιά και την καλλιέπεια της ψυχής του πεπαιδευμένου και ελεύθερου Ανθρώπου.

  100. Γιαννης 3 avatar
    Γιαννης 3 21/01/2011 11:21:04

    Καλογηρου.........

  101. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 21/01/2011 11:22:17

    Δυστηχώς υπάρχουν ακόμα βουλευτές της ΝΔ που είναι έτοιμοι να κατεβάσουν και το παντελόνι τους προκειμένου να τους παίξει το MEGA για 20 δευτερόλεπτα. Ξυπνήστε φίλες και φίλοι και στείλτε τους για βρούβες. Μην τα περιμένουμε ΌΛΑ από τον Σαμαρά. Έχει ευθύνη και η βάση κάθε κόμματος για το ποιούς εκλέγει βουλευτές. Χρειαζόμαστε κι άλλους Κεμμένους και Τζαβάρες. Καταλάβετέ το..

  102. Κρης avatar
    Κρης 21/01/2011 11:22:31

    Κεφαλογιάννης-Καμμένος-Τζαβάρας
    καί πόσοι ακόμη έπονται....
    .... οι ''κομένοι'' απο τα ιδιωτικά Χωρίς Αδεια κανάλια ,
    από συχνότητες που ανηκουν σε όλους μας .

    ε αυτούς να ορίσει η αξιωματική αντιπολίτευση
    σαν εκπροσώπους της για τον εκάστοτε τηλεοπτικό διάλογο
    στις ειδήσεις και στά πάνελ

    @@@

  103. GAPονι avatar
    GAPονι 21/01/2011 11:42:06

    καλός χειρισμός από τον Τζαβάρα, έδειξε τον δρόμο,
    μόνο έτσι μπορείς να απαντάς σε ασήμαντους δημοσιογραφίσκους.

  104. Γιαννης 3 avatar
    Γιαννης 3 21/01/2011 11:45:00

    Ολα εχουν μια λογικη ροη και κατευθυνση σιλωαμ για το συστημα:
    1)την Δευτερα ο κ.Πρετεντερης εβγαλε πινακες για το ποιος φταιει περισοτερο και βουλιαξαμε(λαδι τον Σημιτη(Goldman Sachs-πλαστα στοιχεια ΟΝΕ),στην πυρα ο Καραμανλης για να μην ξεχνιωμαστε....)
    2)Το ιδιο βραδυ ενορχηστρωμενη απαξιωση των βουλευτων της επιτροπης με προφανη σκοπο την ισοπεδωση.
    3)Την επομενη μερα το ιδιο τροπαριο, τσιμπλες στη κοινη γνωμη με αποκορυφωμα τον Καψη και τα πρωτα καραγκιοζιλικια του κ.Πρετεντερη.
    4)Η κορυφωση-αγωνια του δραματος που λεγεται ΖΗΜΕΝΣ-ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΗΜΑ-ΠΑΣΟΚ με νυχια και με δοντια προσπαθουν να απαξιωσουν τα πορισματα αλλα το ποταμι δεν γυριζει πισω ευτυχως.
    5)Τον ΤΣΙΜΑ τον ειδατε σκυφτος-αμιλητος-κοιταγμα κατω απο τα γυαλια εμ βεβαια στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σκοινι......
    Μερικες αποριες μονο εχω:
    1)Απο το 81 εως σημερα εχει αποδειχθει οτι μονο βουλευτες-υπουργοι-στελεχη του Πασοκ εχουν χρηματιστει(ΚΟΥΤΣΟΓΙΩΡΓΑΣ-ΚΟΣΚΩΤΑΣ=2000000 $,ΤΣΟΥΚΑΤΟΣ-ΖΗΜΕΝΣ=1000000 μαρκα,ΜΑΝΤΕΛΗΣ-ΖΗΜΕΝΣ=600000 ευρω)τουλαχιστον τα φανερα.
    2)Σκαι:ΠΟΣΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ.....ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΗΣ ΖΗΜΕΝΣ????????
    3)Οπωσδηποτε και ο Παπακωνσταντινου(μελος του ΔΣ ΟΤΕ-συμβουλος Σημιτη)
    4)Οπωσδηποτε ο Καστανιδης πρεπει να κληθει και να δωσει εξηγησεις γιατι παραιτηθηκε-φαγωθηκε απο υπουργος τηλεπικοινωνιων και ανελαβε ο Μαντελης
    5)ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΤΗΣ ΖΗΜΕΝΣ δεν ειναι μονο της γερμανικης εταιρειας αλλα και της ΙΝΤΡΑΚΟΜ,οποτε αλλαγη ονομασιας του σε ΠΑΣΟΚΙΚΟ ΣΚΑΝΔΑΛΟ ΖΗΜΕΝΣ-ΙΝΤΡΑΚΟΜ.
    6)Πολυ κουβεντα γινεται για τον Χριστοφορακο οκ κατανοητο αλλα ο ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗΣ τιποτα???

