21/06/2008 00:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα …χάπια μου

Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει κάθε φορά που έχουμε κάποιο καλό «αποκλειστικό» και η αναγνωσιμότητα κτυπάει «κόκκινα», αλλά σήμερα σπάσανε τα νεύρα μας. Από τις 16.00 δεν λειτουργεί μια το DSL, μια το Internet. Τελικά ύστερα από μύριες όσες προσπάθειες και άλλα τόσα τηλεφωνήματα στις υπηρεσίες της Otenet «διαπιστώθηκε» ότι η γραμμή έχει «θόρυβο» και μάλλον φταίνε οι γραμμές του σπιτιού (ή της περιοχής), είτε κάποια αναβάθμιση που έκαναν στον server και δημιουργούνται προβλήματα. Αύριο το πρωί θα τα ξηλώσουμε όλα για να δούμε από την αρχή τι τρέχει. Μέχρι να λυθεί το πρόβλημα ζητάμε κατανόηση. Θα ανεβάζουμε καινούργια post με αργό ρυθμό. Άλλωστε είναι μια ευκαιρία για να εντρυφήσετε ξανά σε προηγούμενα δημοσιεύματα για να τα ….εμπεδώσετε καλύτερα. Ζητάμε και πάλι την κατανόησή σας.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 21/06/2008 00:38:20

    factorx δεν είναι δικό σου το πρόβλημα. Και η δική μου σύνδεση DSL εδώ στο Παγκράτι δεν λειτουργεί.
    Τα περί line noise κτλ είναι σκέτο bullshit. O server του ΟΤΕ φταίει.

  2. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 21/06/2008 01:21:07

    Πατήσια τα ίδια, από χθες.

  3. TSAMTSIKAS avatar
    TSAMTSIKAS 21/06/2008 01:52:26

    Όλες οι εταιρείες τηλεπικοινωνιών (ίντερνετ και τηλεφωνίας, κινητής ή σταθερής) έχουν ξεσαλώσει.

    Όλες σε βάρος του καταναλωτή, να μεγιστοποιήσουν τα κέρδη τους, καθώς τους έχει πεθάνει ο ανταγωνισμός τους, ειδικά το κόστος της διαφήμισης.

    Είναι που υπάρχουν τεχνικά ζητήματα στη μέση, που δεν τα ξέρει ο πούς κόσμος.. κι έτσι κλέβουν ασύστολα!

    Πρέπει να έχουν μετοχές τα νέα τζάκια της νουδού, σε αυτές τις νέες εταιρείες (τα σκάνδαλα της επόμενης δεκαετίας).

    Αλλιώς δεν εξηγείται τέτοια ατιμωρησία, σε αυτήν την πρωτοφανή μαζική κλεψιά.


    Έχοντας την εμπειρία όλων των isps, κατέληξα σε αυτόν που μου προξενεί τα λιγότερα προβλήματα, δεν το ψάχνω, δεν τον ενοχλώ - δε με ενοχλεί.

    ΥΓ Είχα την ατυχία να δοκιμάσω το wap συνδεόμενος στο wap της cosmote.
    Με το πυ το ακούμπησα, με το που σθνδέθηκα, με χρέωσαν - ογκοχρέωσαν 6 μβ!!! και με καλούν να πληρώσω 100 ευρώ!

    δηλαδή πηγαίνει το 1 μβ 17 ευρώ δηλαδή 5.500 δραχμές. πιο ακριβό κι από το χρυσό.

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΝΟΜΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ?
    ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙΑ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΛΗΣΤΕΙΑ ΜΕ ΒΙΑΣΜΟ ΦΟΝΟ ΚΑΙ ΔΗΩΣΗ ΣΟΡΟΥ!

  4. Factorx avatar
    Factorx 21/06/2008 02:00:33

    Καμία πρόταση κανένας; Τι διάολο να κάνουμε; να αλλάξουμε provider; Φαντασθείτε να έλθουν και οι γερμανοί που δεν μιλάνε άλλες γλωσσες.

