#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/11/2011 13:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τελικά δεν θα παντρευτώ την Scarlett

 



Λόγω πλήρους επιβεβαίωσης ξαναδιαβάστε το προφητικό:

Ο Σαμαράς θα κάνει συγκυβέρνηση κι εγώ θα παντρευτώ την Scarlett Johansson

Α, ρε Σαμαρά...Πάλι στο ράφι θα μείνω. Αυτά κάνεις και δεν θα με θέλει καμία στο τέλος

Και για να παρηγορηθώ υπενθυμίζω  ότι γράφαμε στον μήνα Νοέμβριο του Καζαμία 2011 . Έρχεται...

«Στις εκλογές ο Σαμαράς λαμβάνει 400.000 ψήφους παραπάνω από το ΚΚΕ της Λιάνας που γίνεται αξιωματική αντιπολίτευση.  Το ΠΑΣΟΚ με 3,1 μπαίνει οριακά στη Βουλή. Ο ΣΥΡΙΖΑ έχει λάβει 10% και ο Καρατζαφέρης 1,3 %. Χιλιάδες πολίτες, χαλκοπράσινοι από την πείνα και τις κακουχίες κατεβαίνουν με κεριά στο Ζάππειο για να υποδεχτούν  τον Πρωθυπουργό.»

 Ασφαλώς είχε γίνει υπερεκτίμηση στο ποσοστό του ΠΑΣΟΚ. Ο ακήρυχτος πόλεμος στην Ιπποκράτους μαίνεται και το ζήτημα είναι  το ποιος ή ποιοι θα πάρουν το κόμμα μετά τις εκλογές.

 Δεν το κρύβουμε ότι πολλές φορές αναρωτηθήκαμε αν είμαστε υπερβολικοί στη δριμεία  κριτική μας προς την Κυβέρνηση.  Τελικά αποδεικνύεται πως και «λίγα είπαμε».

Κατά τα άλλα, παιδική χαρά έγινε η χώρα. Ας κρατήσουμε ότι έχει απομείνει από  τη συλλογική αξιοπρέπεια μας.

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Y. avatar
    Y. 05/11/2011 13:22:12

    Να ζήσεις βρε ΜΟ. Πάντα δίνεις μια αισθητική νότα, για να μη στο τέλος καταλήξουμε στο τρελλοκομείο (.....ακόμη είμαστε στα λεξοτανιλ)

  2. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 05/11/2011 13:23:21

    Πόσες θα παντρευτεί ο Γιώργος ;;;

  3. Κάποιος avatar
    Κάποιος 05/11/2011 13:28:15

    Αν δεν είσαι μνηστευμένος και προτιμάς εκλογές αντί συγκυβέρνηση και την Σκάρλετ, θα πρέπει να πιστεύεις πολύ στον Σαμαρά.
    Πάντως θα σου υπενθυμίσω ότι μια ζωή την έχουμε...

  4. man8os avatar
    man8os 05/11/2011 13:32:19

    Μια και μπαινουν τα στοιχηματα ας πω κι εγω την προβλεψη μου
    ΝΔ 34-37
    ΚΚΕ 12-14
    ΣΥΝ 10-13
    ΔΗΜΑΡ 4-8
    ΠΑΣΟΚ 4-8
    ΛΑΟΣ 2-4
    ΧΑ 1-3
    ΟΙΚ 1-3
    ΝΤΟΡΑ 1-2

    • man8os avatar
      man8os @ man8os 05/11/2011 13:32:55

      *αν γινουν εκλογες πριν τα Χριστουγεννα

      • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
        ΠΙΛΟΤΟΣ @ man8os 05/11/2011 13:39:01

        μετά τα Χριστούγεννα δε θα προλάβουν τις εκλογές...

        • stanley@gr avatar
          stanley@gr @ ΠΙΛΟΤΟΣ 05/11/2011 22:01:13

          καλα το πας Μανθο!!!

  5. Scarlett avatar
    Scarlett 05/11/2011 13:40:29

    Paei to hasame to kormi patrioti! :)

  6. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 05/11/2011 14:09:31

    Τὶς τελευταῖες μέρες γίναμε (μεγαλο)μάρτυρες τοῦ ἴδιου ἔργου ποὺ παίχτηκε τὸ καλοκαίρι, τῆς «Παραίτησης τοῦ Γιώργου». Ἁπλῶς τώρα ἦταν ὑπερπαραγωγή, καὶ ἦταν καὶ σὲ widescreen. Τὰ εἶχε ὅλα: παρ’ὀλίγον ἔξοδο ἀπὸ τὸ Εὐρώ, ὀργὴ τῆς σιδηρᾶς καγκελλαρίου, πολιτικοποίηση τῆς Καϊλῆ (!), εἰκαζόμενη συναίνεση, βουλευτὲς στὰ κάγκελα. Ὁ Γιῶργος στὸν ρόλο τοῦ Γιώργου ἦταν πραγματικὰ ἐξαιρετικός: μετέτρεψε μιὰ κοινοβουλευτικὴ ὁμάδα τῶν 152 ποὺ ἦταν ἕτοιμη νὰ τοῦ πετάξει ζαρζαβατικὰ σὲ διαπρύσιους ποδοχειροκροτητές, καὶ τὸν Βενιζέλο νὰ τρέχει πίσω ἀπὸ τὸ ἀενάως ἐπιταχυνόμενο καρότο τῆς πρωθυπουργίας. (Παρεμπιπτόντως: γυαλίζει τὸ μάτι του. Θέλει νὰ γίνει πρωθυπουργὸς γιὰ νὰ βγάλει τὰ κόμπλεξ του στὴν χώρα. Τρέχτε!)

