15/06/2009 17:40
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τεχνικό πρόβλημα. Υπομονή.

Ζητάμε την κατανόησή σας, αλλά η κατάσταση με τον ΟΤΕ έχει φτάσει στο απροχώρητο. Έπεσε το site με δική τους ευθύνη, πήγαν να το επαναφέρουν και έχασαν τα αρχεία !!! Πρέπει να κάνουμε restore. Υπομονή

ΣΧΟΛΙΑ

  1. kostis avatar
    kostis 15/06/2009 17:53:27

    συγγνωμη, αλλα αφου επιμενετε με τον ΟΤΕ, καλα να παθετε!.. Βαλτε το σε ενα αμερικανικο σερβερ και ξεχαστε το.. π.χ. Lunarpages. Τοσο απλο. εκτος αν φοβαστε μηπως πειραξουν το περιεχομενο οι φονιαδες των λαων...

  2. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 15/06/2009 17:55:09

    Χωρίς καμία δόση υπερβολής ή συνομωσιολογίας, αλλά φάινεται ότι το σάιτ το "ρίχνουν" οι "γνωστοί-άγνωστοι" του διαδικτύου.


    Το φαινόμενο αυτό έχει ενταθεί τώρα τελευταία σε ιστοσελίδες που είναι αποκαλυπτικές και κυρίως δείχνουν την πραγματική -πραγματικότητα μέσα από την ηλεκτρονική φωνή των πολιτών και όχι την δημοσκοπική.

    Το παιχνίδι το έχασαν οι κύριοι. Το ίντερνετ δεν φιμώνεται, άλλωστε φτιάχτηκε για να αντέξει σε πυρηνικό πόλεμο!

    Δεν ξέρω ποιά είναι η γνώμη σου, Φάκτωρ, αλλά προσωπικά κάτι τέτοιο μου φάινεται.

  3. Dubai Expatriate avatar
    Dubai Expatriate 15/06/2009 18:02:12

    @kostis

    Ρίχνουν και τα "Αμερικάνικα" σέρβερ όπως και μπλογκ.

    Επίσης "ρίχνουν" και συνδέσεις ατόμων από το διαδίκτυο. Βασικά μπορούν να κάνουν πολλά πράγματα και η τεχνολογία αναπτύσσεται μέρα με την ημέρα.

    Είναι ίσως χρήσιμο να φτιαχτεί ένα Mirror Site του ΑΝΤΙ

  4. Orestios avatar
    Orestios 15/06/2009 18:04:53

    Πολύ ωραίο το καινούργιο "δέρμα".
    Τώρα δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα. Φορτώνει κανονικά.

  5. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 15/06/2009 18:06:16

    Ορέστιε είδες μπλέ και φτιάχτηκες ε? :)

  6. ataktos avatar
    ataktos 15/06/2009 18:07:25

    Αφού όλος “ο καλός λαός” μας βλέπει ποδόσφαιρο τέτοια ώρα , μόνο εμείς οι κάφροι βαλθήκαμε να γκρεμίσουμε την οικογενειοκρατία μας τι περιμένεις ...

  7. ataktos avatar
    ataktos 15/06/2009 18:17:19

    Λέτε να περάσουμε στο Twitter για επικοινωνία....

  8. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 15/06/2009 18:25:26

    Μιας και βαλατε τα "καλα σας",δεν το κανετε,να ειδοποιει,οταν καποιος γραφει μετα απο μενα,σε καποιο θεμα;
    Σε πολλα αλλα σιτε,αυτο γινεται.

  9. Orestios avatar
    Orestios 15/06/2009 18:25:58

    Ξένε δάκτυλε, το μπλέ είναι ωραίο έτσι κι αλλιώς. Όπως κάθε χρώμα. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι το μπλέ παραπέμπει σε θάλασσα.

  10. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 15/06/2009 18:34:28

    αντε, και στο facebook!

  11. Βασιλική Σ. avatar
    Βασιλική Σ. 15/06/2009 18:37:39

    Προβοκάτωρ κι εγώ θέλω να φαίνονται στο πλάϊ τα δέκα τελευταία σχόλια (ποιός σε ποιό θέμα), ρύθμιση που την υποστηρίζει το wordpress. (Φάκτορα δεν μου αρέσει το μπλε)

  12. Anonimi avatar
    Anonimi 15/06/2009 18:40:46

    Φτάνει να μη χαθούν όλες αυτές οι φωτογραφίες με τους ωραίους ημίγυμνους νέους οι οποίες συνοδεύουν τα άρθρα. Δεν θα το αντέξω...

  13. Orestios avatar
    Orestios 15/06/2009 18:49:51

    Νίκο, κάτι θα είχε υπ'όψιν του ο Ξένος Δάκτυλος για να με ρωτήσει. Μπορεί να το καταλάβει ότι εκτεθηκε.

