#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/06/2012 10:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τελικά οι βουλευτές δεν κατάλαβαν τίποτα!



Κόκκινα χαλιά, πανάκριβα κοστούμια, τουαλέτες και κοσμήματα, ορδές συγγενών, διακομματικές χαρούλες και πλατιά χαμόγελα κατέκλυσαν χθες τη Βουλή κατά την ορκωμοσία των βουλευτών.

Λίγη ώρα πριν, στην Ακρόπολη ένας απελπισμένος έπεφτε από τα βράχια

Στην Κηφισιά οι κάτοικοι δεν ήξεραν αν ζούσαν στην Αθήνα ή στο Λος Άντζελες

Οι συνταξιούχοι ψάχνουν σαν τους ζητιάνους να βρουν φάρμακα

Το κράτος - που ζει ακόμα σε ρυθμούς ΠΑΣΟΚ - δεν ξέρει αν θα έχει να πληρώσει τις συντάξεις του Αυγούστου

Όλη η Ευρώπη αγωνιά και περιμένει να δει τι θα γίνει στη Σύνοδο Κορυφής

Οι Έλληνες βουλευτές και βουλευτίνες όμως βρήκαν την ευκαιρία να μοστράρουν τα νέα σινιέ κουστουμάκια τους στην χθεσινή ορκωμοσία στην  Βουλή - αφού προηγουμένως δεξιοί και αριστεροί τσακώνονταν για το που θα καθίσουν.

Είπε κανείς πως οι εθνοπατέρες πήραν το μήνυμα;

Θα μου πείτε βεβαίως αυτούς ψήφισε ο σοφός λαός....



[caption id="attachment_168724" align="alignnone" width="600" caption="Το πρωτοσέλιδο της "Δημοκρατίας" από την οποία δανειστήκαμε τον τίτλο"][/caption]





 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Τάκης Μπ. avatar
    Τάκης Μπ. 29/06/2012 08:26:29

    Εγώ ξέρω ότι το τελευταίο ρούχο που αγόρασα ήταν το 2007, ένα πουκάμισο αξίας 17 Ευρώ.....

    • BLACKQUEEN avatar
      BLACKQUEEN @ Τάκης Μπ. 29/06/2012 11:40:07

      ... Αφήστε, μεγάλη μιζέρια αγαπητέ.... Εγώ το τελευταίο ρούχο που έραψα, ήταν ένας λιτός χιτώνας κι ένας πέπλος...Α, κι ένα ταπεινό Ιμάτιο (from the second hand), αλλά όλα αυτά, στην Αθήνα κατά διάρκεια του Ε΄ π.Χ χρυσού αι'ωνος φυσικά !!! :-))

  2. ΔΗΜΟΣ avatar
    ΔΗΜΟΣ 29/06/2012 08:47:06

    Τελικά ο μόνος που κατάλαβε ήταν ο Σαμαράς.

