#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/09/2010 11:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τζάμπα μάγκας ο Ψωμιάδης



Αφού πρώτα υποχώρησε άτακτα στο τελεσίγραφο του Σαμαρά, ο Π. Ψωμιάδης βγαίνει τώρα στα κανάλια και παριστάνει και τον αδικημένο. Να τι είπε σήμερα στον φίλο του τον Αυτιά:





Σε όλο αυτό το θέμα που δημιουργήθηκε με τον αδελφό μου έκανα πίσω, μόνο για τον φίλο μου τον Αντ. Σαμαρά, ο οποίος ταλαιπωρείται το τελευταίο διάστημα και μαζί του ταλαιπωρείται και η Ν.Δ. για κάποιους λόγους εσωκομματικούς. Επίσης, πιστεύω ότι τα σκάγια πήγαιναν αλλού και όχι στο πρόσωπό μου. Η αλήθεια είναι ότι δέχτηκα μεγάλη επίθεση και γι’ αυτό μέχρι και την τελευταία στιγμή είχα πει ότι δεν θα κάνω πίσω, αλλά τελικά επειδή πραγματικά αγαπώ την παράταξη έβαλα νερό στο κρασί μου. Όμως, κανείς δεν έψαξε για τον αδελφό μου και το έργο που έχει κάνει και αντί να τον ευχαριστήσει κάποιος  από τη Ν.Δ. τελικά δεν τον αναγνώρισε κανένας. Εγώ με τον Αντ. Σαμαρά μίλησα μια χαρά. Από ‘κει και πέρα δεν γνωρίζω ποιος ποντικός από τη Ρηγίλλης ή από το Αθηναϊκό Πρακτορείο δημιούργησε και δημοσίευσε όλο αυτό το σκηνικό

Μάλλον, όμως, κάποιος έβγαλε στη φόρα το τηλεφώνημά μου, για λόγους εντυπωσιασμού, με τον Σαμαρά (ΣΣ εμείς είμαστε…αυτός). Αναρωτιέμαι μήπως κάποιοι δίπλα στο Σαμαρά δεν θέλουν τη νίκη Ψωμιάδη. Κάποιοι στη Ρηγίλλης δεν θέλουν να νικήσω. Βέβαια χθες μίλησα και με τον Καρατζαφέρη, ο οποίος μου είπε να μην κάνω πίσω. Τέλος πάντων, σημασία έχει ότι με τον Αντ. Σαμαρά είμαστε μια χαρά και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και θα του σταθώ σε ό,τι χρειαστεί.

Ποιά είναι η αλήθεια; Να τι έγραψε το http://www.voria.gr/details.php?id=25962 και επιβεβαιώσαμε κι εμείς

Αν δεν πειθαρχούσε στον Σαμαρά, ο Ψωμιάδης θα έμενε μόνος του

Στο παραπέντε «τεστάρισε» τους υποψηφίους αντιπεριφερειάρχες του ο Παναγιώτης Ψωμιάδης με αφορμή το τελεσίγραφο Σαμαρά για τον αδελφό του Διονύση. Προχθές τα ξημερώματα, τους μάζεψε όλους, πλην Τζιτζικώστα, και τους είπε ότι υπάρχει εμπλοκή με τον Διονύση και θα τη χειριστεί όπως ο ίδιος νομίζει, είτε αυτό αρέσει είτε δεν αρέσει στη ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ. Μάλιστα, με νόημα πρόσθεσε «Όποιος δεν είναι μαζί μου να το πει…τώρα».

Τελικά το …είπαν δύο, οι πρώτες επιλογές του ως υποψήφιοι τοπικοί αντιπερειφερειάρχες στο Κιλκίς και στην Πιερία. Ξεκαθάρισαν ευθέως στον Παναγιώτη ότι πρώτα απ΄ όλα είναι ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ και θα ακολουθήσουν πιστά τις οδηγίες της ηγεσίας του κόμματος! Έτσι ο Νομάρχης κάλεσε τους…εφεδρικούς για την τετραετή διορισμένη θητεία οι οποίοι και έσπευσαν, κάνοντας το σταυρό τους για τη συγκεκριμένη εξέλιξη.

