#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/04/2008 16:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τελικά ποιος δεν δουλεύει για τον Ολυμπιακό;

Ριβάλντο: «Έχω πάρει τρία πρωταθλήματα με τον Ολυμπιακό και άκουγα διάφορα πράγματα, όπως ότι πολλοί υπάλληλοι της Ομοσπονδίας δουλεύουν στον Ολυμπιακό. Τώρα βλέπω όλα όσα συμβαίνουν εκτός αγωνιστικών χώρων και αμφιβάλλω για τα τρία πρωταθλήματα που κατέκτησα με τον Ολυμπιακό». Πανέξυπνοι αυτοί οι Βραζιλιάνοι. Άργησε αλλά το κατάλαβε. Τι να πει και ο Κλαδάς που από εκεί που ήταν κολλητός του Μαξίμου, έφυγε νύκτα από την ΥπΕΕ επειδή τόλμησε να βάλει να ψάξουν την ΕΠΟ και το έμαθε ο Αλογοσκούφης, που έχει φίλο τον Σταύρο, που έχει φίλο τον Σωκράτη; Τι να πει και ο Τζίγγερ που μέχρι πρωθυπουργό Παναθηναϊκό διαθέτει η ομάδα του, αλλά δεν μπορεί να δει στην ήλιο μοίρα; Τι άλλο πρέπει να κάνουν επιτέλους για να ορθοποδήσει η ομάδα; Μήπως τώρα που έγινε «πολυμετοχική» πρέπει να προσκαλέσουν τον Σωκράτη να βάλει ένα χεράκι, μιας και γνωρίζει καλύτερα τα της διακυβέρνησης της χώρας και του ποδοσφαίρου;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nio avatar
    nio 23/04/2008 16:36:52

    Mαθανε πως γ.....σται
    πλακωσανε και οι γυφτοι........

  2. "χωσιά" avatar
    "χωσιά" 23/04/2008 17:29:29

    "Τελικά ποιος δεν δουλεύει για τον Ολυμπιακό;"

    Απάντηση: οι αξιοπρεπείς

  3. Theodore avatar
    Theodore 23/04/2008 17:52:15

    Eδω καραβια χανονται και το μουνι χτενιζεται.
    Καλα, εχουμε χιλια δυο προβληματα στην Ελλαδα, για το τοπι βρισκεται να γραψετε;
    Αλλα χωρα που υπαρχουν 10,(η και παραπανω;)αθλητικες εφημεριδες, τι μελλον μπορει να εχει;
    Βλεπεις οι κουτοφραγκοι, εχουν μια, αντε δυο.

  4. Sergios avatar
    Sergios 23/04/2008 18:47:49

    Oi Nefelim.

  5. Sergios avatar
    Sergios 23/04/2008 19:18:15

    Ανονυμος 6.48. Συμφωνω μαζι σου. Αυτο το αναποτελεσματικο ΠΑΣΟΚ που επρεπε να κανει μια συμπολιτευτικη κυβερνητικη αντιπολιτευση.

  6. fantomas avatar
    fantomas 23/04/2008 20:05:01

    ΚΥΡΙΟΙ... ΕΙΤΕ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ,
    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ...
    ΑΛΛΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Ο ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΗΣ ΑΝΩΝΙΜΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ !!!
    (ΘΑ ΣΑΣ ΘΥΜΗΣΩ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΕΔΡΙΚΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΘΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΩΣ ΜΟΝΙΜΟΣ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ ! )
    ΘΑ ΣΑΣ ΘΥΜΙΣΩ ΟΤΙ ΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΑΠΟΤΕΛΟΥ ΤΟ 70% ΤΩΝ ΦΙΛΑΘΛΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΣΠΟΡ !!
    ΑΥΤΟ ΚΑΤΙ ΛΕΕΙ !!
    ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ?
    ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΜΕΝΗ ΑΝΤΙ ΡΗΣΗ-ΑΠΑΝΤΗΣΗ ?

  7. thanos avatar
    thanos 23/04/2008 21:21:14

    "χωσιά" Says:
    April 23rd, 2008 at 5:29 pm

    “Τελικά ποιος δεν δουλεύει για τον Ολυμπιακό;”

    Απάντηση: οι αξιοπρεπείς
    Erwthshs: Yparxoun??

