02/09/2009 13:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τελευταίες πληροφορίες: προς ανασχηματισμό γέρνει η πλάστιγγα



Από ώρα σε ώρα αναμένεται να κάνει το διάγγελμά του ο Πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής. Σύμφωνα με πληροφορίες που διακινούνται αυτή την ώρα δεν θα προχωρήσει τουλάχιστον τώρα στην εξαγγελία εκλογών, αλλά θα ζητήσει την συναίνεση των άλλων κομμάτων, για την αντιμετώπιση των σοβαρών οικονομικών και εθνικών προβλημάτων που αντιμετωπίζει η χώρα. Και αφού λάβει τις απαντήσεις των άλλων κομμάτων θα αποφασίσει τι θα κάνει.

Άλλες πληροφορίες αναφέρουν οτι ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας κ. Κάρολος Παπούλιας, θα απουσιάζει από αύριο το μεσημέρι έως και τις 6 Σεπτεμβρίου, στα Ιωάννινα.

Αυτό δεν αναιρεί τον ενδεχόμενο άμεσο ανασχηματισμό που είναι ισχυρότατο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Θ.Τ. avatar
    Θ.Τ. 02/09/2009 14:02:20

    θα έπρεπε να κάνει κάποιο δομικό ανασχηματισμό πρώτα..αφού τις έχει βρει τις Ιφιγένειες και η εκλογική και όχι μόνο βάση-συμφωνέι με αυτό..

  2. Anasx avatar
    Anasx 02/09/2009 14:09:41

    Ο Παπούλιας έχει ενημερωθεί για τον ανασχηματισμό.

  3. Βανζέ avatar
    Βανζέ 02/09/2009 14:09:41

    τι βιάζεστε για το πότε θα ανακοινωνθούν;;;; εδώ το 2007 τις εκλογές ανακοίνωσε από τη πόρτα του Μαξίμου ο Ρουσόπουλος...

  4. leon avatar
    leon 02/09/2009 14:15:36

    Μαλιστα...
    Στα εθνικα προβληματα θα συμπεριλαβει και την τρομοκρατια (ελεω της βομβας στο Χρηματιστηριο και το υπουργειο)?

  5. Κιεν avatar
    Κιεν 02/09/2009 14:30:23

    Η Ντόρα στο Υπουργείο Παιδείας

  6. leon avatar
    leon 02/09/2009 14:41:27

    Ο ΣΑΡΩΤΙΚΟΣ ΑΝΑΣΧΗΜΑΤΙΣΜΟΣ επιτασσει η Ντορα να παει σπιτι της. Αλλιως δεν λεγεται σαρωτικος...Ουτε θα επιβεβαιωσει τον spm.

  7. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 02/09/2009 14:41:42

    Εδώ παπάς εκεί παπάς πού είναι ο παπάς???

  8. Βασίλης avatar
    Βασίλης 02/09/2009 14:48:24

    ΕΚΛΟΓΕΣ 4 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ.
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΕΛΟΣ.

  9. andreas avatar
    andreas 02/09/2009 14:53:37

    Ο Βασίλης έχει δίκιο ο Καραμανλής πάει σε εκλογές στις 4 του Οκτώβρη. Δεν μπορεί να κάνει αλλιώς. Δομικό ανασχηματισμό δεν μπορεί να κάνει για τί θα τον τσακίσουν και γιατί δεν έχει το θάρρος όπως η μέχρι τώρα δράση του έχει δείξει. Αν βγει τώρα μετά από τόσο σάλο που έχει γίνει γύρω από αυτό το διάγγελμα και το μόνο που κάνει είναι να ξαναζητήσει συναίνεση τότε θα τον κράξουν και οι πέτρες.

  10. Κιεν avatar
    Κιεν 02/09/2009 15:06:11

    Σχόλιο της "Ελευθεροτυπίας".

    Σε εκλογικό «αιφνιδιασμό» στις 27 Σεπτεμβρίου προσανατολίζεται ο Κ. Καραμανλής

  11. Trikala avatar
    Trikala 02/09/2009 15:13:22

    Ερωτηση... Τι αλλαξει με τον ανασχηματισμο? Μπορει καποιος να μου απαντησει?

  12. ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ avatar
    ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ 02/09/2009 15:16:43

    ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΚΛΟΓΕΣ.
    ΜΟΝΟ ΑΝΑΛΩΣΗΜΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ!!

  13. Xitis avatar
    Xitis 02/09/2009 15:34:03

    Ean einai eksypnos o Karamanlis, prokyrissei ekloges, fernei ton Xristoforako na pei prosopa kai pragmata oste na dialythei to PASOK se mia nyxta kai pairnei tis ekloges AERA...

  14. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 02/09/2009 15:39:44

    Παρακαλώ τους αξιοτίμους Πράσινους φίλους να μην γράφουν με κεφαλαία γιατί προκαλούν ηχορύπανση:
    http://www.grouchyoldcripple.com/archives/capslock.JPG

  15. Factorx avatar
    Factorx 02/09/2009 15:58:27

    Στις 19.00 έχει ειδοποιηθεί τηλεοπτικό Van, να είναι στο Μαξίμου

    • Ομφαλοσκόπος avatar
      Ομφαλοσκόπος @ Factorx 02/09/2009 16:12:38

      Οιωνός άριστος... :)

      Τα Van κυβερνάν!

  16. Χι avatar
    Χι 02/09/2009 16:31:29

    Ο Αλαφούζος πάντως, ποντάρει στην πράσινη ανάπτυξη.

    http://www.skai.gr/articles/news/politics/%CE%9A%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CF%83%CE%B5%CE%B7%CE%B7%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%BF%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%84%CF%89%CE%BD%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CF%8E%CE%BD/

  17. Factorx avatar
    Factorx 02/09/2009 18:57:21

    Μπορεί να διαμαρτύρονται οι φίλοι μας εκ του ΠΑΣΟΚ, αλλά οτι λένε οι άλλοι το λέμε εμείς προηγουμένως:

    ΣΚΑΙ: "Πληθαίνουν οι φήμες για τις κινήσεις με τις οποίες θα συνδεθεί ενδεχόμενη απόφαση του πρωθυπουργού για πρόωρη προσφυγή στις κάλπες. Η τελευταία εκδοχή εμφανίζει τον κ. Καραμανλή να μην προβαίνει τελικώς σε διάγγελμα, αλλά να ζητά με επιστολή του από τον πρόεδρο της Βουλής την έκτακτη σύγκλιση της Ολομέλειας της Βουλής, την ερχόμενη Παρασκευή. Κατά την εκδοχή αυτή, ο πρωθυπουργός θα ζητήσει από τον αρχηγό του ΠΑΣΟΚ να συναινέσει στην ανάγκη λήψης μέτρων και σε περίπτωση που η απάντηση είναι αρνητική, τότε θα προχωρήσει στην προκήρυξη πρόωρων εκλογών".

  18. Βανζέλ Παπαντό avatar
    Βανζέλ Παπαντό 02/09/2009 22:03:04

    Μαπατάρισε η πλάστιγγα...

    • Βανζέλ Παπαντό avatar