Στην περίπτωση του πρώην βουλευτή Α Θεσσαλονίκης Απόστολου Τζιτζικώστα τα πράγματα κύλησαν διαφορετικά. Ο μόλις 32 ετών υποψήφιος τοπικός αντιπεριφερειάρχης, με σπουδές στη διοίκηση και στις διεθνείς σχέσεις, δέχθηκε την πρόταση την ώρα του…γαλατά! Εκείνο που δεν έχει διευκρινισθεί πλήρως -και ούτε ο ίδιος θέλησε να το αποσαφηνίσει μιλώντας στο real fm και στην υπογράφουσα- είναι για το αν τελικά δέχθηκε πρόταση Σαμαρά ή πρόταση Ψωμιάδη.

Όπως είπε, αυτό που έχει σημασία είναι να δουλέψει για τη θέση που του εμπιστεύεται ο Νομάρχης με τον οποίο να σημειωθεί δεν είχαν και τις καλύτερες σχέσεις. Μάλιστα, ο κ. Τζιτζικώστας ως βουλευτής της ΝΔ διαφώνησε ενόψει εθνικών εκλογών με τον ισχυρό άνδρα της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης για το φλερτ του με το ΛΑΟΣ και τον Γιώργο Καρατζαφέρη. Σήμερα οι συνεργάτες του Νομάρχη απαντούν ότι ο Παναγιώτης σέβεται όσους διαφωνούν και το δηλώνουν δημόσια. Για εκείνους που δεν έχει καμία εκτίμηση είναι οι πολιτικοί – άνδρες και γυναίκες – που τον υποσκάπτουν στα μουλωχτά και μάλιστα αφού έχουν ευεργετηθεί από τον ίδιο!».

Στην ερώτηση αν θα παραιτηθεί στην περίπτωση εκλογής Γκιουλέκα στο Δήμο Θεσσαλονίκης για να καλύψει τη θέση του στη Βουλή – ως πρώτος επιλαχών βουλευτής – απάντησε ότι ήρθε για να μείνει. Άλλωστε οι αρμοδιότητες του βουλευτή μπροστά σ΄ αυτές του αντιπεριφερειάρχη ωχριούν κι αυτό ο ίδιος το ξέρει από…μέσα. Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι επιτέλους έφθασε η ώρα του Παναγιώτη Κοκκόρη, ως δεύτερος επιλαχών βουλευτής, ο οποίος ύστερα από τρεις εκλογικές μάχες βλέπει τη Βουλή μέσα από τα μάτια του άλλοτε εσωκομματικού του… αντιπάλου Απόστολου Τζιτζικώστα.

(στην φωτογραφία απο ΤΑ ΝΕΑ: ο κ. Ψωμιάδης με τον αδελφό του προσπαθεί να παίξει μπάλλα)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. παπαδοπαιδι avatar
    παπαδοπαιδι 02/09/2010 08:44:04

    αυτη ειναι η μοιρα της θεσσαλονίκης ..σκυβει ραγιάδικα το κεφαλι στην αθηνα και στους πελλοπονήσιους γραφιάδες

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ παπαδοπαιδι 02/09/2010 09:50:41

      γεια σου ρε τρεμόπουλε είσαι παλλικάρι...

      • παπαδοπαιδι avatar
        παπαδοπαιδι @ Γιώργος 02/09/2010 10:09:15

        ...να μετονομαστει η τουμπα σε "φενερ-μπαχτσε σταντιουμ"

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ παπαδοπαιδι 02/09/2010 10:27:14

      Η μοίρα της Θεσσαλονίκης είναι να έχει κάτι μίζερους σαν κι εσένα που διαρκώς ΠΑΟΚίζουν (ΠΑΟΚίζω: ρήμα, να γκρινιάζω συνεχώς για την κατάσταση της Θεσσαλονίκης και να επιρρίπτω αποκλειστικά ευθύνες στους Αθηναίους).