  8. thanos avatar
    thanos 23/04/2008 21:24:39

    Theodore Says:
    April 23rd, 2008 at 5:52 pm

    ..."Αλλα χωρα που υπαρχουν 10,(η και παραπανω;)αθλητικες εφημεριδες,"
    Me thn diafora edw einai se oles metoxos o Rousopoulos kai oi koumparoi aytouuuuuu Amhhhhn/

  9. Frixos13 avatar
    Frixos13 23/04/2008 21:34:22

    TΟΥ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ

    "Όταν ενας Ριβάλντο κάνει αυτές τις δηλώσεις για τα τρία πρωταθλήματα του Ολυμπιακού στα οποία συμμετείχε και όταν μπλέκει και υπαλλήλους της ΕΠΟ,η αντίδραση είναι μονόδρομος.Τον καλεί αυτεπάγγελτα ο Εισαγγελέας για να καταθέσει ό,τι γνωρίζει.Τί είδε,πότε τα είδε,τί άκουσε,από ποιόν τα άκουσε...
    Αν τεκμηριώσει τις καταγγελίες του,τότε τα αδικήματα είναι κακουργηματικά για τους φυσικούς ενόχους και ηθικούς αυτουργούς των όποιων στημένων διαδικασιών για την διεκδίκηση του πρωταθλήματος.Και όχι μόνο αυτό,αλλά συνιστούν μέχρι και υποβιβασμό του Ολυμπιακού.
    Αν πάλι ο Ριβάλντο δεν τεκμηριώσει τα όσα ισχυρίσθηκε παρουσία Ντέμη,παικτών και δημοσιογράφων,τότε είναι ο ίδιος υπόλογος βαρύτατων πράξεων,σύμφωνα με τον ποινικό κώδικα.Διασπορά ψευδών ειδήσεων,απόπειρα κλονισμού της εμπιστοσύνης των φιλάθλων στα στοιχήματα/παιγνίδια του ΟΠΑΠ,προσβολή του Ολυμπιακού και της Διοικησής του,ψευδείς καταγγελίες σε βάρος εργαζομένων στην ΕΠΟ κλπ.
    Αν πάλι ανασκευάσει,τότε καθίσταται αξιολύπητος,αγμώμων και άναδρος.
    Όπως και να χουν τα πράγματα,τα λεγόμενά του χρειάζονται ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ και τον Εισαγγελέα και τον Αθλητικό Δικαστή και την παρέμβαση της Διοίκησης της Σούπερ Ληγκα,όπως και της ΕΠΟ.
    Φυσικά χρειάζεται και η κίνηση διαδικασιών από τον ίδιο τον Ολυμπιακό.
    Καμία ανοχή στο Ριβάλντο και στις καταγγελίες του για ύποπτα πρωταθλήματα.Και ολα αυτά ΠΡΙΝ φύγει για Βραζιλία,διότι με την συγκεκριμένη χώρα δεν έχουμε διακρατική συμφωνία δικαστικής συνδρομής,αν αποδειχθεί ότι είναι ένας επικίνδυνος συκοφάντης και ανήθικος χαρακτήρας.."

  10. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 23/04/2008 23:34:03

    @frixos13
    ...μήπως χάσαμε ένα "Τ", πριν από το ΟΥ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΪΚ?

  11. grimaldi avatar
    grimaldi 24/04/2008 00:17:50

    Δηλαδή η Βέροια κι ο Λεβαδειακός που είχαν δοκιμάσει τον Βάλνερ και δεν τον απέκτησαν ήταν μα...ες και μην νομίζετε ότι η Καλαμαριά δεν ήξερε...
    Είναι από τις λίγες φορές που ο Ολυμπιακός δεν έχει σχέση με την μα...ία που εκαναν κάποιοι.

  12. Κώστας avatar
    Κώστας 25/04/2008 08:50:25

    ΚΩΛΟΓΑΒΡΟΙ,ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΛΙ Η ΩΡΑ ΤΟΥ ΚΟΡΝΕ.ΕΤΟΙΜΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΚΟΡΝΕΔΕΣ ΣΑΣ,ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΤΡΙΝΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΓΕΛΑΣΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ.

