#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/02/2012 22:31
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τζάμπα μάγκες στον ΠΑΣΟΚ και το ΛΑ.Ο.Σ.



Είναι φοβεροί αυτοί στο ΠΑΣΟΚ. Μετά από 2,5 χρόνια που δεν διάβαζαν το Μνημόνιο, που η συνείδησή τους δεν τους… επέτρεπε να μην ψηφίσουν τα σκληρά μέτρα, που συμπαρατάχθηκαν χωρίς όρους και προϋποθέσεις με τον Γ. Παπανδρέου, τώρα ξαφνικά θυμούνται ότι η τρόικα είναι κακή.

Όλοι αυτοί οι βουλευτές του ΠΑΣΟΚ με πρώτη την υπουργό κ. Ξενογιαννακοπούλου που ήταν όταν στη Βουλή γίνονταν χαμός για απανωτά μνημόνια; Δεν σήκωσαν τα χεράκια τους για να ψηφίσουν ή εκβιάστηκαν από κάποιον;

Αυτός  ο ξαφνικός πόνος για τους Έλληνες που στενάζουν που εδράζεται; Τώρα κατάλαβαν ότι η πολιτική αυτή οδηγεί στην καταστροφή;

Δυστυχώς, με τέτοιους πολιτικούς πορεύτηκε η Ελλάδα τα τελευταία χρόνια. Διότι αν οι πράσινοι βουλευτές είχαν πει όχι στα πρώτα εγκλήματα του αρχηγού τους τώρα δε θα είχαμε φτάσει με το πιστόλι στον κρόταφο. Ούτε θα μας χλεύαζαν οι Ευρωπαίοι, ούτε θα κατέρρεε το πολιτικό σύστημα.

Αν κάποιοι είχαν παντελόνια το 2010 θα έριχναν την κυβέρνηση Παπανδρέου από το πρώτο Μνημόνιο. Και θα πηγαίναμε σε πιο ομαλές καταστάσεις, δε θα φτάναμε στα όριά μας όλοι.

Όμως, όλοι αυτοί στο ΠΑΣΟΚ που αποφασίζουν να διαφοροποιηθούν το κάνουν για δυο και μόνο λόγους.

Ο ένας είναι ότι έχουν πάρει τα μηνύματα ότι Βουλή δε θα ξαναδούν ούτε στη Δευτέρα Παρουσία.

Ο άλλος είναι επειδή πιστεύουν ότι έτσι θα διασωθούν πολιτικά και θα μπορέσουν να ξανακοιτάξουν τον κόσμο στα μάτια.

Μάταια η προσπάθειά τους, ο κόσμος έχει κάνει το λογαριασμό του και τα μικροκομματικά παιχνίδια δεν περνάνε πιά.

Το ίδιο ισχύει και για τους βουλευτές του ΛΑΟΣ που λένε ότι δε θα ψηφίσουν. Οι ίδιοι δεν είχαν γίνει λαγός του Παπανδρέου; Οι ίδιοι δεν έτρεξαν να φέρουν το σωτήρα Παπαδήμο;

Το συμπέρασμα είναι ότι τα γιαούρτια ή πιο σκληρά την πίσσα και τα πούπουλα τα φοβούνται οι ένοχοι. Αυτοί που βούλιαξαν τη χώρα στο βούρκο. Όλα τα άλλα είναι τζάμπα μαγκιές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. firiki2010 avatar
    firiki2010 10/02/2012 23:09:21

    "...Βλέπετε το “όχι” για τους βουλευτές του ΠΑΣΟΚ είναι πολύ βολικό. 1. Θεωρώντας δεδομένο το “ναι” δεν αναλαμβάνουν την ευθύνη μιας καταστροφής. 2. Πιθανώτατα δεν διακιδυνεύουν μια διαγραφή. Οσο πιο πολλά τα πράσινα “όχι” τόσο μικρότερη η πιθανότητα διαγραφής. Αλλά κι αν διαγραφούν ούτως ή άλλως οι πιθανότητες επανεκλογής τους είναι εκ των πραγμάτων περιορισμένες. Ασε που μπορούν να μεταπηδήσουν και να εκλεγούν με κανένα “αντιμνημονιακό” κόμμα. 3. Θα είναι μια καλή μαγιά βουλευτών που θα αποδεικνύει (στις επερχόμενες εκλογές ή και στο μέλλον) ότι το ΠΑΣΟΚ είναι ΚΑΙ ” αντιμνημονιακό”..."
    Από το σημερινό "Να ξεκαθαρίσουμε!" στο σημερινό firiki2010

