30/11/2009 00:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τελικά νομών

Σε 465 εκλογικά κέντρα, 51,3 Σαμαράς, 38, 8 Μπακογιάννη και 9,9 Ψωμιάδης.

Καβάλα: 4.405 Σαμαράς, 3.396 Μπακογιάννη, 2.776 Ψωμιάδης

Ναύπλιο: 1298 Σαμαράς, 577 Μπακογιάννη, 168 Ψωμιάδης

Κιλκίς: 51, 7% Σαμαράς, 30,6 Μπακογιάννη, 13,7 Ψωμιάδης

 Πάρος: Ψήφισαν 631, Σαμαράς: 351, Μπακογιάννη 231

Σέρρες: 8.748 Σαμαράς, 4.937 Μπακογιάννη, 4.916 Ψωμιάδης.

Χαλκιδική: 4.034 Σαμαράς, 3,350 Μπακογιάννη, 1997 Ψωμιάδης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. τακης avatar
    τακης 30/11/2009 01:18:57

    ΤΕΛΟΣ! ΑΜΗΝ!

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 30/11/2009 01:25:12

    και τω θεώ η δόξα. Και όπως λέει το τραγούδι, first we take Manhattan and then we take Berlin.

  3. ambrosiac avatar
    ambrosiac 30/11/2009 01:26:39

    Η Ντορα δεχτηκε την νικη του Σαμαρα και τον συγχαιρει.

    • ΠΕΤΡΟΣ avatar
      ΠΕΤΡΟΣ @ ambrosiac 30/11/2009 01:32:00

      Η ψυχούλα της το ξέρει. Μην ξεγελάει το χαμόγελο!!!!! Αχ !!! αυτό το τσιτωμένο χαμόγελο!!!! Αν μπορούσε θα μας έτρωγε όλους ζωντανούς εδώ μέσα!!!!!

  4. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 30/11/2009 02:06:38

    κι εγώ καμαρώνω πολύ για τα ποσοστά που έδωσε η ιδιαίτερη πατρίδα μου, η Ήπειρος, στον Αντώνη Σαμαρά! Οι Ηπειρώτες έχουν παράδοση να τιμάν την ουσία και όχι τη φιγούρα...
    είμαι πολύ πολύ χαρούμενη παιδιά! εν αναμονή να τον ακούσουμε από την Ρηγίλλης κι ας πρέπει να σηκωθούμε στις έξι για δουλειά, :)

  5. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 30/11/2009 02:35:07

    Τι να πω ρε παιδιά απορώ και με τα ποσοστά που κατάφερε να πάρει η Μητσοτάκενα... ειδικά σε κάποια νησιά Αιγαίο και Φλώρινα είναι να τραβάς τα μαλλιά σου, όσο για Ροδόπη Ξάνθη τα περιμέναμε. Πιθανόν και ο Ζορό πιθανότατα έκανε καλά την δουλειά του ως ανάχωμα.

    Τελικά δεν μου κάνει εντύπωση για ότι τραβάμε και εδώ που έχουμε φτάσει ως λαός, τουλάχιστον στο τέλος δικαιωθήκαμε.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ «Κασσάνδρα» 30/11/2009 02:39:19

      Η Ντόρα πηρε 38% με ολο το συστημα και τους μηχανισμους της. Στην πραγματικοτητα ο Μητσοτακισμος μεσα στη ΝΔ δεν ξεπερασε ποτε το 30% ίσως λεω και πολύ.

      • «Κασσάνδρα» avatar
        «Κασσάνδρα» @ ΓΙΑΝΝΗΣ 30/11/2009 09:14:12

        και πάλι πολύ είναι ακόμα και πήγε το ουράνιο τόξο στις κάλπες και τουρκο-μουσουλμάνοι στην Θράκη και ψήφισαν και μερικά δέντρα στην ορεινή Κρήτη.