  2. τάρας μπούλμπα avatar
    τάρας μπούλμπα 02/09/2010 09:21:18

    αμαν με τα προβοκατόρικα σχολιακια, ρε σε πηρανε ολοι χαμπαρι τι συνεχίζεις?

    • παπαδοπαιδι avatar
      παπαδοπαιδι @ τάρας μπούλμπα 02/09/2010 09:24:40

      καπως πρεπει να ζησω...

      • Γιώργος avatar
        Γιώργος @ παπαδοπαιδι 02/09/2010 10:05:59

        Tώρα που απελύθη η κ. Σιούτη από το Oval Office άνοιξε μία κενή θέση...

    • Tassos avatar
      Tassos @ τάρας μπούλμπα 02/09/2010 10:31:38

      Οντως. Φάκτοραααα...

  3. Στέργιος avatar
    Στέργιος 02/09/2010 10:29:34

    Φτάνει πια! Μας λένε, αν δεν τον θέλετε, μην τον ψηφίζετε. Και δεν τον ψηφίζουμε. Και μετά μας τον κοτσάρουν από την πίσω πόρτα σε άλλο ρόλο. Δεν θέλαμε τον Παπαγεωργόπουλο για βουλευτή, μας τον κότσαραν δήμαρχο. Δεν θέλαμε τον Τζιτζικώστα βουλευτή, μας τον κοτσάρουν αντιπεριφερειάρχη. Ε ΟΧΙ! Φτάνει πια!

    • Tassos avatar
      Tassos @ Στέργιος 02/09/2010 10:33:12

      Για ποιόν λες ρε φίλε? Ο Ψωμιάδης έφυγε από βουλευτής για να γίνει νομάρχης. Και ο Παπαγεωργόπουλος για να γίνει δήμαρχος. Πας καλά ή είσαι σε υπηρεσία?

      • αμολυβδη avatar
        αμολυβδη @ Tassos 02/09/2010 15:12:39

        Για Παπαγεωργόπουλο κ Τζιτζικώστα λέει ρε φίλε που δεν θα έβλεπαν εκλογή αν δεν παρακάλαγαν να τους φυτέψουν στην τοπική αυτοδιοίκηση. Τον Ψωμιάδη το ψήφισε ο κόσμος. Δεν τον φύτεψε κανένας. Τα άρθρα σας κάνουν ζημιά στη δεξιά παράταξη αλλά μάλλον εσείς δεν έχετε πρόβλημα με αυτό, απλά τη δουλειά σας κάνετε.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Στέργιος 02/09/2010 10:36:10

      Έννοια σου, και πάλι βουλευτή θα τον έχεις, όταν ο Γκιουλέκας εκλεγεί δήμαρχος και ο Τζιτζικώστας προτιμήσει τη θέση του στη Βουλή, παρά αυτή του αντιπεριφερειάρχη (υπό τας διαταγάς του μάλλον γραφικού "Ζορρό", με τον οποίο άλλωστε δεν είναι και στα... μέλια).