  13. "χωσιά" avatar
    "χωσιά" 25/04/2008 08:58:17

    "Πολλές απορίες αλλά ποιος θα του απαντήσει;"

    "1. Το άρθρο 44, αφορούσε εταιρείες που έχουν πρόβλημα με τους πιστωτές τους. Θεσπίστηκε το 1990 και πριν από την ΑΕΚ, χρησιμοποιήθηκε από τον Άρη, σχεδόν όλες τις ΚΑΕ, καθώς επίσης και από την Elephant, τον Πουλιάδη, κτλ. Γιατί αυτά τα κάνετε γαργάρα?

    2. Το χρέος της ΑΕΚ ήταν κατά 90% σε ιδιώτες πιστωτές (Netmed και Enic), ενώ υπήρχε και ένα χρέος κοντά στο 10% προς το δημόσιο, το οποίο προσαυξήθηκε με τα πρόστιμα. Οι ιδιώτες πιστωτές συμφώνησαν να ΜΗΝ πληρωθούν τα χρέη από την ΑΕΚ, ενώ το δημόσιο συμφώνησε να πληρωθεί αυτό το 10%, με διακανονισμό. Άρα, στον Ελληνικό λαό, η ΑΕΚ δεν χρωστάει δεκάρα. Γιατί δεν μας λέτε, τι έγινε με την χαριστική νομοθεσία 2021 του 1992, που τα χρέη 11,2 δις του Ολυμπιακού, έγιναν 2 δις (όλα προς το δημόσιο)? τι έγινε με τα χρεή της τράπεζας Κρήτης, τα οποία δημιουργήθηκαν από αγορές παικτών για τον Ολυμπιακό? Πως πληρώθηκε ο Ντέταρι και οι λοιποί "ήδιδες" που αγόρασε εκείνη την περίοδο ο Ολυμπιακός?

    3. Γιατί χαρίστηκε το γήπεδο Καραισκάκη στον Κόκκαλη, και όχι στον Ολυμπιακό? Γιατί εκδιώχθηκε ο Εθνικός και τα υπόλοιπα σωματεία στίβου, που έκαναν χρήση του γηπεδου? Με ποιανού τα χρήματα κατασκευάστηκε το γήπεδο?

    4. Τι δουλειά έκανε ο Βασίλης Γκαγκάτσης, πριν γίνει Πρόεδρος της ΕΠΟ? (νομικός σύμβουλος του Ολυμπιακού)

    5. Γιατί σχεδόν ολόκληρο το Δ.Σ. της ΕΠΟ, ήταν την Κυριακή το βράδυ, στο Καραϊσκάκη? Γιατί δεν κρατήθηκαν ούτε τα προσχήματα?

    6. Γιατί ευθύνεται η Καλαμαριά, ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ, ο Βάλνερ, ή οποιοσδήποτε, όταν το λάθος το έκανε η ίδια η ΕΠΟ, που έδωσε δικαίωμα συμμετοχής στον ποδοσφαιριστή?

    7. Γιατί η Καλαμαριά τιμωρήθηκε με -4 βαθμούς, για τον Βάλνερ, αλλά τους βαθμούς της νίκης τους πήρε ο Ολυμπιακός, κάτι που δεν αναφέρεται πουθενά σε καμία νομολογία?

    8. Γιατί η ΕΠΟ έκανε ένα μήνα να καθαρογράψει την απόφαση, και μια εβδομάδα να την μεταφράσει στα αγγλικά (καθώς είχε στείλει στο CAS την απόφαση στα Ελληνικά), αλλά έκανε μόνο μια ώρα να απαντήσει σε ΑΕΚ, Νικολαϊδη και Ριβάλντο με εξώδικα?

    9. Γιατί η ΕΠΟ, στην διαμάχη ανάμεσα σε Καλαμαριά και Ολυμπιακό, πήρε καταφανέστατα θέση υπέρ του Ολυμπιακού (ενώ το λάθος ήταν δικό της), προσπαθώντας να οδηγήσει το δικαστήριο σε αναρμοδιότητα? (το CAS δεν δικάζει υποθέσεις ομάδων κατά ομοσπονδιών)

    10. Ποιος δήλωνε το 2005 ότι το ποδόσφαιρο παίζεται στο γήπεδο, και το 2008 κλέβει το πρωτάθλημα στα χαρτιά?

    11. Γιατί είχε άδικο ο Ριβάλντο όταν έλεγε ότι ο Κόκκαλης, όταν βαριέται διώχνει προπονητές? (θέλετε να γράψουμε άπειρα παραδείγματα?)