#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/04/2008 21:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τα τρία …θεϊκότερα κορμιά

Το πρώτο, δεύτερο και τρίτο …θεϊκότερο κορμί στον κόσμο, το έχουν κατά σειρά η Jessica Alba, η Halle Berry και φυσικά η Liz Hurley (η προτίμησή μου). Έτσι τουλάχιστον ψήφισαν οι χιλιάδες επισκέπτες του Moviefone (http://movies.aol.com/)




ΣΧΟΛΙΑ

  1. Vass avatar
    Vass 04/04/2008 21:57:47

    Factor
    Κινδυνεύει το site να χαρακτηριστεί ως ανήθικο. Ελπίζουμε κάθε φωτογραφία να συνοδεύεται κι από ένα πολιτικό σχόλιο.

  2. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 04/04/2008 22:00:26

    Τζέσικα Άλμπα με διαφορά.

  3. Factorx avatar
    Factorx 04/04/2008 22:27:27

    Δεν ξέρω, με έχει πιάσει μελαγχολία και δεν μπορώ να διαλέξω. Και τι είδους πολιτικό σχόλιο θέλετε; Η ασιθητική είναι και ....πολιτική (!!!)

  4. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 04/04/2008 23:55:49

    Σκληρή απάντηση στο προκείμενο άρθρο:

    http://pea-kyanea.blogspot.com/2008/04/h-jessica.html

  5. ψεματούρης avatar
    ψεματούρης 05/04/2008 00:10:43

    τον κακό τοπυς τον καιρό.
    ας φτιαχτεί κι ένα ελληνικό γκάλοπ με ελληνίδες.

    η φετινή παραγωγή (τα παιδιά του τσέρνομιπλ 1985 και μετά) έχει βγάλει κάτι θεές, να πέφτεις ξερός
    ολες περν΄λανε από τη βοτρίνα του ολα8 να μην αναφερω ονοματα.

    είναι από ελληνικά σπόρια? καθώς τις βλέπεις, αναρωτιέσαι.

    τι συνέβαλε στιο να βγουν οι γενιές του 85 λκαι μετά πανεμορφες!
    η ραδιενεργεια?

    το θόριο , το θάλιο ή το ρουθήνιο?

    σκετες ατομικές βόμβες ειναι!

  6. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/04/2008 01:53:15

    Θα σού την πέσουν ότι βάζεις soft.

    Ο Ροζ Φάκτορας

    Χαχαχα

    Όπως Ροζ Πάνθηρας.

    Ή, Fuc*-tor.

    ==

    Άνοιξη έρχεται, ας αφήσουμε λίγο την Πολιτική.

  7. Factorx avatar
    Factorx 05/04/2008 01:56:08

    Κάτω οι ανέραστοι

  8. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/04/2008 02:08:21

    Και -κυρίως- οι ανέραστες

  9. βλάξ avatar
    βλάξ 05/04/2008 08:06:38

    Factor σου έχω συγχωρέσει πολλά, αλλά αυτό όχι. Halle Berry for ever (σύνθετη ονομασία για όλες τις χρήσεις).

  10. Le canard avatar
    Le canard 05/04/2008 10:43:03

    Ωραίο του προφήτη: Fuc*-tor

  11. Factorx avatar
    Factorx 05/04/2008 10:49:32

    Le canard: οσα δεν φτάνει η αλεπου τα κάνει κρεμασταρια

  12. Μήτσος avatar
    Μήτσος 05/04/2008 10:51:22

    Λεω να τις διορίσουμε στο Υπουργείο Πολιτισμού και τις τρεις. Τέτοια κομμάτια...

  13. Ηλεκτρα avatar
    Ηλεκτρα 05/04/2008 15:20:48

    Η γυναίκα μέσα από τα ανδρικά μάτια είναι σεξουαλικό αντικείμενο, αυτό ισχύ παντού, γιατί να είναι στα blog αλλιώς;;;

    Βλέποντας το post σας ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ & ΑΝΤΙ, καταλήγω στο ότι η εναλλακτικότητα και διαφορετικότητα των blog είναι ένας μύθος.
    Ότι αναπαράγεται έξω, κυκλοφορεί και εδώ.
    Η απουσία της εικόνας του παρουσιαστή ωστόσο σου δίνει την ψευδαίσθηση της φαντασίας σου.

