#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/01/2010 21:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τελικά, ποιός ΔΕΝ έβλεπε τον Χριστοφοράκο;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Θ.Τ. avatar
    Θ.Τ. 30/01/2010 21:28:07

    λείπει η Μαρίκα....

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ Θ.Τ. 30/01/2010 21:50:17

      Η ατζέντα της μαντάμ Μιζενς δεν κάνει ποτέ λάθος...

      Λαϊκό προσκύνημα ένα πράγμα!

  2. ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ avatar
    ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ 30/01/2010 21:51:31

    Να μην τον γνωρίζω και γω ρε γαμώτο.

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ 30/01/2010 22:12:04

      Τα μεταξωτά βρακιά θέλουν και επιδέξιους ποπούς, κουρλοκεφαλονίτη.

    • kanis avatar
      kanis @ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ 30/01/2010 22:14:16

      O τελευταίος στη λίστα συντοπίτης σου δεν είναι;...άρα εκπροσωπήθηκες ισαξίως!

    • «Κασσάνδρα» avatar
      «Κασσάνδρα» @ ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΤΗΣ 30/01/2010 23:20:00

      Αυτός είναι κεφαλονίτης της Βου Αθηνών με εξοχικό στην Μύκονο

  3. Hase avatar
    Hase 30/01/2010 23:05:22

    Εγω παντως Κασσανδρα δεν πιστευω πως η Ντορα εχει μεταξωτο ποπο. Μαλλον χοντρο ποπο εχει.

  4. o Μήτσος avatar
    o Μήτσος 31/01/2010 00:11:37

    ο Αβραμόπουλος σίγουρα είχε "συνεργασία αρχών" με τον Μιζοφοράκο.

  5. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 31/01/2010 00:39:15

    ποιούς ΔΕΝ έβλεπε ο Χριστοφοράκος:
    τον πρώην πρωθυπουργό, τον νυν πρωθυπουργό, και τον μέλλοντα πρωθυπουργό. Το σύστημα έχει και υγιή αντανακλαστικά τη συνομοταξία των πρωθυπουργών την προστατεύει.

  6. nasos avatar
    nasos 31/01/2010 01:52:01

    Πάντως αυτός ο Παμούκης θα πρέπει να μας θεωρεί εντελώς μπαμπουίνους,
    αποδεικνύεται,λέει,από τα δημοσιευθέντα
    ότι επιθυμούσαν να με συναντήοσυν αλλά εγώ τους απέφευγα
    απέφευγε δηλαδή τον Χριστοφοράκο πριν το 2004,τότε που ο Χριστοφοράκος ήταν ακόμη ένας αξιοσέβαστος επιχειρηματίας
    έλεος

  7. fantomas avatar
    fantomas 31/01/2010 03:02:51

    “Τελικά, ποιός ΔΕΝ έβλεπε τον Χριστοφοράκο;”

    EΓΩ !!!

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ fantomas 31/01/2010 09:55:05

      χαχαχα και εγώ!

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ fantomas 31/01/2010 10:48:29

      Να τυπωθεί T-shirt με τη στάμπα "Δεν είδα το Χριστοφοράκο", όπως το φανελλάκι με την επιγραφή "ήμουν κι εγώ στο κότερο".

    • fantomas avatar
      fantomas @ fantomas 31/01/2010 10:49:50

      Πώς το έλεγε εκείνη η παλιά ελληνική ταινία με το Βουτσά ?
      Τρις χαζούς ξέρω….. εμένα, εσένα, και τον καθηγητή Μίλερ !!!
      χαχαχαχαχαχαχαχααααα!!!

    • Λάκωνας avatar
      Λάκωνας @ fantomas 31/01/2010 11:14:15

      προφήτη ζωγράφισες μόλις

  8. MIG-21 avatar
    MIG-21 31/01/2010 03:05:16

    “Τελικά, ποιός βλεπει ποια τον Χριστοφοράκο;”

  9. Mavra avatar
    Mavra 31/01/2010 10:05:42

    Ποιος από εμάς είναι τόσο αγαθός που να πιστεύει ότι κανείς από όλους αυτούς που αναγράφονται στο ημερολόγιο που κρατούσε η κυρία Τσακάλου, γραμματέας του Μ.Χ. όντως δεν τον ήξερε τον άνθρωπο; Και γιατί είναι τέτοιες κοτούλες που δεν παραδέχονται ότι και τον ήξεραν και τον έβλεπαν και χάρες του ζητούσαν. Ένας ευηπόληπτος καλλιεργημένος εκπρόσωπος του μεγαλύτερου πιθανόν γερμανικού κολοσσού ήταν. Γιατί όχι;;; Ή μήπως όλοι αυτοί οι πολιτικοί που τους ψηφίζουμε και μας εκπροσωπούν πήγαιναν μόνο στη siemens; Μήπως μόνο η γερμανική εταιρεία έδινε χορηγίες; Τουλάχιστον αυτοί είχαν και την αντίστοιχη τεχνογνωσία.... Αν τα κόμματα και οι επιχειρηματίες είχαν έστω δείγμα ήθους, θα έπρεπε να ενημερώσουν το λαό ότι έτσι γίνονται οι δουλειές, να αλλάξει ο νόμος, να επιτρέπεται να χοργηγούνται τα κόμματα από φυσικά πρόσωπα και εταιρείες, τα στοιχεία να δημοσιοποιούνται και να μην παίζουμε κρυφτούλι. Στις ΗΠΑ χαζοί είναι που το επιτρέπουν;;;;