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 29/06/2012 09:07:50

    Πάλι πέφτουμε από τα σύννεφα; Μα..... όταν ζητούμε λύση στα προβλήματα της καθημερινότητας και στις προοπτικές για το αύριο από ανθρώπους που δεν έχουν κανέναν πρόβλημα καθημερινά και το αύριο τους είναι εξασφαλισμένο γιατί απορούμε; Τι να λύσουν οι παραπάνω κύριοι; Τα προβλήματα υγείας; ...έχουν ιδιωτική Μισθοδοσίας;...δεν τους απασχολούν έχουν αποζημίωση Συνταξιοδότησης;...δεν πρέπει να υπάρχει στο σύμπαν μεγαλύτερη αναντιστοιχία ....βουλευτικής αποζημίωσης * χρόνια θητείας για να βγει η ...σύνταξη ...αν και μην τους αδικούμε μερικοί λαμβάνουν και 2 - 3 συντάξεις και αποζημιώσεις και αποδοχές αν έχουν εκλεγεί στην αυτοδιοίκηση ή είναι εν ενεργεία εκπρόσωποι της δεκαετίας του '90 ...παλαιοί...ούτε Ισπανοί δεν μπορούμε να είμαστε ... Συμβίες και τέκνα με εφάπαξ πχ Ολυμπιακής και τακτοποιημένες στο Δημόσιο ή οι κολλητοί τους στη Βουλή που οι καρέκλες στους υπαλλήλους είναι με βάρδιες και όσοι δεν βγήκαν γύρισαν στις ...θέσεις τους για να ....χτυπάνε κάρτα στην Εθνική σε ΔΕΚΟ και στο ...σπίτι τους. Φυσικά υπάρχουν και οι ....άτυχοι, που συνωστίζονται στα κομματικά γραφεία για να γίνουν Γ Γραμματείς Πρόεδροι και Σύμβουλοι. Τι να καταλάβουν; ΥΓ Απορούν κάποιοι για την Κηφισιά ; ...πάλι καλά εκεί δεν είναι Ελλάντα και έχει αστυνομία, για πάρε για περιπολικό στο Περιστέρι στη Νίκαια στο Πέραμα στη Πάτρα στη Θεσσαλονίκη, για να μην μιλήσουμε για την επαρχία ...φτιάξε φραπέ και άραξε κάποτε ίσως έρθουν ...αν πεις την τρίτη φορά ότι κάλεσες και τα ...κανάλια, σίγουρα θα εμφανιστούν κάποτε.

  4. Δεξιόχειρας avatar
    Δεξιόχειρας 29/06/2012 09:36:20

    Οι τζιτζιφιόγκοι και ονειροβάτες πολιτικοί αργά ή γρήγορα εκτίθενται. Οι βιαστικές ή και αυθαίρετες κρίσεις δεν κάνουν καλό. Πάντως θα συμφωνήσω με το άρθρο όσον αφορά την έλλειψη τακτ. Φίλε, όταν ο γείτονας έχει κηδεία, δεν μπορείς να έχεις στη διαπασών τον Τερζή και τον Καρρά. Ας είμαστε λίγο διακριτικοί και σοβαροί. Από την άλλη όταν έχεις αυτού του είδους τα φαινόμενα και είσαι φυσιογνωμιστής αποφεύγεις και τα στραπάτσα. Είμαι σίγουρος ότι η ηγεσία και τα ξέρει αυτά και τα ... συμβιβάζει.

  5. Σχετικά Ασχετος avatar
    Σχετικά Ασχετος 29/06/2012 10:00:39

    Τι μιζέρια είναι αυτή πρωινιάτικα.
    Ηταν μία γιορτινή ημέρα.Έπρεπε να βάλουν μαύρες πλερέζες,η μηπως τριμμένα ρούχα; Αυτή η δήθεν ταπεινότητα με τρελαίνει.
    Μήπως όσοι έχουν ωραίες γυναίκες, έπρεπε να πάνε με τις γιαγιάδες τους;

    • Δεξιόχειρας avatar
      Δεξιόχειρας @ Σχετικά Ασχετος 29/06/2012 10:10:29

      Το πρόβλημα είναι ότι διακρίνεται μια ανακολουθία μεταξύ της κατάστασης και της συμπεριφοράς και διαπιστώνω επιπλέον μεταξύ της έννοιας και της χρήσης των εκφράσεών σας. Δηλαδή μίζερος είναι όποιος πάει στη βουλή χωρίς να χασκογελάει και φοράει διακριτικά ρουχαλάκια;
      Προς τί η γιορτή; Αυτό μάλλον ανάληψη πολύ σοβαρής ευθύνης λέγεται. Εσάς εάν σας αναθέσουν την ευθύνη της νομοθεσίας θα πανηγυρίσετε;
      Και τέλος, πού τις είδες τις ωραίες γυναίκες;

      • Flatiron avatar
        Flatiron @ Δεξιόχειρας 29/06/2012 12:13:39

        +1000

      • Σχετικά Ασχετος avatar
        Σχετικά Ασχετος @ Δεξιόχειρας 29/06/2012 12:17:55

        Zήτω η Λαϊκίστικη Δεξιά.
        Βγάλτε από τα σεντούκια τα ζιβάγκο.
        Οι βουλευτές και οι υπουργοί να αγοράζουν ρούχα μόνο από τις λαϊκές αγορές.
        Η σοβαρότητα του νομοθετικού έργου,υπαγορεύει ύφος βλοσυρό.
        Τα γέλια τέλος.Όλοι μέσα στην κατάθλιψη.
        Και εγώ βρήκα δουλειά με προοπτική.Οργανώνω εκδρομές με προορισμό το ΖΑΛΟΓΓΟ.