    Οι φωτογραφίες, όπως και τα «έξυπνα» σας σχόλια ΜΟΝΟ την καταπίεση, τη σεξουαλική βία και φυσικά την εμπορευματοποίηση του γυναικείου σώματος μπορούν να αναπαράγουν.

    Η αξία του εμπορεύματος (π.χ. «ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΝΑΚΙ ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΑ» & «η προτίμησή μου»), απεικονίζει την κοινωνική σχέση αυτών που την κατασκευάζουν, και βέβαια την εξουσία που προϋποθέτει. Τα εμπορεύματα έχουν αξία, αλλά μόνο γιατί η αξία είναι κοινωνική ιδιότητα.

    Μπορώ να κάτσω τώρα με σας, τους εκφραστές και φορείς του μισογυνισμού να συζητήσω για κοινωνική αλλαγή και για καταπίεση; αστεία πράγματα...

    Ηλέκτρα
    ΥΓ τα πραγματικά νακια έχουν πέος

  14. Factorx avatar
    Factorx 05/04/2008 16:50:44

    Προς Ηλέκτρα: Τι ακριβως εννοείς ως ¨"εναλλακτικότητα" των μπλογκς στο συγκεκριμένο ζήτημα. Νομίζω οτι συμπαρασταθήκαμε ήδη σθεναρά στό κίνημα των ομοφύλων για το συμβόλαιο κλπ. Τι άλλο δηλαδή πρέπει να κάνουμε για να μας εγκρίνεις; Αυτό αποκλείεται.Εξακολουθούν να μας αρέσουν οι γυναίκες. Απελπισμένα. Και είμαστε εναντίον της "εμπορευματοποίησης" του γυναικείου σώματος. Θέλουμε αποκλειστικά δικαιώματα.
    Και (σοβαρά τωρα) νομίζεις οτι αυτα που λές απηχούν κανέναν κοινωνικό ριζοσπαστισμό;

  15. Ηλεκτρα avatar
    Ηλεκτρα 05/04/2008 17:06:13

    Τι σχέση έχει η εμπορευματοποίηση του γυναικείου σώματος με την ομοφυλοφιλία; Γιατί συνδέεις τα δυο αυτά θέματα; Όποιοι είναι ενάντια στα κρέατα που κρεμάνε οι χασάπηδες στα τσιγκέλια είναι λεσβίες; αυτό και μόνο είναι πολύ φασιστικό. Μου κολλάς μια ετικέτα, αυτήν της λεσβίας επειδή ασκώ κριτική στον σοβινισμό σου, πολύ πρωτότυπο

  16. alexandra avatar
    alexandra 05/04/2008 18:01:55

    Φάκτορ,καταγγέλεσαι για αντιδημοκρατικές συμπεριφορές. Οι γυναίκες ειναι η πλειοψηφία στον πλανήτη.Δεν πρέπει να τις σκέφτεσαι και να βάζεις αντίστοιχες φωτογραφίες που αφορούν τις προτιμήσεις τους;Δεν ειναι ανδρικό περιοδικό το αντί, το μπλόγκ του πρέπει να σέβεται το δικαίωμα στην ένημέρωσή μας και να δημοσιεύει τις ψηφοφορίες για τους θεούς του πλανήτη.Με τις φωτογραφίες που αποδεικνύουν του λόγου το αληθές. Και άν δεν το αντέχεις, βάλε ενα λίνκ.

  17. X avatar
    X 05/04/2008 18:52:42

    Γιὰ νὰ κάνω ἐγὼ τὸ πρῶτο πολιτικὸ σχόλιο, διαβάζω στὴν wikipedia ὅτι ἡ κυρία Τζέσσικα Ἄλμπα, ἄν καὶ τρίτης γενιᾶς Μεξικο-Αμερικανὶς καὶ μὴ γνωρίζοντας ἰσπανικὰ, μαθαίνει μὲ ταχύρρυθμη ἐκπαίδευση τὴν γλῶσσα προκειμένου νὰ ὁμιλεῖ στὸ παιδὶ της, τιμῶντας ἔτσι τὸν παππού της ποὺ γνώρισε ρατσιστικὴ συμπεριφορὰ ὡς πρώτης γενιᾶς μετανάστης στὴν Ἀμερική. Αὐτὴ ἡ ἀφύπνιση τῶν ἐθνικῶν συνειδήσεων μέσα στὴν Ἀμερική, θὰ εἶναι ἐνδιαφέρουσα νὰ τεθεῖ ὑπὸ παρακολούθηση. Ἕνα δικό μας παράδειγμα, οἱ ἀδελφοί Καλάθη καὶ ὁ Κώστας Κουφός, μεγάλα ταλέντα τῆς καλαθοσφαιρίσεως ποὺ ἐπέλεξαν νὰ ἀγωνιστοῦν μὲ τὴν ἑλληνικἠ ἐθνικὴ ὁμάδα.