    Ευχαριστω

  105. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 21/01/2011 12:55:37

    Είναι υποχρεωμένο νομικά και μάλιστα από το Σύνταγμα (το ηθικά δε θα έπρεπε να το συζητήσουμε καν, εκτός αν δίνουμε την ίδια αξία στην αλήθεια και στο ψεύδος) . Δεν ισχύουν τα ίδια για την τηλεόραση και τον τύπο. Ο τύπος απολαμβάνει περισσότερης ελευθερίας.

    άρθρο 15 του Συντάγματος, παράγραφος 2:
    'Η ραδιοφωνία και η τηλεόραση υπάγονται στον άμεσο έλεγχο του κράτους. Ο έλεγχος και η επιβολή των διοικητικών κυρώσεων υπάγονται στην αποκλειστική αρμοδιότητα του Εθνικού Συμβουλίου Ραδιοτηλεόρασης που είναι ανεξάρτητη αρχή, όπως νόμος ορίζει. Ο άμεσος έλεγχος του Κράτους, που λαμβάνει και τη μορφή του καθεστώτος της προηγούμενης άδειας, έχει ως σκοπό την αντικειμενική και με ίσους όρους μετάδοση πληροφοριών και ειδήσεων'

    Όπως φαίνεται, τα κανάλια υποχρεούνται από το Σύνταγμα να μεταδίδουν αντικειμενικά και με ίσους όρους πληροφορίες και ειδήσεις διαφορετικά το κράτος, συγκεκριμένα το ΕΣΡ (αναφέρεται

  106. Enjoy Capitalism avatar
    Enjoy Capitalism 21/01/2011 12:55:51

    Το συγκεκριμένο κανάλι έχω πάψει να το παρακολουθώ έδω και πολύ καιρό !
    Απορώ που οι βουλευτές της ΝΔ που εξακολουθούν να πηγαινουν στις εκπομπές και στα δελτία ειδήσεων του ΔΟΛ -οκάναλου ....

    Αψογος ο Τζαβάρας που "κόλλησε¨ και στην σιτεμένη άνκορ-γούμαν με τα ταγεράκια και στο τσίράκι (ex- γηπεδικό τραμπούκο) του ΔΟΛ που το παίζουν κνήσορες της δημοσιογραφίας !

  107. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 21/01/2011 12:57:38

    διορθώνω το παραπάνω:

    Είναι υποχρεωμένο νομικά και μάλιστα από το Σύνταγμα (το ηθικά δε θα έπρεπε να το συζητήσουμε καν, εκτός αν δίνουμε την ίδια αξία στην αλήθεια και στο ψεύδος) . Δεν ισχύουν τα ίδια για την τηλεόραση και τον τύπο. Ο τύπος απολαμβάνει περισσότερης ελευθερίας.

    άρθρο 15 του Συντάγματος, παράγραφος 2:
    ‘Η ραδιοφωνία και η τηλεόραση υπάγονται στον άμεσο έλεγχο του κράτους. Ο έλεγχος και η επιβολή των διοικητικών κυρώσεων υπάγονται στην αποκλειστική αρμοδιότητα του Εθνικού Συμβουλίου Ραδιοτηλεόρασης που είναι ανεξάρτητη αρχή, όπως νόμος ορίζει. Ο άμεσος έλεγχος του Κράτους, που λαμβάνει και τη μορφή του καθεστώτος της προηγούμενης άδειας, έχει ως σκοπό την αντικειμενική και με ίσους όρους μετάδοση πληροφοριών και ειδήσεων’

  108. δρόμος avatar
    δρόμος 21/01/2011 13:10:06

    Σιγά μη χαίρεται ... ειρωνιούλα ήταν, με υπονοούμενο για το πόρισμα της εξεταστικής ... κούνια που σε κούναγε, τιραμόλα!

  109. δρόμος avatar
    δρόμος 21/01/2011 13:17:32

    χαχαχαχα .... μούγκα τσάννελ ....

    Είδες πόσο γρήγορα κατάλαβαν τη γκάφα τους?

  110. δρόμος avatar
    δρόμος 21/01/2011 13:21:16

    Ακριβώς όπως τα λες: αντιδράσεις πανικού. Τους χρειαζότανε ... Καιρός να το καταλάβουν και οι υπόλοιποι καλεσμένοι τους, και να μην ψαρώνουν!

  111. Michal V. avatar
    Michal V. 21/01/2011 13:39:48

    Άσε τώρα έχουν να θάψουν την άλλη "γκάφα των γκαφών" με τη μάνα της αναρχικής γερμανίδας.