  2. GREGORY KAN avatar
    GREGORY KAN 10/02/2012 23:12:15

    Την ζημια την ειχε αρχισει το ΠΑΣΟΚ απο τοτε που ηταν Αντιπολιτευση και μας αποτελειωσε ως Κυβερνηση!!!!!!ΜΙΑ μεταρυθμηση που προτεινε δεν θυμαμαι θυμαμαι ομωσς καλα αυτες που εμποδιζε να γινουν απο την Κυβερνηση της ΝΔ και ζητουν τα ρεστα!!Μεσα στην Διεθνη κριση του 08 και 09 αντι να συμβαλουν για το καλο του τοπου εκβιαζαν με εκλογες και αφου εξαπατησαν τον Ελληνικο λαο εβαλαν μπροστα το σχεδιο τους με τα γνωστα αποτελεσματα και αναζητουν συννενοχους επειδη τολμησε ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ στο παραπεντε τησ χρεοκοπειας να διαπραγματευθει για να σωσει οτι μπορει!!!!!!!!!!!!!!

    • Y. avatar
      Y. @ GREGORY KAN 11/02/2012 00:00:56

      Μην ανησυχείς. Όλα αυτά, θα ειπωθούν στο προεκλογικό χρόνο, και οι πολίτες θα εμπδώσουν όλο το πολιτικό σκηνικό που στήθηκε από τον ΓΑΠ και τη φάρα του, και θα αποφασίσουν σχετικά. Καθόλου δεν θα εκπλαγώ, τη ΝΔ στο 48%. Προϋπόθεση, η σωστή επικοινωνιακή στρατηγική

    • aurora3363 avatar
      aurora3363 @ GREGORY KAN 11/02/2012 00:21:14

      +++++++

  3. Σ.Ε avatar
    Σ.Ε 10/02/2012 23:33:51

    Π ανελλήνιο
    Α ντιμνημονιακό
    ΣΟ σιαληστικό
    Κ ίνημα

  4. anonymous avatar
    anonymous 10/02/2012 23:34:29

    Εμένα μου έκανε εντύπωση η πονηριά του Καρατζαφέρη. Μπήκε στην κυβέρνηση για να βγει. Μπήκε έκατσε μέχρι το τέλος των διαπραγματεύσεων, ενημερώθηκε από πρώτο χέρι, είδε τι γίνεται και την έκανε.

    • firiki2010 avatar
      firiki2010 @ anonymous 11/02/2012 00:11:43

      Απο πλευράς τακτικής μια χαρά τα πήγε ο Μελισανίδης της πολιτικής. Ξεκίνησε στηριζόμενος στην άκρα Δεξιά, στη συνέχεια σε δυσαρεστημένους από την μετριοπάθεια της ΝΔ, φόρεσε το φωτοστέφανο του "συνετού" με την ψήφιση του μνημονίου και ξεστριμώχτηκε από το άκρο του πολιτικού φάσματος με την συμμετοχή του στην κυβέρνηση.Τώρα "την κάνει" με ελαφρά πηδηματάκια γιατί πλέον η συμμετοχή μόνο φθορά του εξασφαλίζει. Προσβλέποντας μάλιστα σε μετεκλογική συνεργασία με τη ΝΔ φιλοδοξεί να αποτελεί το "αντιμνημονιακό" τμήμα της συμμαχίας. Μάλλον όμως αρχίζει να στραβώνει η δουλειά γιατί κάποιοι (πχ ο Βορίδης που μάλλον είναι κι απο τους πιο συγκροτημένους που διθέτει η Βουλή) δεν γουστάρουν επικίνδυνες κι ανεύθυνες "κωλοτούμπες".

  5. Γιάννης avatar
    Γιάννης 10/02/2012 23:37:45

    Από τα ζιβάγκο στα κότερα. Τι περίμενες;

  6. Twins avatar
    Twins 10/02/2012 23:43:58

    Τι τρελή κολοτούμπα ήταν αυτή του Φαήλου στην ΕΤ3 !!!!
    Λέει οτι θα ψήφιζε την νέα δανειακή ...