    Λένε ὅτι ὁ ΠτΔ δὲν ἀνήκει, ἐκ τῆς θέσεώς του, σὲ κανένα κόμμα. Τί κοντόθωρη ὀπτική! Φυσικὰ καὶ ἀνήκει! Ψυχῇ τὲ καὶ σώματι!

    Ἀναρωτιέμαι (ἐπειδὴ εἶμαι ἄπειρος στὴν πολιτική): οἱ βουλευτὲς δὲν ἔχουν καμμία αἴσθηση ἀξιοπρέπειας; Οἱ ἴδιοι ποὺ τὸν εἰρωνεύονταν, τὸν ἀρνοῦνταν, τὸν ἀπειλοῦσαν, νὰ χειροκροτοῦν μανιασμένα;

  7. spiros avatar
    spiros 05/11/2011 14:32:29

    Άλλαξε partener. Η scarlet καπαρώθηκε από άλλον. Δεν φταίει ο ΑΣ.

  8. mx avatar
    mx 05/11/2011 14:46:45

    .....to zitima einai poios tha einai o prwthypourgos tis draxmis.....?

  9. Εύμηλος avatar
    Εύμηλος 05/11/2011 14:47:40

    Μικρέ Οδυσσέα,

    αν η "Σκάρλετ" είναι σαν την ξανθιά της ανάρτησης, προβλέπω ότι ακόμη και τους φύσει τάρανδους να απεχθάνονται τα κέρατά τους. Και καθώς η "Εθνοσωτήριος Κυβέρνηση" φαντάζει βαψομαλλού, σ' έσωσε μάλλον ο Σαμαράς.

  10. stanley@gr avatar
    stanley@gr 05/11/2011 14:49:03

    γιατι πιστεψες ποτε οτι θα την παντευτεις;
    great expectationw, little Ulysses!!!!!!

  11. ΜΠ avatar
    ΜΠ 05/11/2011 14:57:58

    Τί;;;; Κο εγώ δεν θα γίνω κουμπάρα;;;; Χαχαχαα ;)

  12. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 05/11/2011 15:15:38

    Μικρέ Οδυσσέα, πραγματικά λυπάμαι που χάνεις ένα τέτοιο πλάσμα. Αλλά και εσύ καλέ μου, έπρεπε να πας να διαλέξεις συμβία πέραν του Ατλαντικού;
    Εικάζω πως η μακρινή φίλη χώρα, προκειμένου να μην τη χάσει, παρενέβη και χάλασε το προξενιό! Ουδέν κακόν αμιγές καλού, έχασες τη Scarlett αλλά κερδίσαμε όλοι, την Αξιοπρέπειά μας.

  13. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 05/11/2011 15:38:21

    M.O. took her hand in his, and they went out of the ruined place (Greece); and, as the morning mists had risen long ago...., he saw no shadow of another parting from her.

    • Αίθρα avatar
      Αίθρα @ Τιγράνης 05/11/2011 17:01:08

      Η αναφορά στο ruined place πάντως ταίριαξε πολύ ωραία...

  14. machupichu avatar
    machupichu 05/11/2011 15:40:25

    Βγάλε τα προσκλητήρια.

    Κουμπάρος ο Σταύρος ο skinhead

    • Σταύρος avatar
      Σταύρος @ machupichu 06/11/2011 01:07:50

      C'est moi???
      Πριτς!!!

  15. Προμηθέας avatar
    Προμηθέας 05/11/2011 20:14:44

    Μικρέ Οδυσσέα παίρνω πίσω το σχόλιό μου στο προηγούμενο άρθρο
    Τυχεροί τελικά εμείς, στην ...ατυχία σου!

  16. Σπύρος avatar
    Σπύρος 06/11/2011 16:01:17

    Μάλλον τελικά θα την παντρευτείς και θα μας πεις και το σχετικό άσμα. Βέβαια για να τα λέμε και όλα.... Ποιος την χάρη σου με τέτοια νύφη.....

    • machupichu avatar
      machupichu @ Σπύρος 06/11/2011 16:44:04

      Συγκυβέρνηση με Βενιζέλο υπουργό Οικονομικών.
      Πολύ κρίμα.
      Απογοήτευση.
      Ή μάλλον αιδώς αργείοι.

  17. elsoto avatar
    elsoto 07/11/2011 10:12:01

    Καλούς απογόνους.