#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
10/03/2010 23:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τελικά ο Μ. Χρυσοχοϊδης έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας



Τελικά ο Μ. Χρυσοχοϊδης φαίνεται να έχει το κοκαλάκι της νυχτερίδας. Εκεί που τα έχει κάνει όλα μπάχαλο στην Αστυνομία, εκεί που δέχεται απανωτά κτυπήματα από τρομοκράτες, ληστές και απίθανους αστυνομικούς, έρχεται ένα τυχαίο γεγονός για να τα ανατρέψει όλα.

Παρ’ όλο που πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί για την υπόθεση της Δάφνης, φαίνεται ότι βρισκόμαστε μπροστά σε ένα περιστατικό τύπου Σάββα Ξηρού όταν έσκασε η βόμβα στα χέρια του και αποκαλύφθηκε η 17 Νοέμβρη. Οι αστυνομικοί διαρρέουν ότι πιθανότατα ο Λ. Φούντας που έπεσε νεκρός από τα πυρά αστυνομικών να είναι ο ίδιος ή να έχει στενές σχέσεις με μέλη της οργάνωσης Επαναστατικός Αγώνας. Η Αντιτρομοκρατική ερευνά το σπίτι του στους Αμπελόκηπους ενώ έχει «κυκλώσει» τον στενό οικογενειακό και φιλικό του κύκλο.

Αν όντως συνδεθεί ο κακοποιός αυτός με ληστείες τα χρήματα των οποίων πήγαιναν σε τρομοκρατικές οργανώσεις τότε θα μπούμε σε νέο κύκλο συλλήψεων.

Επιτυχία πράγματι έστω κι από σπόντα.

Ωστόσο, αν η κυβέρνηση θελήσει να βάλει παρωπίδες και φίμωτρο στον κόσμο «πουλώντας» για ακόμη μια φορά το σήριαλ της τρομοκρατίας θα πρέπει να μας βρει όλους απέναντι. Ότι οι τηλεοράσεις θα γεμίσουν από μαύρα τζιπ και κουκουλοφόρους αστυνομικούς που συλλαμβάνουν τρομοκράτες είναι σίγουρο. Αυτό, όμως, δε θα πρέπει να μας κάνει να ξεχάσουμε την άγρια αντεπίθεση στα λαϊκά στρώματα, την αναδιανομή του πλούτου υπέρ των πλουσίων καθώς και μια σειρά από άλλα ατοπήματα της κυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ.

Ας μη γίνει για ακόμη μια φορά, όπως και εκείνο το καλοκαίρι του 2002, η τρομοκρατία το άλλοθι μιας κυβέρνησης που δεν ξέρει που πατά και που πηγαίνει.

Διαβάστε τι προηγήθηκε: http://www.antinews.gr/?p=36976

ΣΧΟΛΙΑ

  1. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 11/03/2010 00:10:24

    τελικά πολύ προπο ο προποτζής

  2. Προφήτης avatar
    Προφήτης 11/03/2010 02:03:40

    Μήπως, λέμε, κάποιοι ανεβάζουν το κασέ του εκλεκτού τους με "επιτυχίες", κάθε φορά που είναι υπουργός δημόσιας τάξης;

    Η τρομοκρατία δεν εξαρθρώθηκε βέβαια.
    Μήπως πιστεύετε ότι συνελήφθη όλη η 17Ν;
    Αλλά υλικό για να δοξάζεται ο Μιχαλάκης παράγεται.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Προφήτης 11/03/2010 02:14:03

      Θα συμφωνησω. Πολυ υποπτες οισυμπτωσεις του Γκαστονε. Προσωπικα ειμαι ανησυχος.... ελπιζω να μην βγω αληθεινος ειδικα αυτη την ευαισθητη για τα εθνικα μας θεματα περιοδο.

      Κ ο Ντα Βιντσι εβλεπε καταστροφικα οραματα...