    • Y. avatar
      Y. @ Twins 11/02/2012 00:08:52

      Γιατί συντάσεται με τη πολιτική γραμμή του κόμματος που ανήκει, και γιατί πιστε΄υει, ότι μ’ αυτό το τρόπο, ξεκουμπίζεται το σκ..ομπατσόκ. Ας κάποια στιγμή, και εμείς οι ΝΔκράτες, λειτουργήσουμε και λίγο Μακιαβέλικα. 35 χρόνια, ζούμε τους μακαβελισμούς του κ..οπολιτικού συστήματος. Αν είναι να ξεναθαρίσει, ας γίνουμε και μεις μακιαβέληδες, για μια φορά!

  7. Χαρίλαος avatar
    Χαρίλαος 10/02/2012 23:47:02

    Τζαμπα μάγκες είναι ούτως ή άλλως... δεν είναι αυτό το θέμα.
    Το θέμα είναι μήπως πρόκειται για κανένα εναλλακτικό σχέδιο, είναι μανούλες σ' αυτά οι πασόκοι... αν και πιστεύω πως το σχέδιο έχει αμερικανική προέλευση.
    Δεν ξεχνάω τον αγώνα που έδωσαν για να βάλουν την Ν.Δ. στο παιχνίδι.
    Όπως πάει το πράμμα, οι μόνοι που θα ψηφίσουν το μνημόνιο θα είναι οι της Νέας Δημοκρατίας, τέως αντιμνημονιακοί, και θα το καταψηφίσουν αυτοί που το έφεραν και είναι πλέον τέως μνημονιακοί...
    Όχι τίποτα άλλο, αλλά το χαρακίρι δεν είναι στην κολτούρα των Ελλήνων...
    Ίδωμεν...

    • Ταραχή avatar
      Ταραχή @ Χαρίλαος 12/02/2012 11:34:28

      Πες τα αγόρι μου Χαρίλαε.Γιατί κάπιοι εδώ μέσα που τους έπιασαν "κώτσους" που λέει ο λαός και θα είναι αυτοί που θα στηρίξουν το Παπαδήμο και το μνημόνιο προσπαθούν να μας τρελάνουν.Εκτός αν αυτό ήταν το σχέδιο.Μόλις κολλήσει ο ΓΑΠ ξεκολλάμε το κάρο εμείς.Και που είστε,στην εκπομπή αυτή δεν ήταν μόνο ο Φαήλος.Ήταν κι άλλος Νεοδημοκράτης ΕΚΛΕΓΜΕΝΟΣ από εργαζόμενους Νεοδημοκράτες που θα φάνε όλο το αγγούρι του μνημονίου ο γενικός γραμματέας της ΓΣΕΕ Νίκος Κουτσούκης και ο οποίος είχε άλλη άποψη και ήταν εναντίον του μνημονίου.Και σε ερώτηση του πάνω σε αυτά που προσπάθησαν κάπιοι όψιμοι υποστηρικτές του μνημονίου να μας περάσουν περί χρεωκοπίας και άδειων ραφιών στα σούπερ μάρκετ,ποια είναι η διαφορά σούπερ μάρκετ με άδεια ράφια από σούπερ μάρκετ με γεμάτα που κανείς δεν μπορεί να απλώσει χέρι να ψωνίσει όλοι έκαναν τον Αλέκο.

  8. ΜΠ avatar
    ΜΠ 10/02/2012 23:49:02

    Ο Φαήλος είπε το άλλο: ότι έχει την αίσθηση ότι η Γερμανία θα υποχρεωθεί τελικά να κάνει το προφανές που είναι το Ευρωομόλογο, και ότι όταν συμβεί αυτό θα πρέπει να είμαστε στο ευρώ διότι θα αλλάξουν πολλά τότε και δεν πρέπει να χάσουμε αυτη την ευκαιρία.

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ ΜΠ 11/02/2012 00:54:54

      Επίσης σε καμία περίπτωση το Ευρώ δεν πρέπει να καταρρεύσει λόγω Ελλάδας. Αν αυτό συμβεί επίκειται η σφαγή των αμνών.