    Εχουμε τεράστιο προβλημα. Προγραμματίζουμε τη θεματολογία μας, μένουμε πίσω και μετά τρέχουμε να τα προλάβουμε όλα, επειδή δεν μπορούμε να αφήνουμε ειδήσεις που ενδιαφέρουν εκτός

  5. ΜΒ avatar
    ΜΒ 21/06/2008 02:09:36

    Τα ίδια και στο Π.Φάληρο. Νομίζω ότι απλώς η ΟΤΕΝΕΤ έχει οριστικά διαλυθεί.

  6. ataktos avatar
    ataktos 21/06/2008 03:41:32

    na ksanakikloforisi to entipo ANTI !!!

  7. Factorx avatar
    Factorx 21/06/2008 03:56:18

    @ataktos: Σε ξένη γλώσσα το θες; Greeklish;

  8. ataktos avatar
    ataktos 21/06/2008 06:09:17

    ke etsi και αλλιος

  9. ataktos avatar
    ataktos 21/06/2008 06:11:54

    παντως η γνωμη μου ειναι σε εσπεραντο θα γινοταν και διεθνες !!!

  10. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 21/06/2008 07:05:18

    ντρέπομαι λιγάκι που στο λέω: server σε deutschland...και antinews.com, ή υπομονή! Δεν αφήνουμε τους servers και τους providers να μας ζαλίζουν, καλημέρα.

  11. exon avatar
    exon 21/06/2008 10:04:31

    να μάθετε να τα βάζετε με τη siemens - τα dslam της τρελαθηκαν!!! η μήπως άρχισαν οι οτετζηδες ανταρτοπόλεμο στην DT? με το που κυρώθηκε η συμφωνία κράσαρε το σύμπαν.....?!

  12. factorx avatar
    factorx 21/06/2008 11:07:29

    λες exon;

  13. anonymous avatar
    anonymous 22/06/2008 00:19:38

    ΠΛΗΡΗΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΥ makelio.blogspot.com που το είχε προβλέψει την:
    Πέμπτη, 29 Μάϊος 2008
    Περιμένωντας τους "βαρβαρους' στον ΟΤΕ ... τα "όρνια" ... "ξεσκίζουν" τις σάρκες του! (τους συνδρομητές).

    1ο 3μηνο 2008 ο ΟΤΕ έχασε 400.000! Συνδρομητές!
    Σήμερα μετά τα "ξε-πωλήτήρια" και τις απεργίες το νούμερο θα πλησιάζει το 1.000.000.000.!
    Πάρτυ έχουν στήσει και "ξεσκίζουν" την συνδρομική βάση του ΟΤΕ .. οι μικροί πάροχοι!!! Αφορμή; Το Διοικητικό και Λειτουργικό κενό στον Οργανισμό ... αναμένοντας του (βαρβάρους) Γερμανούς!
    Χωρίς "προστασία" οι Καταναλωτές-Συνδρομητές του ΟΤΕ! .... Αποτελούν "εύκολη λεία" των "λήσταρχων" της Αγοράς!
    Το makelio έχει προβλέψει και γράψει ότι μέχρι να πάρουν "χαμπάρι" τι γίνεται ο ΠΑΠΠΟΥΣ (Βουρλούμης) και οι συνέταιροι ΒΑΡΒΑΡΟΙ (Γερμανοί) θα έχουν αρπάξει οι "μικροί καρχαρίες" τους μισούς συνδρομητές του ΟΤΕ!
    Μετά θα αναλάβει δράση ο her Oberman με απολύσεις, οικονομίες κλίμακος και εκποιήσεις! ΤΕΛΙΚΑ ΜΗΠΩΣ ΟΛΟΙ ΗΘΕΛΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ... ΞΕΣΚΙΣΜΑ;;;
    εεε κύριε Αλογοσκούφη;