  10. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 31/01/2010 11:30:20

    Εδώ παπάς,εκεί παπάς,που είν'ο παπάς;Νάτος ο παπάαααααας!Φαίνεται ότι ο mister Misens,έβλεπε μόνο στελέχη της Ν.Δούλας.Το 1.000.000.EURO στον ...Τσιπάτο της Πόπης,ήταν προφανώς ψευδαίσθηση,ήταν μιά οπτασία,μιά κάποια κακόβουλη φήμη.Ζητούσε επίμονα ο δυστυχής Chris να δεί και κάποιον Πασόκο,αλλά αυτοί οι άσπλαχνοι του γύρναγαν την πλάτη.Αγνοί,άσπιλοι κι αμόλυντοι,απαντούσαν εν χορώ:απελθέτω αφ'εμού το ποτήριον τούτο.Ο monsieur ....BOUBOUKIS,ούτε ξέρει, ούτε είδε.Ούτε η madame....Κιούπη.Αυτά............

  11. ΑΡΗΣ Θ avatar
    ΑΡΗΣ Θ 31/01/2010 13:11:08

    Ενα απλοικό ερώτημα: Είναι παράλογο -ΠΡΙΝ ΣΚΑΣΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΙΖΕΣ- άνθρωποι της πολιτικής να συναναστρέφονται με το Νο1 της SIEMENS στην Ελλάδα? Κι όποοι μιλούσαν μαζί του σημαίνει ότι "τα έπαιρναν"? Προφανώς όχι!!!
    Φοβάμαι ότι η ιστορία της ατζέντας μάλλον αποπροσανατολίζει από την ουσία. Ποιοί τα "πήραν"? Πόσα πήραν? Που τα πήγαν? Μέχρι στιγμής μόνο για μία περίπτωση καραμπινάτη ξέρουμε και κανείς δεν μοιάζει να ασχολείται μ΄ αυτήν, αυτοί δεν οι οποίοι είναι εκτεθειμένοι το παίζουν και κατήγοροι. ΕΛΕΟΣ!!!

    • striftompolas avatar
      striftompolas @ ΑΡΗΣ Θ 31/01/2010 13:33:35

      Βεβαίως βεβαίως, πριν εμφανιστεί η ιστορία με τις μίζες δεν ήξερε κανείς για τις μίζες ... όμως η παρατήρηση είναι σωστή: και για τις περιπτώσεις που με σιγουριά ξέρουμε, κανείς δεν ασχολείται με αυτές. Κουβέντα να γίνεται και η παραγραφή είναι κοντά, πολύ πιο κοντά για τους πολιτικούς απ' ότι για τους υπόλοιπους πολίτες.

    • ΑΡΗΣ Θ avatar
      ΑΡΗΣ Θ @ ΑΡΗΣ Θ 31/01/2010 14:32:21

      Δεν λέω ότι δεν ήξερε κανείς,αλλά ότι δεν μπορεί να ήξεραν όλοι.Θα ήταν εξ άλλου παράλογο αφού μιλάμε για συναλλαγές "κάτω από το τραπέζι"

    • Hase avatar
      Hase @ ΑΡΗΣ Θ 31/01/2010 14:35:30

      Εφοσον η παρατηρηση ειναι σωστη, γιατι αρνουνται τωρα οτι τον ηξεραν; Μαλλον γιατι τους ταδινε και αυτοι τα καμακωναν.

  12. ndvoice avatar
    ndvoice 31/01/2010 14:56:36

    Ημερολόγιο Χριστοφοράκου ή ημερολόγιο αρχηγού κράτους;

    Αν διαβάσει κανείς τη σημερινή εφημερίδα REAL NEWS, θα δει με έκπληξη τον αριθμό των πολιτικών προσώπων που ήταν καταγεγραμμένα στο ημερολόγιο του κ. Χριστοφοράκου. Είναι δε τόσος ο αριθμός και τέτοιας σπουδαιότητας τα πρόσωπα που ήταν στο ημερολόγιό του, που είναι να απορεί κανείς:
    Αυτό τελικά τι ήταν; Ημερολόγιο ενός απλού διευθυντή μιας ιδιωτικής επιχείρησης ή ημερολόγιο αρχηγού κράτους;
    http://ndvoice.blogspot.com/2010/01/blog-post_31.html