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ ΜΠ 11/02/2012 01:06:22

      Μου κάνει εντύπωση η επιλογή του καναλιού και της ώρας: λίγα λεπτά πριν την ψήφιση, σε χώρο μικρής ακροαματικότητας ... μέρος του σχεδίου?

  9. svetlana avatar
    svetlana 10/02/2012 23:58:56

    Το παιχνίδι είναι χοντρό και είναι έξυπνα στημένο...
    Η Ελλάδα θα πτωχεύσει! Είναι σίγουρο... Είτε εάν ψηφίσουν το μνημόνιο είτε όχι.
    Το ζητούμενο ήταν να καταστραφεί η δυναμική που είχε δημιουργήσει η εκλογή Σαμαρά στο τιμόνι της Ν.Δ. Τους χάλασε τη μαγιά... Γιατί ήξεραν πως εάν και όταν αναλάβει τα ηνία της χώρας η Ελλάδα δεν θα ήταν ποτέ η ίδια.
    Δεν τον θέλει η Ευρώπη, Δεν τον θέλει η Αμερική... Τους χαλάει τη μαγιά...
    Ο ΓΑΠ μαζί με τους "συνεταίρους" του είχαν σχεδιάσει τη καταστροφή του ευρώ...
    Τώρα ο ΓΑΠ και ο Καρατζαφέρης βγαίνουν σιγά σιγά από την εικόνα...
    Το θέμα είναι τι θα κάνει ο Σαμαράς, εγκλοβισμένος όπως είναι στο καθήκον που αισθάνεται για την Ελλάδα!
    Υπάρχει λύση... Χωρίς να θέλω να υποδείξω σε κανέναν τίποτα... Να μη ζητήσει κομματική πειθαρχία, ώστε ο κάθε βουλευτής ν΄αναλάβει την ευθύνη του απέναντι στο ΕΘΝΟΣ. Χωρίς να κρύβονται πίσω από τις λέξεις "κομματική πειθαρχία", "δεν διάβασα...", "με πίεσαν...", "δεν γνώριζα..." !!!

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ svetlana 11/02/2012 00:56:09

      Το να μη ζητήσει κομματική πειθαρχεία είναι χειρότερο, γιατί δείχνει ευθυνοφοβία.

      • Y. avatar
        Y. @ Γιάννης 11/02/2012 12:55:14

        Μόλις τη ζήτησε

  10. parsifal avatar
    parsifal 11/02/2012 00:06:17

    Για τους "γνήσιους μάγκες" δεν θα μας πείτε ; ΤΡΙΑ ΚΟΜΜΑΤΑ στηρίζουνν την "κυβέρνηση"... Αναφέρεστε σε δυο μόνο. "Μαλακοί στόχοι" αμφότερα, βρωμάνε απο οπου και εάν τα πιάσεις. Το αλλο ;

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ parsifal 11/02/2012 12:33:11

      Το άλλο κρατάει τα μπόσικα τόσο καιρό και πλέον δείχνει πως έμεινε το μόνο αξιόπιστο πολιτικό σχήμα στην Ελλάδα.

  11. The Don avatar
    The Don 11/02/2012 00:07:46

    Πιο πιθανό είναι να γίνει η δευτέρα παρουσία παρα να πάρει 48% η ΝΔ με αυτά που έχουν γίνει.

    • aurora3363 avatar
      aurora3363 @ The Don 11/02/2012 00:37:05

      ΚΑΛΟ!!

    • Ιωάννης33 avatar
      Ιωάννης33 @ The Don 11/02/2012 01:28:45

      Ας πάρει το πασοκ 8 και ας μην πάρω 48

  12. Y. avatar
    Y. 11/02/2012 00:12:51

    Σωστός. Ο Σαμαράς το είπε από το Μάϊο του ’10 (..για ευρωμόλογο)

    • Ιωάννης33 avatar
      Ιωάννης33 @ Y. 11/02/2012 00:56:46

      ναι,ρε φίλε αλλά τα χεράκια δεν τα σήκωναν μόνο οι άλλοι

  13. Y. avatar
    Y. 11/02/2012 00:14:37

    Τον θέλει η Ελλάδα

    • Ιωάννης33 avatar
      Ιωάννης33 @ Y. 11/02/2012 01:26:10

      δεν φτάνειΥ...θέλει συμμάχους και γερούς συμπαίχτες.Δεν βλέπεις οτι επικοινωνιακά ακόμη και εμείς έχουμε ζαλιστει;

