#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/07/2010 17:04
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τζάμπα διασύρθηκε ο υιός Ζαγορίτη



Δεν ξέρω τι πιστεύετε εσείς, αλλά εγώ είμαι βέβαιος ότι τζάμπα διασύρθηκε ο υιός Ζαγορίτη. Το έργο περιλάμβανε μόνο φωτογραφίες και όχι κοκό, αν με αντιλαμβάνεσθε.

Επιτέλους αποκαθίσταται μια αδικία. Με τα νέα όρια ηλικίας στο στρατό ο υποδεκανέας μπορεί να γίνει ταξίαρχος

Θα αποστρατεύεται με βαθμό υποστράτηγου και θα μπορεί να γίνει οργανωτής πάρτι στο θωρηκτό Αβέρωφ

Ξεκινάει κρίσιμη εβδομάδα για το ΠΑΣΟΚ. Θα πρέπει να επιλέξει η Μαριλίζα το χρώμα που θα βαφτούν οι διάδρομοι των νοσοκομείων

Γιατί γιατρούς δεν έχουμε, φάρμακα δεν έχουμε, νοσηλευτικό προσωπικό λείπει, ας δώσουμε μια νότα αισιοδοξίας με μια φούξια πινελιά στον ασθενή του ράντζου

Κι αν δεν φτάνουν τα λεφτά για να βαφτούν οι τοίχοι ας βάφουν τους ασθενείς. Να κοιτάει ο ένας τον άλλον και να του λέει: “Καλυτέρευσες σήμερα. Έχεις ωραίο χρώμα”.



Ντόρα – Βενιζέλος στα εγκαίνια του Μουσείου Καζαντζάκη

Ο τελευταίος πειρασμός και για τους δυο μπας και διασωθούν από την ανυπαρξία.

Με την ευκαιρία: Ακούω ότι η Ντόρα παίρνει τηλέφωνο διάφορους δημοσιογράφους, αλλά αυτοί κάνουν πως έχουν δουλειά και δεν της βγαίνουν. Ο λόγος; Φοβούνται ότι μετά την συνομιλία θα διαρρεύσει ότι αναλαμβάνουν εκπρόσωποι της, ή διευθυντές εφημερίδας που ετοιμάζεται.

Ακούγεται επίσης ότι ο διευθυντής εβδομαδιαίας οικονομικής εφημερίδας κινεί τα υπόγεια νήματα στην ΕΡΤ επιδιώκοντας να ανοίξουν οι θέσεις για τους νέο-ΠΑΣΟΚους.

Και που είσαι Βαγγέλη, κόψε τις επισκέψεις με ελικόπτερα σε στρατόπεδα. Θα το πυροβολήσει ο υποδιοικητής και θα τον καλύψει ο διοικητής

Θα καταθέσουν και οι δύο ότι από μακριά έμοιαζε με κουνούπι γίγα, τρόμαξαν οι φαντάροι και το κατέρριψαν

Κι αν το δικαστήριο είναι στρατιωτικό όχι μόνο θα τους αθωώσουν αλλά θα παρασημοφορηθούν



Έτσι θα πήγαινα διακοπές, Αρχαιοπτέρυγα, αλλά ας όψεται ο Παπακωνσταντίνου που πούλησα την μοτοσυκλέτα μου.

Έφυγε το “Τσεσμέ” από το Αιγαίο. Και δεν χρειάστηκε κόπος. Του έδειξαν τιμοκατάλογο ψαροταβέρνας.

Δίστασε, βέβαια λίγο, αλλά μόλις του είπαν και πόσο χρεώνουν δωμάτιο ορκίστηκε να μην “ματαπατήσει”.

Στην Αθήνα βράβευσαν, λέει, τα πιο όμορφα παγκάκια. Και ποιο είναι το βραβείο; Να κάθονται σ’ αυτά μόνο επιδέξιοι κώλοι;

Ο Καρατζαφέρης απάντησε σκληρά για τα εξαπτέρυγα. Τα είχε βγάλει, ή τα φορούσε τα άμφια που έχουν τα παπαδάκια;

Αληθεύει ότι εκτός των ειδικών δικαστηρίων και των άλλων η Τρόικα ζήτησε στις επόμενες εκλογές να αυξηθεί το ποσοστό του ΠΑΣΟΚ γιατί και τη δόση θα κόψουν και τα επιτόκια θα ανεβάσουν;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/07/2010 17:56:09

    -Τζάμπα διασύρθηκε ο υιός Ζαγορίτη. Το έργο περιλάμβανε μόνο φωτογραφίες και όχι κοκό, αν με αντιλαμβάνεσθε.-

    Μη βιάζεσαι. Μπορεί να κυκλοφορήσει και κανένα ντιβιντι όπου νάναι. "Στο Κολαστήριο του Πολεμικού Μουσείου". Στο ρόλο του διεμβολιστή σκαπανέα Πρέκα ο υιός...
    Στο ρόλο της βιασμένης πλην όμως πατριώτισσας, η Τζούλια!

    • hot dog avatar
      hot dog @ Strange Attractor 04/07/2010 21:23:48

      Σωστά...καλομελέτα κι έρχεται! Θα το δώσουνε πιθανότατα όταν θα προκύψει κάποιο άλλο μεγάλο θέμα για να τραβήξουν τη προσοχή του κόσμου στα δελτία ειδήσεων...
      :-)

  2. Il marinero avatar
    Il marinero 04/07/2010 18:09:16

    -Τζάμπα διασύρθηκε ο υιός Ζαγορίτη. Το έργο περιλάμβανε μόνο φωτογραφίες και όχι κοκό, αν με αντιλαμβάνεσθε.-

    Ναι μωρέ τσάμπα το παιδί!
    Το ότι παρα-ΒΙΑΣΤΙΚΕ όλος ο Σ.Κ. 20-1 δεν έχει καμία σημασία!
    Φάκτορα, η γυναίκα του Καίσαρα δεν πρέπει να είναι τίμια αλλά, πρέπει να το δείχνει!