        • Δεξιόχειρας avatar
          Δεξιόχειρας @ Σχετικά Ασχετος 29/06/2012 13:13:06

          Δεν ξέρω ποιά είναι η λαϊκίστικη δεξιά. Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν δηλώνω δεξιός λόγω ευμάρειας, δηλώνω δεξιός γιατί είμαι υπέρμαχος του ορθολογισμού και του πολιτικού ρεαλισμού. Ο δεξιός δεν έχει πάθος στον πλούτο, αυτός δεν έχει πολιτικό χρώμα είναι ιγκουάνα, ο δεξιός έχει πάθος με το θετικό αποτέλεσμα γι'αυτό και δεν συμβιβάζεται με ψευτογκλαμουριές και χωριαταδισμούς. Δεν υποννοώ τίποτα για τους ανθρώπους της υπαίθρου, είμαι ένας από αυτούς, στηλιτεύω τις κατώτερες συνήθειες που δεν κατάφεραν να αποβάλλουν κάποιοι αν και έφτασαν στο αξίωμα του βουλευτή.

      • lord tanamo avatar
        lord tanamo @ Δεξιόχειρας 29/06/2012 22:24:00

        Χα χα,καλό το τελευταίο ! Εμένα πάντως μου τραβάει ιδιαιτέρως την προσοχή η Όλγα :)

    • nikolas avatar
      nikolas @ Σχετικά Ασχετος 29/06/2012 11:31:26

      Kαι να μην φορέσουν τους 10 μίσθους ενός εργαζόμενου του μέσου όρου, να συμπληρώσω εγώ;

    • oddlabs avatar
      oddlabs @ Σχετικά Ασχετος 29/06/2012 12:13:45

      όχι βέβαια, αλλά πως να το κάνουμε...αν είχαν φτάσει στο σημείο να πηδήξουν από την Ακρόπολη, δεν θα φόραγαν τόσο ακριβά ρούχα ας πούμε...


      --μπράβο πόδι η γυναίκα του Βορίδη---

    • anetos avatar
      anetos @ Σχετικά Ασχετος 29/06/2012 12:23:38

      "Μήπως όσοι έχουν ωραίες γυναίκες, έπρεπε να πάνε με τις γιαγιάδες τους;"
      έπρεπε να μας δείξουν με τι κοιμούνται ?

      • Σχετικά Ασχετος avatar
        Σχετικά Ασχετος @ anetos 29/06/2012 12:48:45

        Είσαι άνετος,είσαι και περίεργος.

    • Κ.Σ.Μαυρόπουλος avatar
      Κ.Σ.Μαυρόπουλος @ Σχετικά Ασχετος 29/06/2012 18:20:02

      Τι γιορτάζατε ακριβώς?
      Επειδή μου διέφυγε.
      Αν ήταν κάπως διακριτικοί στην εμφάνισή τους πόσο θα ενοχλούσε?

  6. Γ.ΠΑΠΑ avatar
    Γ.ΠΑΠΑ 29/06/2012 10:35:37

    Τι ανοησίες είναι αυτές; Τι έχετε πάθει εκεί στο antinews; Κρίνετε αρνητικά τους βουλευτές επειδή σεβάστηκαν το κοινοβούλιο και πήγαν ευπρεπώς ντυμένοι; Διολισθείτε στο λαϊκισμό και στη δημιουργία εντυπώσεων άνευ ουσίας. Λυπάμαι.