      • Y. avatar
        Y. @ Ιωάννης33 11/02/2012 12:54:30

        Ας τη φροντίσουν (..την επικοινωνία)

  14. Y. avatar
    Y. 11/02/2012 00:16:58

    Θα είμαστε μαζύ εκέι (..στη 2α παρουσία), και θα το συζητήσουμε

  15. anonymos avatar
    anonymos 11/02/2012 00:22:58

    Πρόσεξε τι εύχεσαι, διότι ότι γίνεται, γίνεται στις πλάτες όλων μας.
    Και δεν είμαστε όλοι κομματικοποιημένοι.

    • Y. avatar
      Y. @ anonymos 11/02/2012 00:52:21

      Ούτε εγώ είμαι κομματικοποιημένος. Μόνο πολιτικοποιημένος, που πιστεύει τη φιλελέυθερη παράταξη της ΝΔ, ότι είναι η μόνη που μπορεί να μας βγάλει, απο ‘κεί που μας έφεραν τα πολιτικά τσ..γλάνια
      Και κάτι ακόμα. Ό γέγοναι, γέγοναι. Φρέσκα κουλούρια

      • Y. avatar
        Y. @ Y. 11/02/2012 00:54:46

        ..γέγονε (..οπτικά, μάλον)

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Y. 11/02/2012 01:00:54

        Πολύ προχώ σε βρίσκω, τέτοια ώρα...
        (με το συμπάθειο: γέγονε)
        Τα πρωϊνά κουλούρια είναι φρεσκώτερα.

      • Ταραχή avatar
        Ταραχή @ Y. 12/02/2012 11:20:57

        Εσύ είσαι ένας στημένος και τίποτε άλλο που πιθανότατα δεν σε αγκίζει τίποτε από όλα αυτάγιατί ότι και να γίνει θα βρείς καταφύγιο κάτω από την ζεστή αγκαλιά της παράταξης και προσπαθείς εδώ μέσα να κάνεις το μαύρο άσπρο.Την Ντόρα γιατί την διέγραψε ο Σαμαράς;Γιατί ήταν αντιμνημονιακή;Ε τότε ας της κάνει πρόταση να ξαναγυρίσει στην περίφημη παράταξη.

  16. Γιάννης avatar
    Γιάννης 11/02/2012 00:52:42

    Ο Παπουτσής, ένας από τους πιο ανήθικους και αντιπαραγωγικούς υπουργούς που έχει γνωρίσει η χώρα, εκβιάζει τον Παπαδήμο σε συνάντηση μετά το υπουργικό. Εξελίσσεται...

    • Ιωάννης33 avatar
      Ιωάννης33 @ Γιάννης 11/02/2012 00:58:48

      και φαντάσου,τον σκέφτονται και για δελφίνο.Κομματική κατάντια!!

  17. makis avatar
    makis 11/02/2012 01:02:45

    Ο βουλευτής που διαφωνεί, μένει και ψηφίζειΟΧΙ. Και ΜΕΤΑ παραιτείται. http://shar.es/fOKSh

  18. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 11/02/2012 01:07:51

    ...ενώ ο "εκβιαζόμενος" Παπαδήμος, αυτός ο αδάμας, το υπόδειγμα ηθικής, ουδέποτε μετέφερε εκβιασμούς τρίτων σε συνομιλητές του! Ουδεπώποτε!

    Για κοίτα που σε λίγο θα γίνουμε και... προεδρική φρουρά του Παπαδήμου... Μήπως να πλέξουμε και το εγκώμιο του καημένου του σκληρά εργαζομένου expatriate Τόμσεν, που τον βασανίζουν αυτοί οι απροσάρμοστοι, αγροίκοι Έλληνες;

  19. ΑΠΛΗ ΣΚΕΨΗ avatar
    ΑΠΛΗ ΣΚΕΨΗ 11/02/2012 01:58:12

    Το ΠΑΣΟΚ και το ΛΑΟΣ είναι σαν του χότζα το παιδί, που πάντα έκανε το αντίθετο απ΄αυτό που το συμβούλευε ο πατέρας του.