      Και να πάει και λίγο μακρύτερα το μυαλό μου; Ναι μεν δεν βάζει τον αδελφό του υποψήφιο αντιπεριφερειάρχη ο Ψωμιάδης, αν τον βάλει όμως στην "αθώα" θέση του υποψήφιου περιφερειακού συμβούλου και, όλως "τυχαίως" τον εκλέξουν μετά ως αντιπεριφερειάρχη στη θέση του Τζιτζικώστα που θα αποποιηθεί τη θέση;

  4. Νταγιάν avatar
    Νταγιάν 02/09/2010 10:35:36

    Αληθεύει ότι ο Ψωμιάδης καταφέρνει και παραυρίσκεται σε 10-20 γάμους και συνεστιάσεις ταυτόχρονα; Μήπως έχει πληρωμένους σωσίες;

    • Αγροφυλακας avatar
      Αγροφυλακας @ Νταγιάν 02/09/2010 10:51:19

      Από ότι θυμάμαι ο αυθεντικός Νταγιαν έκανε κάτι τέτοιες μπαμπεσιές. Μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια! Θα μου πεις και τι το μεμπτό να είναι ένας πολιτικός σε επαφή με το λαό.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Νταγιάν 02/09/2010 11:35:20

      Ολη την λάντζα το πρωί την κάνει ο Δ. Ψωμιάδης. Πάντως και ο Πανίκας δουλεύει μέχρι αργά. (προσωπικά τον έχω δει πολλές φορές να φεύγει 2 και 3 η ώρα το πρωί από την Νομαρχία). Παρότι δεν τον ψήφιζα σαν βουλευτή του βγάζω το καπέλλο σαν Νομάρχη. Εχει αναστήσει την ύπαιθρο της Θεσσαλονίκης ενώ και με την συνεχή κλάψα του πήρε και αρκετά λεφτά για σχολέια.

  5. th.pr avatar
    th.pr 02/09/2010 10:46:04

    Τζαμπα μαγκας τελικα ο Αντουαν.
    Δεν μπηκε ο Νιονιος και μπηκε ο Τζιτζικο. Και τολμανε να μιλανε για οικογενειοκρατια....
    Ασε που επειδη θα βγει ο Γκιουλέκας και ο Τζιτζικο σαν επιλαχών θα παρει τη θεση του βολευτή και τελικα ο Νιονιος θα μπει αντιπεριφερειάρχης.

    • Αγροφυλακας avatar
      Αγροφυλακας @ th.pr 02/09/2010 10:53:06

      Ρε κοιτα που πηξαμε στα πασοκια εδω!

      • th.pr avatar
        th.pr @ Αγροφυλακας 02/09/2010 12:44:33

        Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
        Μπεεεεεεεεεεεεεεεεε προβατο

      • Νταγιάν avatar
        Νταγιάν @ Αγροφυλακας 02/09/2010 12:47:47

        Κοίτα να μας οργανώσεις εσυ ρε αγροφίλακα. Σώσε μας. Εισαι η μονη μας ελπίδα. Εσύ και ο Λιάγκας.

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αγροφυλακας 02/09/2010 12:49:53

        Μονόφθαλμε σιωνοναζί, άσε καλύτερα, μην τον μπλέκεις το Λιάγκα, δικός σας είναι, υποψήφιο βουλευτή σας στη Λάρισα τον κατέβασε ο Τζέφρυ...

    • Νταγιάν avatar
      Νταγιάν @ th.pr 02/09/2010 12:52:26

      Ηρθε ο Λιαγκας στο ΛΑΟΣ και δεν το έμαθα; θα αυτοδιαγραφτώ.

      • τάρας μπούλμπα avatar
        τάρας μπούλμπα @ Νταγιάν 02/09/2010 13:01:27

        του έφαγε την θέση ο Ψινάκης

  6. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 02/09/2010 11:16:17

    Δεύτερος επιλαχών μετά τον Τζιτζικώστα είναι ο Ορφανός και όχι ο Κόκκορης.

    • loretta avatar
      loretta @ ΓΙΑΝΝΗΣ 02/09/2010 14:24:49

      μπλιαχ ορφανος...οχι αλλο ελεος!!!