    • Factorx avatar
      Factorx @ Γ.ΠΑΠΑ 29/06/2012 12:28:44

      Χα χα χααααα- Μικρέ Οδυσσσέα, βρήκα αντικαταστάτρια

    • voter avatar
      voter @ Γ.ΠΑΠΑ 29/06/2012 13:02:48

      Δεν "διολισθ-ούμε "(sic!) ...διαολιζόμαστε, σε απλά και λαικά ελληνικά !

    • aleka avatar
      aleka @ Γ.ΠΑΠΑ 29/06/2012 19:34:45

      Ευπρεπώς? Μάλλον πασαρέλα θύμιζαν

  7. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 29/06/2012 10:43:47

    Συμφωνώ απόλυτα με τον αρθρογράφο. Αυτοί οι ''επιφανείς'' - αναξιοπρεπείς άνθρωποι, οι ιλουστρασιόν πασαρελάτοι γελωτοποιοί της πολιτικής μας ζωής, δυστυχώς (εν τη πλειοψηφία τους), ΔΕΝ διαθέτουν και δεν διέθεταν ποτέ ούτε ήθος, ούτε αίσθηση του μέτρου, ούτε την απαραίτητη ψυχική καλλιέργεια που θα τους υποδείκνυε να παρουσιάσουν μια συμπεριφορά ανώτερη εκείνης των ανοήτως χαρωπών και τρισευτυχισμένων ζογκλέρ, ενός χρεοκοπημένου περιφερόμενου τσίρκουλου.... Ποιός θα βάλει ένα τέλος στους παχυλούς τους μισθούς (που δεν τους δικαιούνται λόγω της μη ουσιαστικής προσφοράς τους σε τίποτε), στα σκανδαλώδη προνόμια κάθε είδους που απολαμβάνουν, στην κοστουμαρισμένη χυδαιότητα που περιφέρουν στα ΜΜΕ καθημερινά, στην αθλιότητα της μικρότητάς τους και στην αβάσταχτη προκλητικότητα της αυθάδους τους έκφρασης;;;; Να ευχηθούμε να αποφασίσει και να επιβάλλει ΚΑΠΟΙΟΣ επί τέλους, ένα νέο ήθος και ύφος ανάλογο του Ελληνικού ''μέτρου'', που θα έπρεπε να χαρακτηρίζει την παρουσία των ''εκλεκτών'' που επιλέχθηκαν να άρχουν;;;;

    • Σχετικά Ασχετος avatar
      Σχετικά Ασχετος @ BLACKQUEEN 29/06/2012 12:58:13

      Μήπως" οι ιλουστρασιόν πασαρελάτοι γελωτοποιοί της πολιτικής ζωής"έπρεπε να πάνε στη Βουλή με άρβυλα και φόρμες παραλαγής;;;

    • aleka avatar
      aleka @ BLACKQUEEN 29/06/2012 19:36:04

      Συμφωνώ απολύτως

  8. Lampros avatar
    Lampros 29/06/2012 11:21:25

    Νομίζω πέφτουμε στην παγίδα της εικόνας.
    Δεν θα μου έλεγε τιποτε επι της ουσίας να πήγαιναν όλοι με τριμμενα ρουχα και με δηθεςν στεναχωρια στο ύφος τους. Όπως και να ειναι, η ημέρα της Ορκωμωσίας της Βουλής ειναι μια γιορτινή μέρα.

  9. ΓΙΔΟΒΟΣΚΟΣ avatar
    ΓΙΔΟΒΟΣΚΟΣ 29/06/2012 11:23:18

    Υπάρχουν δύο τρόποι για να κατακτήσεις και να υποδουλώσεις ένα έθνος. Ο ένας είναι με το σπαθί. Ο άλλος είναι με το χρέος.

    Χθες είχαμε την πρεμιέρα του θιάσου ΤΟ ΧΡΕΟΣ ΜΟΥ , σε μια γιορτινή μέρα με χαμογελαστά πρόσωπα ευτυχισμένα , στην νέα φαρσοκωμωδία ΤΙ ΒΟΥΛΗ ΞΑΝΑΦΤΙΑΞΕΣ ΜΩΡΗ !