  18. Προφήτης avatar
    Προφήτης 05/04/2008 19:30:41

    Faktor, βάλε και τον Clooney για τα κορίτσια.
    Και, έκανες φάουλ στην Ηλέκτρα

    Ηλέκτρα,
    1.Οι ομόφυλές σου δεν πόζαραν με τη βία.
    2. Ο άνδρας που πουλάει εργασία δεν είναι εμπόρευμα ;
    3. Γυναίκα που θέλει να τη θαυμάζουν μόνο για το μυαλό της, σε μένα τουλάχιστον, προκαλεί υποψίες.
    4. Η γυναίκα θα είναι πάντα "το σκοτεινό αντικείμενο του (ανδρικού) πόθου". Αν θεωρείς τον πόθο σωβινισμό αδύνατη η συνεννόηση.
    5. Ή Ανθρωπότητα λειτούργησε έτσι χιλιάδες χρόνια. Δεν ήταν το καλυτερο αλλά και η πολλή χειραφέτηση οδήγησε σε τόννους αντικαταθλιπτικών.
    6. Έλεος με τον φθόνο τού πέους.

  19. Vass avatar
    Vass 06/04/2008 00:18:10

    Η μεγαλύτερη δε χαρά είναι το μ....να συνδυάζεται με ράλι και μπάλα. Το απόλυτο τρίπτυχο.

  20. Factorx avatar
    Factorx 06/04/2008 01:09:58

    Τα σχόλια που χυδαιολογούσαν σβήστηκαν. Όπως και η πρώτη πρόταση του αρ.19 (Vass) που απαντά σε σβησμένο σχόλιο. Η κριτική του σ΄ εμένα μένει φυσικά. Παρόλο που είναι άδικη, είναι έντιμη. Ευτυχώς που η συντριπτική πλειοψηφία των αναγνωστών αυτού του μπλογκ δεν τρέφουν παρόμοιες ΕΝΟΧΕΣ. Επί της ουσίας τώρα: Το μπλογκ είναι και ημερολόγιο (δικό μας). Δεν είναι ούτε πολιτικό κόμμα , ούτε μανιφέστο, ούτε προγραμματική διακήρυξη. Βάζω λοιπόν και ότι φωτογραφίες μου αρέσουν, αρκεί να μην προσβάλω κανέναν με αυτό.
    Για την Ηλέκτρα: Στην απάντησή μου στο 14, στις 4:50 pm , είναι προφανέστατο ότι κάνω πλάκα. Λυπάμαι πάρα πολύ αν την παρεξήγησες. Δεν υπήρχε καμία τέτοια πρόθεση από μέρους μου. Είναι όμως γεγονός ότι είσαι και κακόπιστη και προκατειλημμένη. Θέλει πολύ προσπάθεια για να μεταφράσει κανείς το παίξιμο που κάνω με την λέξη «εναλλακτικότητα» σε αυτά τα περί ….«λεσβίας» κλπ. Προς Θεού , τις φωτογραφίες τριών ωραίων γυναικών έβαλα και το έκανες συνέδριο του ΣΥΡΙΖΑ

  21. Vass avatar
    Vass 06/04/2008 16:52:58

    Τα σέβη μου Φάκτορ,
    Όντως είναι άδικη, γι' αυτό και δεν σε αφορά. Πάντως αφού συγχρωτίζεσαι με το χώρο όπως κι εγώ, θα έχεις διαπιστώσει ότι έχει βάση. Θα ήθελα υπερθεματίσω σε ό,τι αφορά κάποιους που κάνουν την τρίχα ..τριχιά. Νομίζω ότι όλοι όσοι διαβάζουν και σχολιάζουν στο anti δεν βλέπουν πίσω από τις φωτογραφίες σεξιστικά ή άλλου τύπου κατάλοιπα.

  22. Swell avatar
    Swell 07/04/2008 10:26:40

    Υποκλίνομαι στο μεστό νοημάτων post!