  7. Άπιστος Θωμάς avatar
    Άπιστος Θωμάς 02/09/2010 11:50:23

    Εεώ που τα λέμε, την έκανε την πατάτα του ο Σαμαράς.
    Ο εν λόγω, θα εξετίθετο στην ψήφο των πολιτών. Δεν θα διοριζόταν ευνοιοκρατικά σε δημόσια θέση με σπουδαίες αρμοδιότητες και δικαίωμα υπογραφής.
    Όταν εκτίθεσαι στην ψήφο των πολιτών, ποιός είναι αυτός που μπορεί να σου το απαγορεύσει;
    Μάλλον, δεν έχει φιλοσοφήσει και πολύ τον όρο "οικογενειοκρατία" ο Πρόεδρος.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Άπιστος Θωμάς 02/09/2010 13:11:10

      Ότι να'ναι ο καθένας. Ποιος εκτίθεται στην "ψήφο των πολιτών"; Ο Αντιπεριφερειάρχης αυτοδύναμα και από μόνος του; Όχι, εκτίθεται όλο το ψηφοδέλτιο. Ο Αντιπεριφερειάρχης εκλέγεται αν εκλεγεί όλο το ψηφοδέλτιο. Το ποιος θα ΕΠΙΛΕΓΕΙ αντιπεριφερειάρχης είναι θέμα καθαρά σχεδόν διορισμού.

      Αν εγώ τώρα δεν θέλω να ψηφίσω ΠΑΣΟΚ (γιατί δεν κάνουμε την επιλογή μας με ένα μόνον κριτήριο, π.χ. την οικογενειοκρατία) και θέλω να ψηφίσω ΝΔ σε αυτές τις εκλογές για να δώσω πολιτικό μήνυμα, τότε είμαι αναγκασμένος να στηρίξω οικογενειοκρατία. Εκεί πάνω ήθελε να πατήσει ο Ψωμιάδης για να κρατήσει την περιφέρεια όλη προσωπικό του καπετανάτο, όπως είχε τη Νομαρχία μέχρι σήμερα.

      Πρόκειται για καθαρή ευνοιοκρατία και δεν ξέρεις και καθόλου και ποιος είναι και ο βίος και η πολιτεία των δύο αδερφών Ψωμιάδη. Δεν είναι δηλαδή τυχαίο το "χτύπημα" που έδωσε ο Αντώνης στον Ψωμιάδη. Του έφαγε το καπετανάτο με μία κίνηση ματ.

  8. zame avatar
    zame 02/09/2010 12:15:52

    Κορυφαίο το ευρηματικό ρημα : Παοκ-ιζω...μου θυμιζει το ΚΚΕ που μονίμως διαμαρτύρεται χωρίς να κάνει προτάσεις και να παίρνει πρωτοβουλίες

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ zame 02/09/2010 14:14:09

      Έχω το κόπυ-ράιτ υπόψιν, με έντονη δόση χιούμορ και αγάπη στους φίλους ΠΑΟΚτζήδες, οι οποίοι αν και σβαρνιάρηδες είναι από τα καλύτερα και πιο τίμια παιδιά :)

  9. Aris. A avatar
    Aris. A 02/09/2010 12:39:22

    Πόσο προβλέψιμα είναι ποιά αυτά τα προβεβλημένα στελέχη της ΝΔ που τα πήραμε από τα αζήτητα και με την ψήφο μας τους κάναμε διάσημους και πλούσιους αυτούς και τις οικογενειές τους.
    Μετά την καρπαζιά που έφαγε από τον Σαμαρά ο Ψωμιάδης βγήκε σήμερα να ζητήσει επιστροφή της Μπακογιάννη στην ΝΔ.
    Ανά χαθείτε σαλιγκάρια σας μάθαμε.
    Αναρωτιέμαι αν κάτι περιπτώσεις Ψωμιάδη και Κακλαμάνη πρέπει να τις ψηφίσουμε ή να τις στείλουμε μια και καλή στο διάολο με την ψήφο μας.

