11/04/2009 16:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα media στο βυθό…

 
___________________________________________________________________________________________________________
Tα media στο βυθό και ίσως ευγενική καθέλκυση της «Ελευθεροτυπίας» στα free press

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ion avatar
    ion 11/04/2009 17:05:52

    Δηλαδή η εναλακτική λύση είναι τα blog???
    Ωιμέ !!!!
    Μάλλον θα προτιμήσω μια εφημερίδα με τα παρελκόμενα!!!!

  2. donaE avatar
    donaE 11/04/2009 17:18:43

    Δεν μου φαινονται καθολου free τα free press.Οτιδηποτε εχει κοστος,αρα δαπανη εχει εξαρτηση στο αναλογο βαθμο,ποια αναγκη να ξεγελαει κανεις.Απο την στιγμη που στην ενημερωση μπηκε η αμφιδρομη επικοινωνια αυτα μοιαζουν ξεπερασμενα.

  3. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 11/04/2009 18:44:58

    Δεν ειναι παντως ευκολο για ολους να κλοτσήσουν την εφημεριδα,που εχει μπει στη ζωη τους,εδω και 10ετιες.Χρειαζεται σοκ.
    Εγω τις εκοψα(Ελευθεροτυπια-Ποντικι), υστερα απο εναν ατυχο ερωτα,και τις αντικατεστησα με γυμναστικες.

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 11/04/2009 20:32:40

    Κανένας, ποτέ, δεν τύλιξε ψάρια σε μπλογκς.

  5. Προφήτης avatar
    Προφήτης 11/04/2009 20:38:12

    Το τραγικό είναι ότι χάνονται τα ψάρια.

    [http://www.econews.gr/2009/04/06/dead-fish-maliakos/]

  6. Hase avatar
    Hase 12/04/2009 00:17:28

    Η πληροφορηση ποτε δεν θα ειναι αντικειμενικη. Οπως υπαρχουν αντιπολιτευομενες και συμπολιτευομενες εφημεριδες ετσι θα υπαρχουν και αντιπολιτευομενα και συμπολιτευομενα μπλογκ. Η διαφορα θα ειναι οτι οι εφημεριδες κοστιζουν αρκετα και τα μπλογκ ελαχιστα. Ενω καποιος παιρνει μια, αντε δυο εφημεριδες, θα μπορει να "διαβαζει" περισσοτερα μπλογκ αναλογα με τον ελευθερο του χρονο. Σε λιγο θα δουμε και πολλες διαφημισεις στα μπλογκ. Και αν θελει καποιος να διαβασει μιαν ειδηση θα περναει πρωτα απο την διαφημιση. Ολα θα αλλαξουν σε λιγο καιρο. Αυτο το εχουν παρει χαμπαρι ολοι οι διαπλεκομενοι εκδοτες και εχουν ηλεκτρονικες εκδοσεις των εντυπων τους. Μονο μερικοι "οπισθοδρομικοι" εχουν μεινει πισω και δεν εχουν ηλ. εκδοσεις. Απο τα φρικια δεν προκειτε να την γλυτωσουμε φιλοι μου.

  7. Le canard avatar
    Le canard 12/04/2009 14:12:28

    donaE Says:Δεν μου φαινονται καθολου free τα free press

    Προφανώς. Οσο free μπορεί να είναι ένα free press που ανήκε στον Κύρτσο και τώρα στον Λαυρεντιάδη.