      ΠΠ

  3. Προφήτης avatar
    Προφήτης 11/03/2010 02:12:17

    Και κάτι ακόμα. Αν είναι έτσι όπως τα λένε, αυτοί οι 514 συλληφθέντες στο Πολυτεχνείο το 1995 πρέπει να είναι όλη η μαγιά της τρομοκρατίας στην Ελλάδα. Και σε άλλα μετέπειτα επεισόδια, ταραχών κλπ, έχουν εμπλακεί συλληφθέντες τότε.

    Αλλά πως τα καταφέρνει μόνο το ΠΑΣΟΚ να συλλαμβάνει τρομοκράτες, ρε παιδί μου...
    Λες και τους γνωρίζει...

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ Προφήτης 11/03/2010 02:14:57

      Κατι σαν τους "αυτοφορακηδες" των μαγαζιων της νυχτας....χαχαχαααα

      ΠΠ

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/03/2010 02:22:48

    Τελικα ο Χρυσοχοϊδης ειναι ο Batman με αμφιεση αστυνομου Σαϊνη.

    ΠΠ

  5. xaroylhs avatar
    xaroylhs 11/03/2010 06:36:52

    ...τελικά θα ασκηθεί δίωξη εναντίον του αστυνομικού που από το όπλο του έπεσε νεκρός ..ένας αγωνιστής! ναι η ου;

  6. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 11/03/2010 08:48:53

    Α Π Ο Π Ρ Ο Σ Α Ν Α Τ Ο Λ Ι Σ Μ Ο Σ

  7. olympiada avatar
    olympiada 11/03/2010 09:10:33

    Εγώ πάντως αν ήμουν υπουργός ΠΡΟ ΠΟ του ΠΑΣΟΚ σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία, θα εκμεταλλευόμουν ένα συμβάν άσχετο, θα το περνούσα σαν "ληστεία" αλλά μόλις το πτώμα έφτανε στο νεκροτομείο ξαφνικά θα άλλαζε "ιθαγένεια" (σκάτζα λέγεται) και θα έφτανα στη μεγάλη επιτυχία ενεργοποιώντας την ατζέντα και αρχίζοντας τα μπουζουριάσματα. Ακριβώς αυτό που λέει ο Ίωνας

    Αλλά που μυαλό για τέτοια. Αυτούς θα τους φάει η ειλικρίνεια.

  8. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 11/03/2010 09:19:54

    Εκεί που ετοιμαζόσουν να παραιτηθείς Μιχαλάκη,ν'άσου και η νέα 'επιτυχία'!!!Τελικά, κατά πως φαίνεται,εσύ θέλεις ν'αγιάσεις,αλλά οι 'συγκυρίες' δεν σ'αφήνουν μικρό μου.

  9. yannidakis avatar
    yannidakis 11/03/2010 11:21:55

    εχεις δικιο πως καθε πραξη πρεπει να εχει τα ορια της.
    ειμαι πολυ ευχαριστημενος εστω απο μια κατα λαθος συλληψη. αν και πιστευω πως στη νυχτα, δεν υπαρχουν πολλα κατα λαθος ή οχι οπως τα φανταζομαστε εμεις..
    ας ελπισουμε πως θα αρχισουν καποιες συλληψεις. ειναι θεμα δημιουργιας κλιματος ασφαλειας στον πολιτη που εχει να σκεφτεται ΚΑΙ αυτο :[

  10. tomcat00 avatar
    tomcat00 12/03/2010 00:24:38

    καλα, μα8ε πρωτα γραμματικη και ασε τις αναλυσεις.....

    πς. δεν εχεις βαρε8ει να γραφεις αρλουμπες; ΠαΠατζης καντηλαναφτης εισαι στην δεξια του Κυριου....τπτ περισσοτερο

  11. Απόστολος Αθηναίος avatar
    Απόστολος Αθηναίος 12/03/2010 16:00:02

    Ισχύει ότι ο νεκρός είναι ανηψιός τέως βουλευτή της ΝΔ;

  12. Kalesanos avatar
    Kalesanos 12/03/2010 20:22:28

    ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ (ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΜΟΣ)ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΑ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΠΙΑΤΟ ΟΙ ΥΠΕΡ-ΣΥΜΜΑΧΟΙ ΜΑΣ.