  112. Michal V. avatar
    Michal V. 21/01/2011 13:45:47

    Σοβαρά ρε παιδιά! Καδικάστηκαν για συκοφαντική δυσφήμηση (ατιμωτικό, αν δεν κάνων λάθος, αδίκημα) και δεν το πήραμε χαμπάρι; Οι από δω μεριά τι τα κ.... κάνουν;

  113. yossarian avatar
    yossarian 21/01/2011 13:46:33

    ΣΑΝ ΤΟΝ ΓΑΪΔΑΡΑΚΟ ..ΤΣΟΥΒΑΛΑ ΣΤΗΝ ΨΑΡΟΠΟΥΛΑ ΤΟΥ ΑΝΤΕΝΝΑ......

  114. ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
    ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 21/01/2011 13:46:52

    Πρώτη μου φορά βλέπω τον "πετωμπουκάλια" Πρετεντέρη σε τέτοια απόγνωση!

    Μουλάρωσε ο Τζαβάρας και τους "έδερνε" αλύπητα!

    Τζαβάρα, ξανα(Τζα)βάρα τους!

  115. ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΡΓΑΤΗΣ avatar
    ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΕΡΓΑΤΗΣ 21/01/2011 13:48:11

    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ..........ΜΑΚΑΡΙ Η ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ ΝΑ ΒΡΕΙ ΜΙΜΗΤΕΣ........

  116. Ειναι avatar
    Ειναι 21/01/2011 14:15:21

    Τρέμει πες αλεύρι!
    Ο Χίος σε γυρεύει!
    για να μη ξεχνάμε την ιστορία της κυρίας που δεν της άρεσε ποτέ της η Ξεπέτα!!!
    την θυμάστε που δεν ήξερε καν τί ήταν το περίφημο ΄βινδεο και την ξεσκέπασε ο καλαμπουρακης σε ποιόν, στο παρία Χίο!
    ΝΑ πάει απ΄το στόμα ποιανου; Του Χιου!
    δειτε
    http://www.youtube.com/watch?v=kdODKEA0b_I&feature=player_embedded#!
    Ηξερε τα πάντα η κυρία κι επέτρεψε σιωπώντας, να κοντέψει να σκοτωθή ένας άνθρωπος, να ξεφτιλιζεται ένας πρωθυπουργός και να λένε τα μύρια όσα για μια γυναίκα που δεν ενόχλησε κανέναν.
    Αυτή γυναίκα και μάλιστα αυτου του επιπέδου έφτασε στο σημείο να την ξεμπροστιάζει ο Χίος!και δεν χαντακώθηκε να μη βρει τρύπα να κρυφτεί!
    Να περνιέται για ανωτάτου η κυρία και να θεωρείται αστα να πάνε ο…Χιος!
    Αυτή είναι η κατάντια όλων μας! ΝΑ τρώνε παντεσπάνι μερικοί σαν αυτους, να ζουν μια ζωή που δεν ονειρεύονταν οι γονείς τους όταν τους μεγάλωναν και μάλιστα χορηγοί τους και τροφοί τους να είναι η Βλακεία μας!
    Ορσε μας!
    Α κι αυτο!
    http://www.youtube.com/watch?v=6RuuaOYikHo&NR=1

  117. Thessalian avatar
    Thessalian 21/01/2011 14:24:40

    EPITELOUS!!!!

  118. Αγρινιώτης avatar
    Αγρινιώτης 21/01/2011 15:18:52

    Το ερώτημα είναι από ποιόν ή από τι παίρνει το θράσος αυτή
    η κυρία , να εκβράζει όλη την πράσινη χολή της και να εκλαμβάνεται
    ως "αντικειμενική" (τρομάρα της) δημοσιογράφος σε δημοκρατικό (
    τρομάρα του) κανάλι ??

  119. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 21/01/2011 15:35:21

    προβλέπω γκρίνια από άλλο κανάλι

  120. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 21/01/2011 16:58:26

    Προφάσεις εν αμαρτίες!
    Δεν χρειάζεται καμία κομματική κάλυψη. Πάρτε παράδειγμα από το ΠΑΣΟΚ, το ΚΚΕ και τον ΣΥΡΙΖΑ. Οι θεωρητικοί τους στα κανάλια κάνοντας τις αθώες περιστερές και τους πολιτικά ορθούς και οι δυνάμεις κρούσεως τους ηγούνται της λαϊκής πάλης, στα πεζοδρομία και τα 'Πολυτεχνεία' .
    Αλώστε, το θέμα δεν αφορά μονό ένα κόμμα (την ΝΔ στην περίπτωση μας) αφορά ολόκληρη την Ελληνική κοινωνία. Μπείτε και μια φορά μπροστά! Talk is cheap! move... move..
    Α ρε και να ήμουνα εκεί!......