  3. JIM avatar
    JIM 04/07/2010 18:27:38

    Αν όχι κοκό τότε εδώ πάει η παροιμία <>

  4. JIM avatar
    JIM 04/07/2010 18:28:18

    Αν όχι κοκό τότε εδώ πάει η παροιμία -Άλλος γα.. και άλλος πληρώνει-

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 04/07/2010 18:31:59

    Ωραίες πινακίδες στρόγγυλες έχει το μηχανάκι της φωτό.... και τρεις εξατμίσεις.

  6. ΚΥΝΑΙΓΕΙΡΟΣ avatar
    ΚΥΝΑΙΓΕΙΡΟΣ 04/07/2010 18:35:39

    Διαφωνώ ότι "Τζάμπα διασύρθηκε ο υιός Ζαγορίτης". Tίποτε σήμερα δεν είναι
    δωρεάν ή έστω "τζάμπα" .
    Το τίμημα της απερισκεψίας του θα το πλρώσει ο επώνυμος μπαμπάς του
    και σε τελική ανάλυση η Ν.Δ. η οποία καταγράφει από χθες νέο εκλογικό
    χαμηλό.
    Επί της ουσίας όμως υπάρχει και το εξής ερώτημα και παρακαλούνται οι
    πολυπληθείς επισκέπτες του antinews.gr να σχολιάσουν :
    Έχει ο υιός Ζαγορίτη υπηρετήσει την υποχρεωτική εξάμηνη θητεία σε
    ακριτική περιοχή, όπως αυτό συμβαίνει με όλα τα μη επώνυμα παιδιά της
    Ελλάδος, ή , ελέω μπαμπά, θα πάρει απολυτήριο από το Πολεμικό Μουσείο
    της "λούφας και παραλλαγής" ;

  7. Τάσος,Θεσσαλονίκη avatar
    Τάσος,Θεσσαλονίκη 04/07/2010 18:57:09

    Διασυρμός είναι η μετάθεση στα σύνορα Κολωνακίου-Πλατείας Συντάγματος.Καλομαθημένα παιδάκια που δε μπορούν να φύγουν απο την πρωτεύουσα.Εκεί αναδεικνύεται και πρόβλημα ήθους,οπού παρεμβαίνει ο καλός πατέρας και απλώνει το προστατευτικό του δίχτυ στον ευαίσθητο γιό. Έχετε ακούσει κάτι για ίση αντιμετώπιση που γράφει στο Σύνταγμα;

  8. Factorx avatar
    Factorx 04/07/2010 19:49:43

    Για όποιον δεν καταλαβαίνει τι γράφω (καλοκαίρι είναι έχει την συμπάθειά μου) είναι πολύ χειρότερο και να διασυρθεί κανείς και να μην.......

    • koinos_nous avatar
      koinos_nous @ Factorx 04/07/2010 21:20:45

      μαμησει?

  9. Τάσος,Θεσσαλονίκη avatar
    Τάσος,Θεσσαλονίκη 04/07/2010 20:14:15

    Ευχαριστώ για τη συμπάθειά σου Factorx!

    • Factorx avatar
      Factorx @ Τάσος,Θεσσαλονίκη 04/07/2010 21:06:11

      Παρακαλώ

  10. hot dog avatar
    hot dog 04/07/2010 21:28:12

    Ένας άλλος τίτλος θα ήταν: "Τσάμπα διέσυρε το Ζαγορίτη ο γιός του. Και το χειρότερο δε, έσκασε τόσο ζεστό παραδάκι και δεν ......

  11. Gallos avatar
    Gallos 05/07/2010 00:30:42

    14 MHNES ORESTIADA ME 150 MERES SKINAKIA REEEEEEEE !!
    OTAN BLEPAME KOPADI KATSIKES FONAZAME TREXTE PERNAEI TO LYKEIO...

  12. perastikos avatar
    perastikos 05/07/2010 02:23:43

    με 8 χιλαρικακια κατεθεση και 60 ημερες δυσμενη μεταθεση και πειραρχικό στην Λημνο για ενα χουφτωμα και χαμουρεμα με την τζουλια, τοτε καλως να διασυρεται, οχι ως γοης αλλά ως βλάκας! για να παραδειγματιζονται οι τυχον νεοι στρατευσιμοι και άλλοι γόητες!

  13. popolaros avatar
    popolaros 05/07/2010 11:24:07

    Τι καλομέρια είναι αυτά.

  14. ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ avatar
    ΝΑΟΥΣΑΙΟΣ 05/07/2010 11:32:54

    Στα σοβαρά θέματα τα σχόλια λίγα έως τίποτα, μόλις όμως Φάκτωρα έδωσες άρωμα Τζούλιας όλα τα καψούρια επί του θέματος. Η παροιμία λέει "εδώ ο κόσμος χάνεται και το μ... χτενίζεται.

  15. astyanax avatar
    astyanax 05/07/2010 19:44:20

    Δυστυχώς έτσι είναι ΝΑΟΥΣΑΙΕ , παρ όλα τα δεινά της Χώρας το μ... ξυρίζεται
    δεν χτενίζεται, όπως γράφεις, καθότι έχει προ πολλού καταργηθεί το
    χτένισμα λόγω ξυρίσματος !