    • παπαδοπαιδι avatar
      παπαδοπαιδι @ Aris. A 02/09/2010 12:50:06

      να τις ψηφισετε οπως κανατε τοσα χρονια.σας αξιζουν

      • vardarskian avatar
        vardarskian @ παπαδοπαιδι 02/09/2010 21:17:06

        @Aris.A

        μόλις σου απάντησε ΓΙΑΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ πρέπει να τον ψηφίσουμε όλοι όσο γραφικός κι αν είναι.

    • Tassos avatar
      Tassos @ Aris. A 02/09/2010 12:55:11

      Ο Ψωμιάδης έχασε από την πολιτική. Εχασε λεφτά. Οπως κι ο θειός του Ιασωνίδης (η οδός Ιασωνίδου για τους Θεσνικείς) που πέθανε στην ψάθα.

      • Νταγιάν avatar
        Νταγιάν @ Tassos 02/09/2010 12:58:23

        για τη φουκαριάρα τη μανα του τρέχει όλη μέρα. Κακώς τον λένε ξανθόπουλο, Βεγγο έπρεπε να τον αποκαλούν. Το καραγκιοζης είναι τιτλος τιμής. Δεν πιάνει.

      • Tassos avatar
        Tassos @ Tassos 02/09/2010 13:03:24

        Είπαμε, πονάει το ΠΑΣΟΚ καιτον ΣΥΝ ο Ψωμιάδης. Το ΚΚΕ προς τιμήν του δεν τα βάζει μαζί του ( δίνει και κανα κατοστάρικο στους κνίτες που παν στην Νομαρχία και του λεν τα κάλαντα, ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ)

      • Νταγιάν avatar
        Νταγιάν @ Tassos 02/09/2010 13:09:35

        Γιατί όχι; Δικά του είναι;

    • Κώστας Θ. avatar
      Κώστας Θ. @ Aris. A 02/09/2010 18:10:57

      Εγώ θα τον ψηφίσω για παραταξιακούς λόγους αλλά με μισή καρδιά γιατί το έχει παρατραβήξει. Το καβάλησε το καλάμι για τα καλά.
      θα μπορούσαμε να έχουμε καλύτερους και, κυρίως, πιο σοβαρούς.

      • παπαδοπαιδι avatar
        παπαδοπαιδι @ Κώστας Θ. 02/09/2010 18:32:42

        αυτος σου αξιζει..αν τον ψηφιζεις

  10. Jack avatar
    Jack 02/09/2010 14:40:52

    Παρ'ολα αυτα να μη θεωρειτε την εκλογη Ψωμιαδη δεδομενη, ΠΟΛΥΣ κοσμος ακομα και οι πιο σκληροπυρηνικοι Νεοδημοκρατες ειναι "ως εδω", αηδιασμενοι μαζι του! Μπορει να'χουμε εκπληξεις. Δεν εχει σοβαρα προσωπα παιδια η ΝΔ στη Θεσσαλονικη επιμενω σ'αυτο...το να συνεχιζεις να επενδυεις σε δεινοσαυρους αν μη τι αλλο βγαζει μια αλαζονεια!