    • aleka avatar
      aleka @ ΓΙΔΟΒΟΣΚΟΣ 29/06/2012 19:36:30

      Σωστά

  10. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 29/06/2012 11:27:25

    Το ζήτημα δεν είναι αν ορκίστηκαν με ακριβά ρούχα ή αν γελούσαν.Η τελετή ήταν ολίγων ωρών.Το ΒΑΣΙΚΟ και ΚΑΙΡΙΟ θέμα είναι αν έχουν συνειδητοποιήσει αφενός τον ΠΟΛΥ ΚΡΙΣΙΜΟ ρόλο που τους έχει αναθέσει η ελληνική κοινωνία αφετέρου αν έχουν αντιληφθεί πως χρόνος ανοχής,πια,δεν υπάρχει....Η Ελλάδα,μέρα με την ημέρα,ΒΟΥΛΙΑΖΕΙ και οι πολίτες της ΑΡΓΟΣΒΗΝΟΥΝ.Από δω και πέρα,αν κάθε μέρα περνά και ο Έλληνας πολίτης δεν βλέπει κάποια αλλαγή στη ζωή του προς το καλύτερο,τότε ΤΟΡΠΙΛΙΖΕΤΑΙ η ελάχιστη υπομονή της κοινωνίας,με ό,τι αυτό συνεπάγεται.....

    • Σχετικά Ασχετος avatar
      Σχετικά Ασχετος @ Komis Montechristo 29/06/2012 13:02:37

      Αν δεν έχουν συνειδητοποιήσει το ρόλο τους,δεν φταίνε αυτοί ,αλλά εμείς που ψηφίσαμε βλαμμένους.

  11. Δημήτρης, ετών 31 avatar
    Δημήτρης, ετών 31 29/06/2012 11:29:40

    Αυτοί είναι, τώρα θα αλλάξουν;

  12. nikolas avatar
    nikolas 29/06/2012 11:29:52

    Έχουμε φτάσει στο και πέντε της καταστροφής, κόσμος αυτοκτονεί είτε εκούσια είτε ακούσια αφού δε μπορεί να αγοράσει τα φαρμακά του, και κάποιοι είναι μέσα στη καλή χαρά. Το σεμνά και ταπεινά μόνο σαν ανέκδοτο φαντάζει. Το θέμα είναι οτι οι κύριοι και οι κυρίες μας οδηγούν με γοργά βήματα στην αυτοδικία η οποία θα είναι επί δικαίων και αδίκων. Και έπονται ανακαινίσεις υπουργικών και βουλευτικών γραφείων.

  13. Ένας άλλος κόσμος avatar
    Ένας άλλος κόσμος 29/06/2012 11:56:23

    Ο ηλικιωμένος άνδρας έπεσε στο κενό από τον τρίτο όροφο - Παρά τις εκκλήσεις των γειτόνων έβαλε τέλος στη ζωή του - Τραγικές σκηνές στο Γαλάτσι Σοκ έχει προκαλέσει η είδηση της αυτοκτονίας του ηλικιωμένου άνδρα. Το περιστατικό στην οδό Μπουμπουλίνας στο Γαλάτσι συνέβη λίγο μετά τις έντεκα όταν ένας δικαστικός επιμελητής πήγε στο σπίτι του ηλικιωμένου άνδρα για να του επιδώσει της έξωση.

  14. anetos avatar
    anetos 29/06/2012 12:21:40

    Η σιχαμερή επαρχιώτικη βλαχογλαμουρια των πολιτικάντηδων και των μαυρογιαλουρων ….όταν σκεφτεται κανένας πόσοι άξιοι είναι έξω από την βουλή …

  15. ΤΣΕ avatar
    ΤΣΕ 29/06/2012 12:21:41

    Αχ καημενε Μακρυγιαννη
    να ξερες γιατι, να ξερες γιατι
    το τσακισες το χερι σου.
    Το τσακισες
    για να χορευουν σεικ
    τα κωλοπαιδα.(παραφραση)

    Ντινος Χριστιανοπουλος.