    Ήταν λοιπόν τόσο χαϊβάνι αυτό το παιδί, που πάντα έκανε το αντίθετο, που ο πατέρας του δεν ήξερε τι να το κάνει.
    Μιά μέρα, έπρεπε ο πατέρας να τον στείλει να πάει ένα πουγκί με λίρες, στο διπλανό χωριό, σε κάποιον που τα χρώσταγε. Στη διαδρομή θα πέρναγε από ένα γεφύρι. Επειδή λοιπόν, ο πατέρας ήξερε οτι θα κάνει το αντίθετο, αντί να του πεί ¨πρόσεξε να μη χάσεις το πουγκί, ειδικά όταν περνάς από το γεφύρι και σου πέσει μέσα στο ποτάμι, του είπε:
    Παιδί μου, μόλις φτάσεις στο γεφύρι, πέταξε το πουγκί στο ποτάμι.
    Το παιδί ξεκίνησε και πήγαινε στον προορισμό του. Όταν έφτασε στο γεφύρι, θυμήθηκε αυτό που του είπε ο πατέρας του και σκέφτηκε: Αχ βρε πατέρα, ποτέ δεν σε άκουσα στη ζωή μου και δεν σου έκανα το χατήρι. Αυτή τη φορά όμως θα σου το κάνω (το χατήρι).
    Και ... πέταξε το πουγκί με τις λίρες στο ποτάμι....

  20. Κ.Τ. avatar
    Κ.Τ. 11/02/2012 03:36:38

    Σαμαρά σώσε την παρτίδα πριν ειναι πολυ αργά… Τερμα τα ψευδοδιλήμματα και οι εκβιασμοί. Το νεο μνημόνιο δεν θα φέρει καμια ανάπτυξη ειναι καταδικασμένο να αποτύχει. Κάθε ωρα που περνάει εκθέτεις τον εαυτό σου και αυτούς που πιστεύουν σε σένα.
    Εκλογές ΤΩΡΑ.

  21. Φοτις avatar
    Φοτις 11/02/2012 04:14:02

    Για να μην ξεχνιώμαστε, όπως ανέφερε και άλλος παραπάνω, και η ΝΔ συμμετέχει στην κυβέρνηση.

  22. Θεμιστοκλής avatar
    Θεμιστοκλής 11/02/2012 04:39:18

    "Το συμπέρασμα είναι ότι τα γιαούρτια ή πιο σκληρά την πίσσα και τα πούπουλα τα φοβούνται οι ένοχοι. Αυτοί που βούλιαξαν τη χώρα στο βούρκο"
    Πολύ σωστά. Και αυτό ισχύει και για όλους εκείνους που συνεχίζουν.....!

  23. Μιλτιάδης avatar
    Μιλτιάδης 11/02/2012 06:01:26

    Τα ΜΜΕ κι όλοι οι blogers ξεχάσανε την βουλευτίνα της ΝΔ που δακρύβρεκτη έθεσε τον εαυτό τς πάνω από το κόμμα και ψήφισε το πρώτο μνημόνιο. Δεν θυμάμαι το όνομά της... Γιατί κανείς δεν της ζήτησε την γνώμη της? Πού κρύβεται η αρκουδοφαλαινίτσα??...

  24. Kst avatar
    Kst 11/02/2012 08:59:42

    13 δις τα μετρα του Ιουνιου. α) Που θα τα βρουν?, β) Αν δεν τα βρουν παμε σε Μνημονιο 3, γ) Αν δεν τα βρουν πτωχευουμε τον Ιουνιο (εκτος αν παρουν αλλες αποφασεις απο τις Βρυξελλες).

    Συμπερασμα:
    Απο την στιγμη που δεν βγαζει καπου αυτο το σχεδιο, ας πτωχευσουμε τωρα πριν δεσμευσουμε την ελληνικη δημοσια περιουσια.

  25. Νικ avatar
    Νικ 11/02/2012 11:21:13

    Ο λαός δεν ξεχνά τι σημαίνει αριστερά

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ Νικ 11/02/2012 12:35:31

      Εδώ κοντεύει να ξεχάσει το "λεφτά υπάρχουν".