  11. Μ Μ avatar
    Μ Μ 02/09/2010 15:33:48

    ΚΛΑΨΤΕ ΠΑΣΟΚΑΚΙΑ ΣΟΣΙΑΛΗΗΗΗΗΗΣΤΕΣ .
    10 ΜΟΕΜΒΡΗ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗ ΤΟΝ ΠΑΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΣΚΑΤΕ ΠΑΛΙ.ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΑΨΕΤΕ ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ ΛΟΙΠΟΝ. ΑΝ ΤΟΛΜΑΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΟΥ ΣΟΣΙΑΛΗΣΤΡΙΚΟΥ ΣΑΣ ΚΟΜΑΤΟΣ ΑΣ ΤΑ ΒΑΛΕΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ Ο ΠΑΝΙΚΑΣ ΘΑ ΚΟΨΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΤΟ ΝΗΜΑ.
    ΥΓ: ΑΛΗΘΕΙΑ, ΟΙ ΚΛΕΦΤΕΣ ΚΑΙ ΨΕΥΤΕΣ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΣΑΣ ΕΙΠΑΝ, ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟ ΘΕΜΑΝΣΗΣ ΘΑ ΠΑΕΙ 1,20-1,30 ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΑ ΨΗΦΙΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΤΟΥΣ; Ε ΕΙΣΤΕ ΠΟΛΥ ΜΑΖΟΧΕΣ.ΚΑΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΟΠΑΔΟΥΣ (ΑΝ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΝΕΝΑΣ) ΤΟΥ ΚΑΡΑΤΖΑΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΤΗΣ ΝΤΟΡΙΤΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ . ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΟΜΑΔΙΚΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΕΣ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ.

  12. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 02/09/2010 15:41:11

    Μια χαρά ντόγκ είναι ο νομάρχης:

    Κόμμα και ρετσίνα
    κι άσματα επινίκεια
    Τον χειμώνα ετούτο
    άμα τον πηδήσαμε
    Γι άλλα δέκα χρόνια
    άιντε καθαρίσαμε
    (άλα Πανίκα, και περιφερειάρχης).

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Ο Θείος 02/09/2010 15:48:28

      Ένας υποδειγματικός, "λαμπερός" αρχιΚΝίτης για τον 21ο αιώνα!

  13. Wonderland avatar
    Wonderland 02/09/2010 15:49:37

    Ε ναι αν το πετρελαιο θερμανσης παει 1,20 δεν ειναι προβλημα , οτι η φτωχολογια δεν θα μπορει να ζεστανει τα σπιτια της το καταχειμωνο δεν πειραζει , αρκει να ασχολουμαστε με τον αντιπεριφερειαρχη μακεδονιας .
    Καλο το κουτσομπολιο και τα παραπολιτικα αλλα εδω μας αλλαζουν τα φωτα και ασχολουμαστε με το ποσο αποτελεσματικη ειναι η απομακρυνση της οικογενειοκρατιας στην ΝΔ . Θυμιζουμε την εποχη μετα την οκτοβριανη επανασταση που ο λαος στην Σοβιετικη Ενωση πεθαινε της πεινας και οι κομμουνιστες ασχολουνταν με τον αν θα εχει το πανω χερι ο Σταλιν η ο Τροτσκι , τελικα ειμαστε μουζικοι ...

  14. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 02/09/2010 15:59:22

    Γιαούρτωμα σικέ είχε να συμβεί πολλές δεκαετίες, πάντως.
    Εκτός από κινηματογραφικό ("Τα κουρέλια τραγουδάνε ακόμα").

  15. ΑΛΗΘΙΝΟΣ avatar
    ΑΛΗΘΙΝΟΣ 02/09/2010 17:46:02

    "Στέρεψε" η ΝΔ στην Θεσσαλονίκη!! τόσα χρόνια Πανίκας!!! και αντικαταστατης του δεν βρέθηκε!!λυπάμαι για το κόμμα !!Αυτός και ο αδερφός του φαίνεται να είναι γερασμένα "γκανιάν" που όμως κρατάνε το "κλειδί" για την πάρτη τους?? μάλλον κατάφεραν και πατάνε γερά τον "κάλο" της ΝΔ τελικά αναρωτιέμαι αν είναι όφελος της αν εκλεγεί και πάλι!!!

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ ΑΛΗΘΙΝΟΣ 02/09/2010 18:20:37

      Η ΝουΔού όντως στέρεψε, αλλά μήπως οι ΠΑΣΟΚες, με τα πολλά μεγαλοστελέχη, έχουν εκεί κανέναν Νιαγάρα; Οι Σύριζες και τώρα οι ΔΑ; Οι ΚΚΚέδες; Τώρα θα δούμε και του ΛΑΟΣ τα χαϊρια!
      Όλοι αποφεύγουν τους ανεξάρτητους μάλλον. Τους φοβούνται, μη τυχόν και παρασύρουν τα πρόβατα έξω από τις στάνες.