  16. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 29/06/2012 12:27:30

    Tώρα που το...... μάζεψα;;; :-)) Περνάει;;;
    Συμφωνώ απόλυτα με τον αρθρογράφο. Αυτοί οι ”επιφανείς”, ιλουστρασιόν πασαρελάτοι διάττοντες αστέρες της πολιτικής μας ζωής, δυστυχώς (εν τη πλειοψηφία τους), ΔΕΝ διαθέτουν και δεν διέθεταν ποτέ ούτε ήθος, ούτε αίσθηση του μέτρου, ούτε την απαραίτητη ψυχική καλλιέργεια που θα τους υποδείκνυε να παρουσιάσουν μια συμπεριφορά ανώτερη εκείνης των ανοήτως χαρωπών και τρισευτυχισμένων, επιπολαίως περιφερομένων, πρωταγωνιστών χρεοκοπημένου θιάσου….. Ποιός θα βάλει ένα τέλος στους παχυλούς τους μισθούς (που δεν τους δικαιούνται λόγω της μη ουσιαστικής προσφοράς τους σε τίποτε), στα σκανδαλώδη προνόμια κάθε είδους που απολαμβάνουν, στην κοστουμαρισμένη ασημαντότητα που περιφέρουν στα ΜΜΕ καθημερινά, και στην αβάσταχτη προκλητικότητα της αμετροεπούς τους έκφρασης;;;; Να ευχηθούμε να αποφασίσει και να επιβάλλει ΚΑΠΟΙΟΣ επί τέλους, ένα νέο ήθος και ύφος ανάλογο του Ελληνικού ”μέτρου”, που θα έπρεπε να χαρακτηρίζει την παρουσία των ”εκλεκτών” που επιλέχθηκαν να άρχουν;;;;

  17. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 29/06/2012 14:46:41

    Όσο οι βουλευτές μισθολογικά θα είναι σκανδαλωδώς προνομιούχοι, αφού η αξιοπρέπεια στη δική τους ζωή απαιτεί 10 και 15 φορές το μισθό του μέσου εργαζόμενου και όσο μέσα από την ιδιότητά τους ως βουλευτές, κάποιοι θα αυξάνουν τα περιουσιακά τους στοιχεία, όταν οι κοινοί θνητοί χρεώνονται πλέον για να ζήσουν, τόσο αυτοί θα απομακρύνονται ψυχικά από τον εργοδότη τους λαό και τόσο ο λαός θα τους αποστρέφεται!

    Παρότι δεν τα φάγαμε μαζί, όπως είπε με περίσσια αναίδεια ο «φτωχός» πρώην αντιπρόεδρος με την ατράνταχτη περιουσία, το μάρμαρο το πληρώνουμε εμείς και μόνο εμείς. Αυτοί λοιπόν γιατί να καταλάβουν το πώς περνάμε εμείς, όταν ως «υπηρέτες» μας απολαμβάνουν προνόμια, που δεν έχουμε διανοηθεί οι περισσότεροι;

  18. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 29/06/2012 15:05:22

    Νομίζω ότι το ζητούμενο είναι, αν οι συγκεκριμένοι έχουν συναίσθηση της πραγματικότητας και αν έχουν τη ψυχική δύναμη και την ικανότητα, να ανταπεξέλθουν στην ευθύνη και στο έργο που επιβάλλεται να κάνουν, στην πολύ δύσκολη κατάσταση που βιώνουμε. Η δική μου η αίσθηση βλέποντάς τους, ήταν, ανθρώπων που δεν τους έχει αγγίξει ούτε η κρίση, αλλά ούτε και η καθημερινότητα. Και πως θα μπορούσε άλλωστε, με τις αποδοχές που έχουν. Θεωρώ ότι πρέπει και αυτοί να υποστούν μειώσεις και να καταργηθούν προνόμιά τους. Στο νέο τους χώρο, πρέπει να είναι καλοντυμένοι( ευπρεπείς και κομψοί, ει δυνατόν) αλλά και σοβαροί. Αυτό είναι θέμα παιδείας , καλλιεργημένης προσωπικότητας και χαρακτήρα , που δεν ξέρω πόσοι τα διαθέτουν. Το σίγουρο είναι ότι η κοινωνία πλέον, έχει ελάχιστη υπομονή και ανοχή.