  14. ataktos avatar
    ataktos 15/06/2009 18:57:06

    για ολους τους φιλους

    http://www.youtube.com/watch?v=sI30bi7t82Y

  15. Factorx avatar
    Factorx 15/06/2009 19:07:33

    Τώρα που ειναι ευκαιρία να αρχίσω να κόβω και εξυπνούληδες σχολιαστές;

  16. Beyond The Stars avatar
    Beyond The Stars 15/06/2009 19:09:53

    Φάκτορ, κάθε [νέα] αρχή και δύσκολη!

    Ούτε εμένα μου αρέσει το Μπλέ.
    [Άν και υπάρχουν αποχρώσεις του κόκκινου πολύ ενδιαφέρουσες...]
    Γύρνα το καλύτερα σε Βαθύ μπλέ, κάποιο μώβ ή μαύρο.

    Όπως και νά'χει έχει αλλάξει η εμφάνιση προς το καλύτερο!

  17. M avatar
    M 15/06/2009 19:11:49

    Έι !

    Πού πήγε ο τύπος με το καπέλο και το φούμο;;!!

    Αυτός ντε που είναι σαν να χει βγει ζωντανός από αλληλοξεκαθάρισμα οικογενειών της μαφίας σε φιλμ νουάρ του '50.

    Ή που είναι σαν μόλις να βγήκε από συζήτηση παραγόντων της Δούμας.

    Είναι ο μοναδικός virtual ήρωας που απέκτησα ποτέ, φέρτε τον πίσω !!

  18. Νἰκος avatar
    Νἰκος 15/06/2009 19:17:49

    Προς φιλους που τους απωθει το γαλαζιο: Θα περιμενα να μην σας αρεσει η ΝΔ, αλλα το καυμενο το χρωμα τι σας φταιει παιδια; θελετε να καταγγελθειτε απο τους ιεροεξεταστες του προοδευτιμσου για χρωμορατσισμο;

  19. Ο κρίνων κρίνεται avatar
    Ο κρίνων κρίνεται 15/06/2009 19:20:42

    Με γειά τα μπλέ!

    στα +
    ποιό ευανάγνωστο
    ποιο μαζεμένο

    στα -
    στοίχιση στο κέντρο

  20. Factorx avatar
    Factorx 15/06/2009 19:24:35

    Τωρα αρχίζω και καταλαβαίνων οτι ορισμένοι μπαίνουν μέσα και γράφουν συμφωνα με αυτό που έχουν στο μυαλό τους, οχι συμφωνα με αυτα που γράφουμε.

    Το ξαναλέω, το lay out είναι πρόχειρο μεχρι να κάνουμε restore. Κάποιος έπαιζε στον ΟΤΕ και θα τα πούμε και διαφορετικά στη συνέχεια

  21. Νἰκος avatar
    Νἰκος 15/06/2009 19:31:22

    Παραγοντες να με συγχωρειτε, διοτι εχετε δικιο. Απλα θα πω οτι αυτοι ουτοι ηρχισαν χειρων αδικων.
    Κυταχτε, εγω δεν εκπλησσομαι που "σας επιτεθηκαν". Τα ΑΝΤΙνεα ειναι και δημοκρατικη σελιδα και πλουραλιστικη. Φυσικα δεν χρειαζεται να το πω εγω, αλλα αυτο ενοχλει καποιους πολυ.

  22. Factorx avatar
    Factorx 15/06/2009 19:32:46

    @Νίκος να σου πω κάτι Νίκο (και στον atakto): Το πως αντιδράμε σε στιγμές κρίσης φαίνεται πόσο σωστοί είμαστε.

  23. Οδηγός ΗΣΑΠ avatar
    Οδηγός ΗΣΑΠ 15/06/2009 19:49:46

    άτακτε να ΄σαι καλά για την ενεργοποίηση τηυς μνήμης!
    dubai δεν παίζεσαι με τίποτα!!! Εκπομπή στην τηλεόραση, και γρήγορα!!!

  24. Νἰκος avatar
    Νἰκος 15/06/2009 19:58:27

    "Το πως αντιδράμε σε στιγμές κρίσης φαίνεται πόσο σωστοί είμαστε".

    Factorx, Τι εννοεις; μπορεις να γινεις πιο συγκεκριμενος; και συγγνωμη διοτι ξερω οτι και ο χρονος ειναι πολυτιμος και οτι προσπαθειτε να αποκαταστησετε το ιστολογιο ως ειχε.

  25. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 15/06/2009 20:00:26

    να κάνω το έξυπνο... αφού επιμένετε στην DT... Και με άλλους μεγάλους παροχείς υπάρχουν προβλήματα, αλλά τουλάχιστον σου εξηγούνε...

  26. somis avatar
    somis 15/06/2009 20:02:38

    Φάκτορα, ανεκτό και λειτουργικό φαίνεται.
    Κάνε και το Leave a Replay και το Submit Comment στα ελληνικά για να σου βάλουμε ένα 9 (με άριστα το 10).