  16. Akyros avatar
    Akyros 02/09/2010 18:25:04

    Μάθατε ότι ο Κυρ-ΚαρατζαΠέρνης απέσυρε την στήριξη του Κώματός του, στο Ψωνιάδη;

    ο ...σφοντύλας, αλλη μια φορά, την έκανε την ...πιρουέττα του!

    Ο Μπρίτζερμαν, ο παικταράς, ο ...Καρπάζωφ της πολιτικής μας πραγματικότητας, διεμήνυσε σ΄ αυτόν που Πρώτος τον έστησε "ΙπΠότη στο γάιδαρο καβάλα", στον κυρ Ψωνιάδη δηλαδή, ότι δεν θέλει... "στραπατσαρισμένους'", ως εκλεκτούς των... πολυαρίθμων οπαδών του!
    Ισα με 15 φορες στην ολιγόλεπτη δήλωση του το μεσημέρι, ανέφερε ως επιθετο, ως γεγονός, ώς ρήμα, ως κατηγορηματικό προσδιορισμό , το... στραπάτσο!

    Ορίζει εκλεκτό του τον Πανίκα, τον φίλο, τον συμμαχητή, τον σύγνωμο, τον πατριώτη- εως τα τώρα- όπως τόνισε με σημασία!- και αφού ανάγκασε όπως καυχήθηκε προχθές στον Αυτιά του, τον Σαμαρά να προστρέξει στην επιλογή του, το καθαιρεί!
    Το παίρνει πίσω ο ΚαρατζαΠέρνης!
    Εκανε ματ, ο Μπρίτζερμαν! Ματ, ο Καρπάζωφ!
    Σιγά που έχει μπέσα ο Μαστορης του ελιγμού! Αυτός έχει ένα στόχο, να σκίσει τον Σαμαρά, να συνδράμει την Ντορελόπη και τους μνηστήρες του Μνημονίου!
    Θέλει να σφραγίσει το συμβόλαιο προς την αρχηγό του και τους εργοδότες της, με την ολοκλήρωση του έργου της παράδοσης των περιφερειών με σημασία!

    Οπου υπάρχει ελπίδα να κερδηθεί Περιφέρεια , όχι χάρι στο πρόσωπο - προς θεού ο Πανίκας σωτηρ- αλλά ως έκφραση αντίδρασης στο ΑρχιΜνηστήρα του Μνημονίου, σπεύδει ο ΠρόεΔρος να την σκοτώσει!
    Τό κανε σκλαβώνοντας την επιλογή του Δημάρχου, στον ΚΚΛΜΝΗ !
    Ποδοπάτησε ο κυνηγός της οικογενειαοκρατίας τον άγνωστο, τον μικρο, τον "δεν επαιξε δα και στην Εθνική", τον "τριτοκλασάτο της αυτοδιοίκησης", τον ασημαντο, τον ....Κικίλια, παραδίνοντας μαθήματα πολιτικής στρατηγικής "στον Αντωνάκη τον φοβιτσιάρη"!

    Αυτός που πονάει την "παράταξη", ο αυτόκλητος σωτήρας της! η Αγλαίτσα της πολιτικής !
    Που τόλμησε να το παίξει, όσο κρυβόταν πίσω από τον φερετζέ της, ΜπαρμπαΓιώργος!
    Ευτυχώς το προφίλ του τον πρόδωσε!
    Η καμπουρα που δεν φαινόταν "όταν μας κοιτούσε στα μάτια" ...ΣΚΙΑγράφησε και τον άνδρα!
    Που τον διεκδίκησαν και τον κέρδισαν -και χάρισμά τους-, οι ...Τούρκοι!