  19. Γιώργος avatar
    Γιώργος 29/06/2012 15:34:43

    Γάμπα αθλήτριας στίβου!

  20. nikos avatar
    nikos 29/06/2012 15:42:44

    Άθλια εικόνα. Όχι τα ρούχα τους, αλλα η ατμόσφαιρα πάρτυ. Η ΕΛΛΑΣ υποφέρει και αυτοί όντως δεν κατάλαβαν τίποτα. Εν το μεταξύ κρατήστε την εικόνα με τα γεμάτα έδρανα. Δεν θα ξαναγεμισουν γιατί απλά δεν θα πατήσουν ξανα. Θα πανε για μπάνιο και ηλιοθεραπεία όλοι.

    • daughter of mercy avatar
      daughter of mercy @ nikos 29/06/2012 16:17:42

      Σε ποια παραλία, σε ποια χώρα ;

    • Aφροδίτη avatar
      Aφροδίτη @ nikos 29/06/2012 16:22:38

      Μύκονο και Σαντορίνη, σαν ερωτευμένοι πιγκουίνοι!!!

  21. Γιώργος avatar
    Γιώργος 29/06/2012 15:44:41

    Από το ένα άκρο στο άλλο πας εσύ, πετάς την μπάλα στην εξέδρα. Ο άλλος αυτοκτόνησε λίγα μέτρα παραπέρα στην Ακρόπολη λόγω οικονομικών δυσκολιών, και αυτοί χαρωποί, χαρωποί, με τα ρούχα αξίας εκατοντάδων ευρώ και τα κινητά, αυτοκίνητα κλπ δεκάδων χιλιάδων ευρώ, πληρωμένα ως επί το πλείστον από μας, πήγαιναν στην βουλή σαν να πήγαιναν σε ένα κυριλέ πάρτι στο Λας Βέγκας. Ποιος θα μου λύσει τα προβλήματά μου, αυτοί που χασκογελάνε σαν χάχες την ώρα που η χώρα πάει κατά διαόλου σχεδόν σε όλους τους τομείς;

    • Σχετικά Ασχετος avatar
      Σχετικά Ασχετος @ Γιώργος 29/06/2012 16:27:40

      Αν όποιος έχει οικονομικά προβλήματα αυτοκτονεί τότε μάλλον έρχεται και η σειρά σου.
      Αποκλείεται κάποιος να είναι χαμογελαστός και αποτελεσματικός;Αν ήταν βλοσυροί,θα σε έπειθαν;
      Έχω την εντύπωση ότι τη γουστάρεις την υποκρισία.
      (δούλεμα τη λέμε στο χωριό μου)

  22. sketos avatar
    sketos 29/06/2012 15:59:54

    Ποτέ δεν κατάλαβα τις τέτοιες ορκωμοσίες. Σάμπως καταδικάσθηκε ποτέ κανένας τους για.. ψευδορκία ;

  23. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 29/06/2012 16:01:48

    !!!!!!!!!!!!!!

  24. daughter of mercy avatar
    daughter of mercy 29/06/2012 16:11:35

    Το κοινοβούλιο το σεβάστηκαν Indeed.............τον λαό;
    Κάποιος να τους πει ότι τα περιθώρια υπομονής και ανεκτικότητας του κόσμου έχουν εξαντληθεί...............τελείως όμως!

    ΥΓ
    Αν και το κόκκινο χάλι ταιριάζει............για να δούμε ποιος θα πάρει το Όσκαρ πρώτου ρόλου!
    Τα βραβεία φέτος θα φιλοτεχνηθούν από πέτρα Πεντέλης.