  27. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 15/06/2009 20:38:47

    Να διακρίνουμε παρακαλώ πότε ένα σχόλιο είναι (έστω και άστοχο αναλόγως τα γούστα) πείραγμα και πότε είναι εξυπνουλάδα κύριοι.

  28. αχβαχ avatar
    αχβαχ 15/06/2009 20:43:11

    Φύγετε απ' τον ΟΤΕ να βρείτε την υγειά σας...

  29. donaE avatar
    donaE 15/06/2009 20:47:21

    Καλοριζικο αλλα κρατηστε και καποιο στοιχειο απο το παλιο...

  30. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 15/06/2009 20:58:55

    «Εκτέθηκα»? Ένα χαριτολόγημα σε «δηλωμένο ΝεοΔημοκράτη» σχολιαστή με τον οποίο μας συνδέουν κάποιοι φιλικοί διάλογοι στο παρελθόν σε πολύ καλό κλίμα, αλλά μέχρι και σε αυτό παρεξηγήθηκαν οι προθέσεις μου όχι μόνο από τους συνήθεις υπόπτους κακεντρεχείς, αλλά και από τον ίδιο. Κάτι ξέρω εγώ που δεν κάνω «πλακίτσες» λοιπόν, ευτυχώς που με την στάση σας ορισμένοι με επαναφέρατε στην τάξη.

  31. ataktos avatar
    ataktos 15/06/2009 21:00:28

    Factorx - Δεν αμφιβάλω γ αυτό

  32. Factorx avatar
    Factorx 15/06/2009 21:04:26

    @donaE: κόβω φλέβες, δεν την γλυτώνω

  33. donaE avatar
    donaE 15/06/2009 21:10:13

    ε,δεν χρειαζεται αγχος για τετοια πραγματα...

  34. Orestios avatar
    Orestios 15/06/2009 21:11:23

    Ξένε δάκτυλε, χαλάρωσε. Εδώ σχολιάζουμε το νέο layout, που όπως φαίνεται από τα λεγόμενα του Φάκτορα, είναι προσωρινό. Του έκαναν μαμουτιές στον ΟΤΕ και τα έχει πάρει.

  35. Βασιλική Σ. avatar
    Βασιλική Σ. 15/06/2009 21:19:04

    ανακεφαλαιώνω δι΄ημάς:
    ωσονούπω θα ξαναδούμε το αντίνέα όπως ήταν εχθές πριν το στραπατσάρουν από τον οτε, και με τα σέα του και με τα μέα του και με τον τύπο στη γωνία και με το κόκκινο και με όλα όσα θα θέλαμε να είχε και δεν είχε!

  36. Νἰκος avatar
    Νἰκος 15/06/2009 21:45:43

    "κόβω φλέβες, δεν την γλυτώνω".

    Παραγοντες, Ψυχραιμια, σας χρειαζομαστε.

    Οσο για το "...έχασαν τα αρχεία !!! ".

    Ξερουν τι θα πει επαγγελματικη ευσυνειδησια; Αμ ετσι εξηγειται η ευκολια με την οποια παρακολουθουσαν τα τηλεφωνα ΟΛΩΝ μεσω της Βοδιφονικης. Οταν λεμε μπαχαλο εννοουμε μπαχαλο, σε ολα. αυτο θα πει συνεπεια.

  37. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 15/06/2009 22:00:01

    Φιλε Φακτορα, δεν εχω δει σε αλλο site τοσους σκεπτομενους πολιτες να παρεμβαινουν και μαλιστα ουσιαστικα, περα απο τις "πλακιτσες" που ορισμενες φορες χρειαζονται κι' αυτες για να χαλαρωνουμε. Μπραβο, φιλε. για το δημιουργημα σου.

  38. ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ avatar
    ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ 15/06/2009 22:46:48

    ΟΤΕ=ΠΟΤΕ

    Οι άνθρωποι είναι απερίγραπτοι, ελεεινοί και τρισάθλιοι.

    Κρίμα...

  39. anonymous avatar
    anonymous 16/06/2009 11:04:11

    Πού είσαι ρε Φάκτορα, ακόμα τραβιέστε με τον ΟΤΕ. Μας λείπετε...

  40. Ο κρίνων κρίνεται avatar
    Ο κρίνων κρίνεται 16/06/2009 16:50:18

    Σταματήστε να βλέπετε δεδομένη την επίθεση σε περιπτώσεις δυσλειτουργίας.

    Το wordpress δεν είναι τέλειο, οι admin κάνουν σφάλματα, και οι επισκέπτες δεν είναι άγγελοι.

    Αν κάποιος θέλει να βγάλει το website εκτός λειτουργίας, υπάρχουν πολλοί τρόποι και φυσικά πολλά αντίμετρα.

    Χαίρεσθε.

  41. Factorx avatar
    Factorx 16/06/2009 17:51:57

    @Ο κρίνων κρίνεται: πως εξηγείς εσυ οτι ά΄λλαξε το skin και έμεινε η datab base;

  42. Eskimo avatar