  121. Agrofylakas avatar
    Agrofylakas 21/01/2011 17:07:31

    Και γιατί να μην γένει και αυτό? Όλα στο κόλπο είναι! Άλλος ο ρόλος του εκπροσώπου τύπου και άλλος του 'αντάρτη/μαχητή' βουλευτή. Τα κολπάκια του ΠΑΣΟΚ με τον Πάγκαλο δεν φαίνεται να ενοχλούν κανένα. Τουναντίον, γάβ γάβ γαβ το κήτος και όλα μέλι γάλα.

  122. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 21/01/2011 17:10:43

    εύγε κ. Τζαβάρα

  123. μετρό-στάση γουδί avatar
    μετρό-στάση γουδί 21/01/2011 18:39:29

    "αντικειμενική μετάδοση πληροφοριών"...μόνο που αυτή γίνεται απο υποκείμενα και οχι αντικείμενα

  124. apo exoteriko avatar
    apo exoteriko 21/01/2011 19:08:06

    Ρε παιδιά με τι ασχολούμαστε? Καλά έκανε και τους ξεφτίλησε. Επειδή το Λαμπρακιστάν μας προβάλει τα νούμερα και τα μηδενικά τους άχρηστους που δεν παρήγαγαν ποτέ στη ζωή τους, σημαίνει ότι είναι και τίποτα? Αν σκεφτούμε ορθολογικά τότε όλοι αυτοί οι Π***ντ*ρηδες είναι ένα τίποτα! ένα τίποτα. Σε μία λαική να πάνε ο κόσμος θα τους βουλώσει πολιτικά. Είναι τόσο παπαγάλοι και ανεπρόκοποι που ούτε βία δεν χρειάζεται. Είναι παρα-προιόν της παρακμής του σύγχρονου ελληνισμού. Με μία αναγέννηση θα εξαφανιστούν.

  125. Λεωνίδας avatar
    Λεωνίδας 22/01/2011 00:44:42

    Respect!

  126. Μάρκος avatar
    Μάρκος 22/01/2011 01:19:28

    Είδες οι ντιντίδες ήττα σήμερα από τον Τζαβάρα;

  127. ΑΚΑΡΝΑΝΑΣ avatar
    ΑΚΑΡΝΑΝΑΣ 22/01/2011 19:07:49

    ΘΕΛΕΙ ΑΡΕΤΗΝ ΚΑΙ ΤΟΛΜΗΝ Η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ, Ο Κ.ΤΖΑΒΑΡΑΣ ΑΠΕΔΕΙΞΕ ΟΤΙ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ , ΜΕ ΥΨΗΛΗ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΗΚΟΝΤΟΣ ΚΑΙ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ , ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΠΟΛΕΜΗΣΕΙ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΥΤΙΔΑΝΟΥΣ , ΑΝΑΙΣΧΥΝΤΟΥΣ ΨΙΤΤΑΚΟΥΣ.

  128. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 22/01/2011 22:07:42

    Ο Χουλιγκάνος και η Ξυνή εκνευρίστηκαν. Αρα ο Τζαβάρας είπε αλήθειες που πονάνε. Καλό σημάδι αυτό. Μπράβο κ. Τζαβάρα.

  129. hasu avatar
    hasu 23/01/2011 08:08:41

    roflpwned by tzavaras 8)

  130. tagor avatar
    tagor 23/01/2011 12:26:53

    Αυτό που θαύμασα πιο πολύ από τον Κώστ, ήταν που είπε του Πρετεντέρη ότι "εσείς μπορεί να είστε πιο ευειδής αλλά στο μυαλό δεν με φτάνετε". Ας πάρει ο Πρετεντέρης και η Τρέμη τα πτυχία του Τζαβάρα και ας έλθουν να μιλήσουν μετά μαζί του. Ο άνθρωπος δεν παίζεται. Και είναι αυτοδημιούργητος. Τι να λέμε τώρα!

  131. Φακ Κ. avatar
    Φακ Κ. 23/01/2011 13:47:16

    Έχω γράψει το συγκεκριμένο ηχητικό σε cd και το ακούω στο αυτοκίνητο συνέχεια. Συγχαρητήρια στον κ.Τζαβαρα!! Τα επιχειρήματα είναι το καλύτερο όπλο κατά της υποκρισίας. Παρατηρείστε τα "τικ" των δυο "δημοσιογράφων" όταν "την ακούνε" από τον κ.Τζαβαρα. Είναι η μεγαλύτερη απόδειξη της φαυλότητας που με τόση στρατευμένη προσήλωση υπηρετούν.

  132. ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΙΛΚΙΣ avatar
    ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 24/01/2011 01:23:38

    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΤΗΣ Ν.Δ. ΠΟΥ ΝΑ ΜΑΣ ΕΚΦΡΑΖΕΙ!
    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΔΕΙΤΕ ΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΕΔΡΑ! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΥΡΙΕ ΤΖΑΒΑΡΑ ΧΙΛΙΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!