  25. Σχετικά Ασχετος avatar
    Σχετικά Ασχετος 29/06/2012 16:15:56

    H ψευτογκλαμουριά δεν αποκλείει το θετικό αποτέλεσμα.Όσο για τους χωριαταδισμούς, είναι φυσικό αποτέλεσμα καθόσον και η Αθήνα ακόμα,ένα μεγάλο χωριό είναι.
    Αν είσαι υπέρμαχος του ορθολογισμού και του πολιτικού ρεαλισμού,μη δίνεις σημασία στο life style αλλά στην αποτελεσματικότητά τους.

    • kitsos avatar
      kitsos @ Σχετικά Ασχετος 29/06/2012 16:33:20

      Προφανως εισαι βεβαιος οτι θα μεγαλουργησουν, οπως και τις προηγουμενες βουλευτικες περιοδους.

      • Σχετικά Ασχετος avatar
        Σχετικά Ασχετος @ kitsos 29/06/2012 22:28:15

        Δεν είμαι βέβαιος για τίποτα.Απλώς δεν κρίνω κάποιον από τα ρούχα,ούτε από το χαμόγελο.Σε τελική ανάλυση προτειμώ κάποιον που χαμογελάει,έστω και χαζοχαρούμενα,από κάποιον που υποκρίνεται ότι συμπάσχει με τα προβλήματά μου.

  26. BLACKQUEEN avatar
    BLACKQUEEN 29/06/2012 16:25:14

    Όχι αγαπητέ, προς Θεού !!!! Σε καμία περίπτωση δεν τους αξίζουν τα άρβυλα ούτε και οι φόρμες παραλλαγής...Δεν τους αξίζει ούτε ο σεβασμός μας, ούτε η εκτίμηση που τρέφουμε για όλους εκείνους που τιμάνε την πατρίδα και το καθήκον τους, και φορούν τα...άρβυλα και τις στολές παραλλαγής. Στους γελωτοποιούς, σίγουρα ταιριάζουνε τα πλουμιστά ρουχαλάκια, τα μυτερά καπελλάκια με κουδούνια, το ύφος του ανόητου και τσαμπακαταξιωμένου αυτάρεσκου τίποτε, και γενικά, μια χαρά εμφάνιση παρουσίασαν οι ''εκλεκτοί''. Φυσικά εμείς, ξέρουμε με ποιούς έχουμε να κάνουμε. Μένει τώρα να λάβουν το μήνυμα και οι μη γνωρίζοντες..... :-))

  27. Kst avatar
    Kst 29/06/2012 16:28:44

    Προσωπικα αδιαφορω για το τι φορεσαν και πως φερθηκαν. Ο καθενας κανει τις επιλογες τους. Το θεμα ειναι να κανουν την δουλεια τους και φερουν θετικα αποτελεσματα..

  28. roadrunner avatar
    roadrunner 29/06/2012 23:37:18

    Θα έπρεπε να αποχαιρετούν την παλιά ζωή τους και να δοθούν ολόψυχα στο σκοπό που ορκίστηκαν. Όπως, κάποτε κάποιοι συμπατριώτες τους, φεύγοντας για να πολεμήσουν και να δώσουν μάχες για την πατρίδα, αποχαιρετούσαν τα παλιά. Δύσκολη εποχή για ήρωες...

    Οι ανθρώπινες τραγωδίες γράφονται καθημερινά περισσότερες, μελανότερες !
    Τι να πεις για τον χριστιανό που πηδούσε από το μπαλκόνι ενώ ο επιμελητής τον απειλούσε με ταπείνωση ; Οι σταρ των φωτογραφιών σε ποιον πλανήτη ζουν ;

    Στον πόλεμο πηγαίνουν, για μάχες ξεκινάνε,
    στο κόκκινο χαλί των Oscar περπατάνε,
    έχουνε χάρη και attitude, και προπαντώς καμάρι,
    την κόλαση τριγύρω τους, δεν πήρανε χαμπάρι !

    Δεν αξίζει ούτε στιχάκια να σκαρώσει κανείς. Ο Στράτος τα λέει καλύτερα..
    http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=6-z0M3M0LDs&NR=1

    • Diamond Angel avatar
      Diamond Angel @ roadrunner 30/06/2012 00:40:14

      Από τα πολύ ωραία του Στράτου!!